Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Konfiguracja Mirandy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
acmt Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 3

PostWysłany: 28 Maj 2011 13:20    Temat postu: Konfiguracja Mirandy Odpowiedz z cytatem

Witam
po formacie postanowiłem się przesiąść na Mirande, ale o ile samo dodanie kont to żaden problem to gorzej już z dopasowaniem jej pod swoje wymagania. W związku z czym pozwole sobie napisać co chce osiągnać, a jeśli będzie ktoś tak miły to napisze mi jakim pluginem mogę to osiągnać.
Pierwsza sprawa to że na gg miałem grupy (w mirandzie mam gtalk'a i gg) wszystkie kontakty z grupy "pozostale" w gg wymieszały mi się z kontaktami z gtalka, stąd pierwsze pytanie:

1. Czy jest jakaś opcja aby Miranda wyświetlała np. GG i GTalk z plusikami?? tak że po naciśnieciu plusika rozwijają mi się tylko kontakty z danego protokołu.
P.s. wiem, że można sortować kontakty po protokole, oraz że moge kontakty z grupy pozostałe przydzielić do innych, ale dużo bardziej widzi mi się takie rozwiązanie jak napisałem wcześniej.

2. Czy jest możliwość aby kontakty z Gtalk'a miały takie ikonki dostępność i robotów (android) jak w Gtalk'u?? zamiast tych ochydnych zarówek ?? Jak nie można to przeżyje.

3. Sciągnałem z oficjalnej strony mirandy plugin iewier (ten co miał zmienić okno rozmowy) i wrzuciłem folder do folderu z miranda a biblioteke do folderu Plugin (mogę przekręcić nazwe bo pisze z pamięci), ale po ponownym uruchomieniu nie widzę żadnej zmiany, co zjeba*** ?

4. Jak zrobić aby miranda uruchamiała się razem ze startem systemu?? Dodać do autostartu ? tylko jest taki problem (a przepraszam nie napisałem wcześniej) mam 7 x64 i jest to moja pierwsza styczność z nią, myślałem że będzie tak Start -> programy -> ( i tutaj folder) autostart, i że do niego wystarczy wrzucić mirande, ale niestety tak nie jest. Sprawdzałem też w msconfig (ale tam mogę co najwyżej wyłączyć programy z autostartu).

5. Dlaczego żaden dzwięk nie jest właczony? Dobra nieważne włącze sobie tylko, mam wybierać z tych windosowkich, czy jest gdzieś jakaś fajna paczuszka??? Bo szukanie na własna ręke tego będzie chore, gdyż format i niezbędne programy to 5 godzin a miranda to już 2 dni, choć myśle że jeśli ją doprowadze do stanu jakiego oczekuje to nic jej nie przebije.

6. Chce mieć historie do gg (ta w orginalnym gg była fajnie zorganizowana ale cieżka(procesożerna)) czy jak już zainstaluje ta historie (jak mi już powiecie) to czy może ona działać tylko dla GG (bo do Gtalk wystarczy mi ta historia która on ma).

7. Jak dodać RSS ?? bo IRC JAbber ICQ GG, to żaden problem ale RSS nie daje rady, może inaczej czy wogóle moge dodać RSS ?? Jeśli jakiś plugin to jaki??

8. Na nacie widać dużo zrzutów na których miranda ma jakaś skórke zamiast takiego szarego wyglądu, jaką polecacie??

9. Wyszukiwanie kontaktu, w gg było jedno okienko do wpisywania i jeśli kontakt nazywał się "Rafał Kowalski (msx) CS" to nawet jeśli wpisałem 'msx' to mi go znajdywał, a w mirandzie jest tak że jak mam 10 adamów to musze pisać adam wolan i dopiero mam tego którego chce, a naprawdę łatwiej jest ludzi wyszukać po nazwisku.

10. Wyskakujące okienko wiadomości, jak ktoś do mnie pisze to chciałbym żeby wyskawiła okienko (najlepiej jakby w nim odrazu pisało czy to gg czy gtalk) bo obecnie zmienia się tylko ta mała ikonka obok zegara, a to na prawdę za mało żeby zwrócić na to uwagę. (p.s. tak pisałem że mam ICQ ale znam tylko dwie osoby które z tego korzystają, i do tego mam ich gg i gtalk'a więc zapewne zrezygnuje całkiem z tego komunikatora - protokołu).

11. Czy jak ustawiam status i wyświetla mi się "yep i'm here." albo "i'm hiding from the mafia." to to ustawia się na mój opis?? i jak wogole pozbyć się tego okienka, jeśli ustawiam się na niewidocznego na gg to nie chce żeby mi coś jeszcze wyskakiwało.

12. Jak zrobić żeby (jeśli już się uda aby miranda uruchamiała się razem z systemem) to jak zrobić żeby na Gtalku być dostepnym, a na gg niewidocznym ?? Bawiłem się już tymi ustawieniami statusu, ale bez porządanego skutku.

13. Jeśli chce aby moje rozmowy gg były szyfrowane, to wystarczy właczyć "szyfrowanie SLL" przy protokole gg, czy trzeba sciagać jeszcze jakiś plugin??

14. No te emoty, które miał naprawić iewier, chodzi o to, że chciałbym je widzieć (jak któs wysyła mi te typowe z gg).

15. Widziałem plugin do skypa, polecacie go? jak on działa? bo narazie skypa mam osobno zainstalowanego.

16. Jeśli mi się uda (dzięki Wam) skonfigurować tą mirande tak jak chce, to da rade to jakoś zapisać? wyeksportować do pliku czy coś?? żeby przy następnym formacie nie powtarzać całej "zabawy"?

Zwracam się do Was bo korzystacie z tego komunikatora i już wiecie co która wtyczka robi, ja niestety nie.

Mam nadzieje, że mi pomożecie, będzie bardzo wdzięczny.
Serdecznie pozdrawiam
Bartek

Aha, jeśli do któregoś punktu macie link z rozwiązaniem to raczej powinno wystarczyć Wink

P.s. wydaje mi się, że pominałem jakieś pytania, ale jeśli mi się przypomni, to albo dopisze w temacie albo edytuje posta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Kwi 2024 6:37    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje energooszczędne oświetlenie hal i pomieszczeń magazynowo-produkcyjnych w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy nowoczesne oświetlenie energooszczędne (LED) z zastosowaniem opraw: dekoracyjnych, rastrowych, hermetycznych, przemysłowych, projektorów oraz linii świetlnych.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mzakras Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 454
Skąd: Wrocław
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 28 Maj 2011 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OKej moze najpierw tak: http://www.miranda-im.pl/mfaq.php, przeczytaj. I zrób selekcję pytań Na pierwsze twoje pytanie już znalazłem tam odpowiedź. Wcześniej jednak powinieneś przeczytać wielką różowa/czerwoną ramkę powyżej mojego posta. Niektóre pytania są dziwne. Moja miranda pierdzi jak ktoś do mnie pisze czy taki dźwięk cię satysfakcjonuje? Większość rzeczy będziesz mimo wszystko musiał zrobić sam bez niczyjej pomocy. Wybór skórek/emotek/ikonek będzie zależał od Ciebie. Bo mają się Tobie podobać. Ja lubię żarówkę, a uważam robota za ohydnego, więc mam żarówkę. Przeczytaj FAQ i trochę poszukaj no forum. Na wszystkie pytania na pewno znajdziesz odpowiedź, bo są to proste pytania.
_________________
"Gdy przyjdzie ta, co kosę ma i oczy jak latarnie,
dam wódki gram i - ech madame - niech pani mnie przygarnie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
acmt Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 3

PostWysłany: 28 Maj 2011 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytałem FAQ, az tak ograniczony nie jestem, choćby o tym pluginie iewier wiem z FAQ. ale co lepsze widze ze jestes z Wroclawia, moze moge Cie spotkac na jakiejs uczelni?? laptopa mam prawie zawsze ze soba to bys mi pomogl to skonfigurowac, co Ty na to?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mzakras Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 454
Skąd: Wrocław
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 29 Maj 2011 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za stary jestem na uczelnie:)
_________________
"Gdy przyjdzie ta, co kosę ma i oczy jak latarnie,
dam wódki gram i - ech madame - niech pani mnie przygarnie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
acmt Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 3

PostWysłany: 29 Maj 2011 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze możesz być Doktorem.

No nic, wczoraj uaktualniłem i się wysypała, żeby było wesoło, więc chyba wróce do starego rozwiązania bo nie mam czasu na zabawy (chociaż może sprawdze ta opcje gg w GTalk)

w każdym bądz razie wielkie dzięki za odpowiedz.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shadow-XIII Płeć: mężczyzna
Hiper-Paplacz
Hiper-Paplacz

Status stażu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 616

PostWysłany: 29 Maj 2011 20:19    Temat postu: Re: Konfiguracja Mirandy Odpowiedz z cytatem

Dodam, że najwyraźniej czytasz nieuważnie bo z minimum połowe odpowiedzi byś znalazł w FAQ, albo na angielskim forum Mirandy, albo w Google'ach albo na tym forum, ale masz dziś szczęście bo mi się nudziło trochę więc odpiszę, ale to wyjątek więc polecam samoorientację:

Ad 1 - chyba nie da się tak automatem jak chcesz, ale ja mam właśnie tak pogrupowane jak ty chcesz, stworzyłem sobie grupy (clst_modern) i w grupach (np. GG/MSN/ICQ/...) mam kontakty (Zenek/Andrzej/Jola/...). Grupy te mają właśnie +/- do rozwijania/zwijania

Ad 2 - przejrzyj forum głonwe mirandy i addons'y, takich ikonek oryginalna wtyczka jabber'a nie obsługuje, ale może są odpowiednie modyfikacje dedykowane do współpracy z gtalkiem (ps. żarówek nie musisz mieć ikonki możesz sam zmienić, ale nie da się dodatkowo chyba zmienić ikonki jak ktoś siedzi na androidzie, chociaż może się mylę bo nie mam takich kontaktów u siebie)

Ad 3 - IEView. Plik DLL ładujesz do Plugins, a skórki do innego folderu (ja mam Miranda/skins czy Miranda/themes), następnie wchodzisz w ustawienia wtyczki i tam wybierasz, którą skórkę chcesz wczytać (skórki ściągasz osobno, sama wtyczka nic nie zmieni), dodam, że do działania IEView musisz mieć tabSRMM

Ad 4 - Najłatwiej to stworzyć skrót do Mirandy (miranda32.exe albo inny jak masz wersje x64 mirandy). Kopiujesz skrót do katalogu Autostart w menu start). I to działa ... pod warunkiem, że nie odpalasz Mirandy z 'zabezpieczonego' katalogu, który wymaga praw administratora/uac do odpalenia, więc zainstaluj Mirande to katalogu (albo najlepiej na innym dysku niż systemowy, np: D:\Programy). A jak nie to napewno jest wtyczka do tego na addons'ach

Ad 5 - Miranda nie jest łatwa w konfiguracji i każdy użytkownik to zaświadczy, zwłaszcza na start ja spędziłem kilka dni na konfiguracji i zalecamy korzystanie z GG jeśli jest za ciężko ^_^
co do paczek to domyślam się, że można ustawić każdą mp3/wav, miranda sama w sobie chyba nie ma żadnych dźwięków

Ad 6 - Historia w Mirandzie jest jedna i "ciągła" polecam wtyczki do obsługi np. History++

Ad 7 - Jest plugin, RSS News, faktycznie ciężko sprawdzić na stronie głównej Mirandy co?

Ad 8 - Polecam tobie, tą która się tobie podoba

Ad 9 - Miranda to nie GG i nie wszystko jest identyczne, ale z uwagi na otwarty kod źródłowy zapraszamy to modyfikacji programu wedle swojego uznania

Ad 10 - Popup+

Ad 11 - W opcjach, sekcja Status

Ad 12 - Powinno być w sekcji Startup Status, jeśli jej nie masz to poszukaj wtyczki do tego

Ad 13 - Kiedyś trzeba było ściągać biblioteki SSL jeszcze, nie pamiętam na 100% ale chyba w najnowszych wersjach wtyczki GG nie jest to wymagane

Ad 14 - wtyczka Smiley's z paczką emot gg

Ad 15 - nie działa, tzn działa ale musisz mieć skype'a zainstalowanego i komunikuje się ze skype'em, który działa w tle

Ad 16 - zależy jak skonfigurujesz ale miranda zapisuje wszystko w plikach więc możesz sobie katalog z Mirandy spakować zip'em na przykład. Pliki są w katalogu, który instaowałes Mirande (i możliwe, w zależności od instalacji w katalogu %appdata%). Ja mam mirande w dropboxie więc mi wszystko automatycznie synchronizuje do internetu

Ad 17 - wiemy bądź nie, Miranda to skomplikowany system i większość z nas konfigurowała komunikator sprawdzając opcję po opcji i szukając wtyczek samemu, Miranda to koomunikator, którego ktoś ci nie ustawi jak chcesz, to komunikator taki, który będzie działać tak dobrze jak go sam ustawisz

Linków nie dam bo net kiepski mam no chyba, że addons'y addons.miranda-im.org lub google.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor