Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Kilka pomysłów na pluginek

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Prezes Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 16 Kwi 2003
Posty: 91
Skąd: PL/Warszawa
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 16 Kwi 2003 20:49    Temat postu: Kilka pomysłów na pluginek Odpowiedz z cytatem

Bardzo mnie wkurzajaca rzecz, to menu w mirandzie. Czy nie mozna by napisac pluginu, ktory dawaby mozliwosc dostaosowania menu? Np. dawało by się ustawić, że dla gg opcje by były w osobnym menu. Czy np, ukryłbym menu komunikaty, itp. Chodzi mi o coś takigo jak dostasuj w Micro$oft Office.

Druga rzecz, to plugin, który by zastąpił standardowe przeskakiwanie ikonki w mirandzie. Chodzi mi o to kiedy statusy sie roznia. Plugin mialby dzialac na takiej zasadzie, ze zmienial by ikonki na trayu tylko wtedy gdy różniły by się statusy wybranych przez nas protokołów, a nie wszystkich.

I cosik takiego, żeby jak ktoś ma też mirande w kilku sieciach, to wszystkie numerki, żeby trzymać w jednym wpisie. Rozwiąznie pokazania stanu, to poprostu albo kilka ikonek obok jednego gostka, albo jakas laczona ikonka (pol icq i pol gg Laughing )

Oraz ostatnie wnerwiajace mnie, to to zeby latwiej mozna bylo odczytywac status. Powinno byc jak w orginalnym gg: w oknie rozmowy na górze, i na dole w glownym okienku powinno sie pokazywac.

I pytanko: Czy znajac VB tez mozna napisac pluginek dla mirandy?

Pozdrawiam
_________________
Trzeba odejść, żeby nie przeminąć
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 01 Maj 2024 7:29    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


Oferta TechnoVolt to systemy monitoringu video - telewizji przemysłowej (CCTV) profesjonalnie i w dobrych cenach.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy monitoringu video z zastosowaniem: rejestratorów DVR/NVR/IP (hybrydowych) obsługujących wiele standardów (PAL, AHD, TVI, CVI, FullHD, 1080p, 720p, IP) oraz kamer CCTV wysokiej rozdzielczości (kuliste, z oświetlaczem IR, kopułowe, z wysięgnikiem, antywandal, hermetyczne, zoom/PTZ) znanych producentów (BCS, Dahua, Bosh, Gemini, APTI, Hybro, AV-Tech).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 16 Kwi 2003 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uprzejmie zapraszam do FAQ nowego usera Smile

http://miranda.tpsa.jp/viewtopic.php?t=320

Cytat:
Bardzo mnie wkurzajaca rzecz, to menu w mirandzie. Czy nie mozna by napisac pluginu, ktory dawaby mozliwosc dostaosowania menu? Np. dawało by się ustawić, że dla gg opcje by były w osobnym menu. Czy np, ukryłbym menu komunikaty, itp. Chodzi mi o coś takigo jak dostasuj w Micro$oft Office.
na razie niebardzo

Cytat:
Druga rzecz, to plugin, który by zastąpił standardowe przeskakiwanie ikonki w mirandzie. Chodzi mi o to kiedy statusy sie roznia. Plugin mialby dzialac na takiej zasadzie, ze zmienial by ikonki na trayu tylko wtedy gdy różniły by się statusy wybranych przez nas protokołów, a nie wszystkich.
do tego uzywa sie opcji: Lista kontaktow/ikona zadan syst. przy uzyw. wielu protok./pokazuj wiele ikon+tylko jesli stany sie róznią

Cytat:
I cosik takiego, żeby jak ktoś ma też mirande w kilku sieciach, to wszystkie numerki, żeby trzymać w jednym wpisie. Rozwiąznie pokazania stanu, to poprostu albo kilka ikonek obok jednego gostka, albo jakas laczona ikonka (pol icq i pol gg )
o tym juz dawno bylo mówione [kontakty wiązane] szukaj i czytaj forum

Cytat:
Oraz ostatnie wnerwiajace mnie, to to zeby latwiej mozna bylo odczytywac status. Powinno byc jak w orginalnym gg: w oknie rozmowy na górze, i na dole w glownym okienku powinno sie pokazywac.

I pytanko: Czy znajac VB tez mozna napisac pluginek dla mirandy?
bez komentarza Smile
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Prezes Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 16 Kwi 2003
Posty: 91
Skąd: PL/Warszawa
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 17 Kwi 2003 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ Lotos napisał:
Uprzejmie zapraszam do FAQ nowego usera Smile

http://miranda.tpsa.jp/viewtopic.php?t=320



Kurde, czy to tak widać że nowego Smile
Fakt, jestem pierwszy raz na tym forum, ale mirandy używałem już przeszło półroku. Tylko że te używanie to było na zasadzie tylko ICQ, a teraz przeżuciłem sie na reszte kontaktów. A i FAQ czytałem wcześniej Razz


DJ Lotos napisał:
na razie niebardzo


dlaczego? to by BARDZO ułatwiło życie, i zwiększyło elastyczność mirci

DJ Lotos napisał:
do tego uzywa sie opcji: Lista kontaktow/ikona zadan syst. przy uzyw. wielu protok./pokazuj wiele ikon+tylko jesli stany sie róznią


Kurde, wiedzialem ze mnie nie zrozumiecie Neutral Mi chodzi o to, żeby przy zmiani tych ikonek nie były brane pod uwage wszystkie protokoły, bo np. mam mPhantom i jak zmieniam sie na Niewidoczny, to mi sie zasmieca tray, poniewaz mPhantom nie ma opcji niewidoczny, i statusy sie roznia.

DJ Lotos napisał:
o tym juz dawno bylo mówione [kontakty wiązane] szukaj i czytaj forum

Taaaaaa, ale at first: ja nie musze wpasc na to ze to nazwaliscie kontaktami "wiązanymi", a po drugie, to sie nadyskutowaliscie i na tym sie skonczylo Neutral

DJ Lotos napisał:
bez komentarza Smile


hehe, tam myslalem na temat VB Razz , ale co z tym statusikiem?
_________________
Trzeba odejść, żeby nie przeminąć
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 17 Kwi 2003 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
dlaczego? to by BARDZO ułatwiło życie, i zwiększyło elastyczność mirci
tak tylko, ze to problem do rozwiazanie nie przez plugin a przez tworcow tegoż komunikatora raczej wiec nalezalo by zglosic tą kwestie na ogolnoswiatowy angielskojezycznym forum Mirandy aby gdzies ta opcja znalazla sie z czasem w TODO

Cytat:
Kurde, wiedzialem ze mnie nie zrozumiecie Mi chodzi o to, żeby przy zmiani tych ikonek nie były brane pod uwage wszystkie protokoły, bo np. mam mPhantom i jak zmieniam sie na Niewidoczny, to mi sie zasmieca tray, poniewaz mPhantom nie ma opcji niewidoczny, i statusy sie roznia.
a kto ma mPhantoma (zalezy jeszcze od wersji) to juz musi sie liczyc z taką ewentualnościa Smile (dlatego ja nie uzywam Very Happy)

Cytat:
Taaaaaa, ale at first: ja nie musze wpasc na to ze to nazwaliscie kontaktami "wiązanymi", a po drugie, to sie nadyskutowaliscie i na tym sie skonczylo
dyskusja byla zacięta jednak rozwiazanie nie jest tak realne i rowniez raczej powinno byc zintegrowane w samym jądrze IM-a a nie realizowane przez jakiś plugin. Co prawda sama idea jest w deche, jednak tylko śladowe ilosci komunikatorow takie bajery posiadają Sad

Cytat:
hehe, tam myslalem na temat VB , ale co z tym statusikiem?
tu powtórze sie jeszcze raz, choć realizacja tego móglby sie zajmowac jakis plug rowniez albo manager skórek (lizard.dll mial chyba cos takiego) jednak o wiele lepiej jakby to Miranda core posiadalo takie wlasciwosci skoro i tak obsluguje opisy stanów

Tak nawiasem, porzadne plugi powstaja w jezykach kompilatorowych m. in. takich jak C, Delphi, Pascal lub nawet w czystym Asm (bardziej wstawki) i tworzone sa przez równiez porzadnych i zdolnych programistów/hobbystów Smile jak i inne wybitne osobistości Very Happy i nie znanych nam naukowcow Laughing
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor