Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

EmLAN
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ace Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 03 Mar 2003
Posty: 387
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 22 Maj 2003 13:25    Temat postu: EmLAN Odpowiedz z cytatem

Hej,
czy ktos uzywa(l) moze protokolu EmLAN ( http://addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=506 ) ?? Z czym to jest kompatybilne? Czy moze jest to tylko protokol Mirandy??? Dzieki za info...
_________________
Gdy nadejdzie mrok, wyjdę na łowy pozbawiac życia swe ofiary. Sprawię, że pójdziesz za mną...
... to make an avi: konwersja DVD do AVI ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Kwi 2024 10:08    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


Oferta TechnoVolt to systemy monitoringu video - telewizji przemysłowej (CCTV) profesjonalnie i w dobrych cenach.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy monitoringu video z zastosowaniem: rejestratorów DVR/NVR/IP (hybrydowych) obsługujących wiele standardów (PAL, AHD, TVI, CVI, FullHD, 1080p, 720p, IP) oraz kamer CCTV wysokiej rozdzielczości (kuliste, z oświetlaczem IR, kopułowe, z wysięgnikiem, antywandal, hermetyczne, zoom/PTZ) znanych producentów (BCS, Dahua, Bosh, Gemini, APTI, Hybro, AV-Tech).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
peh
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 20 Maj 2003
Posty: 55

PostWysłany: 22 Maj 2003 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tego uzywam. Dziala calkiem fajnie. O ile mi wiadomo jest to protokol kompatybilny 'sam ze soba' takze by sie komunikowac wtyczka musi byc zainstalowana po obu stronach.

Troche off topic. Spotkal sie ktos z wtyczka pokazujaca aktualny transfer? Cos w stylu DU Meter. Przydala by mi sie taka rzecz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Apach Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 12 Maj 2003
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 22 Maj 2003 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra wtyczka ! Sprawdzilem ja z qmplem i dziala, thx za cynk Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 22 Maj 2003 16:58    Temat postu: Re: EmLAN Odpowiedz z cytatem

ace napisał:
Hej,
czy ktos uzywa(l) moze protokolu EmLAN ( http://addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=506 ) ?? Z czym to jest kompatybilne? Czy moze jest to tylko protokol Mirandy??? Dzieki za info...

Hej Ace za malo masz jeszcze protokolow ? Laughing
Jesli chodzi Ci o komunikacje po LANie to sa co najmniej 2 protokoly kompatybilne z windowsowa usluga messenger, no ale to tak strzelam, bo po co mialbys sie interesowac ta wtyczka ? Wink
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ace Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 03 Mar 2003
Posty: 387
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 23 Maj 2003 3:19    Temat postu: Re: EmLAN Odpowiedz z cytatem

Test napisał:
Hej Ace za malo masz jeszcze protokolow ? Laughing
Jesli chodzi Ci o komunikacje po LANie to sa co najmniej 2 protokoly kompatybilne z windowsowa usluga messenger, no ale to tak strzelam, bo po co mialbys sie interesowac ta wtyczka ? Wink


Nie, na razie wystarczy mi tyle ile mam Wink A tak na powaznie to szukam jakiegos dobrego prota do bezserwerowej komunikacji po LANie, najlepiej zeby to byl protokol 'zewnetrzny', nie Mirandowy (jako ze u nas malo ludzi dalo sie na Mircie namowic, niestety). NetSend jest fajny ale trza miec WinXP, a z tym tez cienko (sporo osob u nas ma P2-300+64MB RAM), poza tym niewygodnie sie wysyla wiadomosci w tradycyjny sposob... VyChat jest fajny, nawet jest dobry program zewnetrzny, ale... co chwila mi sie wysypuje, ciagle jakie problemy z moim nickiem, Mircia dodaje mi do niego jakis dziwny ciak znakow po czym sie zamyka Sad. Tak wiec moje poszukiwania trwaja Wink Moze kiedys doczekamy sie protokolu do Windows Communicatora??
_________________
Gdy nadejdzie mrok, wyjdę na łowy pozbawiac życia swe ofiary. Sprawię, że pójdziesz za mną...
... to make an avi: konwersja DVD do AVI ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Apach Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 12 Maj 2003
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 23 Maj 2003 4:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lan Chat Pro wg mnie najlepszy, kiedys z niego kozystalem, poszukam ci poprawnej wersji na necie. Jest tez programik ktory napisal moj qmpel, jego tez moglbym ci podeslac [tutaj istnieje mozliwosc implementacji twoich zachcianek - ofkors w miare mozliwosci] Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ace Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 03 Mar 2003
Posty: 387
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 23 Maj 2003 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... ale nie ma implementacji w Mirandzie ten Lan Chat Pro chyba...
_________________
Gdy nadejdzie mrok, wyjdę na łowy pozbawiac życia swe ofiary. Sprawię, że pójdziesz za mną...
... to make an avi: konwersja DVD do AVI ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Apach Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 12 Maj 2003
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 23 Maj 2003 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, jest to oddzielny program...
Mam go szukac ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 23 Maj 2003 16:39    Temat postu: Re: EmLAN Odpowiedz z cytatem

ace napisał:

[...]
NetSend jest fajny ale trza miec WinXP, a z tym tez cienko (sporo osob u nas ma P2-300+64MB RAM), poza tym niewygodnie sie wysyla wiadomosci w tradycyjny sposob...
[...]
Moze kiedys doczekamy sie protokolu do Windows Communicatora??


yyyy....a czemu niby do netsenda potrzebny jest WinXP ? juz wieki temu pamietam jak gadalem na Win98 po LANie przez WinPopUp, a on chyba po netsendzie napieral co ? Wystarczy, ze ludki z sieci zapodadza sobie jakis fajny prog, ktory zastapi niespecjalnie wygodnego WinPopUpa i podejrzewam, ze moglbys sie z nimi przez Mirande/netsend smialo porozumiec.

A tak na marginesie chyba najlepszym programem jaki widzialem do rozmow po LANie jest ePop. W obecnej wersji jest juz dosc pokaznie rozbudowany, umozliwia rozmowe klient/serwer jak i bezserwerowo klient/klient. Niestety nie jest kompatybilny z netsendem, ale za to jakie ma mozliwosci...
http://www.wiredred.com/epop_pro.html
Kolejnym dobrym jest boopup messenger, full compatible z netsendem ponoc, rowniez nie jest darmowy, ale...no wiesz jak jest Wink
http://www.blabsoft.com/products/messenger/
dziala na kazdym systemie od 98 w gore.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
p0li
Weteran
Weteran



Dołączył: 24 Sty 2003
Posty: 116
Skąd: Wawa

PostWysłany: 23 Maj 2003 22:46    Temat postu: Re: EmLAN Odpowiedz z cytatem

ace napisał:

Nie, na razie wystarczy mi tyle ile mam Wink A tak na powaznie to szukam jakiegos dobrego prota do bezserwerowej komunikacji po LANie, najlepiej zeby to byl protokol 'zewnetrzny', nie Mirandowy (jako ze u nas malo ludzi dalo sie na Mircie namowic, niestety). NetSend jest fajny ale trza miec WinXP, a z tym tez cienko (sporo osob u nas ma P2-300+64MB RAM), poza tym niewygodnie sie wysyla wiadomosci w tradycyjny sposob... VyChat jest fajny, nawet jest dobry program zewnetrzny, ale... co chwila mi sie wysypuje, ciagle jakie problemy z moim nickiem, Mircia dodaje mi do niego jakis dziwny ciak znakow po czym sie zamyka Sad. Tak wiec moje poszukiwania trwaja Wink Moze kiedys doczekamy sie protokolu do Windows Communicatora??


POszukaj DarkChata - polski programik - nie wysypuje się tak często jak LanChat no i największa zaleta - nic nie trzeba instalować - to jest jeden plik - raz odpalasz i chodzi cały czas - polecam - może ktoś do rego dorobi wtyczkę?
_________________
p0li
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Apach Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 12 Maj 2003
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 23 Maj 2003 23:21    Temat postu: Re: EmLAN Odpowiedz z cytatem

p0li napisał:
POszukaj DarkChata - polski programik - nie wysypuje się tak często jak LanChat no i największa zaleta - nic nie trzeba instalować - to jest jeden plik - raz odpalasz i chodzi cały czas - polecam - może ktoś do rego dorobi wtyczkę?


LanChat Pro to takze polski program i ani razu mi sie nie wysypal, w sieci mozna znalezc wiele takich programow, do wyboru do koloru
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vktgz
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 22 Sty 2003
Posty: 13

PostWysłany: 24 Maj 2003 8:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LANChat Pro to akurat najbardziej badziewny program do gadania. testowaliśmy go na dużej sieci lokalnej (ponad 30 userów) - wymięka. wystarczyło 15 osób gadających na raz i padał, a potrafi paść tak konkretnie że winde za sobą pociągnie. zresztą on padał często i bez powodów. że nie wspomnę o innych wadach jak zbyt małe okienko do gadania. po za tym jest strasznie stary i już nie rozwijany.
2 najlepsze programiki do gadania jakie znam to DarkChat - mój faworyt, mały zgrabny i stabilny oraz RivChat - ten jest trochę bardziej rozbudowany, ma niezłe fajerwerki graficzne i skrypty i na stabilność też nie narzekam. fajnie by było jakby ktoś napisał pluga do mirci dla jednego z tych dwóch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Apach Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 12 Maj 2003
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 24 Maj 2003 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie testowalem LanChatPro na duzych sieciach, zawsze bylo max 5 osob, a co do plugina to masz pole do popisu Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ace Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 03 Mar 2003
Posty: 387
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 24 Maj 2003 16:47    Temat postu: Re: EmLAN Odpowiedz z cytatem

Test napisał:
yyyy....a czemu niby do netsenda potrzebny jest WinXP ?

Nie wiem, ale jak na razie nie udalo mi sie wyslac netsendem (a probowalem juz obu wtyczek do Mirandy i zwyklego, z linii polecen) zadnej wiadomosci na komputer z win98...
_________________
Gdy nadejdzie mrok, wyjdę na łowy pozbawiac życia swe ofiary. Sprawię, że pójdziesz za mną...
... to make an avi: konwersja DVD do AVI ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
abesus Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 25 Sty 2003
Posty: 89
Skąd: Warszawa
Wiek: 45 lat(a)

PostWysłany: 24 Maj 2003 19:29    Temat postu: Re: EmLAN Odpowiedz z cytatem

ace napisał:
Nie wiem, ale jak na razie nie udalo mi sie wyslac netsendem (a probowalem juz obu wtyczek do Mirandy i zwyklego, z linii polecen) zadnej wiadomosci na komputer z win98...

Poniewaz na kompie z win98 musi byc odpalony WinPopUp (Start -> Uruchom -> winpopup <ENTER> Wink ) i wtedy jak puszczasz cos z Net Senda to dojdzie bez zadnych problemow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor