Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Jak długo używacie Mirandy?? I dlaczego? :)
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Randall Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 16 Mar 2003
Posty: 136
Skąd: Warsaw, Poland

PostWysłany: 17 Mar 2003 1:54    Temat postu: Jak długo używacie Mirandy?? I dlaczego? :) Odpowiedz z cytatem

Cześć! Smile
Nie chciałem tym zaśmiecać innych ważnych działów - więc pytam tutaj Smile
Jak długo i dlaczego używacie Mirandy?
Ja siedzę na niej od wersji 1.0.2 i od początku przyciągnęła mnie konfigurowalność, wygoda i masa użytecznych pluginów Smile
BTW - tak nie znoszę GG, że nawet sobie nie wyobrażacie Smile
Miranda Rules Very Happy
_________________
If You can't really say what You don't really know,
Then You don't really know what You can't really say.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 27 Kwi 2024 23:35    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W TechnoVolt znajdziesz energooszczędne oświetlenie hal i pomieszczeń magazynowo-produkcyjnych w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy nowoczesne oświetlenie energooszczędne (LED) z zastosowaniem opraw: dekoracyjnych, rastrowych, hermetycznych, przemysłowych, projektorów oraz linii świetlnych.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 17 Mar 2003 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedys dawno temu, kiedy bylem jeszcze mlody i glupi, uzywalem GG. Jednakze szybko zmoadrzalem i zaczalem uzywac Tlenu, bylo to tak jakos na poczatku wakacji ur. Pozniej sobie trwalem z tym Tlenem bo byl on dosc dobrym programem laczacym ze soba dwa protokolu z cego jeden jest dobry, a z drugiego wszyscy kozystaja.
Z czasem jednak zaczale mnie wnerwiac 3 ikonki w trayu (tlen, gg i icq), a rownoczesnie Tlen stal sie tak tragicznym programem, ze poezja. Wowczas zaczalem szukac alternatyw i znalazlem Mirande Smile. W sumie nie pamietam kiedy to bylo. Chyba gdy stabilna wersja byla jakas wersja 0.9.x czy cos w tym guscie.. Zreszta sam nie wiem. A zaczalem z niej kozystac dlatego, ze zamiast 2 programow (Tlen i ICQ) moglem kozystac z 1, ktory niedosc, ze mial wieksza funkcjonalnosc i konfigurowalnosc od tych wczesniej wymienionych to jeszcze zuzywal 10 razy mnie zasobow i to sa glowne powody dla ktorym Miranda IM rules the world
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 17 Mar 2003 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mirandy 'na stale' zaczalem uzywac chyha od wersji 0.1.x gdyz wczesniej cos mi nie do konca to pasowalo. A dlaczego miranda? No cuz, siedzialem sobie na ICQ juz dosc dlugo i obstawalem sobie przy wersji 2000b jako ze nie przebajerowana jeszcze tak strasznie. Ale mimo wszystko byl to kombajn ktorego nie moglem za bardzo konfigurowac (choc GG to on wtedy i teraz zreszta tez rozklada). Zaczalem czegos szukac i kumpel mi cos podeslal jako ze lezalo w otchlaniach sieci, no i jestem. :] Najgorsze jest to ze tego kumpla do dzis nie moge przekonac do mirandy. :\
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Randall Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 16 Mar 2003
Posty: 136
Skąd: Warsaw, Poland

PostWysłany: 17 Mar 2003 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:
Zaczalem czegos szukac i kumpel mi cos podeslal jako ze lezalo w otchlaniach sieci, no i jestem. :] Najgorsze jest to ze tego kumpla do dzis nie moge przekonac do mirandy. :


Większość moich znajomych też nie chce się przesiąść na mirandę, tłumacząc to tym, że ma za dużo opcji i jest zbyt skomplikowana...
Ręce mi opadają momentami Rolling Eyes

Szkoda, że nie ma mirandy na linuxa... Sad
_________________
If You can't really say what You don't really know,
Then You don't really know what You can't really say.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KruK Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 16 Mar 2003
Posty: 21
Skąd: z kwiatka na kwiatek

PostWysłany: 17 Mar 2003 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szybka historia komunikatorów (i komunikowania się Wink) KruK'a ..
Na początku był emil. Wink
Potem pojawiło się ICQ i królowało długo.
W tzn. "międzyczasie" pojawił się swiat systemów unix'owych a wraz z nim IRC i talk.
talk umarł śmiercią naturalną dość szybko, natomiast IRC do dziś żyje. Smile
Niestety wielu znajomych nie przekonało się do ICQ i pojawiło się u mnie Gadu-Gadu (narzekali, że ICQ zbyt skomplikowane, nie polskie i wolne ...)
Sytacja zaczynała się komplikować. Aby pozostać "on-line" należało odpalić całą mase programów. A programów przybywało ...
Z czasem co poniektórzy odkryli Tlen więc by pozostać w kontakcie również i on zagościł u mnie.
Wtem, nagle jak z podziemia, pojawiła się miranda !
Z początku sceptycznie, z pewną taką nieśmiałością Wink podchodziłem do niej. ICQ w dalszym ciągu królowało - mirandzie "chata" brakowało. Aż wreszcie detronizacja ICQ - zdecydowany wybór i całkowita przesiadka na mirande ...

Historia ta pomija wątki co mniejszych i mniej udanych komunikatrów takich jak np. Trillian. Wink
_________________
KruK
Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 17 Mar 2003 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Randall napisał:
Większość moich znajomych też nie chce się przesiąść na mirandę, tłumacząc to tym, że ma za dużo opcji i jest zbyt skomplikowana...

Ja do mirandy przekonalem 4 osoby, no ale kumpel ktory mi ja dal trzyma sie ostro ICQ 2000B, ehh... niektorzy sa niereformowalni. Jego z kolei draznia ciagle aktualzacje i zmiany. Co prawda to prawda, miranda jest chyba jeszcze na troche niskim etapie rozwoju (brakuje chociazby chat'a :\ ) zeby zastapic niektorym ICQ jej stabilnymi werjsami, a dla niektorych faktycznie upgrade'owanie do nightly i nie bycie do konca pewnym czy bedzie dzialac jest uciazliwe. Mi ona rekompensuje sie szybkoscia i wieloma protokolami, a jak cos sie nie podoba, to wylaczam.

Randall napisał:
Szkoda, że nie ma mirandy na linuxa... :(

Niestety na forum sourceforge maja co do tego racje, nie chce zeby miranda przypominala mozille (nie zebym sie czepial, to jest bardzo dobra przeladarka, ale trochu sie dlawi). :\
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kfiadeg Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 459
Skąd: p0yebanitze

PostWysłany: 17 Mar 2003 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja przygoda z MIM jest podobna do tej którą opisał mina86. Daaaawno temu było ICQ - i to w sumie na chwile "zobaczyć jak to jest", potem GG (SMSExpress?). Potem stałe łącze i od razu Tlen.pl wraz z obsługą protokołu GG, bo PaduPadu już sie mocno po.... zmieniło...
W między czasie czasami ICQ bo kilku znajomych wyjechało zagramanicę. A potem na forum tlena przypadkiem trafiłem na czyjś (już nie pamiętam czyj) link na strone mirandy. I tak juz zostałem....
Odświeżyłem ICQ, przy okazji pocztowej wp miałem też wpkontakt, więc tez go uzywam, zwłaszcza od momentu kiedy stał się jabberem, do tego zdawna zapomniane konto AOL - a nóż sie przyda Wink i już nie zmienie mirandy na nix innego.
Miranda zachwyca stopniem konfigurowalności - i to jest główny atut. No i oczywiście oszczędność zasobów systemowych. A do tego jest śliczna Very Happy

KRUK - staaaaaaaaaaaryyyy.... ale masz pojechanego avatara! Wink szkoda że zajmuje ponad 50k (~=>10 sekund modemowych)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KruK Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 16 Mar 2003
Posty: 21
Skąd: z kwiatka na kwiatek

PostWysłany: 17 Mar 2003 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kfiadeg napisał:
(...)KRUK - staaaaaaaaaaaryyyy.... ale masz pojechanego avatara! Wink szkoda że zajmuje ponad 50k (~=>10 sekund modemowych)

Alez dziękuje. Razz Wink
To tylko moja skromna fizjonomia. 8)

Niestety zajmuje tyle gdyż:
nie chciałem nikomu psuć przyjemności
z oglądania mojej gęby w wysokiej jakości.
Twisted Evil Laughing
_________________
KruK
Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 17 Mar 2003 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No avatar fajna sprawa, ale czy ten fajnisty kruk musi byc pod kazdym Twoim postem? Fajne to ale troche zbyt duzo placu zajmuje. Forum dyskusyjne, dyskusyjne forum... do dyskusji ono stworzone, nie do podziwiania obrazkow. Czy jest szansa ze kruka zlikwidujesz? Ladnie prosze...
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KruK Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 16 Mar 2003
Posty: 21
Skąd: z kwiatka na kwiatek

PostWysłany: 18 Mar 2003 1:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sygnaturce nie ma żadnych obostrzeń co do treści ani tego co przedstawia. Razz Wink
Może poza ograniczeniem 255 znakami w których się zmieściłem. Very Happy
Ale skoro Ci to przeszkadza ... Sad
_________________
KruK
Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Randall Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 16 Mar 2003
Posty: 136
Skąd: Warsaw, Poland

PostWysłany: 18 Mar 2003 1:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się wypowiem tak - extra to wygląda, ale niedawno sam miałem modem i chyba bym się deko oburzał...
Bo teraz to mi wogóle nie przeszkadza - nawet miłe urozmaicenie Smile
_________________
If You can't really say what You don't really know,
Then You don't really know what You can't really say.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 18 Mar 2003 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KruK napisał:
Ale skoro Ci to przeszkadza ... :(

Tu chodzi bardziej o ludzi dla ktorych kazdy dodatkowy kilo bajt jest wazny (a tacy sa w dalszym ciagu). Poza tym na dluzsza mete to trochu niewygodne mi sie wydaje poprostu. Gdybys tak sie w jakas dyskusje zacieta wdal to polowa strony zajeta byla by krukami. :]
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KruK Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 16 Mar 2003
Posty: 21
Skąd: z kwiatka na kwiatek

PostWysłany: 18 Mar 2003 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm ...
No tak, rozumiem racjonalne argumenty. Zgadzam się, że dla kogoś kto siedzi na modemie to jest gehena każdy dodatkowy bajt.
Z drugiej strony cieszę się, że ktoś uznał moją skromną sygnaturke za miłe urozmaicenie Smile
Sam jednak czuje się nie pełny ( Wink ) będąc bez sygnaturki więc przywracam jej oryginalny wygląd.
Ale z zastrzeżeniem - jeśli tylko ktoś się przyzna, że siedzi na modemie to ją zuruck zredukuje.
Tym sposobem myśle, że zadowole wszszytkich ...
.. i siebie. Twisted Evil
_________________
KruK
Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kfiadeg Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 459
Skąd: p0yebanitze

PostWysłany: 19 Mar 2003 2:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co prafda:
Cytat:
Wyświetla mały obrazek pod informacjami o Tobie przy każdym poście. Tylko jeden obrazek może być wyświetlany, jego szerokość nie może być większa niż 80 pikseli, wysokość większa niż 80 pikseli, a rozmiar większy niż 6kB.

przykazanie w profilu take es, niemniej twoje rozwjonzanie dobre się być wydaje - o ile ktoś cenne minuty modemowe poświęci na czytanie Na każdy temat - toć nie jes to najbardziej czytliwy zakątek tego forum Wink
a lataka w podpisie - hmmm... no nix - obaczy sie....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Anya
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 18 Mar 2003
Posty: 14
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 19 Mar 2003 13:06    Temat postu: Anya's Miranda Odpowiedz z cytatem

1) Bo chcialam mieć ICQ.
2) Bo mi ją podsunięto Razz.
3) Bo mi się podoba.
4) Bo chcę być na tym forum Wink .
5) Bo... może czegoś się nauczę Laughing ...
6) Bo tak.

A używam jej od.... moment.... Very Happy 16 marca Very Happy . Yeah!
_________________
Fuck The System
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor