Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Transfer plikow przez tlenowy plugin

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 21 Mar 2003 14:29    Temat postu: Transfer plikow przez tlenowy plugin Odpowiedz z cytatem

Witam.
Nie szykujcie sie na sensacje zadna Wink , to tylko moje przemyslenie takie male. Otoz wczoraj zdarzylo mi sie gadac z kumplem i mial mi cos wyslac. Koles uzywa Tlena i zapomnial zupelnie, ze ja Mirande. Z rozpedu wyslal mi przez Tlena plik. Jakiez bylo moje zdziwienie, gdy okazalo sie, ze wyskoczylo okienko z zapytaniem czy zgadzam sie na odbior pliku - patrze sobie i nie widze protokolu aktywnego u mnie w tym momencie, przez ktory taki plik moglby do mnie dotrzec. Oczywiscie do transmisji nie doszlo. Wiec tak sobie pomyslalem, ze moze jednak jest szansa na transmisje plikow miedzy Tlenem a Miranda z pluginem Tlena. Co prawda z dokumentacji Keha wynika, ze nie zamierza on tego robic, ale moze jednak...? Ja to bardziej tak do OnO z tym pytaniem, bo wiem, ze uczestniczyl on w pracach nad pluginem do Tlena. Tak wiec OnO moze bys sie wypowiedzial na ten temat (albo wiesz co o tym sadzi Keh ?). Przeciez to tez jabber, lekko tylko zmodyfikowany, czemu by sie mialo nie dac zrobic obslugi transferu plikow, jesli w jabberze jest.

Pozdrowionka.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 04 Maj 2024 20:26    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje kompleksowo instalacje elektryczne budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy kompletne instalacje: elektryczne mieszkań, systemów monitoringu i alarmowych, rozdzielni elektrycznych, automatyki budynkowej, oświetleniowe i energooszczędne (LED).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OnO Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 617
Skąd: Polska, Kraków

PostWysłany: 24 Mar 2003 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choć sam protokół tlena bazuje na jabberze.. to akurat jeśli chodzi o transfer plików są one zupełnie niekompatibilne. Tlen używa do zainicjowania transferu procedury opisanej tutaj:
http://miranda.tpsa.jp/download/tlen.transfer.txt
którą to rozpracowywaliśmy z KeHem... jednak potem przy bezpośrednim połączeniu pcha dane z już binarnymi nagłówkami, których struktura nie jest w pełni jasna.. ani zgodna z jakąś specyfikacją i to jest główny problem. Dopóki nie zostaną rozpracowane te nagłówki.. nici z transferu.
_________________
OnO używa teraz Mac-a, precz z Windowsem Ecoute radio electro[u]nique dans Limbik Frequencies
Mama Polskiego Forum Mirandy IM
"oryndż dżus end kołk pliz"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 25 Mar 2003 3:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kazdym razie dziekuje za odpowiedz OnO, pozostaje miec nadzieje, ze kiedys tak kwestia sie wyjasni, mam sporo kontaktow z Tlena i byloby milo moc przeslac komus cos czasem nie uruchamiajac oryginalnego Tlena. A tak na marginesie, to ponoc juz niedlugo ma sie pojawic nowa wersja Tlena z obsluga pluginow, zapewne o tym wiesz. Nie zebym sial jakis niepokoj tu na forum Wink , ale sadze, ze moze to zagrozic pozycji mirandy wsrod polskiego grona jej uzytkownikow. Oczywiscie pod warunkiem, ze ilosc pluginow pisanych dla niego choc w malej mierze zblizy sie do mirandy.

Pozdrawiam.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 25 Mar 2003 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OnO napisał:
...nici z transferu.

Moze Ty wiesz czy jest jakas nadzieja na dalsze wersje tlenu?
Jak znalazlismy bugi w pluginie GG to byly w tempie szybszym niz expresowym usuniete... Natomiast z pluginem KeH'a jest znacznie gorzej... Juz mija ponad tydzien (albo moze i dwa) jak z Nazirem znalezlismy bugi w tym pluginie. Przeslalem wtedy maila do KeH'a i nie dosc ze zadnego odzewu to i z poprawek nici Sad
Czy nie byloby takiej mozliwosci ze bys przejal pod swoje skrzydla rowniez i ta wtyczke?
My nie mamy wcale wiekszych wymagan co do niej niz do wtyczki GG wiec podejrzewam ze czesc kodu dotyczaca np zaawansowanego wyszukiwania moglbys zobic na zasadzie copy&paste z pluginu GG.
Jedno co jest pewne - latwiej bedzie sie nam dogadac z Toba niz z KeH'em po anglisjku. Juz nie mowiac ze Ty znasz to korzystasz z tej wtyczki wiec latwiej Ci znalezc bledy...
Moge Ci przeslac maila dotyczace bugow w tej wtyczce...

Pozdrawiam Very Happy
_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 25 Mar 2003 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Test napisał:
A tak na marginesie, to ponoc juz niedlugo ma sie pojawic nowa wersja Tlena z obsluga pluginow, zapewne o tym wiesz. Nie zebym sial jakis niepokoj tu na forum ;) , ale sadze, ze moze to zagrozic pozycji mirandy wsrod polskiego grona jej uzytkownikow.

Szczerze w to watpie, sila Mirandy tkwi w jej rozmiarach, szybkosci, otwartosci i mozliwosci przerobienia i ustawienia w niej chyba wszystkiego. Wprowadzenie obslugi plugin'ow wcale nie czyni programu genialnym. Dla przykladu nakladka PowerGG daje mozliwosc uzywania plugin'ow ale wcale nie jest jakas rewolucja w swiecie IM i mnie to wsio ryba z ktorej wersji korzystam (jezeli juz musze), jedyne co lepsze (dla mnie) to to ze banner'a nie mam.
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 25 Mar 2003 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Test napisał:
A tak na marginesie, to ponoc juz niedlugo ma sie pojawic nowa wersja Tlena z obsluga pluginow

Taaaa.... Ja mialem informacje z dosc dobrego zrodla, ze beta miala byc juz udostepniona baaaaaardzo dawno temu.. Jak wiedac, nic z tego...
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 25 Mar 2003 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:

Szczerze w to watpie, sila Mirandy tkwi w jej rozmiarach, szybkosci, otwartosci i mozliwosci przerobienia i ustawienia w niej chyba wszystkiego. Wprowadzenie obslugi plugin'ow wcale nie czyni programu genialnym. Dla przykladu nakladka PowerGG daje mozliwosc uzywania plugin'ow ale wcale nie jest jakas rewolucja w swiecie IM i mnie to wsio ryba z ktorej wersji korzystam (jezeli juz musze), jedyne co lepsze (dla mnie) to to ze banner'a nie mam.


Niestety nie moge sie z tym zgodzic. Nie jestem jakims maniakiem Mirandy, ona tez ma mnostwo wad i jest z pewnoscia mniej stabilna od Tlena (co moze byc pewnie wynikiem uzywania roznych pluginow, np. u mnie IRC wywala Mirande jak nie wyrzuce plugina Alicebot). Co do jej sily, ktora ponoc tkwi w rozmiarach i szybkosci, to juz calkiem sie nie moge zgodzic, jest niecale 100kb wieksza od Tlena, a trzeba zauwazyc, ze to gola miranda, ktora nic bez pluginow nie potrafi oprocz uruchomienia sie i wykonania NOOP Wink .
A szybkosc...hmmm...umowmy sie, ze na sprzecie klasy P4 nie widze roznicy 0,04s. Nie twierdze, ze stanie sie tak jak to wczesniej napisalem, ale jest to prawdopodobne, jesli tylko ilosc i jakosc pluginow bedzie odpowiednia. Niestety najwiecej kontaktow mam na Tlenie i GG, wiec tak naprawde sam Tlen by mi do szczescia wystarczyl, gdyby nie to, ze lubie czasem poogladac troche wodotryskow, a ze sprzet mi na to pozwala, odpalam sobie milion pluginow i ciesze oczy tym wszystkim co oferuja, niestety w Tlenie tego nie ma, co nie znaczy, ze w nowej wersji nie bedzie.
Wszystko sie okaze panie i panowie, nie nalezy z gory spisywac czegos na straty, nie dajcie sobie wmowic, ze cos tam jest najlepsze dopoki sami sie nie przekonacie czy rzeczywiscie tak jest.

Pozdrowionka.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 25 Mar 2003 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Test napisał:
Niestety nie moge sie z tym zgodzic. Nie jestem jakims maniakiem Mirandy, ona tez ma mnostwo wad i jest z pewnoscia mniej stabilna od Tlena (co moze byc pewnie wynikiem uzywania roznych pluginow, np. u mnie IRC wywala Mirande jak nie wyrzuce plugina Alicebot). Co do jej sily, ktora ponoc tkwi w rozmiarach i szybkosci, to juz calkiem sie nie moge zgodzic, jest niecale 100kb wieksza od Tlena, a trzeba zauwazyc, ze to gola miranda, ktora nic bez pluginow nie potrafi oprocz uruchomienia sie i wykonania NOOP ;) .
A szybkosc...hmmm...umowmy sie, ze na sprzecie klasy P4 nie widze roznicy 0,04s. Nie twierdze, ze stanie sie tak jak to wczesniej napisalem, ale jest to prawdopodobne, jesli tylko ilosc i jakosc pluginow bedzie odpowiednia. Niestety najwiecej kontaktow mam na Tlenie i GG, wiec tak naprawde sam Tlen by mi do szczescia wystarczyl, gdyby nie to, ze lubie czasem poogladac troche wodotryskow, a ze sprzet mi na to pozwala, odpalam sobie milion pluginow i ciesze oczy tym wszystkim co oferuja, niestety w Tlenie tego nie ma, co nie znaczy, ze w nowej wersji nie bedzie.
Wszystko sie okaze panie i panowie, nie nalezy z gory spisywac czegos na straty, nie dajcie sobie wmowic, ze cos tam jest najlepsze dopoki sami sie nie przekonacie czy rzeczywiscie tak jest.

Na powazna dyskusje nad Tlenem niestety nie moge sobie pozwolic bo nigdy nie smialem tego u siebie zainstalowac, ale wciaz glownym argumentem ktorego nie obaliles jest to, ze Miranda jest Open Source i to dla mnie jest bardzo waznym argumentem. Ja z tego narazie nie mam porzytku, ale zamierzam w przyszlosci cos z soba zrobic i zabrac sie na powaznie za programowanie. Jednakze nie wydaje mi sie a zeby Tlen poprzez obsluge plugin'ow zmienil sie radykalnie i pozwolil na wszystko czego tylko zycza sobie autorzy plugin'ow. Co do niestabilnosci Mirandy to ja poprostu nie moge sie zgodzic. Golej Mirandy nie potrafilem zawiesic (specjalnie znowu sie nie staralem) a i z moim aktualnym zestawem plugin'ow tez nie pamietam kiedy ostatnio M miala problemy. Czy naprawde jestes pewien ze niestabilnosc spowodowana jakims danym plugin'em nie przeniesie sie na Tlen kiedy tam zostanie wprowadzona obsluga wtyczek? Kolejna rzecza o ktorej wspominalem jest mozliwosc konfiguracji, nawet jezeli w Tlenie zostanie wprowadzona obsluga pluginow umozliwiajac dodania dodatkowych protokolow to nie sadze a zeby Tlen mogl byc tylko klientem np. MSN, AIM czy ICQ. Miranda daje mi to wszystko a nawet wiecej, dlatego przez dlugi czas nie mam zamiaru nawet zastanawiac sie nad innym rozwiazaniem, a zwlaszcza ze lepszego poprostu nie potrafie sobie wyobrazic, a jak cos mi sie bedzie niepodobac czy czegos bedzie mi brak, zawsze moge to napisac czy poprawic.
Zostaje jeszcze kwestia szybkosci, nie mialem do czynienia z Tlenem wiec porownania poprostu nie mam, ale moge zgadywac ze na wolniejszym sprzecie roznica byla by widoczna, niestety nie wiem na czyja korzysc. Nas to najwyrazniej nie dotyczy ale spolecznosci internetowa jest ogromna i roznorodnosc konfiguracji sprzetowych takze, ja chcialbym miec pewnosc ze jezeli przyjdzie mi pracowac na naprawde slabym sprzecie to zeby moj komunikator nie spowalnial mi systemu o 50%.

PS.
Wszystkie moje uwagi dotyczace Tlenu to w wiekszosci spekulacje wiec nie bijcie jezeli cos nie jest do konca zgodne z prawda.
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 25 Mar 2003 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko stary, moim celem nie jest przekonanie Ciebie ani nikogo do Tlena przeciez, wyrazilem tylko swoj poglad...chyba wolno Wink. Sam uzywam Mirandy i chcialbym, zeby tak juz zostalo, bo poki co ma te zalety, o ktorych piszesz i to mi odpowiada. Argumentu Open Source nie obalam, bo nie sadze, zeby Tlen zmienil status na taki. Jednak wielu ludziom te wszystkie konfiguracje Mirandowe spedzaja sen z powiek (chociaz osobiscie nie widze w tym nic trudnego), jak rowniez nie potrzeba im innych protokolow niz Tlen i GG. Podejrzewam, ze tak juz zostanie na dluzej. Jesli jednak Keh nie wprowadzi w swoim pluginie Tlenowym transferu plikow, to nowy Tlen z pluginami moze spowodowac odejscie sporej grupy mirandowiczow majacych sporo kontaktow na Tlenie, zwlaszcza jesli wczesniej uzywali Tlenu do komunikacji. Ja rowniez do nich naleze, moze z malym wyjatkiem, wcale nie chce wracac do Tlena, tylko brak tak istotnej opcji w pluginie Tlenowym troche drazni...Mam jednak nadzieje, ze to sie kiedys zmieni Smile.
No juz zakonczmy ten watek, bo zaczyna powoli wygladac na stary numer z wyzszoscia swiat...
Tak czy inaczej bede sledzil rozwoj nowej wersji Tlena, bo moze sie okazac, ze bedzie lepszy niz Miranda czego w zasadzie powinienem mu zyczyc, w koncu jakby nie bylo, to polski produkt (nawet jesli protokol, to zmodyfikowany jabber), dlaczego mam uwazac, ze nie moze byc lepszy od innych...

Pozdrawiam.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 25 Mar 2003 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sory jezeli to wygladalo jak jakies naskakiwanie czy fanatyzm (no, moze troche fanatyzmu) bo raczej chcialem powiedziec tylko jak idealnym programem dla mnie jest Miranda i jak to sie ma do aktualnej postaci Tlena jak i pomyslu z rozszerzeniem o plugin'y. A podkusila mnie strasznie Twoja wypowiedz o niestabilnosci ktora u mnie raczej nie wystepuje. :] Ostatnio malo sypiam i potem dosc dziwnie przelewam mysli na ekran.
W kazdym razie na FrazPC ktos wlasnie napisal artykul o komunikatorach i wygral... WPK. No nic, dobrze ze Mirandy nie bylo bo bal bym sie tego, jak mogla zostac ona oczerniona.
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
andre Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 24 Sty 2003
Posty: 110
Skąd: ZG

PostWysłany: 25 Mar 2003 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Test napisał:

Co do jej sily, ktora ponoc tkwi w rozmiarach i szybkosci, to juz calkiem sie nie moge zgodzic, jest niecale 100kb wieksza od Tlena, a trzeba zauwazyc, ze to gola miranda, ktora nic bez pluginow nie potrafi oprocz uruchomienia sie i wykonania NOOP ;) .


Moja Miranda z ok. 20 pluginami zajmuje 2-3 mb pamieci, zas tlen 6 mb, wiec chyba jednak nie jest tak jak mowisz.

Komunikator tlen uwazam za calkiem udany, obsluguje GG, a co wazniejsze nie ma zadnych problemow z wysylaniem sms'ow do polskich sieci, wiec w przypadku wprowadzenia bardziej elastycznej wersji z mozliwoscia wiekszej konfiguracji, rozszezania mozliwosci programu przez wtyczki itd. sporo ludzi moze sie na niego skusic.
Mysle jednak, ze srodowisko programistow Mirandy jest juz na tyle silne, ze nie pozostanie ona w tyle, a ew. nowatorskie rozwiazania programistow tlena uda sie zaimplementowac rowniez w niej :-)
_________________
pozdrawiam:
Andre


Ostatnio zmieniony przez andre dnia 26 Mar 2003 1:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 25 Mar 2003 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andre napisał:


Moja Miranda z ok. 20 pluginami zajmuje 2-3 mb pamieci, zas tlen 6 mb, wiec chyba jednak nie jest tak jak mowisz.
[...]


Jest tak jak mowie, poniewaz nie porownywalem katalogow z zainstalowanymi aplikacjami i dodatkami ani ile zajmuja w pamieci, tylko same wykonywalne exeki, a w tlenie jest wbudowana obsluga GG no i oczywiscie samego Tlena, podczas gdy Miranda obecnie jest gola.
Ale to na marginesie Wink , poza tym dobrze gadasz andre, tez bym chcial zeby swiat wygladal tak rozowo Smile .

Pozdro.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andre Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 24 Sty 2003
Posty: 110
Skąd: ZG

PostWysłany: 25 Mar 2003 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Test napisał:
Jest tak jak mowie, poniewaz nie porownywalem katalogow z zainstalowanymi aplikacjami i dodatkami ani ile zajmuja w pamieci, tylko same wykonywalne exeki, a w tlenie jest wbudowana obsluga GG no i oczywiscie samego Tlena, podczas gdy Miranda obecnie jest gola.


Uscisle swoja wypowiedz - pisalem o ilosci zajetej pamieci operacyjnej na podstawie Menadzera Zadan w WinXP. Powiem wiecej, w tej chwili Miranda z urucchomionym protokolem tlen, ICQ, GG, Jabber i Netsend oraz ok. 20 innymi pluginami zajmuje mi 1,3 mb pamieci, zas tlen po godzinie pracy testowej na innym koncie skoczyl do 6,5 mb :-) Mysle, ze wielkosc exe'ka przy obecnych twardzielach nie ma najmniejszego znaczenia, zas "pozeralnosc" pamieci przeklada sie na ogolna wydajnosc systemu. To tak dla scislosci :-)

Uzywam obecnie Mirandy, ale Tlenowi rowniez zycze powodzenia, bo uwazam go mimo wszystko za udany produkt (chociaz ostatnimi czasy praktycznie nie zmieniany, przynajmniej jesli chodzi o wersje trafiajace do uzytkownikow).
_________________
pozdrawiam:
Andre
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 26 Mar 2003 1:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andre napisał:

Uscisle swoja wypowiedz - pisalem o ilosci zajetej pamieci operacyjnej na podstawie Menadzera Zadan w WinXP. Powiem wiecej, w tej chwili Miranda z urucchomionym protokolem tlen, ICQ, GG, Jabber i Netsend oraz ok. 20 innymi pluginami zajmuje mi 1,3 mb pamieci, zas tlen po godzinie pracy testowej na innym koncie skoczyl do 6,5 mb Smile Mysle, ze wielkosc exe'ka przy obecnych twardzielach nie ma najmniejszego znaczenia, zas "pozeralnosc" pamieci przeklada sie na ogolna wydajnosc systemu. To tak dla scislosci Smile

Uzywam obecnie Mirandy, ale Tlenowi rowniez zycze powodzenia, bo uwazam go mimo wszystko za udany produkt (chociaz ostatnimi czasy praktycznie nie zmieniany, przynajmniej jesli chodzi o wersje trafiajace do uzytkownikow).


Kazdy z klientow ma swoje wady i zalety, kwestia wyboru pozostanie w rekach uzytkownikow. Nie sadze jednak, aby przecietny uzytkownik dokonywal wyboru na podstawie zajetosci pamieci Wink , chyba ze bedzie do tego zmuszony, co w dzisiejszych czasach raczej miejsca juz miec nie powinno (nie mowie o ekstremalnych sytuacjach odpalania czegos na 486 z 32MB RAM).

Pozdro.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 26 Mar 2003 1:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawiazujac jeszcze do ilosci zajmowanej pamieci to Miranda w piekny sposob pamiec takze zwalnia. Wystarczy M schowac w tray'u, pokazac ja i potem znowu schowac i juz M zajmuje u mnie jakies 600KB.
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor