Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

mGGhi - import historii wiadomosci z org. GG
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bankrut Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 20 Sty 2004
Posty: 344

PostWysłany: 08 Sie 2005 22:32    Temat postu: mGGhi - import historii wiadomosci z org. GG Odpowiedz z cytatem

Wtyczka sluzy do importu historii wiadomosci z GG (mozliwe ze komus sie przyda...). Prawdopodobnie wtyk zostanie w takiej formie w jakiej aktualnie jest. Brak wsparcia dla konferencji, praktycznie brak obslugi bledow, itd. Po instalacji pojawi sie jedna dodatkowa opcja w menu glownym MIM. W trakcie importu MIM 'zamiera', ten stan bedzie trwac tak dlugo az cala historia zostanie zaimportowana. Przed importem nalezy zrobic backup bazy MIM.

Do pobrania TUTAJ
_________________
!2b
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 29 Mar 2024 15:26    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W TechnoVolt znajdziesz energooszczędne oświetlenie hal i pomieszczeń magazynowo-produkcyjnych w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy nowoczesne oświetlenie energooszczędne (LED) z zastosowaniem opraw: dekoracyjnych, rastrowych, hermetycznych, przemysłowych, projektorów oraz linii świetlnych.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kichus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 74
Skąd: Poznań

PostWysłany: 09 Sie 2005 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytajac opis tej wtyczki bardzo sie ucieszylem, od zawsze o czyms takim marzylem, bo oryginalne gg trzymam tylko dlatego, ze mam tam pare lat historii.
Pierwsze proby importu zakonczyly sie porazka - po rozpoczeciu operacji otwieralo sie okienko wiadomosci, a w nim kolejno zakladki, wydawalo sie, ze wczytywane sa tam kolejne importowane wiadomosci, bo pasek przewijania szybko malal, po kilku sekundach okienko bylo juz zamrozone, w pierwszym podejsciu Miranda wywalila sie po okolo 20 sekundach, w drugim twardo "importowala" alokujac 2 MB pamieci na sekunde, w koncu sam zabijem ja gdy uzycie pamieci zblizalo sie do 700 MB. Pomyslalem, ze to przez to dziwne wczytywanie do okna wiadomosci, wiec wylaczylem tabsrmm i sprobowalem ponownie, tym razem po okolo 10 minutach operacja zakonczyla sie, niby, sukcesem. Jednak po zaglebieniu sie w efekt importu, jest on powalajacy. W wiekszosci przypadkow zaimportowane zostaly tylko kwestie wypowiadane przeze mnie, z tym, ze sa oznaczone, jakby mowila je druga osoba, tego, co tamta osoba naprawde mowila w ogole nie ma. Jedynie w przypadku kilku kontaktow zaimportowalo rozmowy "dwustronnie", z tym, ze podpisy sa i tak odwrocone - znaczy to, co mowilem ja, w archiwum mowi tamta osoba i odwrotnie. Troche szkoda, gdyby dopracowac ta wtyczke, bylaby naprawde super.
Miranda 0.4, import z gg 6.0 b124
_________________
K i c h u s
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bankrut Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 20 Sty 2004
Posty: 344

PostWysłany: 09 Sie 2005 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdz ponownie, wyglada na to ze GG przechowuje inaczej wiadomosci w pewnych sytuacjach.
Co do wysypywania sie MIM czy tez zajmowania przez nia duze ilosci pamieci to w tym wypadku nie wina wtyki tylko okienka rozmowy (tak jak sam zauwazyles).
mGGhi jest robiona na szybko i tak jak napisalem wczesniej nie ma w niej jakichkolwiek zabezpieczen, przeznaczona do jednorazowego uzytku po instalacji MIM w zwiazku z czym moze zachowywac sie 'dziwnie'.
_________________
!2b
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kichus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 74
Skąd: Poznań

PostWysłany: 09 Sie 2005 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprobowalem ponownie i niestety efekt dokladnie taki sam.
Tak sobie pomyslalem - moglbys udostepnic kod tej wtyczki? Przy wolnym czasie bym sobie pokombinowal, pewnie rozwiazanie problemu odwrotnego przypisania wiadomosci jest proste, a moze bym i odkryl, czemu mi nie importuje wszystkich wiadomosci. Bo ze nie importuje wszystkiego to widac od razu w okienku podsumowania, gdzie ilosc zaimportowanych wiadomosci przychodzacych jest niewspolmiernie mala w stosunku do wiadomosci wychodzacych.
_________________
K i c h u s
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bankrut Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 20 Sty 2004
Posty: 344

PostWysłany: 09 Sie 2005 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wtyczka napisana na podstawie tego co znalazlem tutaj:
http://v-lo.krakow.pl/~anszom/ggarch/index.pl.shtml (importuje tak samo jak znalezione tam przykladowe programy, z poprawka dla kontaktow nie znajdujacych sie na liscie (w wypadku tamtych przykladow wiadomosci dla takich kontaktow importowane sa blednie z tego co zauwazylem)).
Poza tym w aktualnej wersji liczba odebranych/wyslanych wiadomosci podawana jest blednie... co zaraz zostanie poprawione.
Testowana na jedynym archiwum gg ktore mam (~5MB), nie wiem ile danych zostalo zaimportowanych jakkolwiek te co zostaly wygladaly na zaimportowane poprawnie.
Kodow wtyczek nie udostepniam (chyba ze dana wtyczka posiada inny status niz freeware, narazie wszystkie takowy posiadaja).
_________________
!2b
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kichus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 74
Skąd: Poznań

PostWysłany: 10 Sie 2005 0:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za linka. Odpalilem sobie zamieszczony tam przyklad i zauwazylem taka oto ciekawa rzecz. Otoz mniej wiecej od 3/4 archiwum wszystko wydaje sie byc dobrze, tzn. wiadomosci sa odpowiednio oznaczane to: /czyjs numer/ i from: /czyjs numer/. Jednak poprzednia, wieksza czesc archiwum odczytywana jest dziwnie, o ile wiadomosci wychodzace sa prawidlowo to: /czyjs numer/, to wiadomosci do mnie oznaczane sa to: /moj numer/. Wychodzi wiec na to, ze juz z zamieszczona tam metoda jest cos nie tak, przynajmniej w odniesieniu do mojego pliku archiwum.
Jednak nabralem ogromnej ochoty, zeby ten import przeprowadzic, chyba jednak zrobie to inaczej, jako ze wyeksportowac cale archiwum bezposrednio z aplikacji gg do plikow txt jest bardzo prosto i szybko, a potem juz wystarczyloby je przerobic jakims awk do formatu, ktory Miranda umie "wciagnac" (moze mContacts). Zobacze, co z tego bedzie :)
_________________
K i c h u s
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bankrut Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 20 Sty 2004
Posty: 344

PostWysłany: 10 Sie 2005 1:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm... a probowales ponownie z ta wersja wtyki ktora aktualnie jest dostepna? Data dll'a wew. archiwum = 10.08.2005 00:10. W tej wersji teoretycznie nie powinien wystepowac blad z przypisywaniem nieprawidlowego numeru (teoretycznie... i wlasnie tego dot. ostatnia poprawka).
_________________
!2b
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kichus Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 10 Cze 2004
Posty: 74
Skąd: Poznań

PostWysłany: 10 Sie 2005 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A niech mnie, z ta nowa wersja zaimportowalo wszystko poprawnie (a przynajmniej - poki co - nie znalazlem nic, co by swiadczylo, ze jest inaczej). Jest wiec pieknie, dzieki za wtyczke :)
_________________
K i c h u s
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WickoO (Skrzepek) Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 174


Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 13 Sie 2005 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze przed rozpoczeciem importu miranda powinna rozlaczac wszystkie protokoly i w razie wykrycia aktywnosci jakiegos okna rozmowy ostrzegac, ze najlepiej jest zdezaktywować wtyczkę od niego? Suspect
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bankrut Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 20 Sty 2004
Posty: 344

PostWysłany: 13 Sie 2005 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze przed rozpoczecie nalezy troche pomyslec i zrobic to na wlasna reke Suspect
To jest wtyk jednorazowego uzytku... po co go komplikowac :]

Poza tym:
Cytat:
W trakcie importu MIM 'zamiera', ten stan bedzie trwac tak dlugo az cala historia zostanie zaimportowana.
Powinno chyba dac troche do myslenia zanim rozpocznie sie import...
_________________
!2b
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WickoO (Skrzepek) Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 174


Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 13 Sie 2005 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wiesz, ktos kto przesiada sie z gg uzywajac Polskiego instalatora nie koniecznie bedzie wiedzial ;-]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bankrut Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 20 Sty 2004
Posty: 344

PostWysłany: 13 Sie 2005 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uzywanie wczesniej GG nie zwalnia od myslenia... tutaj nie trzeba niczego wiedziec, wystarczy chwilke sie zastanowic... poza tym jesli ktos bedzie mial problemy to pewnie trafi tutaj i o ile potrafi czytac znajdzie interesujace go informacje.

Zastanow sie sam... to wtyczka do importu historii ktora dodatkowo w czasie swojej pracy prawie calkowicie blokuje MIM (poniekad celowo... wlasnie dlatego zeby nikt nic nie robil z MIM w czasie importu), to chyba daje do myslenia...
_________________
!2b
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Krymzon Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 4

PostWysłany: 24 Sie 2005 3:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo długo czekałem na taki plugin =) Prawdziwe cudo!
Przez cały czas używania gg udało mi się nie stracić archiwum, ale od roku nie miałem go czym otworzyć...

Jest tylko jeden szkopuł... Miranda wywala się zanim skończy je importować. Zapewne jest to spowodowane rozmiarami pliku (8681KB). Większość rozmów pięknie zdąża się zintegrować z bazą Mirandy, ale niektórych kontaktów (w tym jednego bardzo ważnego) brak =(
Zamykanie wszystkich działającycyh w tle programów i wyłączanie pluginów niewiele pomaga. Mam wrażenie, że to windoza po prostu zabija proces, który zbyt długo nie odpowiada =/ Jest li na to jaka rada?

Edit: Jupiiiii! Udało się! Ustawiłem Mirce w task menagerze priorytet na czas rzeczywisty i plugin zdołał zaimportować całe archiwum =] Wspaniałe uczucie mieć znowu całą historię w jednym miejscu =D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bankrut Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 20 Sty 2004
Posty: 344

PostWysłany: 24 Sie 2005 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troche poprawilem wtyczke... nadal powinna blokowac MIM, jakkolwiek mozliwe ze juz nie bedzie sie wysypywac (jesli to nie pomoze to zrobie tak ze nie bedzie blokowac... ale w tym momencie uzytkownik moze przypadkiem sobie zaszkodzic Wink)
_________________
!2b
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Krymzon Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 4

PostWysłany: 24 Sie 2005 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm a nie dałoby się czegoś zrobić z tymi wszystkimi okienkami rozmów wyskakującymi po imporcie? Na zwykłym srmm.dll mi to Mirka mieliła dziś kilka godzin, co więcej musiałem co parę minut ją odpalać na nowo, bo się wykrzaczała... Czy to może tylko ja nie wiem w jaki sposób odprawić wszystkie nowe wiadomości naraz?

Nie znam sposobu, w jaki Miranda zapisuje wiadomości, ale chyba odróżnia jakoś nowe od przeczytanych... Czy przy imporcie mGGhi nie mógłby jakoś oznaczać wszystkich tych wiadomości jako przeczytane? Jeśli moja ignorancja powala, proszę o wybaczenie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor