Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

zmiana stanu o okreslonej godzinie....

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
notfound
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 23 Kwi 2003
Posty: 6

PostWysłany: 08 Maj 2003 22:50    Temat postu: zmiana stanu o okreslonej godzinie.... Odpowiedz z cytatem

hmm... orientuje sie ktos, czy istnieje jakis plugin/sztuczka, ktora pozwalalaby na zaprogramowanie zmiany statusu o okreslonych godzinach? zdarza mi sie, ze zapomne wylaczyc mirande wychodzac do pracy, a jak na miejscu odpalam sobie druga to potem zra sie niemilosiernie... z gory dzieki za wszelkie sugestie ;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 01 Maj 2024 20:03    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje profesjonalnie wykonane rozdzielnie elektryczne i tablice sterujące.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy rozdzielnie elektryczne główne i sterujące oświetleniem oraz automatyką budynków. Oferujemy sprzęt znanych producentów (m. in. Legrand, Eaton, Hager, Siemens, F&F, Relpol, Zamel, ETI).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 08 Maj 2003 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takiego plugina nie znam, natomiast czemu zdalnie nie wylaczysz z pracy Mirandy ? Jesli nie mozesz dostac sie do kompa (z powodu na przyklad maskarady) to polecam uzyc plugina dreboot, ktory wylaczy Twoj komp i jeszcze poinformuje Cie o prawidlowym przebiegu tej procedury Wink. No chyba, ze zalezy Ci na tym, zeby komp pracowal jak Cie nie ma. Poczytaj o pluginie tu: http://dennys.tiger2.net/aaa.php?topic=dReboot
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 08 Maj 2003 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teoretycznie jezeli ustawisz w domu, zeby nie reconnectowal po rozlaczeniu to w momencie, gdy wlaczasz Mirande w pracy powinna ona sie polaczyc, ta w domu powinna sie rozlaczyc i wszytko byloby git.. Czy tak jest w praktyce? To trzeba sprawdzic Very Happy
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 09 Maj 2003 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Test napisał:
Jesli nie mozesz dostac sie do kompa (z powodu na przyklad maskarady) to polecam uzyc plugina dreboot

yy... a te plagin przypadkiem nie dziala na zasadzie wyslania wiadomosci na dany numer (tu chyba protokol nie jest wazny) i wtedy serwer sie ZRESTARTUJE?

Ja w kazdym razie sugeruje moze uzycia jakiegos programu typu Remotly Anywhere (instalujesz i masz dostep do komputera przez przegladarke) lub Remote Administrator (zasada dzialania ta sama z tym ze potrzebne oprogramowanie klienckie i troche lepsza IMHO obsluga drugiego kompa). Dzieki nim mozesz poprostu zdalnie wylaczyc Mirande. Mozesz jeszcze probowac bawic sie w uruchomienie uslugi telnet na kompie domowym i proby odpalenia programu ktory zmienia status Mirandy (jest taki), choc nie wiem jak telnet pod winda dziala. W kazdym razie jak to mowia - kombinuj, bo plugina raczej nie ma. :\
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 09 Maj 2003 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:
Mozesz jeszcze probowac bawic sie w uruchomienie uslugi telnet na kompie domowym i proby odpalenia programu ktory zmienia status Mirandy (jest taki), choc nie wiem jak telnet pod winda dziala.

Teoretycznie pod W2K jest usluga telnetu, ale jak ona dziala to ja nei wiem...
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 09 Maj 2003 0:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mina86 napisał:
Teoretycznie pod W2K jest usluga telnetu, ale jak ona dziala to ja nei wiem...

Wlasnie jak mialem 2K to nawet ja uruchomilem, ale to dawno bylo i nie pamietam czy odrazu wylaczylem, czy poczekalem chwile i wylaczylem. :] Zapewne pod XP takze bedzie mozna telnet uaktywnic, no chyba ze mowimy o systemie z serii 9x.
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 09 Maj 2003 2:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:

Ja w kazdym razie sugeruje moze uzycia jakiegos programu typu Remotly Anywhere (instalujesz i masz dostep do komputera przez przegladarke) lub Remote Administrator (zasada dzialania ta sama z tym ze potrzebne oprogramowanie klienckie i troche lepsza IMHO obsluga drugiego kompa). Dzieki nim mozesz poprostu zdalnie wylaczyc Mirande. Mozesz jeszcze probowac bawic sie w uruchomienie uslugi telnet na kompie domowym i proby odpalenia programu ktory zmienia status Mirandy (jest taki), choc nie wiem jak telnet pod winda dziala. W kazdym razie jak to mowia - kombinuj, bo plugina raczej nie ma. :


Wszystko to prawda, pod warunkiem ze gosc nie jest na lokalnym IP bez mozliwosci ustawienia forwardu odpowiednich dla danego programu portow. Jesli tak nie jest, a systemem jest XP, to nawet wbudowany Remote Desktop dziala calkiem fajnie, pod inna wersje windy to trzeba juz z zewnetrznym programem kombinowac lub jak wspomnieliscie uzyc uslugi telnet (pod 9xME - polecam Fictional Daemon).
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
notfound
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 23 Kwi 2003
Posty: 6

PostWysłany: 09 Maj 2003 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh, dzieki za odpowiedzi, no ale.... ;-> ujme to tak - kompa nie chce wylaczac, bo caly czas pracuje.... z radmina korzystam caly czas, ale wiadomo - wrodzone lenistwo.... po co sie dodatkowo laczyc i wycinac te mirande recznie, jesli moglby istniec na to jakis automat nie wymagajacy mojej interwencji.... ;-P

a co do reconnectowania - i jedna, i druga jest ustawiona na utrzymywanie polaczenia.... ah, co sie zaczelo dziac, jak sobie odpalilem obydwie rownoczesnie.... ;-> warto to zobaczyc ;-P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
QBUS
Weteran
Weteran



Dołączył: 30 Sty 2003
Posty: 275
Skąd: Kraków

PostWysłany: 09 Maj 2003 11:57    Temat postu: Re: zmiana stanu o okreslonej godzinie.... Odpowiedz z cytatem

notfound napisał:
hmm... orientuje sie ktos, czy istnieje jakis plugin/sztuczka, ktora pozwalalaby na zaprogramowanie zmiany statusu o okreslonych godzinach? zdarza mi sie, ze zapomne wylaczyc mirande wychodzac do pracy, a jak na miejscu odpalam sobie druga to potem zra sie niemilosiernie... z gory dzieki za wszelkie sugestie Wink


Wiec jak dla mnie sprawa jasna - sciagasz jakis program do ubijania procesow (jeden z nich o ile dobre pamietam nazywa sie Kill2All czy jakos tak) ktory pozwala podawac nazwe procesu w linii polecen i wrzucasz go do harmonogramu zadan windowsowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
notfound
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 23 Kwi 2003
Posty: 6

PostWysłany: 09 Maj 2003 12:48    Temat postu: Re: zmiana stanu o okreslonej godzinie.... Odpowiedz z cytatem

QBUS napisał:
Wiec jak dla mnie sprawa jasna - sciagasz jakis program do ubijania procesow (jeden z nich o ile dobre pamietam nazywa sie Kill2All czy jakos tak) ktory pozwala podawac nazwe procesu w linii polecen i wrzucasz go do harmonogramu zadan windowsowego.


ha, to jest juz dosyc sensowne rozwiazanie.... dzieki! :-) choc najfajniej by bylo, gdybym tej mirandy nie musial w ogole ubijac, tylko przechodzila by sobie ona w stan niedostepnosci.... no ale.... z braku laku... ;->
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 09 Maj 2003 14:37    Temat postu: Re: zmiana stanu o okreslonej godzinie.... Odpowiedz z cytatem

notfound napisał:
QBUS napisał:
Wiec jak dla mnie sprawa jasna - sciagasz jakis program do ubijania procesow (jeden z nich o ile dobre pamietam nazywa sie Kill2All czy jakos tak) ktory pozwala podawac nazwe procesu w linii polecen i wrzucasz go do harmonogramu zadan windowsowego.

ha, to jest juz dosyc sensowne rozwiazanie.... dzieki! :-) choc najfajniej by bylo, gdybym tej mirandy nie musial w ogole ubijac, tylko przechodzila by sobie ona w stan niedostepnosci.... no ale.... z braku laku... ;->

To moze tak, do haromonogramu wrzucasz batch'a (bat) albo jakos ladnie spreparowany skrot z uwzglednieniem tego softa -> http://miranda-im.org/download/details.php?action=viewfile&id=399
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor