Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Miranda IM
Forum   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ
Rozwiń/zwiń menu

Kompensacja mocy biernej - obniż firmowe rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju
---
Instalacje elektryczne i systemy zabezpieczeń [Zielona Góra]

Pomoc
Jak zainstalować Mirandę? - Samouczek krok po kroku


Jeśli zdecydowaliśmy się na instalację Mirandy w swoim komputerze to musimy dokonać wyboru w jakim zakresie chcemy wykorzystywać jej możliwości. Dostępne w tym serwisie pakiety instalacyjne oferują bardzo prosty dobór potrzebnych komponentów oraz ich konfigurację. Podstawowy podział zastosowań wyróżnia trzy możliwości, które to realizują odpowiednie instalatory. Poniższe instrukcje pozwolą szybko i skutecznie przebrnąć przez wszystkie instalacje.

Typowa instalacja komunikatora przy użyciu pakietów Full lub Stand

Miranda tylko do SMS-ów i programu TV z pakietu ULight

Rozszerzenie Mirandy o obsługę radia internetowego - mRadio PackTypowa instalacja komunikatora przy użyciu pakietów Full lub Stand


W pierwszej kolejności powinniśmy pobrać najnowszą wersję polskiego instalatora z działu Download. Jeśli mamy zamiar wykorzystywać sieć IRC, skórkowalną listę kontaktów (Nicer+) lub szyfrowane połączenia wybieramy pakiet Full. Jeśli jednak nie przewidujemy stosować żadnej z wymienionych funkcjonalności wystarczy nam wersja Stand. W każdej chwili możemy też nadpisać instalację Stand wersją Full uzupełniając tym samym potrzebne komponenty ze względu na to, że są one ze sobą w pełni zgodne.

Download Instalator w wersji Full
Download Instalator w wersji Stand
Po pobraniu oprogramowania możemy już uruchomić instalator. W przypadku kiedy posiadamy uruchomioną wcześniejszą instalację Mirandy powiadomi on nas o tym fakcie stosownym komunikatem i w razie potrzeby automatycznie zamknie aktywny program na czas instalacji.
W trakcie instalacji możemy zadecydować, z których sieci komunikatorów będziemy korzystać w Mirandzie poprzez ich zaznaczanie na liście protokołów.
Domyślnie instalator zaproponuje nam korzystanie ze standardowej listy kontaktów jednak bez problemu możemy wybrać skórkowalną Nicer plus lub standardową rozszerzoną o możliwość pokazywania opisów na liście pod kontaktami.
Jeśli zdecydowaliśmy się na wyższe bezpieczeństwo (stosowane np. w protokole Jabber) i pobraliśmy instalator Full to możemy zaznaczyć użycie bibliotek SSL.
Ostatnim dość istotnym punktem konfiguracji jest zdecydowanie czy Miranda ma się uruchamiać wraz ze startem naszego Windowsa automatycznie.
Po przejściu przez powyższe opcje pozostaje już nam tylko wybrać miejsce gdzie będzie instalowany nasz komunikator. Jeśli nie koliduje to z poprzednimi instalacjami zaleca się pozostawić domyślną lokację.
Poprawnie zakończona instalacja powinna zaowocować pierwszym uruchomieniem Mirandy. Jeśli wybraliśmy protokół IRC w wersji Full to Miranda powita nas okienkiem wprowadzania danych użytkownika do tej sieci. Możemy tam wprowadzić dowolny pseudonim oraz naszą nazwę, pod którą będziemy identyfikowani w sieci IRC.
Teraz pora na skonfigurowanie naszych kont w wybranych komunikatorach. W tym celu musimy dostać się do Opcji gdzie będziemy mogli wprowadzić swoje loginy i hasła.

W zależności od tego, które sieci wybraliśmy możemy posłużyć się poniższymi linkami:

Gadu-Gadu
Tlen
Jabber
ICQ
IRC
Po skonfigurowaniu dostępu do wybranych przez nas komunikatorów można już ustawić stan online. Jeśli wszystko się udało ikonki statusowe zmienią się na zaznaczony przez nas status.
Kolejnym krokiem będzie wyszukanie i dodanie kontaktu do naszej listy. W tym celu korzystając z menu wybieramy pozycję Znajdź / Dodaj kontakt.
Następny etap to wybór sieci, w której chcemy wyszukiwać, wpisanie kryteriów wyszukiwania oraz dodanie z listy dostępnych wyników interesujący nas kontakt.

Wróć do spisu treści / Wróć do góry
© 2007 by DJ Lotos

Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor