Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

do uzytkownikow mozilli firebird 3 pytania
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Axon
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 29 Mar 2003
Posty: 67
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 31 Sie 2003 15:06    Temat postu: do uzytkownikow mozilli firebird 3 pytania Odpowiedz z cytatem

jako ze pewnie jest tu sporo osob ktore tego uzywaja to pomyslalem ze moze bedzie mi ktos w stanie z tym pomoc?

1. Jak sie klika na linka (na przyklad na frazpc) to standardowo otwiera sie on w nowym oknie. Jak to zrobic zeby otwieral sie w "new tab" a nie w "new window". Wiem ze mozna trzymajac ctrl ale mi chodzi wlasnie o to zeby nie trzeba bylo tak robic tylko kliknac i otwiera tak jak w Operze, czyli wszsytko w tym samym oknie firebirda

2. Niestety strona http://www.sirius.pl/ - dosyc czesto ja odwiedzam - jest otwierana jakos bardzo nieprawidlowo (czcionki za duze) i czy da sie cos z tym zrobic? Probowalem wersji stabilnej i najnowszych nightly ale problem caly czas pozostaje.

3. Kiedys w dawnej wersji firebirda moglem w mojej myszce logitech wcisnac to kuleczko do scrollowania i scrollowac okno samym ruchem myszy, potem sie rozstalem na jakies 2 miechy z firebirdem, a teraz te nowe wersje nie reaguja na wciskanie scrolla, mimo ze w IE i Operze to dziala. Czy da sie to gdzies wlaczyc?
_________________
Wszyscy myślą tylko o sobie, tylko ja myślę o mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Kwi 2024 7:03    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje kompleksowo instalacje elektryczne budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy kompletne instalacje: elektryczne mieszkań, systemów monitoringu i alarmowych, rozdzielni elektrycznych, automatyki budynkowej, oświetleniowe i energooszczędne (LED).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 31 Sie 2003 16:00    Temat postu: Re: do uzytkownikow mozilli firebird 3 pytania Odpowiedz z cytatem

Axon napisał:
1. Jak sie klika na linka (na przyklad na frazpc) to standardowo otwiera sie on w nowym oknie. Jak to zrobic zeby otwieral sie w "new tab" a nie w "new window". Wiem ze mozna trzymajac ctrl ale mi chodzi wlasnie o to zeby nie trzeba bylo tak robic tylko kliknac i otwiera tak jak w Operze, czyli wszsytko w tym samym oknie firebirda

Mozliwe ze to Ci pomoze -> Link

Ja do tego celu uzywam poprostu srodkowego przycisku myszy. (standardowo FB otwiera nim link wlasnie w nowym Tab'ie)

Axon napisał:
2. Niestety strona http://www.sirius.pl/ - dosyc czesto ja odwiedzam - jest otwierana jakos bardzo nieprawidlowo (czcionki za duze) i czy da sie cos z tym zrobic? Probowalem wersji stabilnej i najnowszych nightly ale problem caly czas pozostaje.


Hmm... niektorych rzeczy poprostu nie da sie przeskoczyc. http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.sirius.pl
Moze kiedys panowie z siriusa sie zlituja i przerobia kod strony.
Ktos kiedys poruszyl na pewnym forum kwestie blednego wyswietlania stron i stwierdzil ze jezeli strona jest zle napisana to nie powinna w ogole byc wyswietlana przez przegladarke. Jezeli masz zle napisany program to efekt jest podobny, wiec mysle ze to dobre rozwiazanie, przynajmniej problemow by nie bylo z leniwymi webmaster'ami.
BTW Opera otwiera Siriusa dobrze?

Axon napisał:
3. Kiedys w dawnej wersji firebirda moglem w mojej myszce logitech wcisnac to kuleczko do scrollowania i scrollowac okno samym ruchem myszy, potem sie rozstalem na jakies 2 miechy z firebirdem, a teraz te nowe wersje nie reaguja na wciskanie scrolla, mimo ze w IE i Operze to dziala. Czy da sie to gdzies wlaczyc?


Chodzi Ci o AutoScroll? W nocnych wydaniach (i w najnowszym stabilnym) powinno dac sie go wlaczyc poprzez menu Advanced w opcjach (pozycja Browsing -> Use autoscrolling).
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 31 Sie 2003 16:11    Temat postu: Re: do uzytkownikow mozilli firebird 3 pytania Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:
[...]
BTW Opera otwiera Siriusa dobrze?
[...]

tak Razz

Wersja 7.11
Kompilacja 2887

na najnowszej 7.20b7 tez wszystko jest OK Smile
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 31 Sie 2003 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ach te 'optymalizacje'. Mozilla przynajmniej stara sie trzymac wytycznych z w3.org, Opera jest obecnie nastawiona na popularnosc, wiec czasami czyta nawet smieci przeznaczone dla IE.
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 31 Sie 2003 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:
Ach te 'optymalizacje'. Mozilla przynajmniej stara sie trzymac wytycznych z w3.org, Opera jest obecnie nastawiona na popularnosc, wiec czasami czyta nawet smieci przeznaczone dla IE.

Ale to jej nie przeszkadza w lepszym supporcie dla np. cssow niz Mozilla Wink W trzymaniu wytycznych W3C chodzi o to, zeby dobrze renderowac strony, ktore sa zgodne z W3C. Jednak jezeli strona ma sie nijak do standardow, to wowczas trudno mowic o trzyamniu sie wytycznych W3C, skoro ta strona nie ma z nimi nic wspolnego.. Wowczas po prostu nalezy postarac sie wysweitlic strona jak najlepiej to tylko mozliwe..

Aczkolwiek przyznam, ze dodanie supportu dla BLINK i MARQUE (czy jak to sie tam pisze) mnie troche wkurzylo ;/
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Axon
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 29 Mar 2003
Posty: 67
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 31 Sie 2003 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karaguy - dzieki link dziala, okienka pieknie otwieraja sie w new tab Smile

a co do wyswietlalnosci to jednak by sie chyba przydalo zeby firebird byl troszke bardziej tolerancyjny dla stron zle napisanych, bo jako ze jest coraz wiecej "webmajsterow" ktorzy pisza stronki byle szybciej, byle wiecej zarobic itp. to stron zle napisanych nie bedzie ubywac, ale przybywac

niestety caly czas sa stronki ktore tylko IE moze poprawnie otwierac, sa tez stronki ktorych opera nie otwiera a otwiera mozilla i na odwrot, choc mam nadzieje ze jako ze mozilla jest najszybciej rozwijana przegladarka to jako pierwsza (nie liczac IE) bedzie potrafila otwierac wszystkie stronki poprawnie...

aha a ten scroll dalej nie dziala, jakby nie widzial mi wogole 3 przycisku myszy, a niby mam zainstalowane najnowsze oprogramowanie logitecha. Mysz to OEM Optical Mouse.

# Edit
Pytanie dodatkowe - czy do firebirda jest plugin w stylu mirandowskiego wassup? Zeby mi najnowsze nightly sprawdzal no i wersje zainstalowanych pluginow
# Edit
_________________
Wszyscy myślą tylko o sobie, tylko ja myślę o mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 31 Sie 2003 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Axon napisał:
aha a ten scroll dalej nie dziala, jakby nie widzial mi wogole 3 przycisku myszy, a niby mam zainstalowane najnowsze oprogramowanie logitecha. Mysz to OEM Optical Mouse.


Mozliwe ze przycisk musi byc w oprogramowaniu rozpoznawany jako srodkowy, nie jako scroll. Dziala w grach jako trzeci?

Axon napisał:

Pytanie dodatkowe - czy do firebirda jest plugin w stylu mirandowskiego wassup? Zeby mi najnowsze nightly sprawdzal no i wersje zainstalowanych pluginow


Moze nie tak dobre jak wassup ale zawsze troche bardziej wygodne -> Link (sciagnij MozillaFirebird-webinstall.exe)
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Axon
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 29 Mar 2003
Posty: 67
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 31 Sie 2003 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:
Mozliwe ze przycisk musi byc w oprogramowaniu rozpoznawany jako srodkowy, nie jako scroll. Dziala w grach jako trzeci?

Nie wiem, nie uzywam w grach wciskanego scrolla jako 3 przycisk, jedynie samego scrollowania.

A tak pozatym jak juz sie czepiam do poprawnosci wyswietlania stron przez mozille to moze mi ktos wytlumaczyc ten blad naszego forum?
Oto obraz z Opery 7.11

A to z mozilli (tak samo jest w stable i nightly)


czemu po prawej stronie te obrazki sa tak przyciete brzydko?
_________________
Wszyscy myślą tylko o sobie, tylko ja myślę o mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 31 Sie 2003 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tego nie wiedza nawet najstarsi gorale. [:
A tak naprawde to wydaje mi sie ze to jest jakis bug w phpBB. Na forum mozillapl.org uzywaja takze tego a wyswietlane wszystko jest dobrze.

A co do scrolla to sprobuj uzyc go jako 3 przycisku w grach, tak dla pewnosci.
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Axon
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 29 Mar 2003
Posty: 67
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 31 Sie 2003 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK zainstaluje sobie jakas gierke i zobacze, bo na razie chyba mi wszystkie wywialo z dysku Smile

A z tym bugiem na forum to rozumiem w taki mrazie ze nie jestem jedyny. Tylko znow dziwne ze tylko w mozilli tak sie dzieje. Wedlug mnie jest jeszcze troszke zbyt czula na takie bugi. Sad
_________________
Wszyscy myślą tylko o sobie, tylko ja myślę o mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Axon
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 29 Mar 2003
Posty: 67
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 04 Wrz 2003 8:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skorzystam jeszcze ze swojego watku do zadania jeszcze malutkiego pytanka.
Otoz korzystam z firebirda 0.6.1 stable bo z nightly byly male problemy.
Nie moge nigdzie w nim znalezc takiej malej opcji jak sortowanie bookmarkow w obrebie jednego folderu. Klikalem juz wszedzie, przejzalem FAQ do mozilli i wszystkie manuale i nic nie znalazlem. Czy to mozliwe ze zapomnieli to dodac? Czy ja po prostu jestem juz slepy?
_________________
Wszyscy myślą tylko o sobie, tylko ja myślę o mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 23 Wrz 2003 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Axon napisał:
czemu po prawej stronie te obrazki sa tak przyciete brzydko?

Wygrzebujac stary temat, wlasnie sie zorientowalem ze na w miare nowej nightly (identyfikuje sie jako 20030917) juz nie ma przycietych obrazkow. [:
Nie wiem czy to zmiana po stronie serwera czy po stronie firebird'a ale wiem ze sie cieszem. [:
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
qbu$
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 06 Kwi 2003
Posty: 23

PostWysłany: 26 Wrz 2003 0:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:

Wygrzebujac stary temat, wlasnie sie zorientowalem ze na w miare nowej nightly (identyfikuje sie jako 20030917) juz nie ma przycietych obrazkow. [:
Nie wiem czy to zmiana po stronie serwera czy po stronie firebird'a ale wiem ze sie cieszem. [:

Na 0.6.1 dalej przycięte :(
_________________
Pozdrawiam,
qbu$
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 16 Paź 2003 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ble... Firebid 0.7 i nadal przyciete, a w nightly chyba bylo juz ok, a moze nie zauwazylem jak znowu przestalo dzialac. :\
Wiem natomiast ze na wielu innych forach tego nie ma... czy nasi spece od upiekrzania forum mogli by tutaj jakies poprawki wprowadzic drobne? Wnioskuje ze w phpBB 2.0.6 tego by juz nie bylo, ale skoro nie przechodzimy narazie na nowsza wersje to moze warto by lekko to usprawnic? Prooosze. [:

BTW Firebird doczekal sie klimatycznej stronki, ale juz zostala zdjeta pewnie do remontu. :\
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 16 Paź 2003 0:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko, cos nad tym pomysle, w sumie to te zastosowane tabele w templejtach troche mnie denerwuja, sa jakby lekko nie przemyslane Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor