Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Zagubione 500MB :/
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SkWaRa Płeć: kobieta
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 29 Mar 2003
Posty: 146
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 23 Sie 2003 1:17    Temat postu: Zagubione 500MB :/ Odpowiedz z cytatem

Mam dysk SeaGate 10GB i braqje mi na nim 500MB w Partition Managerze pokazuje ze mam 9530,7 MB

Any idea gdzie sie podzialy moje 500MB i jesli to mozliwe jak je odzyskac Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 14 Maj 2024 10:24    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje kompleksowo instalacje elektryczne budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy kompletne instalacje: elektryczne mieszkań, systemów monitoringu i alarmowych, rozdzielni elektrycznych, automatyki budynkowej, oświetleniowe i energooszczędne (LED).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bags_Bunny Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 02 Lut 2003
Posty: 365
Skąd: Poznań

PostWysłany: 23 Sie 2003 1:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzecz jest w tym ze ludzie licza w systemie dziesietynym (dla ludzi jeden 1GB to 1000MB) a komputery w systemie binarnym (dla komputerow 1GB to 1024MB) z tad ta roznica
_________________
php ma w zasadzie tylko jedna zalete - dziala | fatal error: ms windows system found
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SkWaRa Płeć: kobieta
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 29 Mar 2003
Posty: 146
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 23 Sie 2003 1:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to policz ile jest 10x1024 Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bags_Bunny Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 02 Lut 2003
Posty: 365
Skąd: Poznań

PostWysłany: 23 Sie 2003 1:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba nie zrozumiales.... otoz na takim dysku jest sobie 10 000MB czlowiek uzna to za 10GB ale komputer za troche mniej
_________________
php ma w zasadzie tylko jedna zalete - dziala | fatal error: ms windows system found
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SkWaRa Płeć: kobieta
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 29 Mar 2003
Posty: 146
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 23 Sie 2003 1:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to jest 10 000 MB a mi pokazuje w sumie 9538MB.

BTW IMO jesli sie qpuje dysk 10GB to w przeliczniu na MB jest ich ponad 10000 wiec na pewno jest 10GB a nie troche mniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bags_Bunny Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 02 Lut 2003
Posty: 365
Skąd: Poznań

PostWysłany: 23 Sie 2003 1:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qrcze no i co z nim zrobic jak sie nie chce zgodzic... podam ci to inaczej...
dla czlowieka
1kB = 1000B
1mB = 1000kB
1gB = 1000mB
dla komputera
1kB = 1024B
1mB = 1024kB
1gB = 1024mB
w twoim dysku jest 10 000 000 000 B (chyba ze mi sie jakies zera pokrecily Wink) wiec dla czlowieka jest to 10gB a dla maszyny mniej wiecej 9,5gB
_________________
php ma w zasadzie tylko jedna zalete - dziala | fatal error: ms windows system found
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 23 Sie 2003 1:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SkWaRa Akurat jest na odwrot - producenci szybko pojeli, ze mozna z tego zrobic chwyt marketingowy i tak oznaczaja wlasnie dyski. Ja kupilem Seagate i na nim jest napisane 80GB, ale niestety po sformatowaniu go dostepnych jest "zaledwie" 74,5GB. Mozesz im skoczyc Wink
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SkWaRa Płeć: kobieta
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 29 Mar 2003
Posty: 146
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 23 Sie 2003 1:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Test napisał:
SkWaRa Akurat jest na odwrot - producenci szybko pojeli, ze mozna z tego zrobic chwyt marketingowy i tak oznaczaja wlasnie dyski. Ja kupilem Seagate i na nim jest napisane 80GB, ale niestety po sformatowaniu go dostepnych jest "zaledwie" 74,5GB. Mozesz im skoczyc Wink


No i wszycho jasne Smile sqrkozjady jedne pasqdne Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Axon
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 29 Mar 2003
Posty: 67
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 23 Sie 2003 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taa - nawet czasem jak robia testy dyskow twardych - na przyklad testuja wszystkie dyski 40GB to podaja tez w tescie objetosc rzeczywista no i oczywiscie im bardziej zblizona do 40GB tym wiecej punktow, ale to sa raczej sporadyczne przypadki ze dysk 40GB ma 40GB Smile

Moja Barracuda III ma 37GB a szkoda bo by mi soe teraz te 3GB troszke przydaly Acid

Ale w tym co mowi Bags_Bunny jest tez sporo racji, bo tak wlasnie tlumacza sie producenci. Mowia ze dysk zawiera nie 10GB a 10 000 000 000B

czyli teraz jesli podzielimy to na 1024 otrzymujemy 9 765 625kB no i jesli podzielimy to jeszcze raz na 1024 otrzymamy 9536,74 MB czyli w sumie prawie dokladnie tyle ile masz.

Ale nie ma z tym niestety zadnej regoly. Jedne dyski trzymaja sie niby ilosci bajtow, a inne nie trzymaja sie zadnych rogol Smile
_________________
Wszyscy myślą tylko o sobie, tylko ja myślę o mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SkWaRa Płeć: kobieta
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 29 Mar 2003
Posty: 146
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 23 Sie 2003 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, tak sie zastanawiam co im to da ze nie dadza tych pelnych GB Question (10/40/80...GB etc.) No i wychodzi ze im wiekszy dysk tym wiekszy ubytek na dysq, ciekawe jak sie maja prawa konsumenta do tego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Axon
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 29 Mar 2003
Posty: 67
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 23 Sie 2003 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SkWaRa napisał:
Hmm, tak sie zastanawiam co im to da ze nie dadza tych pelnych GB Question (10/40/80...GB etc.) No i wychodzi ze im wiekszy dysk tym wiekszy ubytek na dysq, ciekawe jak sie maja prawa konsumenta do tego


Nawet nie masz co myslec o walce z nimi. Zawsze powiedza ze kilo to przeciez 1000 a nie 1024 i po sprawie. Pozatym na wiekszosci dyskow wcale nie jest napisana objetosc tylko ilosc cylindrow, sektorow itd.

moglbys sie co najwyzej ze sklepem spierac gdybys sie zapytal przy kupnie czy to na pewno sa gigabajty liczone jako 1024 a nie 1000 i odpowiedzieli by ci ze tak. Wtedy sie mozesz klucic i moze nawet uda ci sie oddac dysk i dostaniesz zwrot kasy... tylko po co? bedziesz wtedy znow w punkcie wyjscia Smile
_________________
Wszyscy myślą tylko o sobie, tylko ja myślę o mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kabinial Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 01 Lut 2003
Posty: 52
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: 23 Sie 2003 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weźcie jeszcze pod uwagę to, że zakładając tylko jedną partycję na dysku mamy mniej miejsca niż gdybyśmy założyli ich kilka. Generalnie im większy dysk tym więcej powinno być partycji.
_________________
Każda dostatecznie zaawansowana technologia niczym nie różni się od magii.
Arthur C. Clarke
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 23 Sie 2003 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

hehe, stary temat jak świat Wink

tak to już jest, że miara "pakowności" nośników "twardych" zawsze była liczona zgodnie z systemem metrycznym i normami SI i tak jest już przyjęte, jedyną stała to rozmiar najmniejszej jednostki już niepodzielnej czyli 512 ośmiobitowych "komórek" pamięciowych na nośniku.

Fakt, że ma to się nijak w przypadku gdzie np. dyskietki, CD i DVD mierzone są zgodnie z systemem miar informatycznych czyli "pełne" 10 bitów "na jedynkach" Wink

W sumie nie tyle można to nazwać chwytem marketingowym co czyjimś poronionym pomysłem z dawnych czasów a obecna sytuacja to tylko staranie sie utrzymania dalej tego "standardu kompatybilności" w dół do zliczania pojemności Smile

Sam nie wiem skąd to sie wzieło, nigdzie w literaturze sie z tą legendą nie spotkałem, która by opisała źródła powstania takiej idei Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 23 Sie 2003 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kabinial napisał:
Weźcie jeszcze pod uwagę to, że zakładając tylko jedną partycję na dysku mamy mniej miejsca niż gdybyśmy założyli ich kilka. Generalnie im większy dysk tym więcej powinno być partycji.


Smile Jejku, tylko nie "więcej partycji" Shocked

HDD to nie tort zeby go sobie haratać ile sie da Smile

Zawsze po tym poznać można amatora wśród "guru" sklepowych co "zlepiają" blaszaki, bo to nawet składaniem nazwać sie nie da Wink

Jest jedna sprawdzona reguła, że najlepszy podział dysku podstawowego/rozruchowego (z jednym OS-em) to:
- około 15% pojemności (lub ok. 1,5 - 3GB) -> partycja systemowa
- pozostałe 85% to obszar roboczy i na dane

jest to podstawowa konfiguracja dla komputera domowego/DTP

Dla bardziej zaawansowanych stacji roboczych (obróbka video/audio) można zwiekszyc obszar dla partycji systemowej do 20 - 25% (lub 5 - 10GB) jednak przy takich rozwiazaniach powinno sie stosować osobny dysk/dyski fizyczne dla danych najlepiej jako macież na szybkim kontrolerze RAID Wink

Co do pojemności to fakt, że można z niej lepiej skorzystać tworzac wiecej partycji gdyż rozmiar klastra automatycznie ulega zmniejszeniu i dzieki temu nie ma wielkich strat. Rozwiazanie to dotyczy co prawda tylko przypadków gdzie wykorzystujemy dysk typowo na gromadzenie małych plikow. Bo plik 2kB na duzej partycji i tak zajmie nam cały klaster np. 32kB lub 64kB (czyli straty są poważne przy dużej ilości takich plików).
Ale mimo wszystko cóż tworzy sie za bajzel na takich narżniętych "kawałkach tortu" Wink Nigdy nie polecam takiego rozwiazania.

Wiec jesli mamy na HDD gromadzic duże pliki (filmy, audio, GFX, bazy) to na grzyba nam małe klastry Wink - straty bedą znikome.

No, to tyle o partycjach Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 23 Sie 2003 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E tam DJ - kazdy ma swoja filozofie podzialu dysku (oprocz tych, co pojecia nie maja, oni przyjma i tak rady bardziej doswiadczonych kolegow). Nie wiem jak nazwac moj komputer, bo wykorzystuje go nie tylko do pracy, wiec nie do konca to "stacja robocza" Wink . Czasem pogrywam tez sobie, wiec nie wyobrazam sobie trzymania gier na jednej partycji z danymi roboczymi, a wogole to lubie miec porzadek na dysku. W zwiazku z tym, preferuje podzial na wiecej partycji. Ma to tez inna zalete - jesli padnie jakas partycja, to utrata danych nastepuje tylko na tej partycji, reszte (w przypadku, gdy dysk juz pada) mozna spokojnie przewalic na inny nosnik. Poza tym u mnie akurat jest specyficzna sytuacja, gdyz tak jak juz wczesniej gdzies napisalem uzywam kilku systemow, jak rowniez moja corka ma oddzielna partycje ze swoja Winda (coby nic mi nie namieszala), wiec sila rzeczy mam dyski podzielone na kilka partycji.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor