Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

GG - dziwny problem ... - ROZWIAZANY GG.dll ver. 0.0.2.6
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
raq Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 12 Kwi 2004
Posty: 1502
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 12 Gru 2004 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm a mi to dziwnie pachnie Smile
bo jest tak jak pisalem w poscie wyzej, mam pewna grupe (GRUPE) ludzi gdzie odczytuje mi ich WSZYSTKICH opisy i pokazuje ich stan ... a wiec wft ? ale mysle dalej i patrze na liste kontaktow dalej Smile i tak, w normalnych kontaktach (z poza tej grupy o ktorej mowa wczesniej) mam na 150 osob az 2 dostepne czyli tutaj pokazuje sie ów problem Smile

ALE co dziwnego w tym to to ze tak, owa GRUPA osob sa to ludzie ktorych dodalem bodajze półtora miesiąca temu a wiec mozna ich tak jakby zaliczyc do świeżych Smile bylby to calkowicie przypadek JEDNAK te 2 osoby dostepne na 150 to RÓWNIEŻ osoby dodane NIEDAWNO ... a więc czyżby ten zbieg okolicznosci aż tak głęboko sięgał ? sprawdzcie to u siebie bo mi to troche dziwne sie wydaje Smile

ale zrobilem test, nowy profil i do niego zaladowalem cala liste kontaktow ... i co ?? gówno Acid ehhhh

a więc nie pozostaje nic innego jak proszenie stwórcy o pomoc Wink
_________________
kocham:
"Muzyke przeciw mentalnej niewoli
Zaufaj jej, a ona Cie wyzwoli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 01 Maj 2024 18:41    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W TechnoVolt znajdziesz energooszczędne oświetlenie hal i pomieszczeń magazynowo-produkcyjnych w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy nowoczesne oświetlenie energooszczędne (LED) z zastosowaniem opraw: dekoracyjnych, rastrowych, hermetycznych, przemysłowych, projektorów oraz linii świetlnych.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
enigma
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 16 Maj 2004
Posty: 10

PostWysłany: 12 Gru 2004 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie ta sama sytuacja. Nieraz jest OK ale od dłuższego czasu nie. Czy razem z tym pojawiła się u was taka bajka, że nowe nry gg pojawiają się tak jakby ta osoba do was coś napisała mimo tego że nie Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wallace Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 369
Skąd: Bn/Kra
Wiek: 44 lat(a)

PostWysłany: 12 Gru 2004 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no mi sie tak tez zaczelo dziac Acid dzis, na okolo 2 setki kontaktow gg pod orginalnym klientem widze 30, a w mirce 2 ...

zauwazylem dziwna rzecz, kiedy mam wylaczona opcje tylko dla znajomych i w pluginie gg i gghis to wogole nie pokazuje zadnego kontaktu, natomiast jesli ja zaznacze w ktorymkolwiek lub w obu naraz to sie pojawiaja te dwa kontakty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
an29A Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 156
Skąd: Kraków

PostWysłany: 12 Gru 2004 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

enigma napisał:
U mnie ta sama sytuacja. Nieraz jest OK ale od dłuższego czasu nie. Czy razem z tym pojawiła się u was taka bajka, że nowe nry gg pojawiają się tak jakby ta osoba do was coś napisała mimo tego że nie Question

podobno to sa kontakty ktore dodaly cie do listy.
problem w tym ze ostatnio niby dodal mnie ktos kogo zupelnie nie znam - ale nie chcialo mi sie do niego gadac.
_________________
Wrócę do Mirandy jak będzie wersja na Unixy.
Teraz używam Psi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
urchin Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 18 Paź 2004
Posty: 27
Skąd: zabrze

PostWysłany: 12 Gru 2004 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

potwierdzam, tak samo u mnie - same nowe osoby (ostatnio dodawane), widocznie serwer gg mysli, ze tych starych znamy na tyle dobrze ze wiemy kiedy sa dostepni a ich opisy znamy na pamiec Wink. zrobilem tez maly test wywalajac jeden kontakt i dodajac go na nowo, w ten sposob sie od razu uwidocznil... ale wal, denerwujace jest to, nawet sam sie nie widze na swoim drugim koncie, szkoda tylko, ze na zwyklym gg wszystko jest ok, ludzie w koncu by zmadrzeli i przeszli na jabbera Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vilemo Płeć: kobieta
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Sty 2004
Posty: 822
Skąd: Kraków
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 12 Gru 2004 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sprawdza się teoria, że tylko nowe kontakty pokazuje mircia, gdyż u mnie widać trzy kontakty stare sprzed dwóch lat. Podobnie jest w przypadku wtyczki do jabbera Confused Najwidoczniej u każdej osoby inaczej objawia się problem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
TomekQ Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 417
Skąd: Europa

PostWysłany: 12 Gru 2004 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

urchin napisał:
szkoda tylko, ze na zwyklym gg wszystko jest ok, ludzie w koncu by zmadrzeli i przeszli na jabbera Wink
jak juz bylo pare razy w tym watku wspomniane na zwyklym gg tez nie dziala dobrze - w ramach testow zupelnie inne kontakty pokazywaly mi sie, niz przy mirci, a inne znikaly
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
urchin Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 18 Paź 2004
Posty: 27
Skąd: zabrze

PostWysłany: 12 Gru 2004 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TomekQ napisał:
jak juz bylo pare razy w tym watku wspomniane na zwyklym gg tez nie dziala dobrze - w ramach testow zupelnie inne kontakty pokazywaly mi sie, niz przy mirci, a inne znikaly


wlasciwie to chyba tez ciezko okreslic co dziala dobrze a co nie bo trzeba by do testow zatrudnic wszystkich ludzi ze swojej listy kontaktow, ja wiem tylko tyle ze na zwyklym gg widze znacznie wiecej ludzi dostepnych i z opisami (i nie widzialem zadnej osoby ktora bylaby widoczna w mirandzie a nie byla widoczna w gg). i tak jak napisalem ze wywalilem w mirce jeden kontakt (teraz juz nawet chyba ok 5-ciu) i po dodaniu ich na nowo od razu pokazaly mi sie z opisem, ale bezsensu zeby powtarzac to z cala lista kontaktow Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vilemo Płeć: kobieta
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Sty 2004
Posty: 822
Skąd: Kraków
Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 12 Gru 2004 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TomekQ napisał:
urchin napisał:
szkoda tylko, ze na zwyklym gg wszystko jest ok, ludzie w koncu by zmadrzeli i przeszli na jabbera Wink
jak juz bylo pare razy w tym watku wspomniane na zwyklym gg tez nie dziala dobrze - w ramach testow zupelnie inne kontakty pokazywaly mi sie, niz przy mirci, a inne znikaly


Pozwolę sobie nie zgodzić się, u mnie i innych znajomych wszystko działa dobrze na oryginale gg, jednakże nie bedę się spierać bo może tutaj właśnie jest błędne działanie serwerów gg. No i może to jeszcze zależy z jakiego miejsca Polski się jest Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
leon_master Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 705
Skąd: Gliwice
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 12 Gru 2004 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to jest jakiś netsplit. Od tego kogo widze online zależy to na jaki serwer wejdę. Albo wadliwie działają tylko niektore i nie wiedziec czemu nie zostały odłączone : Pozostaje tylko ich zDoSować i zamknąć Razz a w tlenie u mnie sysko ok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
raq Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 12 Kwi 2004
Posty: 1502
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 12 Gru 2004 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

vilemo napisał:

[...] może tutaj właśnie jest błędne działanie serwerów gg [...]


hm i tutaj jest problem, gdyz dla nas to jest błąd a dla gg nie ... dobrze widac ze oryginalny klient sie łączy i działa bez zarzutów a miranda ? sami widzimy Razz
imho trzebaby jakos to sprawdzic i zrobic zeby dzialalo bo nie wydaje mi sie ze to "samo zniknie" Acid jednak ja osobiscie takich umiejetnosci nie posiadam, dlatego czekam ... tak jak wiekszosc z nas ... jednak czy sie doczekamy czegokolwiek ? być może to jest propaganda gg ? kto wie Wink
_________________
kocham:
"Muzyke przeciw mentalnej niewoli
Zaufaj jej, a ona Cie wyzwoli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
raq Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 12 Kwi 2004
Posty: 1502
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 12 Gru 2004 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeON_MaSTeR napisał:
Jak dla mnie to jest jakiś netsplit. Od tego kogo widze online zależy to na jaki serwer wejdę. Albo wadliwie działają tylko niektore i nie wiedziec czemu nie zostały odłączone : Pozostaje tylko ich zDoSować i zamknąć Razz a w tlenie u mnie sysko ok.


a mi sie wydawało że najpier sie łączy z serverem a potem jest ściagana lista uzytkownikow ktorzy sa dostepni Smile a nie na odwrót Razz

edit:
wlasnie sprawdziłem i mam tak ze niezaleznie na jaki server sie polacze to i tak widze ciagle tych samych 3 uzytkownikow ... wiec to raczej nie to Razz
_________________
kocham:
"Muzyke przeciw mentalnej niewoli
Zaufaj jej, a ona Cie wyzwoli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jankes
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 10 Kwi 2003
Posty: 8

PostWysłany: 12 Gru 2004 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest netsplit ani nic podobnego moim zdaniem, poniewaz na ekg widze wszystkich. A na mirce mam tylko 3 osoby. Sadze ze wina lezy po stronie plugina do gg. Choc moge sie mylic. Very Happy


/edit
No coz sprawdzilem jak wyglada sprawa na padu-padu www. Takze tam wszytskich widze Wink No czary czary Very Happy
_________________
--
Pozdrawiam
Jankes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
St3fan
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 08 Kwi 2003
Posty: 41
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: 12 Gru 2004 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpisuję się pod tym co napisał Jankes. Szczerze mówiąć na początku również myślałem, że to chwilowe, ale jak widać sytuacja trwa już od kilku dni.
IMHO. zmienili w oryginalnym kliencie, przez co tylko (?) na Mirandzie coś się pokopało?
Wywalenie protokołu nie ma większego sensu (chociaż zastanawiałem się nad tym), gdyż większość ludzi korzysta tylko i wyłącznie z GG - zresztą stanowią przez to jakieś 2/3 moich kontaktów. Niestety.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ex_chudy Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 18 Lis 2004
Posty: 6
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 12 Gru 2004 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

St3fan napisał:
, że to chwilowe, ale jak widać sytuacja trwa już od kilku dni.


U mnie narazie chwilowe bo zaczeło sie dzisiaj
Smile
Ale właśnie zauważyłem ze część (jeśli nie wszystkie) osób mnie nie widzi jako dostępnego tylko nadal jako nieodstepnego z opisem. Czyli tak jakby do serwera nie doszła informacja o zmianie mojego stanu.
I druga zauważona rzecz: tak jak inni juz potwierdzili zależnie od serwera do którego się podłacze lista osób "widocznych" sie zmienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor