Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

SMSBox v0.1.0.x
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Pokaż/schowaj Top Info
Top Info

najistotniejsze informacje z tematu
Arrow Download
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lopik Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 400
Skąd: Małopolska

PostWysłany: 16 Maj 2007 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ygrek:
Add 1: No można zrobić, ale wygodniej aktywować powiadomienie poprzez opcje ? (rozumiem, że chodzi o główne menu?)
Add 2: Postaram się Wink

mzakras napisał:
Mianowicie pytam czy jest możliwość taka jak wysyłanie ze strony miasta plusa, aby otrzymywać powiadomienia na komórkę

Jest możliwość.
BTW: To MiastoPlusa ten raport (na sms) wysyła czasem z bardzo dużym opóźnieniem.

mzakras napisał:
Okienko do wysyłania smsów mi się nie zamyka

Sorry, mój błąd, już poprawione (pobierz plik ponownie).

Nie darzę sympatią sieć Orange, ale bramka będzie niebawem Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Kwi 2024 9:31    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W ofercie TechnoVolt znajdziesz profesjonalne systemy alarmowe (SSWiN) i przeciwpożarowe (SSP).
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy przeciwwłamaniowe i dozoru z zastosowaniem: central alarmowych, oddymiania, przeciwpożarowych, czujek ruchu PIR, detektorów dymu, gazu i tlenku węgla, syren, szyfratorów, modułów powiadamiania zdalnego GSM/GPRS. Oferujemy sprzęt znanych krajowych producentów (m. in. Satel, Polon Alfa, Elmes, Jablotron, Detectomat, AFG).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ygrek Płeć: mężczyzna
Redaktor
Redaktor



Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 662
Skąd: Warszawa
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 16 Maj 2007 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lopik napisał:
Add 1: No można zrobić, ale wygodniej aktywować powiadomienie poprzez opcje ? (rozumiem, że chodzi o główne menu?)

Chodzi mi o pozycje"Włącz powiadomienie na SMS" w menu po kliknięciu prawym na kontakt na liście. Aby była możliwość wyłączenia wyświetlania tej pozycji, w inny sposób niż wycięcie tej opcji poprzez [Options:Customize->Menu]

lopik napisał:
Nie darzę sympatią sieć Orange, ale bramka będzie niebawem Razz

Ja ją cenie tylko za to że po doładowaniu konta za 50zł mogę na rok zapomnieć o numerze, czyli odbierać telefony Smile
A poza tym też nie lubie Orange kąbinują i kręcą jak mało kto.
_________________
"Rewolucja, wojny, kataklizmy - cóż znaczy ta pianka w porównaniu z fundamentalną grozą istnienia"


Ostatnio zmieniony przez Ygrek dnia 16 Maj 2007 14:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mzakras Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 454
Skąd: Wrocław
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 16 Maj 2007 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok już działaSmile fajno. Dobra teraz mam kolejny problem. mIanowicie nieprawidłowo mi rozpoznaje bramki. Tzn. Mam kogoś z ery prefiks: 698 no a on mi wyświetla, że chce wysyłać z Miasta plusa. Dzieki za wtykę. Dla mnie teraz do normalnego użytkowania brakuje dwóch rzeczy, reszta to bajery (jak to wspomniane wczesniej powiadomienie) Szyfrowanie haseł no i orange. Jak to będzie, skończy się testowanie i będę tej wtyki używał na codzień Smile Wielkie brawa
_________________
"Gdy przyjdzie ta, co kosę ma i oczy jak latarnie,
dam wódki gram i - ech madame - niech pani mnie przygarnie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lopik Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 400
Skąd: Małopolska

PostWysłany: 16 Maj 2007 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ygrek napisał:
Chodzi mi o pozycje"Włącz powiadomienie na SMS" w menu po kliknięciu prawym na kontakt na liście. Aby była możliwość wyłączenia wyświetlania tej pozycji, w inny sposób niż wycięcie tej opcji poprzez [Options:Customize->Menu]

Ok, rozumiem (tzn. nie tak do końca).
A jeśli będzie potrzeba aktywacji / deaktywacji powiadomienia dla kontaktu ?

mzakras napisał:
mIanowicie nieprawidłowo mi rozpoznaje bramki. Tzn. Mam kogoś z ery prefiks: 698 no a on mi wyświetla, że chce wysyłać z Miasta plusa.

Hmm dziwna sprawa, próbowałem na wszystkie sposoby i zawsze mi pokazuje Ere. Confused
W kodzie jest dobrze, prefiks 698 przypisany dla Ery.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mzakras Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 454
Skąd: Wrocław
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 16 Maj 2007 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Buehehehe, przepraszam za zamęt. NIe miałem zaznaczonego żeby rozpoznawał numer. Nie wiem jak mogłem tego nie zauważyć Sad Mea culpa

Edit: Acha jeszcze jedno. Bankrut w swojej wtyczce wprowadził taki bajer, że w zależności od sposobu wpisania numeru (ze spacją lub bez po "+") odróżniał czy sms ma być wysyłany ze zwykłej bramki plusa z z miasta. Dla mnie zbędne jest i to, bo i tak uzywam tylko Miasta Plusa, ale teraz przejście z wtyczki Bankruta na twoją będzie wymagało edycji każdego kontaqktu z numerem plusa, gdyż kontakty ze spacją no maja dziwnie rozpoznawany numer, mianowicie 8661 gdzie 661 to prefiks. Chce tylko zwrócić uwagę na to, bo ja nie bee miał problemu na zmienienie wszystkich numerów bo jest ich ze 20 może 30. No ale jak ktoś ma koło 100, a mysle, ze coś takiego może się zdarzyć. No tylko zwracam uwagę. Z jednej strony jak ktoś będzie chciał użytkować twój wtyk to zmieni to sobie , ale może też mu sie nie chcieć. No koniec tych dywagacji Smile
_________________
"Gdy przyjdzie ta, co kosę ma i oczy jak latarnie,
dam wódki gram i - ech madame - niech pani mnie przygarnie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kumien Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 91
Skąd: Wrocław
Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 16 Maj 2007 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój ostatni post był całkowicie bez sensu, ale ten będzie już 100% OK.

Mam pytanie do czego jest przycisk "Kontakty" w bramce?
I co mam wpisać w opcjach, aby przekonać się do czego to służy?

Próbowałem wpisywać C: to był błąd, że nie mam nic wpisane, a jak wpiszę, np. kontakty to po kliknięciu w przycisk Miranda staje, błąd i Winiak chce raporty wysyłać.

Wtyka świetna ( tu się powtórzę Wink )
_________________
Miranda IM power is nothing without control
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lopik Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 400
Skąd: Małopolska

PostWysłany: 16 Maj 2007 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mzakras napisał:
Acha jeszcze jedno. Bankrut w swojej wtyczce wprowadził taki bajer, że w zależności od sposobu wpisania numeru (ze spacją lub bez po "+") odróżniał czy sms ma być wysyłany ze zwykłej bramki plusa z z miasta.

Jeśli dużo osób będzie się o to upominać, i Bankrut nie będzie miał nic przeciwko wykorzystaniu jego pomysłu, to zrobię taką funkcję. Wink

kumien napisał:
Mam pytanie do czego jest przycisk "Kontakty" w bramce?

Do otwierania okna kontaktów, które służy do przechowywania kontaktów (osób z numerami telefonów).

Najpierw w opcjach musisz wpisać ścieżkę do pliku .xml (np. kontakty.xml razem z rozszerzeniem) w którym będą zapisywane kontakty.
W oknie kontaktów są pola do wpisania nazwy i numeru tel. ( 9 cyfr) kontaktu, po kliknięciu na button "Dodaj" kontakt zostanie zapisany do pliku.

Przy wysyłaniu SMS'a, otwierasz okno kontaktów, klikasz na odpowiednią osobę, i numer wędruje do odpowiedniego pola z numerem telefonu w głównym oknie wysyłania SMS'a.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ygrek Płeć: mężczyzna
Redaktor
Redaktor



Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 662
Skąd: Warszawa
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 17 Maj 2007 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lopik napisał:
Ok, rozumiem (tzn. nie tak do końca).
A jeśli będzie potrzeba aktywacji / deaktywacji powiadomienia dla kontaktu ?

To wtedy w opcjach wtyczki smsbox, zawsze sobie może właczyć wyświetlanie tej pozycji w menu kontaktów Smile
W ogóle najlepjej byłoby to podpiąć pod wyłacznik powiadomień na zakładce "Notify SMS", jeśli jest odznaczone "Włącz powiadomienie na SMS" to pozycja w menu kontaktu "Włącz powiadomienie na SMS" nie jest dodawana, a jeśli jest zaznaczone "Włącz powiadomienie na SMS", na zakładce "Notify SMS" w opcjach, to ta pozycja widnieje w menu kontaktu. Mam nadzieję że teraz opisałem to wmiarę dobrze Smile
Przepraszam jeśli piszę nie zrozumiale Smile
_________________
"Rewolucja, wojny, kataklizmy - cóż znaczy ta pianka w porównaniu z fundamentalną grozą istnienia"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lopik Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 400
Skąd: Małopolska

PostWysłany: 17 Maj 2007 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ygrek napisał:
Przepraszam jeśli piszę nie zrozumiale

Nie, ja to rozumiem, tylko nie rozumiem dlaczego ta pozycja w menu tak Ci przeszkadza Wink (niektóre wtyczki mają podobnie).
A przy potrzebie włączenia powiadomienia dla kontaktu, przedzierać sie przez opcje - trochę na około. Wink

W każdym razie, wezmę to pod uwagę, i postaram się to zrealizować. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ygrek Płeć: mężczyzna
Redaktor
Redaktor



Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 662
Skąd: Warszawa
Wiek: 42 lat(a)

PostWysłany: 17 Maj 2007 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o to że nie korzystam z tej funkcjonalności wtyczki, a posiadając tyle wtyczek moje menu kontaktów robi się kilometrowe Wink i nieco mało przejrzyste, więc wywalam z niego co nie potrzebne Smile

Dzięki za uwzględnienie mojej prośby Smile
_________________
"Rewolucja, wojny, kataklizmy - cóż znaczy ta pianka w porównaniu z fundamentalną grozą istnienia"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kumien Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 91
Skąd: Wrocław
Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 17 Maj 2007 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lopik dalej nie rozumiem o co chodzi z tymi kontaktami.
Wpisuje w opcjach kontakty.xml i wchodzę we wtyczkę i klikam kontakty - Mircia się wysypuje. Daje prawym klawiszem na kontakt z telefonem, otwiera się wtyczka, numer jest już wklejony. Daje znowu kontakty i znowu Mircia pada.

Można taki prosty opis, abym w końcu zrozumiał Very Happy
_________________
Miranda IM power is nothing without control
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lopik Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 400
Skąd: Małopolska

PostWysłany: 17 Maj 2007 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja już nie wiem jak mam Ci to wytłumaczyć. Rolling Eyes

Kontakty, czyli lista osób z numerem telefonu zapisana do pliku - tak jak masz w telefonie, żeby nie trzeba było za każdym razem pisać numeru ręcznie!

1. Wchodzisz w opcje, w pole "Kontakty" wpisujesz np. "kontakty.xml" (screen)
2. Otwierasz okno SMSBox'a, klikasz na button "Kontakty" otwiera Ci się okno z kontaktami:
  • jeśli nie masz jeszcze żadnego zapisanego kontaktu, wypełniasz pola w tym oknie ("Nazwa" i "Telefon"), i klikasz button "Dodaj" - wtedy dodaje ci kontakt.
  • jeśli masz już jakieś kontakty zapisane, możesz dodać nowy kontakt (patrz wyżej) lub wybierasz kontakt, do którego chcesz wysłać sms'a, klikając na tym kontakcie 2x LPM (lewym przyciskiem myszy) i wtedy numer telefonu kontaktu powędruje do pola "Telefon" w głównym oknie SMSBox'a

Oczywiście masz najnowszą wersje 0.0.1.3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 17 Maj 2007 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli jest to po prostu rozwiazanie, dzieki ktoremu nie trzeba wykorzystywac wtyczki PhantomUser aby miec kontakty tylko z tel. Rolling Eyes tak to mozna wyjasnic najprosciej... Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
porkyterRor
Weteran
Weteran



Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 128

PostWysłany: 17 Maj 2007 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lopik napisał:

1. Wchodzisz w opcje, w pole "Kontakty" wpisujesz np. "kontakty.xml" (screen)
2. Otwierasz okno SMSBox'a, klikasz na button "Kontakty" otwiera Ci się okno z kontaktami:
  • jeśli nie masz jeszcze żadnego zapisanego kontaktu, wypełniasz pola w tym oknie ("Nazwa" i "Telefon"), i klikasz button "Dodaj" - wtedy dodaje ci kontakt.
  • jeśli masz już jakieś kontakty zapisane, możesz dodać nowy kontakt (patrz wyżej) lub wybierasz kontakt, do którego chcesz wysłać sms'a, klikając na tym kontakcie 2x LPM (lewym przyciskiem myszy) i wtedy numer telefonu kontaktu powędruje do pola "Telefon" w głównym oknie SMSBox'a

Oczywiście masz najnowszą wersje 0.0.1.3.


Zrobilem dokladnie wg instrukcji - niestety wywala mi mirande.
Adres bledu z crash: 02995362E8781B4F.

Czy moze miec to jakis zwiazek z systemami plikow ntfs, czy fat32?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lopik Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 400
Skąd: Małopolska

PostWysłany: 17 Maj 2007 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, jest błąd, tylko, że teraz nie mam możliwości tego poprawić. Confused

Błąd jest dlatego, że plik jest pusty - nie ma w nim żadnego wpisu (nie wiem jak do tego doszło, jak nic tam nie grzebałem (; )

Obejście na tą chwilę jest takie:
1. Utworzyć osobiście plik .xml w lokalizacji podanej w opcjach.
2. I dopisać do pliku to:
Cytat:
<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2" ?>
<contacts/>


Po tych operacjach wszystko działa.
W miarę możliwości, postaram się to poprawić jak najszybciej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 3 z 23

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor