Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

instalator - dyskusja - "inicjatywa" inaczej
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Archiwum i śmietnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
greenhorn Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 753

PostWysłany: 12 Sie 2009 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko bez przesady z tymi wtyczkami-wodotryskami. Jest jeszcze czytnik RSS, mTV, SplashScreen, WATrack, ... :)

@dejko
Nie wiem czy zaliczasz mnie do osób chętnych żeby złożyć nową paczkę. Jednak gdyby tak było, od razu mówię, że nie chcę mi się tworzyć tej paczki. Tym bardziej w ekipie. Paczek i tak jest od groma. Gdybym już miał coś takiego robić, to sam, w pojedynkę (lubię brać pełną odpowiedzialność za coś, pod czym się podpisuję). To, że podałem listę wtyczek i pokazałem swoją Mirandę, wynika tylko z tego, że miałem dość tej paplaniny. Chciałem to przerwać i wnieść choć trochę merytoryki. Prawie mi się udało.
Cytat:
Zresztą nowicjuszowi tyle mówi "chcesz listę kontaktów moder, nicer czy classic?"
Tak postawiona sprawa faktycznie załatwia na wejściu nowicjusza. Jednak cała zabawa z instalatorem dla takich użyszkodników polega na dodawaniu krótkiego opisu każdej wtyczki (lakonicznego jak moje newsy, podający główne różnice). A więc wniosek krótki: problem wirtualny. Wystarczy przewidzieć takie problemy przy konstruowaniu instalatora. Nikt nie mówił, że ta zabawa to banał.

Jak już odeszliśmy od sedna, czyli od ustalania składników paczki, odpowiem jeszcze na to zdanie:
Cytat:
Co najważniejsze, te osoby mają już swoją skonfigurowaną Mirandę i to co robicie jest wam w ogóle nie przydatne
Trudno żeby tę paczkę (jeśli w ogóle powstanie) składał użytkownik AQQ lub NGG. Osoby, które mają swoją Mirandę, budowaną od lat, wiedzą jakie są wtyczki, ich mankamenty i zalety, jak się je ustawia. Jak sam mówiłeś, napisałeś przewodnik po GG i Jabberze. Ale przecież taki przewodnik też Tobie nie jest / nie był potrzebny, bo już na pewno używałeś Mirandy z ustawionymi GG i Jabberem. Po prostu robi się takie rzeczy, by podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z newbie. Nie robi się tego dla siebie (chyba, że mowa o satysfakcji).

---
Kończę to. Od teraz zabieram głos tylko w sprawie składników paczki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Kwi 2024 22:36    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje kompleksowo instalacje elektryczne budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy kompletne instalacje: elektryczne mieszkań, systemów monitoringu i alarmowych, rozdzielni elektrycznych, automatyki budynkowej, oświetleniowe i energooszczędne (LED).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 12 Sie 2009 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
na dodawaniu krótkiego opisu każdej wtyczki

No... cos w formie manualna miało by sens. I tam opisać co dają poszczególne odmiany + ew. opis innych popularnych wtyczek. Ale z drugiej strony, jak jest dobry manual, to czy instalator jest potrzebny?
Widziałem taki manual w jednej z paczek i był zrobiony bardzo ładnie i przejrzyście.

Cytat:
już na pewno używałeś Mirandy z ustawionymi GG i Jabberem

Ale to całkiem inna kwestia. Ustawienia Jabbera i GG są zawsze takie same. Wystarczy opisać co do czego i jak działa.
Natomiast tworząc paczkę, zakłada się, ze będzie ona komuś przydatna. Że ten ktoś zainstaluje, skonfiguruje i będzie używał. A przy różnych potrzebach to jest praktycznie niewykonalne. Jeden bezie oczekiwał minimalizmu, inny wodotrysków, jeden 10 protokołów innemu będzie za dużo, ze do GG jest dodany np. Jabber.

GG/Jabber konfiguracja - jedna potrzeba -> jedno rozwiązanie.
Instalator/paczka - wiele potrzeb - > jedno możliwe rozwiązanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dawciobiel Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wiek: 43 lat(a)

Punktów karnych: 5

PostWysłany: 12 Sie 2009 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Manual faktycznie by się przydał, ale jest pewna sprawa związana z aktualnością takiego manuala, a co za tym idzie dodawanie go do instalatora. O ile dodać czy podmienić jakiś plugin w instalatorze było by dość prosto (kwestię testów w tym przypadku totalnie pomijam) to wątpię czy znalazły by się osoby które co jakiś czas aktualizowały manual wewnątrz instalatora. Co innego natmiast manual na www - wydaje mi się, że tam modyfikacja była by łatwiejsza/szybsza/wygodniejsza. Dlatetgo wcześniej napisałem "instalator bez dokumentacji i link do www".

"Ale z drugiej strony, jak jest dobry manual, to czy instalator jest potrzebny?"
Hmm... paczka zip zamiast instalatora w sporej liczbie przypadków była by wystarczająca. Ostatecznie jednak możemy przecież wypuścić instalator, paczkę zip i manual. Ważne żeby paczka/instalator była w pełni działająca i można ją było pobrać z tego serwisu.

"Jeden bezie oczekiwał minimalizmu, inny wodotrysków, jeden 10 protokołów innemu będzie za dużo, ze do GG jest dodany np. Jabber."
Dlatego wspólnie tutaj ustalimy co będzie w paczce/instalatorze, a jak ktoś będzie chciał więcej to link -> manual na www. W paczce/instalatorze zamieścić wszystkie popularne protokoły ew. część z nich będzie nie aktywna (np. taki yahoo).
_________________
" W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że chyba wolę pomyśleć, że nikt go nie stworzył. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mzakras Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 454
Skąd: Wrocław
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 12 Sie 2009 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra moim zdaniem w samym instalatorze powinna być opcja
1. albo wersja mocno skórowalna, albo uproszczona. Czyli
a) powiedzmy clist clasic, scriver, takie podstawy jak yapp, tipper, newstatusnotify, newewnetnotify i to właściwie tyle.
b) powiedzmy clist modern, tabsrmm, tipper YM ppup plus newstatusnotiffy (new event być nie musi) i tyle.
Później pytanie jakie protokoły ma zawierać.
Później dodatki. I tu cała gama może być. Weather (hyhy protocol co by nie bylo), mTv, mRadio (i tu kwestia licencyjna się kłania) i cokolwiek sobie jeszcze wymyślicie.
A własciwe poza wiedzą użytkownika instalują się już takie rzeczy jak VersionInfo (CrashDumper), smilleyadd.
Tak mniej więcej to sobie wyobrażam. Acha plik lokalizacyjny. i tu miałbym zagwózdkę, bo od pewwnego czasu nie używam, i nie wiem właściwe jak się teraz to rozwija i jak wygąda. Swego czasu tłumaczenia niketórych rzeczy po prostu mnie rozbroiły, więc się pożegnałem.
_________________
"Gdy przyjdzie ta, co kosę ma i oczy jak latarnie,
dam wódki gram i - ech madame - niech pani mnie przygarnie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 12 Sie 2009 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dejko napisał:
[...]Nudzi wam się? Weźcie sobie rowery i pojedźcie do lasu albo nad jezioro.[...]

tak... i ten tekst uwazam za najsensowniejszy w tym topic-u, ktory to juz przerazajaco rozrosl sie objetosciowo i zwala z nog jalowa dyskusja, ktorej nawet sie czytac nie chce... Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 12 Sie 2009 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimo wszystko...

Cytat:
ale jest pewna sprawa związana z aktualnością takiego manuala


Jak on ma się zdezaktualizować? W nim byłyby informacje dotyczące np różnic pomiędzy modern, nicer a classic. Albo pomiędzy srmm, tabsrmm i scrivier. Różnice pomiędzy tymi wersjami są zachowane, pomimo aktualizacji. Chodzi o to, żeby użytkownik wiedział co wybiera.
Sposób aktualizacji komponentów też się nie zmieni z czasem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dawciobiel Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wiek: 43 lat(a)

Punktów karnych: 5

PostWysłany: 13 Sie 2009 0:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dejko napisał:
Jak on ma się zdezaktualizować? W nim byłyby informacje dotyczące np różnic pomiędzy modern, nicer a classic. Albo pomiędzy srmm, tabsrmm i scrivier. Różnice pomiędzy tymi wersjami są zachowane, pomimo aktualizacji. Chodzi o to, żeby użytkownik wiedział co wybiera.
Sposób aktualizacji komponentów też się nie zmieni z czasem.

Jeżeli tego typu informacje były by zawarte to jak najbardziej OK. Boję się natomiast o to, że za jakiś czas wyjdzie zupełnie nowy plugin i trzeba by było zupełnie dopisać nowy rozdział do manuala. Jednak to nie jest aż taki problem jeżeli manual jest na www. W przypadku manuala wewnątrz instalatora trzeba go dodatkowo kompilować, a to z kolei umieją wybrani śmiertelnicy, którzy dodatkowo muszę mieć ochotę.
Tak czy owak ja jestem za:
instalator: +1
paczka zip: +1
manual: +1

@DJ Lotos:
Na rowerze, spacerze, a nawet w sklepie komputerowym z zamiarem kupna używanej karty już byłem (misja zakończona połowicznym sukcesem).
_________________
" W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że chyba wolę pomyśleć, że nikt go nie stworzył. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 13 Sie 2009 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o paczkę .zip to bym tam właśnie w niej umieścił ten manual. WWW jak www - raz działa raz nie działa. A jak ktoś ma w PDF-ie to całkiem inaczej to wygląda.

Plugin nowy raczej szybko nie wyjdzie. A nawet jak wyjdzie, to co to za problem poprawić dokument tekstowy i dać od nowa PDF-a?!

http://miranda-planet.com/ - obadaj ten portal. Są tam setki różnych paczek. W tych bardziej popularnych, są takie właśnie manuale. Większość jest po angielsku i całkiem nieźle napisana. Będziesz mógł się wzorować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 13 Sie 2009 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ Lotos napisał:
[...]wersja Mirandy 0.3.3.1 i gg.dll 0.0.2.7 .... tak, to nie sa zarty... na chwile obecna moge powiedziec ze nawet tak archaiczny build bez problemu chodzi i obsluguje padu padu...

ciekawe kto pamieta czasy tych wersji Wink to na prawde dziala nawet dzis Smile

Pamietaja.... Wink
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 13 Sie 2009 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i jak przyszło co do czego efektu nie widać. Nawet wczesnej wersji alpha Wink
Aż kusi, żeby napisać: Chcieli dobrze a wyszło jak zwykle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rime Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 185
Skąd: Poznań

PostWysłany: 13 Sie 2009 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andy napisał:
No i jak przyszło co do czego efektu nie widać. Nawet wczesnej wersji alpha Wink
Aż kusi, żeby napisać: Chcieli dobrze a wyszło jak zwykle.
Poniewaz minely dopiero 3 dni od momentu kiedy pojawila sie powazna inicjatywa ? Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dawciobiel Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wiek: 43 lat(a)

Punktów karnych: 5

PostWysłany: 14 Sie 2009 5:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andy napisał:
No i jak przyszło co do czego efektu nie widać. Nawet wczesnej wersji alpha Wink
Aż kusi, żeby napisać: Chcieli dobrze a wyszło jak zwykle.

o wypuszczenie wersji alpha to się nie martw. Lepiej zobacz ile czasu musiałem walczyć z wam zanim zaczeliście z sensem pisać komentarze Wink . Chcieli dobrze, chcą dobrze w dalszym ciągu, a co najważniejsze wyjdzie jeszcze lepiej.


A tak offtopic to chciałem dodać, że mam już nową (używanąRazz) kartę graficzną (która co prawda jest lekko jaka jest ale jest) i jutro jak wstanę skoro-świt (14:00 godzina) to zaczne się babrać w tym instalatorze. Bo znowu działa mi już Windows Razz.

Aha, gdzieś usłyszałem jeszce pomysł, że można by tak stworzyć instalator żeby podczas instalacji odnajdywał na dysku katalog domowy programów:
- gadu-gadu
- tlen
- itp.
i ripował z nich (lub z rejestru systemu) niektóre infromacje na temat konta użytkownika np. numer gg, login tlenu itp. (bez haseł oczywiście!). Następnie informacje te automatycznie wstawiał do nowo stworzonego profilu Mirandy podczas isntalacji.
Oczywiście była by to co ponajwyżej opcja w instalatorze dla użytkownika tak samo jak opcja typu "załóż nowy profil Mirandy".
(Mnie się ten pomysł akurat średnio podoba, ale ciekaw jestem waszych mądrych wypowiedzi. Inna sprawa, że wersje gadu-gadu/tlen również się zmieniają i wcale nie jest powiedziane, że struktura profilu gg/tlen nie będzie się zmieniać).

p.s.
i nie płacz tam jeden z drugim, że 4-5 osoby, grupa trzymająca władzę... że to i tamto i zrobią sami co będą chcieli. Bo tak się składa, że to własnie również wy już teraz wybieracie pluginy które waszym zdaniem będą potrzebne zarówno nowemu użytkownikowi Mirandy jak i staremu wyjadaczowi.

p.s.2
wstawiłem swój link do VI - tylko żeby mi znowu któryś nie wyjechał, że na początku całej dyskusji twierdziłem, że mam wersje 8.x i jej miałem nie uaktualniać. Owszem mam 9.x ale to tylko dlatego, że plugin tabrsmm... ... ... .
_________________
" W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że chyba wolę pomyśleć, że nikt go nie stworzył. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
HermeZ Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 98
Skąd: Kraków
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 14 Sie 2009 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do pomysłu wyciągania informacji - raczej kiepski pomysł. Wpisać login i hasło to żaden problem, a archiwum i tak nie da rady przekopiować (przynajmniej nie z GG8, a mam wrażenie, że to będzie główny "target").
_________________
Have a Nice Day
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maker3
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 45


Punktów karnych: 40

PostWysłany: 14 Sie 2009 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HermeZ napisał:
Co do pomysłu wyciągania informacji - raczej kiepski pomysł. Wpisać login i hasło to żaden problem, a archiwum i tak nie da rady przekopiować (przynajmniej nie z GG8, a mam wrażenie, że to będzie główny "target").

Dobrze by było jeśli podczas instalacji można by wpisać swój numer GG i hasło.
Wysyłałem komuś kiedyś swoja Mirande, to nie wiedział gdzie ma wpisać te dane i Mirande usunął.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
greenhorn Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 753

PostWysłany: 14 Sie 2009 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@maker3
Z Mirandą 0.8 nie będzie takiego problemu. Przy pierwszym uruchomieniu pojawi się okno do zarządzania kontami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Archiwum i śmietnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 4 z 8

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor