Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

miranda-im.org: polskie neo zbanowane
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne Pokaż/schowaj Top Info
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 14 Paź 2006 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Da Beginner: żedana to jest Twój post. Że ktoś ma Neostradę może i nie oznacza, że jest głupim debilem (chociaż na pewno oznacza, że o łączeniu się z Internetem ma blade pojęcie) - jednak to, że ktoś nie potrafi skonfigurować proxy (tym bardziej, że w tym wątku wszystko jest ładnie opisane) - zdecydowanie tak (a przynajmniej w kwestii komputeryzacji).

Teraz pomyśl, co dał Twój post. I czemu wylądował tutaj.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Kwi 2024 6:44    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


Oferta TechnoVolt to systemy monitoringu video - telewizji przemysłowej (CCTV) profesjonalnie i w dobrych cenach.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy monitoringu video z zastosowaniem: rejestratorów DVR/NVR/IP (hybrydowych) obsługujących wiele standardów (PAL, AHD, TVI, CVI, FullHD, 1080p, 720p, IP) oraz kamer CCTV wysokiej rozdzielczości (kuliste, z oświetlaczem IR, kopułowe, z wysięgnikiem, antywandal, hermetyczne, zoom/PTZ) znanych producentów (BCS, Dahua, Bosh, Gemini, APTI, Hybro, AV-Tech).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kodama Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 177
Skąd: Poznań
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 14 Paź 2006 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

REXus napisał:
[...]chociaż na pewno oznacza, że o łączeniu się z Internetem ma blade pojęcie[...]

ale "na logikę": tu chodzi o pewną wygodę, tak żeby każdy mógł sobie surfować bez problemu, nie wnikając w sczegóły. bo idąc w tym kierunku ktoś kto kupuje auto z automatyczną skrzynią biegów też do zbyt sprytnych nie należy i na pewno nie umiałby sobie poradzić z manualem? tak się akurat składa, że mam neo od 3 lat i troszkę mnie wkurzają niektóre praktyki adminów, ale to jest związane z tym o czym pisał DJ na pierwszej stronie tematu. nie chciałbym tylko żeby mnie nazywać głupim, bo akurat mam neostradę.
sorry za OT
_________________
[DREAMS HAVE A NASTY HABIT OF GOING BAD WHEN YOU`RE NOT LOOKING]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 14 Paź 2006 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Da Beginner napisał:
[...]Że ktoś ma Neostradę to nie oznacza odrazu, że jest głupim debilem![...]

ale wlasnie w 90% przypadkow tak wlasnie jest wiec chyba wybrali "mniejsze zlo" Wink Laughing
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lopik Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 400
Skąd: Małopolska

PostWysłany: 14 Paź 2006 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ Lotos napisał:
Da Beginner napisał:
[...]Że ktoś ma Neostradę to nie oznacza odrazu, że jest głupim debilem![...]

ale wlasnie w 90% przypadkow tak wlasnie jest wiec chyba wybrali "mniejsze zlo" Wink Laughing


Ciekawe czy też tak byście pisali jak by ktoś z Adminów / Modów miał Neo Razz Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kirsen Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 02 Gru 2003
Posty: 223

Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 14 Paź 2006 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coz.. jakos uwazam ze moje pojecie o laczeniu sie z internetem jest calkiem rumiane, a jednak uzywam Neo... Nie wszyscy mieszkaja w blokach w ktorych jest kablowka i 5 lokalnych provaiderow. Sprobowalbys zalatwic sobie lacze mieszkajac w zabytkowej kamienicy... Nikt nie podciagnie kabelka, a okoliczne radiowki sa 3x drozsze od Neo. Mimo wszystkich wad Neostrada wciaz pozostaje dla niektorych jedyna opcja i co by nie mowic wole to, niz modem i rachunki po 900zl Smile Z tego co wiem to okresleniem dzieci Neostrady nazywa sie osoby ktore ZACZELY swa przygode z Internetem od kupienia modemu za zlotowke i wbicia sie klinem w spolecznosc Internetowa za nic majac Netykiete, czy tez zasady dobrego wychowania. Ale nie nalezy generalizowac i okreslac mianem debili wszystkich uzytkownikow uslugi "szerokopasmowego" dostepu do sieci TP.SA.
_________________
Pozdrawiam,
Kirsen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 14 Paź 2006 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kirsen napisał:
[...]Z tego co wiem to okresleniem dzieci Neostrady nazywa sie osoby ktore ZACZELY swa przygode z Internetem od kupienia modemu za zlotowke i wbicia sie klinem w spolecznosc Internetowa za nic majac Netykiete, czy tez zasady dobrego wychowania[...]

dobrze powiedziane, a ze akurat neosyfiliada umozliwia zazwyczaj dostep tam gdzie inne sieci/operatorzy nie dzialaja stad najwiekszy % "dzieci ggstrady" pochodzi wlasnie od tego operatora... Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Da Beginner Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 22

PostWysłany: 14 Paź 2006 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

REXus napisał:
@Da Beginner: żedana to jest Twój post. Że ktoś ma Neostradę może i nie oznacza, że jest głupim debilem (chociaż na pewno oznacza, że o łączeniu się z Internetem ma blade pojęcie) - jednak to, że ktoś nie potrafi skonfigurować proxy (tym bardziej, że w tym wątku wszystko jest ładnie opisane) - zdecydowanie tak (a przynajmniej w kwestii komputeryzacji).

Teraz pomyśl, co dał Twój post. I czemu wylądował tutaj.


Teraz pomyśl co się dzieje, jeśli ktoś na komputerze nie ma praw admina? A nic - proxy mogę sobie w Notatniku wpisać Laughing
Po prostu nie mam dostępu i tyle - ściągam ręcznie sposobem podanym wcześniej z linkiem wklejanym do przeglądarki.

Dobrze, że chociaż tutaj można wejść bez problemu.

Czuję się pokrzywdzony - nie stać mnie na DSL-a, więc mimo, że do dzieci neo nie należę, netykietę staram się szanować, zawsze korzystam z szukajki i próbuję sam sobie radzić (o czym świadczy ilość postów na forum - mało się pytam, bo większość znajduję!) to potraktowano mnie jak śmieciarza i wrzucono do jednego worka. DSL-a sobie nie sprawię, więc już na miranda-im.org nie wejdę.

Tym tropem najlepiej niech wszyscy admini wlepią na wszystko BAN-a dla puli IP Neostrady i będzie spokój Evil or Very Mad
_________________
Pozdrawiam Very Happy

Ufff... dobrze, że to Miranda, a nie Miriam <lol>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
raq Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 12 Kwi 2004
Posty: 1502
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 15 Paź 2006 4:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Da Beginner napisał:
Czuję się pokrzywdzony - nie stać mnie na DSL-a

nie mam pytan ... czytac to widac tez nie umiemy kolego ?
http://miranda-im.pl/viewtopic.php?p=50956#50956
wiec ów DSL sobie tez mozesz wsadzic ... i nie rozpaczaj, widac cos ktos ostro namieszal i sie porobil syf i tyle, wroci do normy za jakis czas bo jak widac wiekszosc adresow tp jak nie wszystkie dostaly bana
_________________
kocham:
"Muzyke przeciw mentalnej niewoli
Zaufaj jej, a ona Cie wyzwoli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
volsavone Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 14

PostWysłany: 15 Paź 2006 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i komuś się to nie spodoba co napiszę i wiem, że na pewno nawet tak będzie ... Rozwiązanie, które zastosowano jest po prostu żenujące i świadczy, że ktoś kto tak zrobił aby zabanować tego kto namieszał, banując tysiące innych bogu ducha winnych, sam się nie ceni .... Dla mnie to akurat to rozwiązanie to glanc pomada, ale jedno jest pewne, prawdziwy, ceniący się admin nigdy czegoś takiego nie robi a namierza winowajce, chociaż to w wielu przypadkach może i pracochłonne, ale prawie na 100% możliwe. Cóż, wybrał ktoś metodę najłatwiejszą a i zarazem trochę dziecinną wystawiając sobie nie najlepsze również świadectwo ... Taki sposób zabanowania przyniesie portalowi w sumie więcej szkody niż pożytku, a celu i tak żadnego pomysłodawca nie osiągnie, poza wystawieniem niestety swojej pozycji na śmieszność ... Taka jest moja ocena (zresztą nie tylko moja) takiego rozwiązania. Hmm, co tu dużo mówić, trochę to jednak żenujące, że tak liczący się i zasłużony dla społeczności internetowej portal poszedł na takie prymitywne rozwiązanie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Frankie Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 62

PostWysłany: 15 Paź 2006 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem jeszcze bardziej żenujące jest to, że znajdują się ludzie (mający btw. o sobie wysokie mniemanie), którzy takie idiotyczne rozwiązanie popierają (nie wiedząc przy okazji nawet jaki jest jego prawdziwy cel i przyczyna, bo jakoś w tym temacie o tym nie doczytałem) - internet to kwintesencja wolności, moim zdaniem to odcinać od netu powinno się wszystkich, którzy nakładają ograniczenia lub je popierają ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Senthine Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 158
Skąd: LBN
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 15 Paź 2006 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, tak, źle się stało, ale roztrząsanie tego i kłótnie nic tu nie dadzą... Poczekajmy, to może naprawią...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
raq Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 12 Kwi 2004
Posty: 1502
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 15 Paź 2006 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@volsavone: jak widac nikt nie wie dokladnie co sie stalo, mozna spekulowac ... piszesz o dobrym adminie ale w przypadku naruszen praw jakichkolwiek to kontakt z tp.sa jest naprawde na tak niskim poziomie ze ło ... dla przykladu powiem ze abuse netia reaguje w niecałe 24 h Smile wiem z własnego doświadczenia Wink
została zbanowana pula adresów tp, dlatego ze wszystkie neo maja zmienne adresy i znalezienie osoby ktora moze korzysta z neo jest dosc ciezkie ...
i rozwiazanie nie jest prymitywne w sumie, w celu odciecia potencjalnych dalszych prob mieszania odcina sie pule adresow i szuka dalej przyczyny ... widac znalezienie przyczyny nie jest takie latwe
zreszta nie moim zadaniem jest usprawiedliwianie ludzi Smile

@Frankie: popieranie tego rozwiazania w tym watku ma raczej charakter zartobliwy, chodz po czesci pewno niektorzy tak uwazaja hehe Smile
i tak, internet to kwestia wolnosci, jednak nie zwalnia nikogo od myslenia czy przestrzegania prawa i najzwyklejszej w swiecie kultury osobistej

a OBIEKTYWNIE rzecz ujmujac moge podac super smieszna sprawe ktora mnie razi kazdego dnia i nic z tym sie nie da zrobic
serwery z grami fpp, przykladowo quake3, swego czasu wszystko bylo ok, jednak po wejsciu neostrady i tp ze swoimi rozwiazaniami jest taki syf ze szkoda pisac (nie dyskryminuje tutaj wszystkich posiadaczy neo bo sa ludzie porzadni przeciez jeszcze z neo Smile ), gowniarze dostaja net przed oczy i im ze łba mózg wyparowywuje bo przeciez nikt im nic w swiecie nie zrobi i dzieki temu na ów POLSKCH serverach zrobił sie taki syf ze teraz ciezko juz mowic o czerpaniu przyjemnosci z gry
jedyne rozwiazanie juz to servery zagraniczne, chodz i tam polscy pseudo gracze sie pojawiaja ... niestety

imho osoby naruszajace netykiete powinny być lane czyms ciezkim w głowe, bo to wyglada niestety tak ze rodzic zapłaci, dziecko sie bawi i ma 'frajde', rodzic tez bo ma z głowy dziecko, a w mniemaniu rodzica co dziecko moze złego zrobic przez internet ? nikogo nie pobije ani nie okradnie ani samo nie zostanie pobite ...
z internetu trzeba umiec korzystac i robic to bezszkodliwie dla innych ...

Wink
_________________
kocham:
"Muzyke przeciw mentalnej niewoli
Zaufaj jej, a ona Cie wyzwoli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 15 Paź 2006 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a niestety neosyfiliada daje im "ANONIMOWOSC I BEZKARNOSC" i to wlasnie to jest glownym problemem, ze to ta usluga tworzy najwieksza patologie w sieci i daje jej jak najlepsze mozliwosci do rozkwitu...
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
REXus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Gru 2004
Posty: 559
Skąd: Żelistrzewo
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 15 Paź 2006 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tylko tyle, że Netia i TK w usłudze ADSL (cenowo porównywalna) dają stały adres IP.

A TP nie daje nawet stałego revDNSa.
_________________
Amatorzy zbudowali arkę, profesjonaliści - Titanica...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kodama Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 177
Skąd: Poznań
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 15 Paź 2006 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to przyjedź do mojego miast(eczk)a i spróbuj założyć. Nawet pomimo, że mamy od dawien dawna kablówkę (UPC) to i tak z tego co się dowiedziałem nie planują 'wpuszczenia' internetu, bo jak się okazuje cała sieć jest za stara i wymiana elementów byłaby nieopłacalna.
_________________
[DREAMS HAVE A NASTY HABIT OF GOING BAD WHEN YOU`RE NOT LOOKING]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 5 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor