Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Paskudne ikonki... :(
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Personalizacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stig
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 07 Lip 2003
Posty: 16

PostWysłany: 07 Sie 2003 0:28    Temat postu: Paskudne ikonki... :( Odpowiedz z cytatem

Aktualnie uzywam najnowszej wersji pakieciku Amicons... Wczesniej uzywalem innych i ZAWSZE mialem ten sam "problem". Ikony w oknie listy kontaktow wygladaja paskudnie! Wygladaja jakby byly przeskalowane bez resamplingu. Mozna je zobaczyc tutaj;

W pierwszej kolumnie widac jak wygladaja one (lub powinny wygladac) wg autora (i dokladnie tak wygladaja u innych - jak zauwazylem na grabscreenach), a druga kolumna, to widok z mojego okienka. Mimo, ze to jpg i oryginal tez jest wyciety z jpg'a autora - widac wyrazna roznice... Niby to nic - ale wkurza mnie to...
Maja dokladnie te sama wielkosc a wygladaja inaczej... Myslalem juz, ze moze to wina ustawien w systemie, ale ni cholery... Ikony systemowe, teksty itd. wygladaja prawidlowo.
Ma ktos jakis pomysl?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 02 Maj 2024 7:22    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


Z TechnoVolt zbudujesz szybko wysokiej klasy sieci strukturalne (LAN) i teletechniczne w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży informatycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy automatykę budynkową i teletechnikę z zastosowaniem: wysokiej klasy okablowania UTP, FTP, cat5e, cat6, cat7 (skrętka) oraz transmisji światłowodowej, szaf serwerowych RACK 19'' i wyposażenia (serwery, routery, switche, patch panele, zasilacze UPS) oraz punktów dostępowych WiFi.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 07 Sie 2003 0:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi osobiscie tylko czesc ikonek z ami sie podoba... W srod nich nie ma ikonki GG Razz
Anyway jaki masz system?
amirose napisał:
In this version ONLY Windows XP is supported due to alphablending used in all protocol icons. Emoticons could be used with any Windows system (9x, Me, 2000, XP).
In future plans are more protocols, main icons as well as protocol icons version for older systems Win 9.x/Me/2000 and expanding of emoticons set.

_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stig
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 07 Lip 2003
Posty: 16

PostWysłany: 07 Sie 2003 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[...]
Anyway jaki masz system?
[...]

Sorry - zapomnialem napisac. Oczywiscie Windows XP (Pro PL SP1)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ace Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 03 Mar 2003
Posty: 387
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 07 Sie 2003 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzialem kiedys program do przestawiania ukrytych opcji, bodajze CustomizerXP, w ktorym byla mozliwosc przestawienia glebi kolorow uzywanej dla ikonek. Co dziwne, jak przestawilo sie na 32 bity, Windows glupial i wyswietlal ikonki w 256 kolorach, po przestawieniu na 16bit. bylo ok. Moze tez namieszales sobie z takim programem? Jesli nie, sprobuj sciagnac i pozmieniac nim ta glebie. BTW zakladam ze nie korzystasz z Windy w trybie 8-bitowym Very Happy
_________________
Gdy nadejdzie mrok, wyjdę na łowy pozbawiac życia swe ofiary. Sprawię, że pójdziesz za mną...
... to make an avi: konwersja DVD do AVI ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stig
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 07 Lip 2003
Posty: 16

PostWysłany: 07 Sie 2003 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam TweakXP, ale jesli chodzi o wyglad Windowsa, to nic z nim nie robie, i w tym tweakerze tym bardziej... Oczywiscie oporcz wylaczenia Luny i animowanych okienek... Very Happy Glebia kolorow ikon, odstepy miedzy nimi i wielkosc - sa standardowe... Pulpit w 32 bitach (sprawdzilem na 16 i jest tak samo).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ace Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 03 Mar 2003
Posty: 387
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 08 Sie 2003 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprobuj sprawdzic ustawienie ikonek programem Customizer XP i zobacz jak tam jest ustawiona opcja Change Icon Color Format (jest w Registry Tweak w Miscellaneous). Sprobuj poprzelaczac tryby kolorow ikonek, moze pomoze...
_________________
Gdy nadejdzie mrok, wyjdę na łowy pozbawiac życia swe ofiary. Sprawię, że pójdziesz za mną...
... to make an avi: konwersja DVD do AVI ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 08 Sie 2003 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

ja Wam powiem tyle, na Win98 mam ten problem od poczatku z lekutkim "rozmywaniem" ikon statusowych jednak nie stanowil on az tak wielkiego dla mnie problemu zeby o nim gdziekolwiek postowac jednak faktem jest, ze zjawisko to w M jest zauważalne, nie da sie ukryć Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 09 Sie 2003 0:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ Lotos napisał:

[...]
jednak faktem jest, ze zjawisko to w M jest zauważalne, nie da sie ukryć Wink


No co Ty DJ - wszystko popsules, a tyle czasu udawalo sie to ukryc Laughing
A tak powaznie, to ja nie zauwazylem zadnego rozmycia ikon w Mirandzie...
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ami
Weteran
Weteran



Dołączył: 10 Lip 2003
Posty: 52
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 09 Sie 2003 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm no ja siłą rzeczy korzystam z własnych ikonek na XP i nie widze żadnej różnicy między tym co mam w edytorze ikon a tym co widze w Mirandzie... Zresztą poniżej screen:



P.S. Mi też nie bardzo podobałą się pierwsza wersja ikon GG, dlatego zrobiłem druga Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LiDEL
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 13 Lip 2003
Posty: 1
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: 11 Sie 2003 2:07    Temat postu: hm.. Odpowiedz z cytatem

jakie lladne ikonki i tlo.. , skad je mozna sassac? ;]
_________________
[ liDEL entertainment ]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 11 Sie 2003 3:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@stig - a nie zmieniales przypadkiem rozmiaru tekstu czy rozmiaru linijki? sprawdz na szybko na nowym profiu, tylko ikonki obadaj bez ustawiania niczego.

@DJ Lotos - MS Windows poczawszy od 95 do 2000 (bez ME) nie wyswietla w trayu ikonek w wiecej jak 256 kolorach, ja mysle ze tu Twoj problem z rozmywaniem, ale moze sie myle i moze juz dawno zaaplikowales 'poprawke'. [:

@ami - naprawde fajowy icon pack, ja mam prozbe mala, bo jednak jestem przyzwyczajony do Gangsta i juz na nim siedze od niepamietnych czasow, jednak wprost super wyszly Ci ikonki Jabber'a, stad moja prozba, nie mialbys chwilki czasu na to zeby sie z tym pobawic i stworzyc te wlasnie ikonki tylko z lekka otoczka ala Gangsta i jezeli juz by sie udalo to moze jeszcze znaczniki away / na itd.,
...ladnie plosze [:
ale do niczego nie zmuszam, zeby nie bylo [;
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 12 Sie 2003 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ami: fajny zestawik ikonek ale...
Przekonalem sie tylko do tlenu , jabbera i IRC
GG - http://addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=509
ICQ - http://addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=62
Phantoma uzywam dolaczonego do wtyczki poniewaz Twoje zupelnie nie pokywaja z podzialem na grupy jakie wprowadzil autor ostatnio.
Szkoda ze nie ma pogody... Ale ta jest super: http://addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=446
Generalnie powiem ze brakuje mi w tych wtyczkach kolorow... Wszystkie "na to samo kopyto"... Szkoda ze stan niedostepny jest "buraczkowaty" a nie czerwony jak zwykle...

Sorry za krytyke, nie jest to zlosliwe a poprostu napisalem co mysle...
_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 13 Sie 2003 0:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tam powiem tak: Podobne ikonki zrobilem juz kupe czasu temu wzorujac sie na Gangsta (ale oczywiscie nie zebym je kopiowal Wink ). Byly wlasciwie tylko na wlasny uzytek, ale pewnego razu pomyslalem sobie, ze w miedzyczasie juz je tak popoprawialem na dziesiata strone, ze moglbym je opublikowac. Specjalnie sie zarejestrowalem (nigdy mi sie wczesniej nie chcialo Wink ), wrzucilem ten swoj pack i co ? Byly sobie chwile i zablokowali mi konto, nie wiem dlaczego, bo czekam juz chyba z miesiac na wyjasnienie... Przeczytalem za to komentarz jakiegos oszolomionego usera, ze to plagiat ikonek ami. He, he - dobre - nie chce mi sie z nimi uzerac, a zeby nie byc goloslownym, to mozna moje ikonki obejrzec tu: http://miranda-im.pl/viewtopic.php?p=4943#4943
Po dacie na kalendarzu tapety widac kiedy byl robiony screenshot, wiec wyglada na to, ze bylo to duuuzo wczesniej. Ale jak juz mowilem - nie chce mi sie uzerac z powodu jakis smiesznych ikonek, i tak uzywam swoich i ani mi sie sni kogos do tego zmuszac...

#Edit
Ach, zeby nie bylo - to nie czepiam sie wcale kolegi ami, ktorego ikonki widac wczesniej, on tez widze wzorowal sie na Gangsta Wink
#
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ami
Weteran
Weteran



Dołączył: 10 Lip 2003
Posty: 52
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 13 Sie 2003 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ moon
O gustach się nie dyskutuje, gusta się ma Very Happy Aczkolwiek może fakt - z tymi offline można będzie coś zrobić żeby były mniej buraczkowe (chociaż ja wole myśleć o nich 'wiśniowe') Razz

@ test
Wzorowanie na Gangsta ograniczyło się w sumie do koncepcji ikonek do wszystkich protokołow. Kązdy set był robiony 'from scratch'...

@ all
Swoją drogą ponieważ już zaczęliśmy rozmawiać o tym packu, to może jakieś propozycje, żeby był lepszy ? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 13 Sie 2003 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ami napisał:
@ all
Swoją drogą ponieważ już zaczęliśmy rozmawiać o tym packu, to może jakieś propozycje, żeby był lepszy ? Wink

przerobic ja do win2000 bo te amicons 2.4.1 co sa tu: http://addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=755 i niby sa przerobione pod ten system to i tak jest kaszana Sad lepiej to jest zrobione w Original Gangsta Icons 2.7 http://addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=401
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Personalizacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor