Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

polskie znaki problem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gość
Gość






PostWysłany: 02 Kwi 2003 23:34    Temat postu: polskie znaki problem Odpowiedz z cytatem

witam Laughing
mam problem z polskimi znakami, nie ma ąęść, czasami nie ma ich tylko w oknie pisania wiadomości, óń są. Jak sobie z tym poradzić?
pozdrawiam
Powrót do góry
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 29 Kwi 2024 17:08    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt to najlepsze systemy monitoringu video - telewizji przemysłowej (CCTV) profesjonalnie i w dobrych cenach.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze na rynku technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy monitoringu video z zastosowaniem: rejestratorów DVR/NVR/IP (hybrydowych) obsługujących wiele standardów (PAL, AHD, TVI, CVI, FullHD, 1080p, 720p, IP) oraz kamer CCTV wysokiej rozdzielczości (kuliste, z oświetlaczem IR, kopułowe, z wysięgnikiem, antywandal, hermetyczne, zoom/PTZ) znanych producentów (BCS, Dahua, Bosh, Gemini, APTI, Hybro, AV-Tech).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 02 Kwi 2003 23:38    Temat postu: Re: polskie znaki problem Odpowiedz z cytatem

gość napisał:
witam Laughing
mam problem z polskimi znakami, nie ma ąęść, czasami nie ma ich tylko w oknie pisania wiadomości, óń są. Jak sobie z tym poradzić?
pozdrawiam
W jakim oknie nConvers, standardowe okno rozmowy Question z jakim protokolem GG, Tlen ...... Question wiecej danych Smile
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gość







PostWysłany: 03 Kwi 2003 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam to samo (system NT4 więc nconvers u mnie nie działa) - efekt ten dotyczy zwykłego okna rozmowy mirandy i to tylko okna gdzie wpisuje się tekst.
Po wysłaniu tekst przeskakuje do okna u góry i tam pojawiają się polskie literki, a na dole są tylko "krzaczki"
Powrót do góry
gość
Gość






PostWysłany: 03 Kwi 2003 12:24    Temat postu: polskie znaki? Odpowiedz z cytatem

obecnie nie widzę wogóle polskich literek, oprócz ó i ń, nConverse 0.99.9.79 zarówno dla gg i tlenu. Pamiętam że jak próbowałem zmieniać wielkość czcionki lub kolor to polskie literki zamieniły się w haszcze (to było przed zainstalowaniem nConwerse). Cry
Powrót do góry
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 03 Kwi 2003 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra sprawdzilem w NT4 i rzeczywiscie nConvers nie dziala Sad a w strandardowym oknie w polu gdze wpisuje sie tekst wyskakuja chaszcze Sad co w 98/2000/XP dziala OK

Sciagnijcie sobie:
Arrow najnowsza mirande http://miranda-icq.sourceforge.net/rich/
Arrow GG http://miranda.tpsa.jp/download/plugins/unstable/GG.dll
Arrow Tlen http://jabber.au.edu/miranda/tlen_latest.zip
Arrow nConvers http://addons.miranda-im.org/feed.php?dlfile=421

wgrajcie to do katalogu Plugins nastepnie restart Mirandy i sprawdzac Smile powino byc OK dla systemow 98/2000/XP a co do NT to mona napisac o tym na oficjanym forum http://nortiq.com/miranda/faq/smartfaq.cgi/ (badź http://www.miranda-im.org/help )
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 03 Kwi 2003 14:59    Temat postu: Re: polskie znaki? Odpowiedz z cytatem

gość napisał:
Pamiętam że jak próbowałem zmieniać wielkość czcionki lub kolor to polskie literki zamieniły się w haszcze

No to chyba juz wiem w czym problem Smile
Problem jest w tym, ze jest ustawiona zla czcionka (a przynajmniej tak mi sie wydaje).. Sprobuj zmienic czcionke i ustawic zestaw znakow (czy jak to sie tam zwie) na Europa Środkowa
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gosc
Gość






PostWysłany: 03 Kwi 2003 15:16    Temat postu: ach te znaki Odpowiedz z cytatem

a więc tak mam Win 98 zmienilem Mirande 0.2 na 0.3 alfa
gg z 0.0.1.8 na 0.0.1.4 (która jest nowszą juz sam nie wiem)
tlen z 0.1.00 na 0.1.0.1 nConverse najnowszy no i niewiele to dało Sad
dziwne rzeczy sie dzieją: np w historii jest ok, w nHistory starsze wiadomości ok dla gg i tlenu. Potem polskie znaki zniknęły z nhistory wogóle, w history jest ok. Przez moment były polskie znaki ale tylko w oknie wpisywania z kolei (odwrotnie niż wcześniej).
Jaki skryptustawić w NConvers - opcje, dla send i historii? mam zachodni?
Pozdrawiam
Powrót do góry
gość
Gość






PostWysłany: 03 Kwi 2003 15:22    Temat postu: chyba sie udało Odpowiedz z cytatem

pozmieniałem wszędzie na środkową europę i działa Laughing
dzieki wielkie
pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor