Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Przesiadka mirka stara mirka nowa.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Macros Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 4

PostWysłany: 21 Sty 2010 1:18    Temat postu: Przesiadka mirka stara mirka nowa. Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie. Używam mirki z instalatora polskiego z tej strony i ostatnio chciałem się przesiąść na najnowszą wersję. Oto pojawiają się pytania:

1.Co z moją konfiguracją jaką mam na tej mirce? sama się przeniesie czy może też jest jakiś wygodny sposób na przeniesienie? Będą jakieś problemy?(miałem kiedyś uszkodzoną databaze ze wzg na przenoszenie mirki po pendrivach w całości)
2.Czy pluginy z tej mirki zadziałają mi w nowej poprawnie? (mRadio, mTV rssfeed[trochę malfunkcyjny i tak] i reszta z instalatora)
3.Czy nowa mirka będzie wyglądała tak samo/b.podobnie jak stara? jeśli nie to czy najnowsza mirka jest strawna w wyglądzie?(zakładając że jako pozytywny kierunek moich gustów obierzemy przeciwny kierunek najnowszych gg ew. gg5.0)
4.Gdzieś na tym forum kiedyś czytałem że nowe mirki są niestabilne i w ogóle coś nie tak, więc czy opłaca się w związku z tym przesiadać na nową?
5.Co mi tak w ogóle przede wszystkim da nowa mirka oprócz kompatybilności z niektórymi pluginami? jakieś konkrety? Byłbym wdzięczny >.>
6.Czy na najnowsze mirki znajdę jakieś spolszczenia? I jeśli tak to jakiej mniej więcej jakości one są. Angielski umiem dobrze, ale spolszczenie uważam po prostu za wygodę(to tak jak z tekstem, jak ktoś mi mówi że On filmy ogląda z ang napisami bo dobrze umie angielski, nie poczeka dnia na polską wersję, ja od tych moich znajomych (imho) dużo lepiej angielski umiem ale srsly, po co se odbierać przyjemność?) więc przydało by się żeby nie było to pół-spolszczenie-pół-nie-wiadomo-co". Byłbym wdzięczny za wypowiedzenie się zorientowanych w temacie.


Ps. Mógł bym użyć wujka google, ale od czego są fora : P
Poza tym jestem zmęczony szukaniem po googlach innych rzeczy a tak może przy okazji jakąś ciekawą radę dostanę. Zmusiłem się przynajmniej żeby sprawdzić czy nie duplikuje jakiegoś tematu z pierwszej strony : P
Do tego myślę że nie będzie źle jak coś nowego napisze na tym trochę przymierającym forum, póki jeszcze ktoś je odwiedza , a co. (Choć w sumie dział pomoc zdaje się być jedynym aktywnym, ach te przesiadki po wypuszczeniu nowej wersji reklam na gg : > ).
Ps.2 Macie coś walnięte z postowaniem, po okienku pytającym czy jesteś newbem losowo udaje się przejść dalej albo i nie... z przewagą na nie.. chyba trzeba odpowiednio szybko kliknąć ok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 27 Kwi 2024 20:57    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W TechnoVolt znajdziesz energooszczędne oświetlenie hal i pomieszczeń magazynowo-produkcyjnych w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy nowoczesne oświetlenie energooszczędne (LED) z zastosowaniem opraw: dekoracyjnych, rastrowych, hermetycznych, przemysłowych, projektorów oraz linii świetlnych.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maddening Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 140

PostWysłany: 21 Sty 2010 2:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktualizacja:
1. Zrób backup.
2. Wgraj najnowszą stabilną wersję z http://www.miranda-im.org/
3. Wywal/zaktualizuj wszystkie pluginy starsze niż 2008.
4. Z tych co zostaną upewnij się że masz najnowsze stabilne wersje.
5. Jeśli zauważysz brak jakiegoś konta mimo załadowanej dllki to menu->accounts i dodajesz (była już masa tematów o tym, jakby co znajdziesz na forum).

Da Ci to np. możliwość używania zaktualizowanego GG, w którym są łatki do zmian w tej sieci jakie nazbierały się od wyjścia wersji 0.7 Mirki.

W wyglądzie zmian raczej brak - co najwyżej jakieś buttony doszły. W każdym razie w wersjach stabilnych, bo np. testowy tabSRMM już się pozmieniał.

A lokalizację to masz jakąś w downloadzie, a jakąś inną na komunikatory.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Macros Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 4

PostWysłany: 21 Sty 2010 3:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nom,
To dziękuję za info.

To jeszcze takie pytanie dodam - czy nowa miranda też ładuje do tray'a tyle ikonek statusów ile osobnych modułów jest w nią wsadzone? Zresztą popatrzę za tym jeszcze raz w opcjach ... -,-

A, i skoro już planuje przesiadać się, to czy są jakieś profity z korzystania z nightly/SVN, czy to tylko dla poszukiwaczy dziur w kodzie?
//Edit
Hmm, tragedia.
Wczytało kontakty, nie wczytało żadnej nazwy kontaktu z gg, pozmieniało ikonki, pozmieniało wygląd okienka rozmowy. Zdaje się że z nieaktywnym użytkownikiem w ogóle nie mogę otworzyć okienka żeby wysłać wiadomość. GG w ogóle nie chce wejść na niewidoczny.

Zdaje się,że wrócę do starego.. może ściągnięcie kilku kolejnych starszych wersji i po kolei nakładanie ich na siebie mogło by kompatybilnie przenieść moje ustawienia do najnowszej wersji... szczególnie, że wtyczki wszystkie mi działają więc to raczej kwestia zgubienia/olania jakichś danych w procesie patchowania..
Tylko czy to nie więcej zabawy niż ustawianie większości na nowo w opcjach?.... hmm


Ostatnio zmieniony przez Macros dnia 21 Sty 2010 4:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maddening Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 140

PostWysłany: 21 Sty 2010 4:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od ikonek jest stosowna opcja. A korzyści z nightly są takie że wszystkie nowe ficzery są od razu do dyspozycji - bugi niestety też.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Macros Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 4

PostWysłany: 21 Sty 2010 4:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm no ok, ale zbytnio generalizujesz, jasne że dostępne są wszystkie nowe ficzery, tylko czy tam jest faktycznie coś ciekawego czy też np. tylko mało istotne z punktu widzenia personalizacji programu poprawki do protokołów? Rozumiem, że to kwestia dość indywidualna ale może coś bardziej konkretnego?
Bo rodzi się pytanie, czy się opłaca ryzykować bugi dla tych dodatków : ).

//Edit
Ps. Jak to jest, że mi pokazuje versję wtyczki gg 0.0.5.3 a na miranda-im.org najnowasza to 0.0.4.2 (stabilna) ?
//Edit
Po przywróceniu starej mirandy, wersja wróciła do 0.0.4.2.. zabawne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maddening Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 140

PostWysłany: 21 Sty 2010 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AFAIK 0.0.5.3 to najnowsza stablina wersja (choć nowsze wersje z SVNa też mają ten numer) więc powinna byś uznana za stabilną - tyle tylko że najnowsze wersje podstawowych pluginów (podst. protokoły, clisty, okna wiadomości) są w paczkach, a nie na Addonsach.

A odnośnie opłacalności inaczej niż generalnie się nie da - raczej nikt nie oprowadz nam tu loga "co i kiedy dodano i czy to jest fajne". Sam musisz posprawdzać w changelogach, albo po prostu zainstalować i sprawdzić czy ci pasuje. Miranda to nie Windows i (o ile zrobisz backup bazy i ew. pakietu pluginów) możesz w niej grzebać do woli bez większego ryzyka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Macros Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 4

PostWysłany: 22 Sty 2010 2:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha, z tymi paczkami to dobrze wiedzieć,
w takim razie jeszcze raz dzięki za info i chęć pomocy.
Jeszcze będę z tą mirką kombinował, może się uda, choć może jak ściągnę jakieś nowe wersje pluginów z tych paczek to i te co mi nie chciały iść też pójdą... (bodaj irc i inna wersja rss).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yoey Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 16

PostWysłany: 12 Maj 2010 0:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maddening napisał:

3. Wywal/zaktualizuj wszystkie pluginy starsze niż 2008.

Czyli wspomniane wyżej mRadio nie będzie działać? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kan
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 85

PostWysłany: 12 Maj 2010 1:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yoey napisał:

Czyli wspomniane wyżej mRadio nie będzie działać? Rolling Eyes


mRadio może zostać - działa dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yoey Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 16

PostWysłany: 12 Maj 2010 1:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co mam zrobić aby z niej korzystać mam ją na liście wtyczek a nie mam ikonki w okienku mirandy?
Przy dodawaniu konta też nie mam takiej sieci na liście.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kan
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 85

PostWysłany: 12 Maj 2010 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yoey napisał:
Co mam zrobić aby z niej korzystać mam ją na liście wtyczek a nie mam ikonki w okienku mirandy?
Przy dodawaniu konta też nie mam takiej sieci na liście.


W liście kont powinna być widoczna, jednak nie dodaje się konta mRadio tylko musisz dodać pożądaną stację radiową poprzez dodanie kontaktu Add Contact.
Najnowszą wersję wtyczki znajdziesz TUTAJ .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rime Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 185
Skąd: Poznań

PostWysłany: 12 Maj 2010 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stacje radiowa w mRadio dodaje sie do pliku INI lub bezosrednio na liste poprzez opcje pluginu (zakladajac ze nie ma jej w tym pliku).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor