Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

GG 6.0 i zmiany które mogą położyć klony...
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
OnO Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 617
Skąd: Polska, Kraków

PostWysłany: 09 Maj 2003 12:31    Temat postu: GG 6.0 i zmiany które mogą położyć klony... Odpowiedz z cytatem

Cześć,

Może stać się niedługo rzecz nieprzyjemna... jako, że autor Gadu-Gadu mierzy się ze zmianą protokołu tak aby obsługiwał on SSL.. i niestety jak głosi poniższy post (link) wszystkie poprzednie protokoły < GG 6.0 przestaną działać. A więc może do czasu aż GG 6.0 proto nie zostanie rozpracowany M-IM przestać obsługiwać ten GG!@$ protokół.

Czytaj więcej na:
http://www.gadu-gadu.org/test/modules/news/article.php?storyid=119

Pozdro,
_________________
OnO używa teraz Mac-a, precz z Windowsem Ecoute radio electro[u]nique dans Limbik Frequencies
Mama Polskiego Forum Mirandy IM
"oryndż dżus end kołk pliz"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 29 Kwi 2024 2:59    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje energooszczędne oświetlenie hal i pomieszczeń magazynowo-produkcyjnych w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy nowoczesne oświetlenie energooszczędne (LED) z zastosowaniem opraw: dekoracyjnych, rastrowych, hermetycznych, przemysłowych, projektorów oraz linii świetlnych.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 09 Maj 2003 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eh.. Cos czuje, ze autor GG chce zniechecic ludzi do uzywania jego protokolu.. Niby ci, ktorzy kozystaja z oryginalnego klienta nadal beda mogli rozmawiac normalnie, ale co z osobami kozystajacymi z komunikatora jakiegos na Linuxa albo cos w tym guscie? Tandeta po ptostu Wink

W ogole to slyszalem, ze w planach jest uniemozliwienie kozystania z GG innym klientom niz klient oryginlany i EKG na Linuxie. Wiesz cos o tymOnO?? Bo IMHO to jest tylko kwestia czasu .. Tak cz inaczej w koncu ktos rozpracuje protokul..
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
TeEq Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 10 Lut 2003
Posty: 131
Skąd: Chorzów

PostWysłany: 09 Maj 2003 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polak potrafi...kewstia czasu i bedzie gg po mi Im...
_________________
eChorzow.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
green
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 14 Mar 2003
Posty: 9
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09 Maj 2003 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wiem jedno ... kiedys z niechcecia uzywalem mirandy teraz jest juz jedynym komunikatorem Smile jaki mam Smile ono ja sie niemartwie mamy ciebie w zalodze ... glowka taka calkiem calkiem Smile jeszcze nie tak damwno ... przezywalismy kryzys ... wtyczki bla bla ... a teraz jest naprawde milo Smile wiec jedynie czekac Smile a czas pokaze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kfiadeg Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 459
Skąd: p0yebanitze

PostWysłany: 09 Maj 2003 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zróbmy Wielką Olbrzymią Gigantyczną Manifestacje Pro-Jabberową popieraną przez System Doreklamowywania Jabbera Poprzez Status I Linki Wszelakie i miejmy z tym GG święty spokój już do końca dni nashych i nashych dzieci.....


albo jakikolwiek inny protokół, jeśli ktoś ma lepszy pomysł...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 09 Maj 2003 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kfiadeg napisał:
zróbmy Wielką Olbrzymią Gigantyczną Manifestacje Pro-Jabberową popieraną przez System Doreklamowywania Jabbera Poprzez Status I Linki Wszelakie i miejmy z tym GG święty spokój już do końca dni nashych i nashych dzieci.....


albo jakikolwiek inny protokół, jeśli ktoś ma lepszy pomysł...

JESTEM ZA
Smile

a co do proto GG to faktem jest, ze serwer bedzie obslugiwac IM-y, które posiadaja obsluge oparta na libgadu czyli na razie nie martwmy sie na zapas a swoja droga w takim wypadku pierwszy odskoczy klient oryg. tlen.pl (jego obsluga gg) gdyz opiera sie na jakims wlasnym rozwiazaniu Laughing
to tak dla pocieszenia Smile
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 09 Maj 2003 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kfiadeg napisał:
zróbmy Wielką Olbrzymią Gigantyczną Manifestacje Pro-Jabberową popieraną przez System Doreklamowywania Jabbera Poprzez Status I Linki Wszelakie i miejmy z tym GG święty spokój już do końca dni nashych i nashych dzieci.....

Ja widze tylko jedno wyjscie, oglosic w TVP ze poprzez znany polski komunikator internetowy 'Gadu-Gadu' rozprowadzany jest wirus niszczy fizycznie sprzet komputerowy i obecnie bezpieczna alternatywa jest... :] obawiam sie ze sila przyzwyczajenia nie wyprze juz GG z rynku, a sytuacja bedzie wygladac tak jak to jest z formatem MP3, ktory juz jest dziadkiem i istnieja juz duzo lepsze formaty, a mimo to wlasnie MP3 kroluje w swiatku komputerowym (i nie tylko). :\
Jabber musi w jakis sposob zrobic ogromny krok naprzod dla koncowego user'a ktorego wolnosc oprogramowania bedzie obchodzic tyle co zeszlo roczny snieg. Musi stac sie innowacyjny, latwy w obsludze i musi posiadac bardzo duzo liczbe uzytkownikow w naszym kraju by przebic sie na zewnatrz. Jednak zawsze potrzebna mu bedzie takze dobra reklama.

kfiadeg napisał:
albo jakikolwiek inny protokół, jeśli ktoś ma lepszy pomysł...

yyy... usta?
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
QBUS
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Sty 2003
Posty: 275
Skąd: Kraków

PostWysłany: 09 Maj 2003 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mina86 napisał:

W ogole to slyszalem, ze w planach jest uniemozliwienie kozystania z GG innym klientom niz klient oryginlany i EKG na Linuxie. Wiesz cos o tymOnO?? Bo IMHO to jest tylko kwestia czasu .. Tak cz inaczej w koncu ktos rozpracuje protokul..


To bysmy byli w domu - wszak EKG bazuje na (napisanej przez autorow EKG tak przy okazji) bibliotece libgadu. OnO zrobil port tejze pod windowsa na bazie ktorej powstala nasza kochana wtyczka 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Niko
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 11
Skąd: Poznań

PostWysłany: 09 Maj 2003 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Także słyszałem że EKG ma funkcjonować z nowym protokołem - sam Foltyn tak stwierdził. Myślę więc że na razie nie ma co panikować Smile
_________________
Niko Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Niko
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 11
Skąd: Poznań

PostWysłany: 09 Maj 2003 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro Foltyn robi problemy z GG, to faktycznie najlepszym rozwiązaniem jest oświecanie dotychczasowych userów GG i sugerowanie im przejście na Jabbera. Ja juz kilku moich znajomych przekonałem do Jabbera, oni znów kilku innych swoich znajomych, itd. Popularyzujmy Jabbera i podziękujmy GG Neutral
_________________
Niko Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09 Maj 2003 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja rozumiem ze wszyscy ktorzy do tej chwili uzywaja jakis zabytkowych wersji GG zmuszeni zostaliby do przejscia na nowa?
Znam wiele osob glowie "blondynki" i ludzi starszych, ktorzy zeby zainstalowac jakikolwiek program (tez GG) wolaja informatyka wiec zablokowanie wogole starych klientow pozbawiloby GG czesci uzytkownikow.
A do puki GG bedzie dopuszczal starsze wersje to wszystkie klony beda dzialac.
_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
damjanek Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 12 Kwi 2003
Posty: 381
Skąd: Poznań
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 09 Maj 2003 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

holy shit....Razz co za massakra
nie wiem po co ta zmiana protokolu wogule, bo co za problem wrzucic mirande i plug secureIM????
nie kapuje calej tej akcji
mistrzu moon ma racje: jak zmusza ludzi do zmiany klienta to odpanie tak z 1/5 userow bo taka czesc nie ma pojecia co z tym zrobic...Razz
nie kapuje takiej polityki smsexpress, ale jak nie bedzie dzialac gg by OnO to poprosu jabber i po sprawie....kto inny poprostu zyska userow....w kazdym razie trzeba sledzic losy GG 6.0 i obserwowac co tam sie dzieje
_________________
...wiem którędy wiedzie mnie moja droga...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 09 Maj 2003 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja takze slyszalem, ze wszystko oparte na libgadu bedzie dzialac, ale problem poelga na tym, ze libgadu nie bedzie wygaldac tak jak wyglada teraz, czyli, ze bedzie to cala obsluga protokolu, tylko bedzie dostepna binarka dla Linuxa!! W ten sposob preznoszenie samego libgadu na inne platformy nic nie da, gdyz bedzie jeszcze treba przeniesc binarke, ktorej kody zrodlowe nie ebda dostepne..

W ogole to ma moze ktos bota jakiegos, ktory by sie laczyl z serwerem GG jako jakis tam user (oczywiscie numerek i haslo ladnie by sie podalo, to nie ma byc zadne narzedzie hakerskie) i odpowiadalo na wszelkie proby nawiazania rozmowy Smile W rezutlacie jezeli ktos by chcial ze (np) na pogadac przez GG to by mu sie nagle otweiralo okineko z info, ze sie rpzezucilem na Tlen/Jabber/ICQ Smile
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09 Maj 2003 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko, mamy szpecow, cos wykombinuja...
Nie wierze ze sie nie da Very Happy

Jak to moj kumpel mowi: "Nie da to sie parasolki w d**pie otworzyc" Laughing
_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 09 Maj 2003 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moon napisał:
Spoko, mamy szpecow, cos wykombinuja...
Nie wierze ze sie nie da Very Happy

W to to i ja wierze Smile

Cytat:
Jak to moj kumpel mowi: "Nie da to sie parasolki w d**pie otworzyc" Laughing

A sprawdzal? Laughing
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor