Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

problem z wtyczką gg na Win95

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kane
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 22 Kwi 2003
Posty: 8

PostWysłany: 22 Kwi 2003 16:37    Temat postu: problem z wtyczką gg na Win95 Odpowiedz z cytatem

Zaraz pewnie dostane @#$% że nie czytałem faq etc. ale niestety nie mogę sobie poradzić z pewną sprawą(mimo że czytałem Smile Mianowicie: zainstalowałem mirande i sciągnąłem plugin gg. Najnowsze wersje, ze stron, które podajecie. Ale niestety nie wykrywa wtczki. W ogóle jej nie ma, ani w opcjach, ani nigdzie. Co robie źle??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 01 Maj 2024 10:34    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje kompleksowo instalacje elektryczne budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy kompletne instalacje: elektryczne mieszkań, systemów monitoringu i alarmowych, rozdzielni elektrycznych, automatyki budynkowej, oświetleniowe i energooszczędne (LED).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
k2c2 Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 09 Lut 2003
Posty: 74
Skąd: Szczecin, Polska

PostWysłany: 22 Kwi 2003 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, takie tylko male pytanie, w katalogu mirandy jest katalog plugins, czy skopiowales tam wtyczke?
Tak tylko pytam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kane
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 22 Kwi 2003
Posty: 8

PostWysłany: 22 Kwi 2003 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm. Będe grzeczny. Tak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 22 Kwi 2003 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. sciagnij najnowsza nocna kompilacje: http://miranda-icq.sourceforge.net/rich/miranda_nightly.zip
2. sciagnij plugin DatabaseEditor z tad: http://addons.miranda-im.org/feed.php?dlfile=336
3. podmien pliki z najnowszej wersji i wgraj do katalogu Plugins plugin DatabaseEditor
4. zrob kopie profilu
5. wlacz mirande i M->DatabaseEditor
6. z menu Delete i pokasuj nazwy pluginow ktorych juz nie uzywalsz albo sprawdzales co robia //jakby byl tam GG to tez go usun//
7. wylacz mirande i sprawdz jeszcze raz czy jest w katalogu Plugins plik GG.dll
8. uruchom Mirande M->Opcje->Wtyczki sprawdz czy jest plugin Gadu-GAdu Protocol i czy jest wlaczony
9. mozesz jeszcze skozystac z tego Database compactor and fixer a sciagniesz to z tad: http://addons.miranda-im.org/feed.php?dlfile=73 przeczysci baze a jak nie chcesz juz historii to i cala skasuje
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kane
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 22 Kwi 2003
Posty: 8

PostWysłany: 22 Kwi 2003 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem wszystko, ale niestety nic z tego Cry Zainstalowałem wtyczke do tlena i działa, wcześniej miałem też do gg ze strony http://blabla.na.xo.pl Mam Win 95, nie wiem, czy to może mieć jakieś znaczenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 22 Kwi 2003 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OS < od Win98 może mieć znaczenie,

tzn w przypadku Win95 taka sytuacja moze miec miejsce (nie wiem czy ktos wogóle testowal Mirande a tym bardziej plug proto GG by OnO na tej platformie) i ma prawo nie pracowac poprawnie

cala sprawa moze sie rozchodzic o to, ze plugin gg.dll moze wykorzystywac wyłącznie nowsze biblioteki, które w Win95 są z nim niekompatybilne albo po prostu ich tam wcale nie ma.

Moje zalecenie to, o ile sprzet na to pozwala to zmiana systemu przy najmniej na Win98SE + IE5.50+IE&Outlook Express Patch.

Ten OS może nawet pracować w warunkach minimalnych (testowane) przy konfiguracji: CPU-486DX4/100MHz, RAM-32MB
Fakt , że prędkość nie bedzie zawrotna ale Miranda w miare spokojnie bedzie pracować w przeciwieństwie do oryg. klienta tlen.pl i nowszych wersji GG oraz WPKontaktu (ten akurat prawie wcale sie nie uruchomi - takie spowolnienie)

Na jeszcze słabszych maszynach nie polecam instalacji Win98 gdyz bedzie sie to mijać z celem z reszta i na tej podanej przeze mnie to też jest to taka wartosc progowa gdzie kończy sie jedynie funkcjonalnosc a zaczyna rownież wygoda pracy /normalna praca zamiast tempa "eksperymentalnego" Very Happy (lepsze konfiguracje sa bardziej znosne i nie wymagaja tyle cierpliwosci od usera Smile)

Dodam jeszcze, że plug GG by OnO powstal i pewnie dalej bedzie powstawał na systemie WinXP i tam tez najwnikliwiej był testowany przez samego autora i nie tylko Smile

To tyle, powodzenia Smile
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kane
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 22 Kwi 2003
Posty: 8

PostWysłany: 22 Kwi 2003 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, ale raczej nie będe instalował Win 98. Mam trochę lepszy sprzęt niż podałeś jako minimum, ale nie byłem dotychczas zmuszony do zmiany. Pewnie by u mnie jakoś chodził, ale na pewno wolniej niż 95. Dopóki nie zmienie kompa na lepszy będe sobie musiał odpuścić Mirande. Ale kiedyś jeszcze spróbuje, bo chyba warto Wink Btw mam IE 5.5 SP2
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kfiadeg Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 459
Skąd: p0yebanitze

PostWysłany: 23 Kwi 2003 0:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no proshe,
zainstaliłeś IE 5.5 a boisz siem zainstalić Win98?

mmmmmmmmmmmmmm........... Amigos?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 23 Kwi 2003 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kfiadeg napisał:
no proshe,
zainstaliłeś IE 5.5 a boisz siem zainstalić Win98?

mmmmmmmmmmmmmm........... Amigos?

Very Happy no no Smile

IE 5.50 on Win95 Shocked sama mysl o takim wyczynie dosłownie mnie psherasha Surprised Smile że ten OS po takim zabiegu całkiem sie nie rozsypal to fart nieprzeciętny

Ale szczerze polecam reinstalacje na Win98SE i jezeli jest to maszyna z CPU > od P166MHz względnie jakiś Cyrix 150+ lub K6 to spokojnie instaluj bo różnicy w predkości na takiej maszynce nawet prawie nie zauważysz miedzy Win95 a Win98. Przy takich predkościach i wiekszych to róznice praktycznie sie juz zaczynaja zacierać.

Zostaje tylko kwestia RAM-u bo dla Win98 32MB to akurat minimum (choć i na 16MB też ruszy /ale instalacja przy najmniej musi isc na 32MB/ tyle, ze bedzie caly czas mieszac na pliku wymiany)

Takze instaluj chlopie W98 i sie nawet nie zastanawiaj! Bo nie ma nad czym, a komfort i wygode pracy sam zauwazysz (szybko sie przyzwyczaisz) bo wiele rzeczy w W98 zostalo lepiej dopracowanych i usprawniono.

Taka przesiadka to w zasadzie podstawa, nie mówie, ze WinXP lub NT/2000 bylby moze i jeszcze lepszym rozwiazaniem ale tu niestety są wymogi sprzetowe Smile W kazdym badz razie z pewnoscią odradzam taki niewypał M$ jakim jest/był Smile WinME Very Happy

Powodzenia
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 23 Kwi 2003 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niechce byc zlosliwy ale moze by tak lynx'a zainstalowac na tym komputerze na ktorym to siedzi IE5.5 a Win98 nie moze? No nie przesadzaj, najwieksza roznice przy przesiadce z tych systemow odegra tu chyba ram, a kosci 32MB sa teraz chyba juz po takich cenach ze pare browarow mniej da sie przezyc... no chyba ze masz jakas antyczna mobo i drogie pamieci do niej, ale w dalszym ciagu Win98 + cokolwiek (juz nie bede mowil ze phoeni... ehem, Firebird™ rulez) + miranda jest lepszym rozwiazaniem niz Win95 + IE5.5 i inny badziewiasty komunikator ala GG.
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kane
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 22 Kwi 2003
Posty: 8

PostWysłany: 23 Kwi 2003 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, zainstalowałem sobie tego W98SE Smile Pierwsze wrażenie całkiem pozytywne, chodzi wolniej, ale nie wiele. Zobaczę jak będzie dalej. Poza tym gg w mirandzie hula Smile Tak więc "na razie" Wink dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 23 Kwi 2003 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie mówilem Exclamation Laughing

No, to teraz inne Twoje problemy z Mirandą (przyszłościowe /oby ich nie było Smile/) z pewnościa byly już wielokrotnie rozwiazane na tym forum jak również i w FAQ Very Happy

Pozdrawiam
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mcl007 Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 10 Maj 2003
Posty: 26
Skąd: Krakoof
Wiek: 44 lat(a)

PostWysłany: 10 Maj 2003 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no oki ale jezleli ktos ma pentium 60 z 40mb ram a win98se + cokolwiek = critical error ??

lubie sie bawic wiec moze ktos poda z jakich bibliotek miranda korzytsa to sobie je skombinuje i by to zadzialalo skoro tylko nowsze biblioteki sa potzrebne
_________________
Dziś w nocy znów spróbuje zawładnąć światem ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 12 Maj 2003 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe no i problem zostal rozwiazany z win95+MIranda wystarczy wgrac do windowssystems lub do katalogu gdzie jest glowny plik mirandy dwa pliki z win98/ME/2000/XP:

Arrow ws2_32.dll
Arrow WS2help.dll

http://miranda-im.pl/viewtopic.php?t=535

i mirka dziala z GG/ICQ Smile
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor