Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

wtyczka irca

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
binek
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 20 Cze 2003
Posty: 11
Skąd: Kalisz

PostWysłany: 05 Lip 2003 23:41    Temat postu: wtyczka irca Odpowiedz z cytatem

Uwagi obsługi forum:


Znowu szukać sie nie chciało Evil or Very Mad

Wcześniejszy temat pokrewny -> http://miranda-im.pl/viewtopic.php?t=205
i tu -> http://miranda-im.pl/viewtopic.php?t=232

Do "starych wyjadaczy" -> chcecie aby był porządek na forum i mobilizować nowych userów do inicjatywy i samodzielnej pracy oraz wyszukiwania a jednak nic nie robicie w tym kierunkuMad a wręcz odwrotnie wdając sie w dyskusję generując kolejny topic o tym samym Evil or Very Mad
To forum nie ma funkcji doklejania postów do topic-u a jedynie wydzielanie wiec teraz diabli wiedza co zrobic z taki kolejnym tworem Question Nastepnym razem bardziej sie zastanówcie czego oczekujecie i co robicie





mam ta wtyczke zainstalowana bo mnie zaciekawila jak by to wygladalo w mirandzie Smile no i juz sa problemy...
wszystkie serwery na liscie sa zagraniczne... a ja mam internet przez kablowke multimedia a u nich z ircem problemy jakies sa by polaczyc sie z polskimi serwerami... pokazuje sie albo 'resticted' albo 'expired' kiedys jeden kolega mi podal jakis adres i wszystko dzialalo dobrze niestety teraz go nie ma i nie moge sobie 'uzyc' moze pomozecie? Smile bede bardzo wdzieczny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Kwi 2024 10:05    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W ofercie TechnoVolt profesjonalne systemy alarmowe (SSWiN) i przeciwpożarowe (SSP).
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy przeciwwłamaniowe i dozoru z zastosowaniem: central alarmowych, oddymiania, przeciwpożarowych, czujek ruchu PIR, detektorów dymu, gazu i tlenku węgla, syren, szyfratorów, modułów powiadamiania zdalnego GSM/GPRS. Oferujemy sprzęt znanych krajowych producentów (m. in. Satel, Polon Alfa, Elmes, Jablotron, Detectomat, AFG).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 05 Lip 2003 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co masz do konca na mysli, ale adresem polskiej sieci irc net jest: polska.irc.pl Smile Ten adres polaczy cie z losowo wybranym poslkim serwerem w sieci .irc.pl
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
binek
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 20 Cze 2003
Posty: 11
Skąd: Kalisz

PostWysłany: 05 Lip 2003 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ze nie moge sie polaczyc z polskimi serwerami irca... w ogole nie dziala Sad

taki komunikat otrzymuje przy probie polaczenia z poznan.irc.pl
[23:53]> You are not welcome to this server: abuse, no ident (expires@04/02/23)
[23:53]> ERROR : Closing Link: Binek16^[unknown@host-81-15-XXX-XXX.kalisz.mm.pl] (K-lined: abuse, no ident (expires@04/02/23))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 06 Lip 2003 0:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To w koncu zdecyduj sie o co Ci chodzi. Najpierw piszesz, ze problemy sa, bo wszystkie serwery na liscie masz zagraniczne, a potem, ze nie mozesz sie z polskimi polaczyc... Wiec ?
Sadze jednak, ze chodzi tu o zupelnie cos innego i plugin irc nie ma tu nic do rzeczy. Ty po prostu nie polaczysz sie z poziomu zadnego klienta IRC, zglos to do administratora Waszej sieci, albo sprobuj polaczyc sie z serwerem, ktory nie wymaga bys mial u siebie wlaczony ident server (moze macie zablokowany port).
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
binek
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 20 Cze 2003
Posty: 11
Skąd: Kalisz

PostWysłany: 06 Lip 2003 0:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm no o to chodzilo wlasnie ale zle zrozumiales na poczatku bo napisalem ze na liscie sa wszystkie serwery zagraniczne... a ja mam problem z polskimi i nie moge sie polaczyc w ogole z nimi... kiedys kolega podal mi jeden adres i jakos wszystko dzialalo...
do tego administratora pisalem kiedys i prosilem o forwarding portu do emule i dostalem maila od niego ze nie ma takiej potrzeby i koniec pisalem jeszcze raz ze prosze o to a on skurczybyk jeden nawet nie odpisal... i ciekawe ile zarabia dupa tam a nie administrator... grrr przejde sie tam to go zarabie swoja deskorolka...

no jesli mam sie polaczyc sie z serverem ktory nie wymaga identa to musze znac najpierw taki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 06 Lip 2003 1:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poprobuj:
krakow.irc.pl
warszawa.irc.pl
wroclaw.irc.pl
lublin.irc.pl
poznan.irc.pl
Smile Moze z ktoregos ci sie uda Very Happy
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 06 Lip 2003 1:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale w sumie, to ja tez nie mam identa i lacze sie z wiekszoscia serwerow Rolling Eyes , przytrafily mi sie chyba ze 2, ktore mnie opluly, ze nie moga zlokalizowac identa, a reszta szuka, nie znajduje, ale jednak sie lacze. Jak tak przyjzalem sie temu komunikatowi dokladniej, to wyglada mi, jakby nalozyli ograniczenia na ten Twoj host do lutego 2004 z powodu wlasnie braku ident serwera. Hmmm...a sprobuj sie polaczyc z irc.efnet.pl (mam nadzieje, ze ustawiasz port 6667).
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
binek
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 20 Cze 2003
Posty: 11
Skąd: Kalisz

PostWysłany: 06 Lip 2003 3:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TEST > no dziala teraz poprzez ten server... tylko dziwi mnie ze nie ma cos kanalu #kalisz Razz dawno mnie na ircu nie bylo hehee
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ciumi
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 38
Skąd: lodz(studia) pochodze z wloclawk

PostWysłany: 06 Lip 2003 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo to jest siec efnet a nie ircnet, kanal kalisz jest utrzymywany najprawdopodobniej w ircnet
_________________
-=| cIuMi |=-
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QBUS
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Sty 2003
Posty: 275
Skąd: Kraków

PostWysłany: 06 Lip 2003 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Test napisał:
Ale w sumie, to ja tez nie mam identa i lacze sie z wiekszoscia serwerow Rolling Eyes , przytrafily mi sie chyba ze 2, ktore mnie opluly, ze nie moga zlokalizowac identa, a reszta szuka, nie znajduje, ale jednak sie lacze. Jak tak przyjzalem sie temu komunikatowi dokladniej, to wyglada mi, jakby nalozyli ograniczenia na ten Twoj host do lutego 2004 z powodu wlasnie braku ident serwera. Hmmm...a sprobuj sie polaczyc z irc.efnet.pl (mam nadzieje, ze ustawiasz port 6667).


Popatrz, ze kolega oprocz braku identa nie ma chyba tez rev-dnsa - moze to to?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
binek
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 20 Cze 2003
Posty: 11
Skąd: Kalisz

PostWysłany: 06 Lip 2003 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to zalatwcie tak by byl kalisz 8) Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 06 Lip 2003 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

QBUS napisał:

Popatrz, ze kolega oprocz braku identa nie ma chyba tez rev-dnsa - moze to to?


Tak, zauwazylem - byc moze to tez jest przyczyna, chociaz w tym komunikacie nic o tym nie ma. Jednak postaraj sie, by zrobili Ci ten wpis do DNS, gdyz wczesniej czy pozniej zaczniesz miec bez niego problemy roznej masci...
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor