Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Jakiej przeglądarki używasz??
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jakiej przeglądarki używasz??
Internet Explorer 6
19%
 19%  [ 14 ]
Internet Explorer 5
1%
 1%  [ 1 ]
Opera 7
48%
 48%  [ 35 ]
Opera 6
0%
 0%  [ 0 ]
Mozilla
29%
 29%  [ 21 ]
Netscape NAV
1%
 1%  [ 1 ]
Lynx
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 72

Autor Wiadomość
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 09 Sie 2003 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

croolyc napisał:
caly czas mowiemy o szybkosci ale co kto rozumie pod tym pojeciem

Rozumiem pod tym pojeciem wszystko co sie da, tzn:
1. szybkosc startu,
2. szybkosc dzialania programu,
3. szybkosc przegladania stron,
4. szybkosc renderowania stron i
5. szybkosc wczytywania stron.

Ad 1. Opera tutaj bije Mozille na glowe i nikt chyba nie bedzie temu zaprzeczal...

Ad 2. Jak wyzej Smile

Ad 3. Chodzi mi tutaj o to jak szybko i przyjemnie przewglada sie stronki z dana przegaldarko. Oczywiscie Oepra tutaj wygrywa z Mozilla z uwagi na wprowadzone rozne udogodnienia (takie jak gesty myszy, czy dowolnie konfigurowalne skroty klawiatury).

Ad 4. Z moich doswiadczen wynika, ze Opera jest szybsza od Mozilli..

Ad 5. Jak wyzej. I naprawde dziwie sie, ze Tobie Mozilla wczytuje strony szybciej od Opery, a moze miales po prostu zaznaczona 'Synchronous DNS' jak kozystales z Opery..
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Kwi 2024 16:18    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W ofercie TechnoVolt znajdziesz profesjonalne systemy alarmowe (SSWiN) i przeciwpożarowe (SSP).
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy przeciwwłamaniowe i dozoru z zastosowaniem: central alarmowych, oddymiania, przeciwpożarowych, czujek ruchu PIR, detektorów dymu, gazu i tlenku węgla, syren, szyfratorów, modułów powiadamiania zdalnego GSM/GPRS. Oferujemy sprzęt znanych krajowych producentów (m. in. Satel, Polon Alfa, Elmes, Jablotron, Detectomat, AFG).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bryniec
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 05 Sie 2003
Posty: 12

PostWysłany: 10 Sie 2003 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mina86 napisał:
Hehe Smile Wyniki bardzo przyjemne dla oka Wink

PS. Czy poprezz Netscape NAV nalezy rozumiec Netscape Navigator 4.x, czy Netscape 6/7.x? Wink


każdy mo.żliwy Netscape. nie jestem na biezaco z wersjami wiec nie wpisywalem z rozrożnieniem tylko ogólne Netscape NAVigator Smile
_________________
Piszę powoli, bo wiem, że nie umiesz szybko czytać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 10 Sie 2003 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IMHO tylko Mozilla Firebird.
Przeszedlem przez wszystko, standardowy pakiet Mozilli, Opere (od wersji 5.x do 7.x), IE (wszelakie wersje) i moge powiedziec z czysta stanowczoscia ze jedynie Firebird (znana takze jako Phoenix) jest dla mnie optymalna przegladarka stron WWW. W porownaniu do zwyklego pakietu Mozilli jest szybka, oj nawet bardzo. Niestety Opera na tym polu ma jednak przewage jeszcze jezeli chodzi o uruchamianie sie programu, Firebirdowi zajmuje to ulamek sekundy wiecej na kompie klasie mid-end (patrz moj :] ). Konfigurowalnosc Mozilli wydaje mi sie bije Opere na glowe, gdzie ta druga owszem ma sporo opcji, ale w Mozilli da sie skonfigurowac doslownie _wszystko_. Dostep do plikow w ktorych ta zapisuje opcje daje nam absolutna kontrole nad wszystkim. A z racji tego ze Firebird to przegladarka wydzielona z pakietu Mozilli i zoptymalizowana, odziedziczyla po niej wszelkie atuty plus sporo nowych. Naprawde IMHO jest to najbardziej optymalny wybor i jak bardzo wielu kumpli przekonalem do Mirandy to praktycznie tyle samo udalo mi sie przekonac wlasnie do ognistego ptaka. [:

PS.
Przywitac sie zapomnialem [; Witam po powrocie [:


EDIT: zapomnialem wspomniec o rewelacyjnym kliencie poczty powstalym w identyczny sposos jak Firebird czyli o Thunderbirdzie. Rozwija sie duzo szybciej (jest juz doswiadczenie w kadrze [: ) i pomimo ze nie ma jeszcze wersji oznaczonej jako stabilnej uzywam go jako domyslnego klienta poczty i nic innego na kompie nie mam. A jego filtr SPAM'u... no bajka. Problem teraz tylko w tym ze poniewaz nie jest to juz jedna aplikacja to zjadaja razem ciut wiecej RAM'u, ale i to zostanie rozwiazane kiedy Mozilla wchlonie oba te dwa programy i oba beda poprostu korzystac z silnika Gecko ktory bedzie odpalany przy uruchomieniu ktorego kolwiek programu i kolejne beda wlasnie z niego korzystac co zminimalizuje zapotrzebowanie na RAM.
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 10 Sie 2003 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bryniec napisał:
każdy mo.żliwy Netscape. nie jestem na biezaco z wersjami wiec nie wpisywalem z rozrożnieniem tylko ogólne Netscape NAVigator Smile

Natscape Navigator jest to przegladarka wchodzaca w sklad pakietu Netscape Communicator, aczkolwiek jest takze dostepna jako samodzielna aplikacja, choc nie spotkalem sie z Netscape Navigatorem pod Windows jako standalone. Tak czy owak, Netscape Communicator przestal juz dawno byc rozwijany i w chwili obecnej jest w wersji 4.80.

Netscape bazuje na Mozilli i w gruncie rzeczy nie wiem co tam wchodzi w jego sklad, czy jest to sama przegladarka czy nie tylko. Tak czy owak Netscape zaczal sie od wersji 6.x i zakonczyl na wersji 7.x (nie pamietam jaka jest ostatnia w chwili obecnej) i takze zaprzestano jego rozwoj.

Warto zauwazyc, ze nie bylo wersji 5.x.

Roznica pomiedzy Netscape Navigatorem a Netscapem jest olbrzymia. Netscape, jako oparty na Mozilli wspiera najnowsze standardy (albo przynajmniej czesciowo) natomiast Netscape Communicator nie wspiera calkowicie CSS-ow pierwszych, a o drugich to juz w ogole mozna sobie pomazyc.. W zwiazku z tym polaczenie Netscapea i Netscape Navigatora w jedna kategorie jest bez sensu..


karaguy napisał:
Konfigurowalnosc Mozilli wydaje mi sie bije Opere na glowe, gdzie ta druga owszem ma sporo opcji, ale w Mozilli da sie skonfigurowac doslownie _wszystko_. Dostep do plikow w ktorych ta zapisuje opcje daje nam absolutna kontrole nad wszystkim.

W Operze takze mozna skonfigurowac doslownie _wszystko_. Dostep do plikow w ktorych ta zapisuje opcje daje nam absolutna kontrole nad wszystkim. Zawsze jak sie przesiadalem na Mozille (Firebirda dokladnie) to chcialem wylaczyc pasek manu i czy mi sie to udalo? Nie.. nie wiem.. moze za krotko probowalem, ale w kazdym badz razie nie znalazlem na to sposobu, natomaist w Operze i owszem.. udalo mi sie to..

PS. Phoenix to jest stara nazwa na Firebirda (a wlasciwie obecnie przegladarka ta nazywa sie Mozilla Firebird).
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 11 Sie 2003 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mina86 napisał:
W Operze takze mozna skonfigurowac doslownie _wszystko_. Dostep do plikow w ktorych ta zapisuje opcje daje nam absolutna kontrole nad wszystkim. Zawsze jak sie przesiadalem na Mozille (Firebirda dokladnie) to chcialem wylaczyc pasek manu i czy mi sie to udalo? Nie.. nie wiem.. moze za krotko probowalem, ale w kazdym badz razie nie znalazlem na to sposobu, natomaist w Operze i owszem.. udalo mi sie to..

Poprobuj na forum ognistego ptaka, taka mozliwosc powinna istniec jako ze caly interfejs jest zmieniony w stosunku do Mozilli (juz nie kojarze szczegolow niestety) i jak juz mowilem wszystko mozna dopisac (nie tyle zmienic co wlasnie dopisac) do configa.
mina86 napisał:
PS. Phoenix to jest stara nazwa na Firebirda (a wlasciwie obecnie przegladarka ta nazywa sie Mozilla Firebird).

Wiem przeco, dlugo sledzilem losy tej przegladarki, a nightly staram sie miec najnowsze. ;]
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bryniec
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 05 Sie 2003
Posty: 12

PostWysłany: 11 Sie 2003 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Natscape Navigator jest to przegladarka wchodzaca w sklad pakietu Netscape Communicator, aczkolwiek jest takze dostepna jako samodzielna aplikacja, choc nie spotkalem sie z Netscape Navigatorem pod Windows jako standalone. Tak czy owak, Netscape Communicator przestal juz dawno byc rozwijany i w chwili obecnej jest w wersji 4.80.

Netscape bazuje na Mozilli i w gruncie rzeczy nie wiem co tam wchodzi w jego sklad, czy jest to sama przegladarka czy nie tylko. Tak czy owak Netscape zaczal sie od wersji 6.x i zakonczyl na wersji 7.x (nie pamietam jaka jest ostatnia w chwili obecnej) i takze zaprzestano jego rozwoj.

Warto zauwazyc, ze nie bylo wersji 5.x.

Roznica pomiedzy Netscape Navigatorem a Netscapem jest olbrzymia. Netscape, jako oparty na Mozilli wspiera najnowsze standardy (albo przynajmniej czesciowo) natomiast Netscape Communicator nie wspiera calkowicie CSS-ow pierwszych, a o drugich to juz w ogole mozna sobie pomazyc.. W zwiazku z tym polaczenie Netscapea i Netscape Navigatora w jedna kategorie jest bez sensu..


Shocked ok, moj blad... ale ja nigdy w życiu nie używalem Netscape ani Nietscape Navigator ani żadnej innej przegladarki internetowej o nazwie zaczynającej się na literę N Wink uważałem że Nescape to Netscape i spokój Wink myliłem się Embarassed Embarassed
_________________
Piszę powoli, bo wiem, że nie umiesz szybko czytać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 11 Sie 2003 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:
jak juz mowilem wszystko mozna dopisac (nie tyle zmienic co wlasnie dopisac) do configa.

Jak juz mowilem, w Operze tez Wink

karaguy napisał:
mina86 napisał:
PS. Phoenix to jest stara nazwa na Firebirda (a wlasciwie obecnie przegladarka ta nazywa sie Mozilla Firebird).

Wiem przeco, dlugo sledzilem losy tej przegladarki, a nightly staram sie miec najnowsze. ;]

Po prostu uscislalem Smile
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 11 Sie 2003 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mina86 napisał:
karaguy napisał:
jak juz mowilem wszystko mozna dopisac (nie tyle zmienic co wlasnie dopisac) do configa.

Jak juz mowilem, w Operze tez ;)

OK, nie chcac sie wymadrzac chcialbym zebys sprawdzil jeden plug do Firebirda i wpadl na dwie stronki by skonfrontowac mozliwosci jego konfiguracji i Opery. Jezeli poswieciles temu softowi dostatecznie duzo uwagi mysle ze byles juz na tych siteach i moze pluga tez uzywales. W kazdym razie plug jest TU, a stronki to po kolei TIPSY dla Firebirda i jego WTYCZKI, gdzie chcialbym zebys poczytal troche co juz istniejace plugi potrafia z przegladarka zrobic.

PS.
Jedna rzecz dla ktorej odpuscilem sobie Opere jakis czas temu to bylo dosc badziewna obsluga zakladek, z ktorymi Firebird radzi sobie poprostu wysmienicie oraz fakt ze ten drugi nie ogranicza okna przegladarki do jednego w przypadku gdy chcemy uzywac owych zakladek.
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.


Ostatnio zmieniony przez karaguy dnia 12 Sie 2003 1:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 11 Sie 2003 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:
moze pluga tez uzywales.

Mialem przyjemnosc miec o na dysku Wink
Nawet go zainstalowalem Razz

karaguy napisał:
po kolei TIPSY dla Firebirda

Tej stronki nie widzialem przyznam, przeczytalem ja teraz w calosci i rzeczywiscie bylo tam kilka rzeczy, ktorych chyba nie da sie osiagnac w Operze (aczkolwiek nie jestem pewny tego, przykladowo linki target="_blank" chyba daloby sie jakos CSS-em wylaczyc, ale nie jestem tego pewny). Jednakrze byly to malo istotne IMO sztuczki.

karaguy napisał:
i jego WTYCZKI, gdzie chcialbym zebys poczytal troche co juz istniejace plugi potrafia z przegladarka zrobic.

Taa.. Pluginow do Mozilli (Firebirda) nie lubie daltego, ze przegladarke ta spowalniaja jeszcze bardziej...

Wiele z tych pluginow nie mialo by sensu istenic w Operze, gdyz funkcje ktore one daja sa od razu w Operze zaimplementowane, aczkolwiek nie przecze, ze sa tam rzczy, ktore by sie przydaly (eg. Live HTTP Headers)

Poza tym nie wydaje Ci sie, ze robioenie gierek to juz lekka przesada Wink Ja rozumiem tetrisa w Dos Nacigatorze, ale Dos Navigator zajmowal jakies 2MB po instalacji Razz


Nadal jednak nie ma kilku bardzo fajnych rezczy Smile Np. symulowania trybu tekstowego, czy renderowania na malym ekranie (a'la komorki). Rowniez nie sadze zeby Mozilla wspierala OperaShow (przelaczenie w tryb prezentacji gdy jest w fullscreen mode).


karaguy napisał:
fakt ze ten drugi nie ogranicza okna przegladarki do jednego w przypadku gdy chcemy uzywac owych zakladek.

Co masz na mysli?
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 12 Sie 2003 1:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mina86 napisał:
Mialem przyjemnosc miec o na dysku ;)
Nawet go zainstalowalem :P

Tak wiec czy jest cos takiego w Operze? (chodzi mi zarowno o ilosc opcji do skonfigurowania jak i typ samej konfiguracji)

mina86 napisał:
Jednakrze byly to malo istotne IMO sztuczki.

Mnie tam niektore sie bardzo przydaly, ale ok.

mina86 napisał:
Taa.. Pluginow do Mozilli (Firebirda) nie lubie daltego, ze przegladarke ta spowalniaja jeszcze bardziej...

Nie zauwazylem, ale mozliwe ze przy duzej ilosci jest to obciazajace dla systemu. Ja uzywam jednego, ale jak cos nie pasuje zawsze mozesz napisac samemu cos co zmienia kwadrat w kolo.

mina86 napisał:
Wiele z tych pluginow nie mialo by sensu istenic w Operze, gdyz funkcje ktore one daja sa od razu w Operze zaimplementowane

Ale czy naprawde korzystasz z wszystkich tych funkcji? Nie latwiej trochu odciazyc przegladarke poprzez wlasne dobieranie potrzebnych ficzerow? (patrz -> nasz ulubiony IM)

mina86 napisał:
Poza tym nie wydaje Ci sie, ze robioenie gierek to juz lekka przesada ;) Ja rozumiem tetrisa w Dos Nacigatorze, ale Dos Navigator zajmowal jakies 2MB po instalacji :P

Blah, kazdy sie jakos odstresowac musi.

mina86 napisał:
Nadal jednak nie ma kilku bardzo fajnych rezczy :)

Plugi, plugi, plugi... wszystko mozna dopisac.

mina86 napisał:
Co masz na mysli?

W Operze mozesz wybrac, czy chcesz miec wszystkie okna osobno, czy chcesz uzywac zakladek (tab'ow czy jak to tam inaczej sie zwie). Jedno wyklucza zazwyczaj drugie, mozesz miec wszystko w jednym oknie lub wszystko osobno. Firebird (czyt. Mozilla) nie ma takich ograniczen, a mnie podejscie Opery na tym polu bardzo drazni. Poza tym Opera ma jakies problemy z przelaczaniem Tab'ow w trybie szybkim (nie mam pojecia jak to nazwac), czyli gdzie po nacisnieciu Ctrl+Tab przelacza sie na nastepna zaklade bez jakich kolwiek okienek czy czegos. Problem pojawia sie gdy chce przelaczyc na wczesniejsza zakladke uzywajac Shift+Tab. Juz nie pamietam czy chodzilo o to ze Shift nie okreslal przeskakiwania do tylu tylko zmiane kierunku przeskakiwania czy to ze dzialalo to z opoznieniem (mozliwe ze to i to [: ). Trochu sie rospisalem ale mam nadzieje ze juz jasniej sie wyrazilem. [:

IMHO Firebird lepszy, Opera jednakze wydaje sie lzejsza pod wzgledem predkosci (wlaczanie sie itd., raczej nie chodzi tu o wczytywanie stron bo to jest praktycznie bez roznicy). Pamietac jednakze nalezy iz Firebird nie zostal wydany nawet w wersji 1.0, ktora to AFAIR dopiero zostanie uwzgledniona do glownego pakietu Mozilli zamiast istniejacej przegladarki (cos tam Monkey chyba [: ).
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Express
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 21 Sie 2003
Posty: 2

PostWysłany: 21 Sie 2003 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem ten temat i dla niego się zarejestrowałem Smile, choć fakt, że właśnie dziś zainstalowałem Mirandę.

Używałem Opery przez kilka tygodni po czy przesiadłem się na Mozillę. Oto moje spostrzeżenia:

- Mozilla jest o niebo stabilniejsza. Opera kładła mi się przynajmniej 2-3 razy dziennie, Mozilli zdarza się to b. rzadko (ale nie wcale!) Wiem, że to nie musi być reguła, ale fakt jest faktem.
- Opera jest szybka, jeżeli chodzi o wyświetlanie stron, ale Mozilla w istotny sposób jej nie ustępuje
- Opera radzi sobie z fajerwerkami css-owymi, nawet z niektórymi z tych, na których wykłada się Mozilla. Ale trafiłem na kilka stron z prostymi iframes. Niewątpliwie jest to standard w3c, a Opera nie wyświetliła tego prawidłowo. Nie pamiętam adresów tych stron w tej chwili, zawierały one błędy (sprawdzałem walidatorem w3c), ale nie w części z iframes. Przy czym chyba nie dotyczy to wszystkich iframes, ale już po prostu nie pamiętam. Druga rzecz: Opera wyłożyła się przy wyświetlaniu tekstu z parametrem STRONG. O ile wiem, jest on przestarzały, ale nie wyszedł ze specyfikacji HTML. Te dwie rzeczy przesądziły o moim rozwodzie z Operą.
- wyświetlanie kodu strony, z czego czasem korzystam, w Mozilli - to potęga.
- pisano o tym: mogę mieć kilka okien a w każdym po kilka stron np. powiązanych tematycznie. Zawsze mam wiele stron otwartych, więc ma to znaczenie.
- przez m2 nie przebrnąłem, nawet wielu Operowców zbytnio go nie wychwala. Kurier jest o niebo wygodniejszy.
- baner: nie będę płacił za program, jeżeli mam powiedzmy, że porównywalny za darmo. Jaki to ma sens? Nie twierdzę, że nie mam niczego nielegalnego, ale staram się to zmieniać (czyt.: pozbywam się głównie Microsoftu Smile ). Nawet jakieś badania (czytałem to na OperaPL) wskazały, że większość użytkowników Opery używa jej nielegalnie.
- konfiguracja: Znalazłem parę rzeczy, których zmienić nie mogłem, Mozilla nie jest doskonała, ale generalnie nie mogę absolutnie narzekać.
- wtyczki - do wszystkiego właściwie. Każdy może sobie dopisać do Mozilli co mu się żywnie podoba. Nie używam go, ale wiem, że istnieje chociażby menadżer plików na Mozilli. Możliwości są niemal nieograniczone (wynika to zresztą z filozofii Mozilli).

... i więcej mi się nie chce. Nie uważam Opery za złom, ale kilka istotnych przewag Mozilla nad nią ma. I dziesiąte sekundy podczas uruchamiania, czy setne przy wyświetlaniu (komputer mam, powiedzmy, przyzwoity -Duron 750) nie są po prostu warte błędnych pływających ramek, a fajerwerki typu tekst napisany na łuku, który widziałem na jakiejś testowej stronie nie jest wart parametru <strong>, który bądź co bądź długo jeszcze w praktyce będzie ważniejszy (przy czym Mozilla taką stratę nadrobi, a Opera w dół raczej nie pociągnie). To że wynika to z hegemonii microsoftu i zacofania technologicznego MsIE to temat na zupełnie inną dyskusję.

I to tyle. Jak dla mnie wybór jest prosty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 22 Sie 2003 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:
Tak wiec czy jest cos takiego w Operze? (chodzi mi zarowno o ilosc opcji do skonfigurowania jak i typ samej konfiguracji)


W Operze sa pliki .ini Smile Poza tym wiekszosc rzeczy, ktore moga sie czlowiekowi przydac do konfiguracji jest w standardowym oknie 'Preferences'

karaguy napisał:
Ale czy naprawde korzystasz z wszystkich tych funkcji? Nie latwiej trochu odciazyc przegladarke poprzez wlasne dobieranie potrzebnych ficzerow? (patrz -> nasz ulubiony IM)

Tylko chodzi o to, ze uzywajac Opere w ogole sie nie odczuwa tego, ze sie to wszystko ma tam w srodku.. To w ogole nie spowalnia dzialania przegaldarki, nie zmniejsza stabilnosci ani nic..

karaguy napisał:
Plugi, plugi, plugi... wszystko mozna dopisac.

No coz.. moze i mozna, ale prawde mowiac samemu mi sie nie chce tego pisac, zreszta pewnie by mi to zajelo z 5 lat, ...

karaguy napisał:
W Operze mozesz wybrac, czy chcesz miec wszystkie okna osobno, czy chcesz uzywac zakladek (tab'ow czy jak to tam inaczej sie zwie). Jedno wyklucza zazwyczaj drugie, mozesz miec wszystko w jednym oknie lub wszystko osobno.

Nie, mozesz otweirac nowe okna (okna w sensie okna a nie taby) klikajac na link i wybeirajac open in new window bodajze.. Nie jestem tego pewny, ale chyba tak jest, sprawdzic nie moge bo mam kompletnie menu pozmeiniane..

karaguy napisał:
Firebird (czyt. Mozilla) nie ma takich ograniczen, a mnie podejscie Opery na tym polu bardzo drazni.

A mnie drazni podejsice Firebirda Smile prawde mowiac

karaguy napisał:
Poza tym Opera ma jakies problemy z przelaczaniem Tab'ow w trybie szybkim (nie mam pojecia jak to nazwac), czyli gdzie po nacisnieciu Ctrl+Tab przelacza sie na nastepna zaklade bez jakich kolwiek okienek czy czegos. Problem pojawia sie gdy chce przelaczyc na wczesniejsza zakladke uzywajac Shift+Tab. Juz nie pamietam czy chodzilo o to ze Shift nie okreslal przeskakiwania do tylu tylko zmiane kierunku przeskakiwania czy to ze dzialalo to z opoznieniem (mozliwe ze to i to [: ). Trochu sie rospisalem ale mam nadzieje ze juz jasniej sie wyrazilem. [:

Ze co?????????????? O czym ty piszesz? Wink Mi tam Ctrl(+Shift)+Tab dziala bez zadnego problemu...



Express napisał:
- Mozilla jest o niebo stabilniejsza. Opera kładła mi się przynajmniej 2-3 razy dziennie, Mozilli zdarza się to b. rzadko (ale nie wcale!) Wiem, że to nie musi być reguła, ale fakt jest faktem.

Kurde... ja tego nie kapuje.. Czy naprawde jestem jedyna osoba, ktorej Opera sie nie sypie?????? O sypaniu sie Opery to ja zapomnialem juz ze 2 miesiace temu...

Express napisał:
Ale trafiłem na kilka stron z prostymi iframes. Niewątpliwie jest to standard w3c, a Opera nie wyświetliła tego prawidłowo.

Wiesz, w tym momencie musze sie Ciebie zapytac czy wiesz jak te ramki powinny byc wysweitlane wedlog specyfikacji? Nie przecze, ze Opera ma bledy w redneringu, tak jak kazda przegladarka, jednak juz kilka(nascie) razy zdazylo mi sie, ze ktos tweirdzil, ze Opera cos zle wysweitla, a po glebszej analizie okazywalo sie, ze Opera wysweitla to tak jak wymaga tego specyfikacjia.

Express napisał:
Opera wyłożyła się przy wyświetlaniu tekstu z parametrem STRONG. O ile wiem, jest on przestarzały, ale nie wyszedł ze specyfikacji HTML.

Element STRONG nie jest uznany za przestazaly i prawde mowiac pierwsze slysze, zeby Opera sie przy nim wykladala.. Moze blad tkwil w czyms innym?

Express napisał:
wyświetlanie kodu strony, z czego czasem korzystam, w Mozilli - to potęga.

Nieeeeee............ Tylko nie Mozilla i proba podgladu kodu........
W Operze mozna sobie ladnie usatwic zeby zrodlo otweiralo sie w jakims sensownym programie, a nie w jakims widoku read-only.

Express napisał:
pisano o tym: mogę mieć kilka okien a w każdym po kilka stron np. powiązanych tematycznie. Zawsze mam wiele stron otwartych, więc ma to znaczenie.

Pisalem o tym wyzej Smile

Express napisał:
przez m2 nie przebrnąłem, nawet wielu Operowców zbytnio go nie wychwala. Kurier jest o niebo wygodniejszy.

No coz.. M2 nie polecam nikumu prawde mowiac, chociaz znam osoby, ktore go wychwalaja (Bags chociazby), ale prawde mowiac jezeli bylbym zmuszony do kozystania z Mozilli to bym sobie The Bat!a zainstalowal do poczty.

Express napisał:
baner: nie będę płacił za program, jeżeli mam powiedzmy, że porównywalny za darmo.

To nie plac Wink Dobra.. moze nie bede konczyl bo mnie jeszcze oskarza o jakies namawianie do zbrodni Razz

Ale powiem Ci, ze tutaj poruszyles bardzo wazna IMO sprawe.. Przyznam sie, ze na Mozille probowalem sie przesiasc parokrotnie tylko z jednego powodu: jest GPL w przeciwienstwei do Opery. Podobnie jak Ty staram sie zmienic caly nielegalny soft na soft legalny jednak sa takie 2 programy, ktorych za chiny nie moge zamienic na cos lepszego, choc bardzo bym chcial i probowalem wielokrotnie: Opera i EditPlus.

Express napisał:
konfiguracja: Znalazłem parę rzeczy, których zmienić nie mogłem, Mozilla nie jest doskonała, ale generalnie nie mogę absolutnie narzekać.

Ja tam nie znalazlem praktycznie rzadnej rzeczy, ktorej nie moglem zmienic... Nawet odnosze wrazenie, ze rzeczy takich jest weicej niz w Mozilli, ale to juz mniejsza z tym..

Express napisał:
wtyczki - do wszystkiego właściwie.

Prawde mowiac nie udalo mi sie tak Mozilli skonfigurowac, zeby w pelni mi odpowiadala



Przyznam wam sie jednak, ze takie dyskusje czy Mozilla czy Opera jest lepsza zaczynaja mnie powoli nudzic i wrecz meczyc.. Kazda ze strn na pewno zgadza sie co do tego, ze IE jest beznadziejne i ze Mozilla/Opera jest 100 razy lepsza od IE. Jednakze dyskusja czy Mozilla czy Opera jest lepsza jest z gory skazana na niepowodzenie... Jednej osobie bardziej odpowiada Mozilla drugiej bardziej odpowiada Opera.. Grunt w tym, zeby zainsatlowac sobie poseidziec z dana przegladarko z godzinke albo ze dwie i poznac co ona tak narpawde w sobie kryje i potem samemu zdecydowac, ktora nam bardziej odpowiada.. To tak jakby probowac przekonac smakosza jakiejs potrawy o tym, ze jakas inna jest lepsza...
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 22 Sie 2003 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dyskusje na ten temat nie maja wiekszego sensu bo nie przekonasz raczej kogos kto juz sie do czegos przyzwyczail a nie jest to IE. :]
Jak by na to nie patrzec dla czesci uzytkownikow tego forum moze to byc wskazowka co wybrac, wiec chyba warto bylo.

mina86 napisał:
Nie, mozesz otweirac nowe okna (okna w sensie okna a nie taby) klikajac na link i wybeirajac open in new window bodajze.. Nie jestem tego pewny, ale chyba tak jest, sprawdzic nie moge bo mam kompletnie menu pozmeiniane.


AFAIR bylo to bardzo uciazliwe, odrzucilo mnie natychmiast. Mozilla traktowala to o niebo lepiej.


mina86 napisał:
Ze co?????????????? O czym ty piszesz? ;) Mi tam Ctrl(+Shift)+Tab dziala bez zadnego problemu...


Byz moze byla to jakas wczesniejsza wersja 7.x. W kazdym razie Shift chyba okreslal zmiane kierunku przegladania tab'ow... nevermind.

mina86 napisał:
Kurde... ja tego nie kapuje.. Czy naprawde jestem jedyna osoba, ktorej Opera sie nie sypie?????? O sypaniu sie Opery to ja zapomnialem juz ze 2 miesiace temu...


Szczerze mowiac Opera wydawala mi sie stabilniejsza wtedy niz obecnie Firebird jest, choc ten z kolei jest w dalszym ciagu w wersji rozwojowej i nie osiagnal jeszcze tej upragnionej wersji 1.0. Za to odzyskiwanie w Operze po crash'u jest poprostu genialne, czego narazie nie uswiadczylem w Mozilli.

To tyle odemnie, podsumowujac - alternatywne przegladarki rzadza. [:
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Express
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 21 Sie 2003
Posty: 2

PostWysłany: 24 Sie 2003 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chce mi się cycatów wklejać, zresztą nie będę polemizować ze szczegółami. Opery spróbowałem w wyniku zachwytu kilku znajomych. "Jeździłem" po niej uczciwie przez kilka tygodni. Co jak co, ale u mnie stabilna nie była (zresztą napisałem że to wszystko to moje spostrzeżenia po prostu). Firebirda nie używam, korzystam raczej ze stabilnych wersji programów, ...bo tak.
Zapoznałem się z obydwoma programami i mam swoje zdanie. Z Mozilli jestem zadowolony do tego stopnia, że raczej już Opery nie wypróbuję powtórnie - nie mam takiej potrzeby.
Uważam też, że kod Gecko jest bardziej doświadczony od Opery i bardziej mu przez to ufam Smile

a co do błędów:
Co do iframes: walidator w3c błędów nie pokazał w tym miejscu. zakładam, że co jak co, ale w3c wie o czym pisze. Sam nie sprawdzałem.

<strong>Tekst</strong> - gdzie tu błąd?

No i jeszcze o dyskusji: dopóki to dyskusja i w wypowiedziach pojawia się coś nowego, to dlaczego nie? Jestem zdania, że należy mówić dużo i głośno o dobrych przeglądarkach. Niech choc jedna osoba w wyniku teh dyskusji przeztestują którąkolwiek z nich, to będzie znaczyło, że było warto. Jesteśmy w mniejszości, ale przede wszystkim dlatego, że większość nie jest świadoma, a jak to ktoś napisał, "internet to jest to niebieskie 'e' na pulpicie".
Zgadnijcie dokąd u mnie prowadzi to 'e'? Smile
----------------------

Z pozdrowieniami dla uświadomionych Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 24 Sie 2003 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Express napisał:

Zgadnijcie dokąd u mnie prowadzi to 'e'? :)

eee... /dev/null? [:

U mnie IE istnieje w kompie tylko dla tego ze jest mocno zakorzeniony w windzie, a niechce systemu psuc. Z mojej strony raczej EOT bo moja argumentacja jest dosc cienka i nie wiem jak podeprzec swoje wypowiedzi. Jedyne co to moge powiedziec ze wiekszosc ludzi ktorych przekonalem do Mirandy (a nawet jednego nie uzywajacego M) udalo mi sie rowniez przekonac do Firebird'a (niektorzy uzywali Opery) i sa szczesliwi. [:
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor