Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Sieci WLAN

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 11 Sie 2003 0:26    Temat postu: Sieci WLAN Odpowiedz z cytatem

Wiem ze to totalny OT i ogolnie NTG ale moze ktos z tu zgromadzonych ma jakies doswiadczenie w budowaniu sieci radiowych (nieduzych) i moglby mnie z tej mrocznej dziury niewiedzy wyprowadzic poprzez siakis protokol by nie zasmiecac grupy. Dzieki i sory. [:
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Kwi 2024 19:56    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje profesjonalnie wykonane rozdzielnie elektryczne i tablice sterujące.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy rozdzielnie elektryczne główne i sterujące oświetleniem oraz automatyką budynków. Oferujemy sprzęt znanych producentów (m. in. Legrand, Eaton, Hager, Siemens, F&F, Relpol, Zamel, ETI).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 11 Sie 2003 0:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To w koncu "Na każdy temat" wiec nie taki OT, zreszta chetnie tez bym cos poczytal na ten temat...
np. ostatnio zastanawialem sie jak podlaczyc Access Pointa do anteny, jaka antene urzyc?
Planuje kupic sobie niedlugo Router/Access Point/Switch Linksys'a 54G, ale najpierw chce przetestowac i pozycze od znajomego... Ostatnio kupil za 750 PLN a ja za tyle moze sciagne sobie ze stanow dodatkowo karte PCIMCIA.
_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 11 Sie 2003 1:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi w sumie chodzi o rozwiaznanie bardzo, bardzo nisko budzetowe, choc jednak speed by sie przydal na poziomie tych 11 czy 5 Mbps. Siec bedzie w najdalszym punkcie 600m miala wiec to chyba nie az tak strasznie daleko
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 11 Sie 2003 9:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

600m ? Duzo... obawiam sie ze bez anteny zewnetrznej lub/i nakladajacych sie na siebie Access Pointow to nie polaczysz na 600m. To 600m to otwarta przestrzen?
Ja widzialem rozwiazanie ze z karty WLAN byla wyprowadzona antena w postaci takiego prostokontnego pudelka wielkosci myszki na przewodzie. Firma ktora to dostarczala albo miala tak duze z tym problemy albo tak dzialala nieumiejetnie ze zasieg to byl zadko... Nie wiem jakie bylo rozwiazenia od strony uslugodawcy ale w kazym razie nie sprawdzilo sie...
Tak czy inaczej nie radze Ci oszczedzac przynajmniej na Access Poincie. Mialem COMPAQ'a do testow i zasieg to on mial fatalny...
Co do tego Linksys'a (>WRT-54G<) to (bede go testowal pod koniec miesiaca) znajomy mowil ze w bloku z jednego z pokoi do kuchni zasieg byl 3 kreski z chyba 7 wiec nienajlepszy...
_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bags_Bunny Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 02 Lut 2003
Posty: 365
Skąd: Poznań

PostWysłany: 11 Sie 2003 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://vobis.max.pl/sieci/ tu jest troche informacji nie duzo ale zawsze cos do kolekcji
_________________
php ma w zasadzie tylko jedna zalete - dziala | fatal error: ms windows system found
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
croolyc
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 23 Sty 2003
Posty: 56
Skąd: Polanow

PostWysłany: 11 Sie 2003 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.lanpl.cstnet.pl/forum/index.php

dobre forum o sieciach
polecam
_________________
Lepszy Spokojny Dzień
THCulture
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 12 Sie 2003 0:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moon napisał:

[...]
znajomy mowil ze w bloku z jednego z pokoi do kuchni zasieg byl 3 kreski z chyba 7 wiec nienajlepszy...


Wogole to co pisza w danych technicznych jest akurat grubo przesadzone. Ja z kolei mialem przyjemnosc uczestniczyc w szkoleniu jakie organizowala firma D-Link. Pod koniec tej imprezy odbyla sie prezentacja ich accespointa (nie pamietam modelu). Po wstepie teoretycznym, gosc przeszedl do praktyki - oszczedze Wam epitetow, ktore padly pod adresem tegoz accesspointa, jednak trzeba przyznac, ze byla to porazka totalna, nie wiem, moze to zbieg okolicznosci, ale gosc bedac na sali konferencyjnej, nie mogl sie polaczyc z jej drugim koncem bez podniesienia tego urzadzonka prawie pod sufit Exclamation Jak dla mnie, to pograzyli sie tym pokazem tylko, ale przynajmniej teraz jestem wybitnie ostrozny jesli chodzi o dane zasiegu tychze urzadzen, ktore przewaznie podawane sa w otwartej przestrzeni, w budynkach trzeba to co pisza podzielic co najmniej przez 2 (lepsze modele).
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leon_master Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 705
Skąd: Gliwice
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 22 Lut 2004 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sie na tym troche znam. Otóż przyda Ci się antena kierunkowa, choćby najtańsza, ale zysk energetyczny musi być min. 2 dBi. No i przyda Ci się zezwolenie bo w Najjaśniejszej na takowe musisz je niestety mieć. i te dwie muszą się widzieć. U mnie w sieci sie takich uzywa (to znaczy provider) bo na wiosce to trudna ciagnac skretke. Ale zasięg jest spoko , ok kilka km
A jeśli potrzebujesz pokryć większy obszar, nie dookoła AP to zastosuj sektorókę. Tylko nie wiem jak z zezwoleniami, czy są czy nie. I nie oszczędzaj na sprzęcie i uzywaj wszystkiego jednej firmy i serii. 100% compatiblity.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mcieslar
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 19 Maj 2004
Posty: 44
Skąd: Katowice

PostWysłany: 05 Cze 2004 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie jeżeli chodzi o radiowe zabawki to mam negatywne odczucia ,ale czasami kablem się nie da więc trzeba radiem.
Kiedyś w mailu dostałem od kolesia poradnik o budowaniu sieci bezprzewodowych oto on:

Aby uzyskać połączenie punkt-punkt - potrzebne jest dwa zestawy klienckie po około 200 zł za każdy komplet. Do 3 km działa dobrze. Czasem udaje się uzyskać stabilne połaczenie nawet na 10 km, ale tylko na krótkich kablach.

Każdy metr kabla to strata około 0,5 dB.
Strata 3 dB oznacza, że połowa mocy jest tracona w kablu, 6 dB oznacza, że 75% mocy jest tracone w kablu a 10dB oznacza, że 90% mocy jest tracone w kablu czyli do anteny dociera tylko 10%.

Anteny muszą się "widzieć", czyli jeśli przystawisz oko do swojej anteny - musisz widzieć odległą antenę współpracującą. Przy większych odległościach - przyda się lornetka. Jeśli będą zasłonięte drzewami lub bydynkami - prawie na pewno będą kłopoty z prawidłową łącznością. Zwłaszcza gdy na drzewach pojawią się liście.

Krótko mówiąc trzeba anteny umieścić ponad drzewami, budynkami i innymi przeszkodami.

Do zbudowania większej sieci bezprzewodowej potrzebny jest Access Point z anteną - czyli stacja bazowa. Polecam na stację bazową Access Point AW2100 R/C + 1 m kabla H-155 + Antena dookólna Crevice. AP należy umieścić przy antenie w małej skrzynce. Antenę zamocować w takim miejscu z którego będzie widać wszystkich klientów.

Zestawy klienckie na antenach Helicall 15 lub Helicall 18 po około 200 zł za komplet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor