Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Problem z forum
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 15 Maj 2003 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza sie, dlatego ciasteczka i inne takie scierwa trzymam na ramdysku, ktorego zawartosc jest po kazdym restarcie bezpowrotnie tracona. Polecam to rozwiazanie jesli ktos ma nieco wolnej pamieci RAM.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 01 Maj 2024 0:46    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W ofercie TechnoVolt znajdziesz profesjonalne systemy alarmowe (SSWiN) i przeciwpożarowe (SSP).
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy przeciwwłamaniowe i dozoru z zastosowaniem: central alarmowych, oddymiania, przeciwpożarowych, czujek ruchu PIR, detektorów dymu, gazu i tlenku węgla, syren, szyfratorów, modułów powiadamiania zdalnego GSM/GPRS. Oferujemy sprzęt znanych krajowych producentów (m. in. Satel, Polon Alfa, Elmes, Jablotron, Detectomat, AFG).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 15 Maj 2003 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ Lotos napisał:
Takimi plikami z pewnoscia będa: WINDOWSCookiesindex.dat i podobne w Temporary Internet Files. Pliki te czasem nawet ostro puchną do kilku MB i zawierają informacje o calej reszcie tego co sie znajduje w danym folderze.

Kolejny dowod na to ze alternatywne przegladarki sa duzo lepsze. :]
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 15 Maj 2003 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:

Kolejny dowod na to ze alternatywne przegladarki sa duzo lepsze. :]


Daj spokoj karaguy, nie sadze abys przekonal kogos do uzywania egzotycznych przegladarek, ktore moze i sa dobre, ale problem w tym, ze zbyt mocno trzymaja sie standartow, a Microsoft i inni niestety nie. Z tego powodu spora czesc stron jest wyswietlana na tych przegladarkach nieprawidlowo, a wlasciwie (paradoksalnie) prawidlowo, lecz nie o to autorom tych stron chodzi Wink
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość







PostWysłany: 15 Maj 2003 19:06    Temat postu: to pociesze panow Odpowiedz z cytatem

Jednak alternatywne przegladarki tez nie pomagaja. Ja mam taki problem w Operce 7.11. Cache usowalem, nawet delete i reinstall calej opery nie pomogl.
Ciastkuff z katalogu ie nie usowalem, bo i tak operka u siebie je trzyma.
I co wy na to?
Powrót do góry
yeger
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 23 Lut 2003
Posty: 35
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: 15 Maj 2003 19:09    Temat postu: qrde Odpowiedz z cytatem

wogole cos sie smiesznego dzieje.
Tera bylem zalogowany jako yeger (conajmniej 3 ostatnie wizyty bylem) i nagle post jakos gosc. Przykro mi ale ja juz tego nie rozumiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 15 Maj 2003 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Test napisał:
nie sadze abys przekonal kogos do uzywania egzotycznych przegladarek, ktore moze i sa dobre, ale problem w tym, ze zbyt mocno trzymaja sie standartow, a Microsoft i inni niestety nie.

Nie no wybacz, ale nie trzymanie sie standardow jest paranoja. Dla przykladu zerknij na to stronke http://www.g-ce.pl/kici gdzie IE odczyta ja poprawnie pomimo braku jakiejkolwiek poprawnosci w jej zrodle! Co jak co ale Mozilla wyswietli jedynie obrazek, choc IMHO i tego nie powinna robic. Boje sie troche o Opere, gdyz ta idzie wlasnie na popularnosc, czyli sladami IE rozpoznaje wszystko co sie da, laczeni z w/w stronka. Ludzie sie dziwia dlaczego rozne przegladarki roznie wyswietlaja strony ale jak moga wyswietlac je tak samo skoro nie trzymaja sie niczego? Z mojej strony EOT, krucjata i tak jest skazana na niepowodzenie.

PS.
Sory za OT. [:
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
yeger
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 23 Lut 2003
Posty: 35
Skąd: Zduńska Wola

PostWysłany: 15 Maj 2003 20:54    Temat postu: to jeszcze jedno Odpowiedz z cytatem

Jak juz jesstesmy w temacie poprawnosci pracy forum ,to mam jeszcze jedna taka smieszna dosyc rzecz, ktora nie wiem czy jest zwiazana z klopotami z znaczkiem nowego posta.
Tak czy inaczej wyglada to tak:
Otwierajac forum, i przechodzac do jakiejs zakladki (cz jak to tam zwac np pomoc ogone etc) widze ze jakies posty sa "nowe" tutaj pomaranczowe ikonki dzialaja ok. Klikam na ta pomaranczowa ikonke, stronka zaczyna sie ladowac, a jak sie zaladuje, to piekne okienko (tresci posta juz nie widac) z golym tekstem, ze nie ma nowych wiadomosci w watku Smile.
Lol cos tu nie gra. Przy wejsciu manualnym, post faktycznie jest, ale oczywiscie bez znaczka "nowy" wiec moze to jest cos z tym zwiazane?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 15 Maj 2003 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:
Nie no wybacz, ale nie trzymanie sie standardow jest paranoja. Dla przykladu zerknij na to stronke http://www.g-ce.pl/kici gdzie IE odczyta ja poprawnie pomimo braku jakiejkolwiek poprawnosci w jej zrodle! Co jak co ale Mozilla wyswietli jedynie obrazek, choc IMHO i tego nie powinna robic. Boje sie troche o Opere, gdyz ta idzie wlasnie na popularnosc, czyli sladami IE rozpoznaje wszystko co sie da, laczeni z w/w stronka.

IE5, Opera7.11 Opera 6.05 i Firebird 0.6 wyswietlaja ta stronke identycznie...

Co do tego, ze Opera idzie w strone IE: Ze co????????????? Skad ty taka rewelacje wziales??
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 15 Maj 2003 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem fanatykiem IE, ani zadnej innej przegladarki, choc uzywam tez Opery. Stwierdzam po prostu co sie dzieje i juz. A skoro dzieje sie tak, ze zadna inna przegladarka nie wyswietla dobrze jakiejs strony, to zwyklych smiertelnikow malo obchodzi czy trzyma sie ona standartu czy nie. I tyle, nikogo do zadnej przegladarki nie zamierzam przekonywac.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 15 Maj 2003 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mina86 napisał:
IE5, Opera7.11 Opera 6.05 i Firebird 0.6 wyswietlaja ta stronke identycznie...

Firebird odtwarza Ci dzwiek??? Bo jezeli tak to mam cos skopane. A glownie o to mi chodzi, ze Firebird mimo wszystko (mimo wyswietlenia strony) nie odtwarza u mnie tego dzwieku, bo w kodzie jest uzyty tag bgsound zamiast zapoczatkowania go poprzez body i w nim umieszczenie strony. Mozilla to samo bo to praktycznie jedno i to samo.
mina86 napisał:
Co do tego, ze Opera idzie w strone IE: Ze co????????????? Skad ty taka rewelacje wziales??

Niestety teraz nie moge przytoczyc przykladow ale Opera obecnie jest mniej wybredna co do jakosci kodu, to ze wzgledu na 'problemy z wyswietlaniem stron w Operze', przez co kazdy zwykly uzytkownik ktorego obchodzi tylko i wylacznie (w sumie to sie nie dziwie) efekt koncowy uznawal ze jest to badziewna przegladarka.
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ace Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 03 Mar 2003
Posty: 387
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 16 Maj 2003 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ Lotos napisał:
(...) Aby je usunąć nie wystarczy zwykłe delete spod chodzacej windy, nalezy je usuwac pod golym DOS-em (SHIFT+F5) podczas startu OS i najlepiej sie posłuzyc Norton Commander pod DOS (bedzie wygodniej i szybciej) i wtedy powywalac F8 Smile


Extra... tym bardziej ze w XP jest tak rozbudowany DOS jak nigdzie wczesniej Wink a Norton swietnie radzi sobie z systemem NTFS Very Happy A tak na powaznie to nie wiem czym usuwac te pliki .dat, probowalem wlaczyc shella i pomimo statusu admina system nie pozwolil mi tego wywalic.
_________________
Gdy nadejdzie mrok, wyjdę na łowy pozbawiac życia swe ofiary. Sprawię, że pójdziesz za mną...
... to make an avi: konwersja DVD do AVI ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 16 Maj 2003 0:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeciez DJ Lotos napisal Rolling Eyes - trzeba wywalic pod dosem lub zanim wystartuje winda (niektore programy tak robia).
DOS (a wlasciwie konsole) mozesz uruchomic wciskajac F8 podczas startu kompa, zaraz po tych wszystkich tabelkach. Wtedy wybierasz tryb awaryjny z obsluga DOS czy jakos tak sie to nazywa. Mozna tez wystartowac z dyskietki startowej. Wbrew pozorom Norton radzi sobie z NTFS, ale nalezy utworzyc specjalna dyskietke z obsluga NTFS, jest taka wersja chyba w Norton System Works lub Ghost.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 16 Maj 2003 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:
Firebird odtwarza Ci dzwiek???

Dzwiek rezczywiscie tylko MSIE mi odtwarza...
karaguy napisał:
Niestety teraz nie moge przytoczyc przykladow ale Opera obecnie jest mniej wybredna co do jakosci kodu

Nadal nie bylbym tego taki pewny Smile
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor