Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

[Archiwum] Tlen.dll - propozycje/błędy/logi
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Archiwum i śmietnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brachol Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 303
Skąd: Sosnowiec
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 28 Maj 2005 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TheLeech napisał:
atay napisał:
no to pytanie o kolejny request...

bardzo fajny pomysl, zmiany faktycznie dotycza wtyczki tlen

kiedy mozna spodziewac sie kolejnej wersji z ta poprawka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 05 Maj 2024 18:38    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje kompleksowo instalacje elektryczne budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy kompletne instalacje: elektryczne mieszkań, systemów monitoringu i alarmowych, rozdzielni elektrycznych, automatyki budynkowej, oświetleniowe i energooszczędne (LED).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WickoO (Skrzepek) Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 174


Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 28 Maj 2005 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja popieram oba pomysly ( rowniez ten z alertem )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hatsu Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 31 Maj 2005
Posty: 1
Skąd: z daleka

PostWysłany: 31 Maj 2005 0:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram! Alert jak najbardziej przydatny.

Uwagi obsługi forum:
ten topic nie jest ankieta typu "jestem ZA/jestem PRZECIW", tu dyskutuje sie o konkretnych problemach lub zamieszcza propozycje w sensowny sposob


_________________
* ostatnia uwaga wprowadzona 31 Maj 2005 1:13 przez DJ Lotos
_________________
Google moim pasterzem, nie brak mi niczego...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
TheLeech Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 422
Skąd: Kraków
Wiek: 48 lat(a)

PostWysłany: 31 Maj 2005 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

atay napisał:
i mysle ze kolejny request, ktory mozna przemyslec. Mianowicie - dopracowanie alertów, tj. zeby mozna bylo je wysylac przez samo "/a" i dostac komunikat w oknie "Alert zostal wyslany", podobnie z odbieraniem - nie wiadomo kto wyslal bo zaden komunikat sie nie pokazuje. Ale nie jest to pilne, po prostu tak bym to widzial Smile

Jakies zmiany moze beda, ale powiedzcie mi jedna rzecz - do czego wlasciwie te alerty sa przydatne ??? Nigdy w zyciu nie zdarzylo mi sie z tego korzystac i jakos uzytecznosc tej funkcji jak dla mnie wydaje sie zerowa. Czemu niby jest to lepsze niz wyslanie komus normalnego tekstu typu "??" lub "co z Toba ?" ?

Co do konferencji, to mysle, ze obecna funckjonalnosc jest calkiem niezla (nieomal porownywalna z oryginalnym klientem) a do tego korzysta z nich raczej niewiele osob, wiec jakies powazniejsze zmiany beda jak juz naprawde niczego innego nie bede mial do roboty.
_________________
'O Lord, bless this Thy hand grenade that, with it,
Thou mayest blow Thine enemies to tiny bits in Thy mercy.'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WickoO (Skrzepek) Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 174


Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 31 Maj 2005 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owszem jest przydatna, bo zwklej wiadomosci ktos moze nei zauwazyc, a dzwiek alertu ktory sie wyroznia trudno przegapic.. ja sam bardzo czesto uzywam alertow
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 31 Maj 2005 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no akurat co do alertow to fakt, jak dla mnie bardzo przydatny ficzer, ja np. niecierpie zadnych dzwiekow przychodzacych/nowych wiadomosci i innych zdarzen, ale akurat dla alertu robie wyjatek, kiedy nie jestem przy kompie to wlasnie tylko dzieki temu nie jeden raz wiedzialem ze ktos sie do mnie dobija bo rzeczywiscie czegos potrzebuje (np. moja kobieta Wink)

warto bylo by tez zrobic konfiguracje (na pozniej) taka jak jest w oryg kliencie, tzn. ignorowanie alertow osob z poza listy lub wszystkich

pozdr
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
atay
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 09 Lut 2003
Posty: 168

PostWysłany: 02 Cze 2005 2:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i kolejny, mysle ze raczej malo pracochlonny request, ale dosc istotny:
- dodanie funkcji "czytaj opis ze stanu niedostepny" pod RMB.
W tej chwili mozna to zrobic tylko przez mstatus, ktorego nie kazdy uzywa (ale i przy metakontaktach trzeba sie nameczyc zeby przeczytac opis w ten sposob)

edit:
"This is plugin sample event" przy probie autoryzacji przez kogos pokazuje mi plugin popup. Czy nie da sie tego zmienic na normalne "Użytkownik żąda autoryzacji" albo "Request Autorization" ?
Cytat:
neweventnotify.dll, ver: 0.1.8.1
popup.dll, ver: 2.0.3.92
tlen.dll, ver: 1.0.6.3


edit2:
ja jestem caly czas za tym, zeby alert mozna bylo wyslac poprzez wpisanie "/a", bo rzucanie sie specjalnie do nawiasow trojkatnych, przytrzymujac shift jest troszke meczace i trzeba pamietac ze tak sie wysyla alert, a "/a" i "/alert" jest intuicyjne Smile


Ostatnio zmieniony przez atay dnia 01 Sty 1970 2:00, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kewl Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 37
Skąd: wwa

PostWysłany: 02 Cze 2005 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...ja odnosnie alertow, w ramach dodatkow proponowanych przez atay

@TheLeech
Otoz, skoro juz mamy w cvs zmiany dotyczace tej funkcji, to czy w ramach dodatkowego request'a mozliwe byloby dodanie do
ContactMenu opcji w stylu "Send alert" ??

Jesli nie byloby to wielkim obciazeniem, to bede wdzieczny za ten ficzer.
Dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brachol Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 303
Skąd: Sosnowiec
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 03 Cze 2005 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie, ze cos jest nie tak z usuwaniem kontaktow. Gdy dodalem nowy kontakt i po jakims czasie go usunalem, to gdy on zmieni stan, pojawia sie znowu na mojej liscie (poza jakimi kolwiek grupami) - nie ma zadnej autoryzacji. Gdy wlaczylem opcje "automatically delete contacts not in my roster" i polaczylem sie jeszcze raz z serwerem tlenu, kontakt zniknal. Ale do czasu Acid Gdy znowu ten kontakt sie polaczyl, to byl na mojej liscie. Odpalilem oryginalny klient, ale conajciekawsze, tego kontaktu nie ma na liscie w org kliencie. A wiec osochosi?

//edit
oczywiscie najnowsza wtyczka Tlen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brachol Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 303
Skąd: Sosnowiec
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 04 Cze 2005 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arrow Tlen Plugin 1.0.6.4
Arrow download
Changes napisał:
1.0.6.4
+ alert, voice chat and group chat policies
+ received alerts are logged as messages
* offline message timestamp improvements (thanks to Atay for the idea)
* removed obsolete, Jabber-specific code
* a lot of more or less important bugfixes


//update
TheLeech - jakas rade na problem z usunieciem kontaktu opisany powzyej masz? Troche jest to drazniace Acid
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
weedman Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 24 Lut 2005
Posty: 25

PostWysłany: 05 Cze 2005 3:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam to samo co Brachol, brak jakiejkolwiek autoryzacji i kontakt cały czas powrac na liste.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
TheLeech Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 422
Skąd: Kraków
Wiek: 48 lat(a)

PostWysłany: 05 Cze 2005 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

atay napisał:
"This is plugin sample event" przy probie autoryzacji przez kogos pokazuje mi plugin popup. Czy nie da sie tego zmienic na normalne "Użytkownik żąda autoryzacji" albo "Request Autorization" ?
A co to ma wspolnego z wtyczka tlen ? To jest problem w EventNotify.

Brachol napisał:
Wydaje mi sie, ze cos jest nie tak z usuwaniem kontaktow. Gdy dodalem nowy kontakt i po jakims czasie go usunalem, to gdy on zmieni stan, pojawia sie znowu na mojej liscie (poza jakimi kolwiek grupami) - nie ma zadnej autoryzacji. Gdy wlaczylem opcje "automatically delete contacts not in my roster" i polaczylem sie jeszcze raz z serwerem tlenu, kontakt zniknal. Ale do czasu Acid Gdy znowu ten kontakt sie polaczyl, to byl na mojej liscie. Odpalilem oryginalny klient, ale conajciekawsze, tego kontaktu nie ma na liscie w org kliencie. A wiec osochosi?


Co mozesz zrobic ? Przenies kontakt do jakiejs grupy i chwile potem usun go ponownie. Powinno pomoc.
Czemu masz problem ? To pytanie raczej do o2, czemu niby usuniecie kogos z listy kontaktow nie zawsze powstrzymuje ich wspanialy serwer od wysylania notyfikacji o zmianie stanu. Ja od siebie doloze w nastepnej wersji sprawdzanie czy notyfikacje przychodza od kontaktu spoza rostera, a jesli tak, to zamiast go dodawac wtyczka bedzie je po prostu pomijac. Ale robienie w kliencie workaround'ow na bledy w serwerze jest bez sensu...

BTW: Polecam przegladnac inne fora, zeby sie przekonac jak bardzo pogorszyla sie jakos uslug o2/tlen, ile osob ma problemy i jak w zaden sposob nie moga doprosic sie o pomoc. Poza tym zdaje sie, ze w obecnej chwili nie ma w o2 nikogo kto by pracowal nad komunikatorem.
_________________
'O Lord, bless this Thy hand grenade that, with it,
Thou mayest blow Thine enemies to tiny bits in Thy mercy.'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Brachol Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 303
Skąd: Sosnowiec
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 07 Cze 2005 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TheLeech - niestety to nie pomaga. Przestawiam kontakt do grupy, usuwam, ale gdy ten zmieni stan, znowu sie pojawia. Przestawilem znowu do grupy, odpalilem org klienta i usunalem z niego, ale dalej to samo. Czyli jest zapewne tak jak mowisz, wina serwera Acid Mam nadzieje, ze wsi ozostanie poprawionejak najszybciej, bo tlen uwazalem (i mam nadzieje ze tak pozostanie) jako dobra siec...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WickoO (Skrzepek) Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 174


Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 13 Cze 2005 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Smile W modern contact list doszła nowa opcja - mianowicie pokazywanie ikonek klientów z prawej strony ( jak np. ikona telefonu ) ale przy tlenie to się nie wyświetla. I zastanawiam sie czy jezeli we wtyczke tlen.dll zrobisz to wykrywanie klienta to czy w modern clist tez bedzie to dzialalo? ( fajnie by bylo jakbys to zrobil Smile )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WickoO (Skrzepek) Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 25 Mar 2005
Posty: 174


Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 17 Cze 2005 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drugi post, poniewaz od tamtego minelo sporo czasu. no i ten czego innego dotyczy Smile

tóż w nowej, testowej wersji beta tlena ukazała się nowa, wbudowana opcja - mianowicie przesył obrazków! może możnaby się temu przyjzec, i dodac to do tlen.dll ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Archiwum i śmietnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25  Następny
Strona 22 z 25

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor