Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

instalator - dyskusja - "inicjatywa" inaczej
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Archiwum i śmietnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Shadow-XIII Płeć: mężczyzna
Hiper-Paplacz
Hiper-Paplacz

Status stażu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 616

PostWysłany: 11 Sie 2009 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tu widzę tylko narzekających co sami du*y nie ruszą tylko czekają aż inni zrobią.

jeśli chcecie kolejnego komunikatora jak AQQ/Tlen bo wg. was Miranda niedługo będzie do dupy to czemu nie przejdziecie na AQQ/Tlen ?!

Nie podoba jak się Miranda rozwija? to ją sami zacznijcie rozwijać i zobaczymy wtedy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 30 Kwi 2024 0:11    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje profesjonalnie wykonane rozdzielnie elektryczne i tablice sterujące.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy rozdzielnie elektryczne główne i sterujące oświetleniem oraz automatyką budynków. Oferujemy sprzęt znanych producentów (m. in. Legrand, Eaton, Hager, Siemens, F&F, Relpol, Zamel, ETI).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alien Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 92

Wiek: 42 lat(a)

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 11 Sie 2009 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do andy: piszesz brednie i nie ma co z tobą dyskutować. Widać, że brak ci wyobraźni. Wracaj do 6.8 tylko daruj sobie psioczenie "nie potrzeba nic nowego ani lepszego bo napewno nic lepszego się nie da zrobić bo tak" Gdyby więcej ludzi tak myślało to nadal siedzielibyśmy wszyscy na Windows 95 bo przecież nic lepszego nie można wymyślać.

sjf
Ad.1: niech sobie nadal używa starego instalatora-koniec dyskusji argumenty w stylu "nowsze nie znaczy lepsze"
Ad.2: niech sobie nadal używa starego instalatora-koniec dyskusji argumenty w stylu "nie uruchomi się na starym systemie/sprzęcie"

Żeby blokować rozwój Polskiego instalatora bo ktoś jeszcze w Polsce siedzi na Win 98 to już śmiech na sali.

Ad.3: Jak nie potrzebuje to niech nie używa ale musi WCZEŚNIEJ zobaczyć przeglądanie w kartach, Avatary, obrazki i filmiki YT w oknie rozmowy aby stwierdzić "nie, ja chcę mieć czarno biały tekst jak konsoli" a póki co to nawet nie ma pojęcia o tym, że w Mirandzie jest przeglądanie w kartach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mzakras Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 454
Skąd: Wrocław
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 11 Sie 2009 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alien, ale ty proponujesz bardzo konkretne rozwiązanie przy użyciu konkretnych wtyczek. Coś co Tobie odpowiada. Naprawdę nie chcę sprzeciwiać się wprowadzeniu instalatora z nowszą wersja mirandy. Ale tak na dobrą sprawę nie wiem jaką np. wtyczkę do listy kontaktów bym zaproponował. Są cztery. Czy najbardziej skórowalna czy jak najmniej. Obawiam się że ty bys powiedział tą i tą, to i tamto i zrobione. Zdaję sobie sprawę, że jest marginalna liczba osób korzystająca z Win98, ale jak się na nich wypniemy, to może lepiej im powiedzieć, żeby od razu do jaskini wrócili, bo świat biegnie do przodu. Instalator musi być w miarę uniwersalny. Wydaje mi się, że chcesz być bardzo stanowczy w swoich wypowiedziach, jednak trochę przesadzasz.
_________________
"Gdy przyjdzie ta, co kosę ma i oczy jak latarnie,
dam wódki gram i - ech madame - niech pani mnie przygarnie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 11 Sie 2009 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Do andy: piszesz brednie i nie ma co z tobą dyskutować.

Tak piszą osoby którym brakuje kontrargumentów Wink

Cytat:
Zdaję sobie sprawę, że jest marginalna liczba osób korzystająca z Win98, ale jak się na nich wypniemy, to może lepiej im powiedzieć, żeby od razu do jaskini wrócili,


Cóż Windows 98 nie ma już wsparcia od samego MS więc również nie widzę potrzeby aby go wspierać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dawciobiel Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wiek: 43 lat(a)

Punktów karnych: 5

PostWysłany: 11 Sie 2009 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zgadzam sie z MarkoB. Zdaje sobie doskonale sprawe ile wychodzilo ostatnio update'ow i (wylaczylem powiadamianie bo zaczelo mnie to juz irytowac). Ale dzieki temu ze w koncu przerzucimy instalator z 0.6.8 na (dajmy na to) 0.8.x to bedzie to ogromny krok na przod.

Obecnie jest tak, ze jezli chce zainstalowac u kogos (lub u siebie na innym kompie) Miardne to niestety nie mam co liczyc na instalatory czy zip'y. Dzieje sie tak dlatego, ze tamten instalator jest po prostu przestarzaly! - za duzo wtyczek musze dogrywac/aktualizowac cudowac. Ostatecznie kopiuje po prostu swoja wlasna domowa M. i tworze po prostu nowy profil. Nie chce tego robic za kazdym razem, bo niedawno sam siebie zlapalem na tym, ze swoja M. spakowalem i umiescilem na www. A to oznacza ze wymyslam kolo na nowo.
_________________
" W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że chyba wolę pomyśleć, że nikt go nie stworzył. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kroku Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 574
Skąd: wziąć kase?

PostWysłany: 11 Sie 2009 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andy napisał:
Cóż Windows 98 nie ma już wsparcia od samego MS więc również nie widzę potrzeby aby go wspierać.

Dokładnie Exclamation

Należy sie skupić na systemach opartych na NT5 i nowszych. Mnie się wydaje, że największym źródłem problemów jest to, że niektórzy się uparli na wsparcie win98. To niech dla maruderów zostanie obecny instalator z odpowiednią adnotacją, że do starego systemu stara miranda Wink Zresztą czemu akurat win98? Może zejdźcie do win95 albo 3.11 Wink A potem do odpalenia jej na viście bedzie potrzeba dosboxa Laughing Twisted Evil

A co do zasobów... A ile zżera NGG? U mnie w tech chwili miranda bierze 17MB ramu, NGG brałoby sporo wiecej przy o wiele mniejszej funkcjonalności. A chodzi o to, żeby ludzie rzucili NGG, więc jak NGG u nich chodzi to o mirande sie nie martwcie, nie braknie zasobów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dawciobiel Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wiek: 43 lat(a)

Punktów karnych: 5

PostWysłany: 11 Sie 2009 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kroku napisał:
andy napisał:
Cóż Windows 98 nie ma już wsparcia od samego MS więc również nie widzę potrzeby aby go wspierać.

Dokładnie Exclamation

Należy sie skupić na systemach opartych na NT5 i nowszych. Mnie się wydaje, że największym źródłem problemów jest to, że niektórzy się uparli na wsparcie win98. To niech dla maruderów zostanie obecny instalator z odpowiednią adnotacją, że do starego systemu stara miranda Wink Zresztą czemu akurat win98? Może zejdźcie do win95 albo 3.11 Wink A potem do odpalenia jej na viście bedzie potrzeba dosboxa Laughing Twisted Evil

A co do zasobów... A ile zżera NGG? U mnie w tech chwili miranda bierze 17MB ramu, NGG brałoby sporo wiecej przy o wiele mniejszej funkcjonalności. A chodzi o to, żeby ludzie rzucili NGG, więc jak NGG u nich chodzi to o mirande sie nie martwcie, nie braknie zasobów.


100% racji.
Budowanie nowego instalatora (czy chociazby nowego polskiego zip'a) nie oznacza, ze stary instalator bedzie niedostepny. Zbudujemy i beda dostepne oba.

A co do wojny kto wie wiecej na temat pluginow itp. to tak jak juz pisalem wczesniej - nikt nie wie wszystkiego, wiec nie ma sie co spierac. Powiedzialem jasno PRZEDYSKUTUJEMY WSZYSTKO WSPOLNIE, wiec kazdy sie wypowie w kwestii tego jakie pluginy dodajemy a jakich nie dodajemy. O tym jakie pluginy beda dodane bedziemy dyskutowac w temacie http://www.miranda-im.pl/viewtopic.php?p=65465.

A jezeli ktos usilnie nie chce tworzyc instalator to ok, ale niech przynajmniej nie przeszkadza i zniecheca innych.

___________
p.s.
Przepraszam za brak polskich znakow, ale w nocy padla mi karta graficzna - teraz siedze na linuxie z karta PCI S3 Virge (800x600).. i w ogole jestem wkur$#%^. Mimo tego dalej jak widac chce tworzyc polski instalator.
_________________
" W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że chyba wolę pomyśleć, że nikt go nie stworzył. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
greenhorn Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 753

PostWysłany: 11 Sie 2009 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaraz, zaraz... Czy mi się wydaje czy to już trzeci wątek, w którym dyskutowana jest (i to równolegle) sprawa nowego polskiego instalatora? Ten temat + dwa inne, założone przez dawciobiela...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 11 Sie 2009 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@greenhorn jak to mawiają zwolennicy naturalnej antykoncepcji - Cóż począć ? ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 11 Sie 2009 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale czy świat kończy się na tym portalu i tym "Polskim instalatorze"? W sieci jest wiele alternatywnych polskich instalatorów - w dodatku zmiana np. rosyjskiego instalatora na polski, to kwestja podmiany jednego pliku + ew. dodania GG czy Tlena a usunięcia wtyczki do proto rosyjskiej sieci IM (nie pamiętam jak się to nazywało).

Jeśli ktoś nie radzi sobie z instalacją Mirandy, to są przesłanki, że ten komunikator jest dla niego zbyt skomplikowany. No nie oszukujmy się - wydajne korzystanie z tego narzędzia wymaga pewnych umiejętności. Jeśli ktoś rozkłada się na instalacji, to raczej nie rokuje na przyszłość.

Ja np. do Mirandy podchodziłem 2x:
- instalacja z polskiego instalatora (poległem, zniechęcił mnie, olałem),
- budowa od zera, z wtyczkami opisanymi w jakimś artykule.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dawciobiel Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wiek: 43 lat(a)

Punktów karnych: 5

PostWysłany: 11 Sie 2009 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

greenhorn napisał:
... Czy mi się wydaje czy to już trzeci wątek, w którym dyskutowana jest (i to równolegle) sprawa nowego polskiego instalatora? Ten temat + dwa inne, założone przez dawciobiela...

Prawie dobrze ci się wydaje, a gdybyś uważniej śledził obecny wątek to dowiedziałbyś się dlaczego powstał wątek p.t. "[RFC] Polski nowy instalator Mirandy - dyskusja". Co do trzeciego wątku to nie wiem, ale (z tego co wiem) ja go nie zakładałem.
_________________
" W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że chyba wolę pomyśleć, że nikt go nie stworzył. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dawciobiel Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wiek: 43 lat(a)

Punktów karnych: 5

PostWysłany: 11 Sie 2009 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dejko napisał:
Ale czy świat kończy się na tym portalu i tym "Polskim instalatorze"?

Skoro tak to po co w ogóle jest ten serwis? Very Happy Zainstalujmy sobie wszyscy wersję angielską (ja właśnie taką mam od zawsze) i problem zupełnie zniknie (a raczej zostanie rozwiązany).
dejko napisał:
W sieci jest wiele alternatywnych polskich instalatorów

Weźmiemy to pod uwagę.
dejko napisał:

Jeśli ktoś nie radzi sobie z instalacją Mirandy, to są przesłanki, że ten komunikator jest dla niego zbyt skomplikowany. (...)

Po pierwsze to nie chodzi o radzenie sobie tylko o to, że trzeba na siłę sobie z tym radzić. A dlaczego na siłę? - skoro może być nowszy instalator z wersją 8 i przynajmniej część problemów zostanie wyeliminowana. Poza tym skoro ty sobie doskonale dajesz rade i nie potrzebujesz niczego więcej to ten wątek nie jest dla ciebie.

dejko napisał:

Ja np. do Mirandy podchodziłem 2x:
- instalacja z polskiego instalatora (poległem, zniechęcił mnie, olałem),
- budowa od zera, z wtyczkami opisanymi w jakimś artykule.

Poległeś, zniechęciłeś się, olałeś bo co? Aż tak instalator się nie nadawał? Brakowało ci w nim czegoś? Nie te wersje pluginów? nie te pluginy? Zły wygląd?
Ja nie mam zamiaru na każdym komputerze na którym instaluje Mirandę instalować ją od zera z paczek zip, z dorzucaniem własnoręcznie wszystkich pluginów, zmienianiem wyglądu itp. itd.
Wychodzę z założenia, że jeżeli jest (będzie) polski instalator - to dlaczego z niego nie korzystać. Właśnie po to on jest!

Panie i panowie, ten wątek nie ma na celu rozważania tworzymy czy nie tworzymy. W tym wątku zastanawiamy się TYLKO jak tworzymy.
_________________
" W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że chyba wolę pomyśleć, że nikt go nie stworzył. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
HermeZ Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 98
Skąd: Kraków
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 11 Sie 2009 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też uważam, że bez sensu robić instalator, który za pół roku będzie przestarzały.
Miranda wymaga dużej wiedzy, ale daje za to ogromne możliwości. I niech z tego korzystają ci, którzy potrafią posiedzieć i samemu sobie coś zrobić, albo chociaż pokombinować. Mi ustawienie Mirki zajęło dużo czasu i nerwów, ale widać - da się.
Lepszym pomysłem będzie napisanie jakiegoś artykułu i opisanie samego "rdzenia", listy kontaktów, IEView (bo ładnie wygląda) + parę podstawowych rzeczy, czyli coś o pluginach, skórkach, etc...
Przynajmniej ludzie będą mieli podstawy, żeby samemu coś robić i kombinować...
A jak dostaną instalator to tylko będzie marudzenie, że coś nie działa, że coś wygląda inaczej, etc.
Po za tym sam nie lubię takich instalatorów, wolę wszystko po swojemu ustawić ^^

EDIT:
Co do posta wyżej - to w takim razie wystarczy wrzucić mirkę + parę pluginów + ze dwie skórki do archiwum i instalator gotowy. No bo co innego?
_________________
Have a Nice Day
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dawciobiel Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wiek: 43 lat(a)

Punktów karnych: 5

PostWysłany: 11 Sie 2009 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HermeZ napisał:
Mi ustawienie Mirki zajęło dużo czasu i nerwów, ale widać - da się.

Pewnie że się da, ale sam zauważyłeś, że musisz poświęcić dużo czasu.
HermeZ napisał:

Lepszym pomysłem będzie napisanie jakiegoś artykułu i opisanie...

Nie lepszym a kolejnym.
HermeZ napisał:

Po za tym sam nie lubię takich instalatorów, wolę wszystko po swojemu ustawić ^^

Też nie lubię ^^, ale nie mam czasu szkolić każdej osoby której zainstaluję Mirande.
HermeZ napisał:

...to w takim razie wystarczy wrzucić mirkę + parę pluginów + ze dwie skórki do archiwum i instalator gotowy.

No widzisz jakie to proste Smile a "instalator" przynajmniej będzie w wersji o dwa poziomy wyżej od wersji 6.8.
_________________
" W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że chyba wolę pomyśleć, że nikt go nie stworzył. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 11 Sie 2009 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarkoB napisał:
Ja właśnie sprawdziłem ten dobry instalator 0.6.8 i co się okazuje, nie działa w nim gg a to chyba jednak najważniejsza wtyczka[...]

hmm tutaj chyba musze zwolennikow tej opinii rozczarowac...

wersja Mirandy 0.3.3.1 i gg.dll 0.0.2.7 .... tak, to nie sa zarty... na chwile obecna moge powiedziec ze nawet tak archaiczny build bez problemu chodzi i obsluguje padu padu...

ciekawe kto pamieta czasy tych wersji Wink to na prawde dziala nawet dzis Smile
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Archiwum i śmietnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor