Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

miranda - cos innego ? za i przeciw
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emdej
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 01 Lut 2003
Posty: 78

PostWysłany: 01 Lut 2003 11:28    Temat postu: miranda - cos innego ? za i przeciw Odpowiedz z cytatem

hej
poszukiwalem dobrego klienta jabbera (a samym jabberem interesuje sie od niedawna) i dowiedzialem sie o mirandzie, jeszcze tego cuda nie zainstalowalem, na razie korzystam z jajc'a, i pierwsze zaskoczenie: miranda nie uzywam transportow tylko poprzez roznorodne pluginy "podszywa" sie pod oryginalne klienty roznych uslug, czy tak ?
zastanawiam sie teraz nad tym co jest lepsze i nie wiem, jezeli ktos ma jakies argumenty za lub przeciw mirandzie to prosze o wypowiedz
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 27 Kwi 2024 22:01    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W ofercie TechnoVolt znajdziesz profesjonalne systemy alarmowe (SSWiN) i przeciwpożarowe (SSP).
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy przeciwwłamaniowe i dozoru z zastosowaniem: central alarmowych, oddymiania, przeciwpożarowych, czujek ruchu PIR, detektorów dymu, gazu i tlenku węgla, syren, szyfratorów, modułów powiadamiania zdalnego GSM/GPRS. Oferujemy sprzęt znanych krajowych producentów (m. in. Satel, Polon Alfa, Elmes, Jablotron, Detectomat, AFG).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 01 Lut 2003 12:26    Temat postu: Re: miranda - cos innego ? za i przeciw Odpowiedz z cytatem

IMHO to jednak taki plugin jest mimo wszystko bardziej pewny niz taki transport.. Chociazby dlatego, ze transport leci przez 2 serwery a plugin od razu laczy sie z docelowym..
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kabinial Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 01 Lut 2003
Posty: 52
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: 02 Lut 2003 3:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to w tej chwili najlepszy klient jakiego miałem! Jest niesamowicie konfigurowalna. Oczywiście mam na myśli Mirandę. Co do pluginów rewelacja- nawet przez plugin Tlen mi się tak nie wywala jak oryginał 3.7...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
emdej
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 01 Lut 2003
Posty: 78

PostWysłany: 02 Lut 2003 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jakis dobry zestaw pluginow ktos moglby mi podeslac ? jest ich tyle ze sie gubie, a juz na pewno nie wiem co jest przydatne a co nie...
emdej@wp.pl
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 02 Lut 2003 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emdej napisał:
a jakis dobry zestaw pluginow ktos moglby mi podeslac ? jest ich tyle ze sie gubie, a juz na pewno nie wiem co jest przydatne a co nie...

Najlepiej to jednak samemu sprawdzic.. Bo cos co komus sie wyda nieprzydatne moze sie Tobi wydac bardzo potrzebne..
Aczkolwiek sa pluginy uznane za uzyteczne przez ogol uzytkownikow Smile Czyms takim jest np. nConvers.
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
QBUS
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Sty 2003
Posty: 275
Skąd: Kraków

PostWysłany: 11 Lut 2003 0:40    Temat postu: Re: miranda - cos innego ? za i przeciw Odpowiedz z cytatem

emdej napisał:
hej
poszukiwalem dobrego klienta jabbera (a samym jabberem interesuje sie od niedawna) i dowiedzialem sie o mirandzie, jeszcze tego cuda nie zainstalowalem, na razie korzystam z jajc'a, i pierwsze zaskoczenie: miranda nie uzywam transportow tylko poprzez roznorodne pluginy "podszywa" sie pod oryginalne klienty roznych uslug, czy tak ?
zastanawiam sie teraz nad tym co jest lepsze i nie wiem, jezeli ktos ma jakies argumenty za lub przeciw mirandzie to prosze o wypowiedz
pozdrawiam


To nie tak do konca - miranda NIE JEST klientem Jabbera jako tako. Na poczatku byla programikiem do ICQ (co zostalo zreszta do tej pory - jedynym defaultowo instalowanym pluginem jest ten do ICQ), a dodatkowa funkcjonalnosc mozna uzyskac wlasnie dzieki systemowi wtyczek. Co do transportow Jabbera - jezeli bardzo Ci na tym zalezy to mozesz ich uzywac (plugin do Jabbera ma opcje uzycia transportow) - korzysc jest taka ze z komputera masz tak naprawde jedno polaczenie (do serwera Jabbera), a nie pare tak jak w przypadku oddzielnych wtyczek. Wada transportow jabbera jest to, ze nie ustawisz sobie roznych ikon dla roznych komuniaktorow (chyba ze pozmieniasz dla kazdego komuniaktora nazwe wtyczki Jabber.dll i dodasz do kazdego z nich osobno tranposrty, ale to takie troche nieeleganckie jest). Ja osobiscie uzywam Jabbera tylko do Jabbera, a reszta komunikatorow (a mam ich w tej chwili siedem Smile ) obsluguje sie "sama" wlasnymi pluginami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 11 Lut 2003 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mina86 napisał:
Czyms takim jest np. nConvers.


Jezeli chodzi o Mirande to naprawde lepiej samemu dobierac pluginy, ja np. nConversa nie uzwam, a z pewnoscia mam aktywne wiele wtyczek ktorych nie wielu ludzi uzywa. Preferencje ludzi sa naprawde tak rozne ze chyba tylko tak genialny program jak Miranda IM moze ich pogodzic. :]
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 11 Lut 2003 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:
ja np. nConversa nie uzwam

Ja w sumie tez nie Smile
karaguy napisał:
Preferencje ludzi sa naprawde tak rozne ze chyba tylko tak genialny program jak Miranda IM moze ich pogodzic. :]

Wlasnie po to sa pluginy, zeby zaspokoic te rozne preferencje.. Jak ci sie cos w jednym pluginie nie podoba to bierzesz kolejny..
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.


Ostatnio zmieniony przez mina86 dnia 11 Lut 2003 18:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 11 Lut 2003 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mina86 napisał:
Wlasnie po to sa pluginy, zeby zaspokoic te rozne preferencje.. Jak ci sie cos w jednym pluginie nie podoba to bierzesz kolejny..


no ale jak zawsze od regoly jest wyjatek, jaki? ano plugin GG totalnie niekompatybilny stary z nowym Sad rozwalajacy wszystko Sad
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
emdej
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 01 Lut 2003
Posty: 78

PostWysłany: 11 Lut 2003 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nazir napisał:
mina86 napisał:
Wlasnie po to sa pluginy, zeby zaspokoic te rozne preferencje.. Jak ci sie cos w jednym pluginie nie podoba to bierzesz kolejny..


no ale jak zawsze od regoly jest wyjatek, jaki? ano plugin GG totalnie niekompatybilny stary z nowym Sad rozwalajacy wszystko Sad


fakt !
i nawet zadnego narzedzia do konwersji nie ma....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 11 Lut 2003 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

emdej napisał:
Nazir napisał:
mina86 napisał:
Wlasnie po to sa pluginy, zeby zaspokoic te rozne preferencje.. Jak ci sie cos w jednym pluginie nie podoba to bierzesz kolejny..


no ale jak zawsze od regoly jest wyjatek, jaki? ano plugin GG totalnie niekompatybilny stary z nowym Sad rozwalajacy wszystko Sad


fakt !
i nawet zadnego narzedzia do konwersji nie ma....


no i pewnie nie bedzie bo blabla ......, a zreszta juz sie na ten temat wypowiedzialem, poczytaj forum, nawet doczekalem sie dedykacji na glownej stronie blabla Very Happy
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
emdej
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 01 Lut 2003
Posty: 78

PostWysłany: 11 Lut 2003 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nazir napisał:

no i pewnie nie bedzie bo blabla ......, a zreszta juz sie na ten temat wypowiedzialem, poczytaj forum, nawet doczekalem sie dedykacji na glownej stronie blabla Very Happy


wiem..... czytalem, jestem zalamany, gdybym wiedzial jak sie pisze takie rzeczy (tzn dll'ki i konkretnie dla mirandy) to bym sam napisal i sie nie ogladal na jakiegos goscia ktory ma sie za niewiadomo kogo i olewa sobie z gory na dol wszystkich ktorzy korzystaja z jego produktow, moze wynika to z faktu ze jest monopolista ? - nie ma chyba innej wtyczki gg, prawda ? kurde..... gosc jest jak bill gates i ten jego caly microsoft.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kfiadeg Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 459
Skąd: p0yebanitze

PostWysłany: 11 Lut 2003 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja (czyli świeżo oopjeczony modelator) proszę o nie wzbudzanie niepotrzebnych emocji jeśli chodzi o GGPlugin i jego autora.
Temat był już nieźle obrabiany - jest to chyba najdłuższy wątek tego forum, tedy nie bende sie powtarzau.
Osobiście uważam, że gdyby takie napisanie konwertera było proste blabla by go napisał.
Jako że ggplug był napisany całkowicie od nowa to można to po trochu porównać z przestawieniem linii produkcyjnej w fabryce samochodów, zamiast osobowych będzie produkowała ciężarowe.
Co jednak z tymi które już są wyprodukowane? Ano trzeba by było postawić inną fabrykę która zajmowała by sie ich przeróbką.

BTW - czy ktoś widział "wyciągacze" kontaktów innych protokołów niż ICQ? Wszystko odbywa się zawsze za pomocą serwera, toteż dla rozdrażnionych taka rada - poczekajcie aż nowy plug bedzie miał możliwość importu kontaktów z serwera i problem zniknie.
A to przyrównywanie blabla do Billa G. to lekka przesada, w dodatku zniechęcanie jedynego (co by nie było) autora plugina do gg do dalszej pracy, z czego korzyści żadnych, a tylko opóźnienie nowej wersji w której właśnie mógłby być zawarty import z serwera chociażby....

AAAAAaaale sie rozpisałeeeeeemm... Wink
to mówiłem ja,
- modelator
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 11 Lut 2003 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednakze nalezy zauwazyc, ze kazdy programista bioracy sie za pisanie jakiegos programu jest narazony na krytyke uzytkownikow. Zarowno ta pozytywna jak i negatywna i jedyne co mu pozostaje to przyjac ja, zastanowic sie nad nia i sprobowac zrobic cos zeby tej pierwszej bylo jak najwiecej, a tej drugiej jak najmniej..
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kfiadeg Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 459
Skąd: p0yebanitze

PostWysłany: 11 Lut 2003 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście masz racje. Ale krytyka negatywna nie powinna być chamska, że niestety tak to ujme. Nie powinno się "wymagać" ale conajwyżej "zwracać uwage na potrzebę"... Wiadomo że program, który w dodatku opublikowany jest jako alpha czy beta nie jest ideałem.
Chciałem jeszcze dodać, że blabla mógł napisać plugin i nikomu nic o nim nie mówić, nie udzielać sie na forum GG ani na mirandowym. Wtedy miałby spokój - a on zrobił coś co sie w Polsce często nie zdarza - wyszedł z plaginem do ludzi nie żądając nic w zamian.
Tak jak inni kreatorzy pluginów zresztą (keh, OnO czy ktokolwiek inny)...
Tak więc - krytyka owszem, ale niech to będzie prawdziwa krytyka a nie wynik mentalności Polaków...

pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor