Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Miranda IM
Forum   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ
Rozwiń/zwiń menu

Kompensacja mocy biernej - obniż firmowe rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju
---
Instalacje elektryczne i systemy zabezpieczeń [Zielona Góra]

Pomoc
Miranda tylko do SMS-ów i programu TV z pakietu ULight


Chcąc używać Mirandy jako prostego programu do wysyłania SMS-ów, który zaoszczędzi nam sporo czasu straconego na logowanie się do poszczególnych bramek WWW operatorów GSM musimy posłużyć się odpowiednim pakietem instalacyjnym. Zapraszamy więc do pobrania

Download instalatora w wersji ULight
Po poprawnym zainstalowaniu pierwszą czynnością będzie skonfigurowanie bramek SMS. W tym celu musimy przywołać z poziomu opcji odpowiednią kartę.
Podstawowa konfiguracja znajduje się na pozycji mSMS, tam też możemy ustalić m. in. nasz podpis dodawany do wysyłanych przez nas SMS-ów.
Konfiguracji bramek dokonujemy z pozycji mSMS -> Bramki. Wprowadzić tam należy dane dostępowe takie jak login i hasło wymagane w niektórych z bramek (np. Era Omnix). Chcąc korzystać z kilku kont na tej samej bramce możemy posługiwać się profilami, które dają taką możliwość.
Po skonfigurowaniu bramek czas na wprowadzenie naszych kontaktów telefonicznych na listę. Do tego celu służy funkcja w menu Fantomy -> Dodaj fantoma.
W otwartym oknie możemy podać nazwę oraz numer telefonu osoby, do której chcemy wysyłać SMS-y. Możemy też przypisać jej odpowiednią kategorię wyróżnianą odpowiednią ikoną na liście.
Podczas dodawania fantoma może się okazać, że chcemy danej osobie przypisać więcej niż jeden numer telefonu. W tym celu należy skorzystać z funkcji przypisywania informacji dodatkowych do użytkownika poprzez wybranie jej z menu kontekstowego kontaktu klikając na nim prawym przyciskiem myszy.
W zakładce Kontakt otwartego okna edycji danych kontaktu znajdziemy pozycję Telefon gdzie możemy dodawać kolejne numery.
Wysyłanie SMS-ów wywołujemy również przez menu kontekstowe kontaktu (klikanie prawym przyciskiem myszy na kontakcie) i wybieranie funkcji SMS.
W otwartym okienku edycji SMS-a możemy wpisać jego treść i wysyłać.
Inną funkcjonalnością, którą daje pakiet ULight jest program TV. Dostęp do niego uzyskujemy poprzez dwuklik na interesującym nas kanale telewizyjnym z listy kontaktów, dzięki czemu otworzy się wykaz audycji z danego dnia.
Jeśli chcemy obserwować co aktualnie jest emitowane na wszystkich kanałach z naszej listy możemy skorzystać z funkcji Przegląd TV dostępnej z menu głównego.
W oknie z programem możemy klikać wybrane audycje celem przeczytania ich recenzji.

Wróć do spisu treści / Wróć do góry
© 2007 by DJ Lotos

Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor