Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Opisy stanów pod kontaktami - dyskusje/pomysły
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Pokaż/schowaj Top Info
Top Info

najistotniejsze informacje z tematu
Temat o aktualnie stosowanym rozwiązaniu i download pluginów

Arrow http://miranda-im.pl/viewtopic.php?t=3364
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
OnO Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 617
Skąd: Polska, Kraków

PostWysłany: 01 Gru 2004 18:40    Temat postu: Opisy stanów pod kontaktami {Thinking it loud...} Odpowiedz z cytatem

Cześć,

Wiem, że było to wałkowane tysiąc razy. Mimo to proszę moderatorów, żeby od razu nie wycinali mojego tematu i nie odsyłali mnie do FAQ. Bo ja w innej sprawie....

Myśląc trochę nad tym i oglądając źrodła aktualnego (alpha) pluginu clist, jako że teraz Miranda ma okno listy kontaktów wrzucone do pluginu, stwierdziłem, że nie dostrzegam większego problemu, żeby zrobić ten cholerny ficzer uwielbiany przez ex-Gadu-Gadowiczów. Pogadałem trochę z EgoDustem... prawdopodobnie w wolnej chwili zrobię to jako fork pluginu clist... no.. to tyle.

Pozdrawiam,
_________________
OnO używa teraz Mac-a, precz z Windowsem Ecoute radio electro[u]nique dans Limbik Frequencies
Mama Polskiego Forum Mirandy IM
"oryndż dżus end kołk pliz"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 13 Maj 2024 5:28    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W TechnoVolt znajdziesz energooszczędne oświetlenie hal i pomieszczeń magazynowo-produkcyjnych w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy nowoczesne oświetlenie energooszczędne (LED) z zastosowaniem opraw: dekoracyjnych, rastrowych, hermetycznych, przemysłowych, projektorów oraz linii świetlnych.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 01 Gru 2004 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o rany....
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
OnO Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 617
Skąd: Polska, Kraków

PostWysłany: 01 Gru 2004 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nazir: boisz sie zalewu przez użySZKODNIKÓW z Gadu-Gadu ???? Evil or Very Mad
_________________
OnO używa teraz Mac-a, precz z Windowsem Ecoute radio electro[u]nique dans Limbik Frequencies
Mama Polskiego Forum Mirandy IM
"oryndż dżus end kołk pliz"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 01 Gru 2004 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OnO napisał:
Nazir: boisz sie zalewu przez użySZKODNIKÓW z Gadu-Gadu ???? Evil or Very Mad
nie boje sie bo i tak nas zalewaja nie zauwazyles Question ...mam nadzieje, ze bedzie sie to dalo wylaczyc Evil or Very Mad
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
OnO Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 617
Skąd: Polska, Kraków

PostWysłany: 01 Gru 2004 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No przeciE mówię, że forknę to z pluginu CList. Więc wyłączone będzie domyślnie... póki nie zamienisz clist.dll na GGsuperhiperclist.dll. ;P
_________________
OnO używa teraz Mac-a, precz z Windowsem Ecoute radio electro[u]nique dans Limbik Frequencies
Mama Polskiego Forum Mirandy IM
"oryndż dżus end kołk pliz"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
damjanek Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 12 Kwi 2003
Posty: 381
Skąd: Poznań
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 01 Gru 2004 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podpinam sie pod ten topic, bo w sumie sprawa dosc podobna...
chodzi o propozycje pluga, ktory tworzylby ramke no i po zaznaczeniu kontaktu, wyswietlalby opis tego oto kontaktu..
dzialaloby to pod multiwindow...takie samo cos bylo niegdys w gg client (czy jest dalej, to ine wiem)...
moze ktos sie zaoferuje ze zrobieniem czegos takiego ? byloby milo
_________________
...wiem którędy wiedzie mnie moja droga...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Klekot Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 05 Sty 2004
Posty: 426
Skąd: Poznań

PostWysłany: 01 Gru 2004 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIE KLOCCIE SIE !

dla niektorych bedzie to przydatne dla innych nie, a zrobia tak jak beda chcieli...

nie mozemy sie klocic, jestesmy po jednej stronie, przeciwko GADUGADU wiec wspolpracujmy

/edit
wlasnie cos takiego byloby najbardziej przydatne jak Damjanek mowi. tak samo jest np w kadu pod *nixy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 01 Gru 2004 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OnO napisał:
No przeciE mówię, że forknę to z pluginu CList. Więc wyłączone będzie domyślnie... póki nie zamienisz clist.dll na GGsuperhiperclist.dll. ;P
a co bedzie dla osob ktorzy korzystaja z clist_mw Question no i co jakis czas sa poprawki clist. wiec bedziesz go tez wypuszczal z nowymi poprawkami Question
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
OnO Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 617
Skąd: Polska, Kraków

PostWysłany: 01 Gru 2004 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak będzie działało to pogadam z EgoDustem, żeby zrobił z tego włączany ficzer w clist.
Generalnie taki mod wygląda na ok 20-40 linijek kodu.
_________________
OnO używa teraz Mac-a, precz z Windowsem Ecoute radio electro[u]nique dans Limbik Frequencies
Mama Polskiego Forum Mirandy IM
"oryndż dżus end kołk pliz"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
damjanek Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 12 Kwi 2003
Posty: 381
Skąd: Poznań
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 01 Gru 2004 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeciez to nie problem chyba dogadac sie, i wrzucic to bezposrednio na cvs.... co jakis czas przeciez clist_mw i clist_classic sa z grubsza 'synchronizowane' (mam na mysli to, ze nowe rzeczy sa dodawane do obu wersji, wiec nie jest tak, ze sa jakies ogromne roznice miedzy jednym i drugim plugiem, w kwestii features'ow)..
ten hook nie musi byc przeznaczony tylko i wylacznie dla polskich uzytkownikow mirandy... jesli bedzie to jako opcja, no to jak dla mnie jak najbardziej trzeba to dac na cvs....
mam nadzieje, ze napisalem to w miare sensownie...i wszyscy mnie zrozumieja
_________________
...wiem którędy wiedzie mnie moja droga...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OnO Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 617
Skąd: Polska, Kraków

PostWysłany: 01 Gru 2004 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klekot napisał:
NIE KLOCCIE SIE !

Ale ja uwielbiam sie kłócić !!!! .... Tak tak... kłóćmy się ..... aha...
Razz

Najwiekszym problemem, który trzeba przejść jest fakt że mamy doczynienia z kontakt listą o wierszach o stałej wysokości.. Z tym będzie trochę zabawy. Jako, że to jest używane w wielu miejscach.

Pozdro,
_________________
OnO używa teraz Mac-a, precz z Windowsem Ecoute radio electro[u]nique dans Limbik Frequencies
Mama Polskiego Forum Mirandy IM
"oryndż dżus end kołk pliz"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 01 Gru 2004 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OnO a można wiedzieć jak chcesz to rozwiązać? Czy będzie to w dalszym ciągu zmiana nazwy kontaktu czy jakoś bardziej ambitnie zrobione? Pytam bo ostatnio jeden ktoś do mnie z dość dziwnym problemem napisał że mu nazwy kontaktów tylko do 125 znaków są maksymalnie, sprawdziłem i faktycznie ma facet rację, ograniczenie takie. Czy to ograniczenie nie będzie problemem? Oraz czy planujesz jakąś możliwość wybrania użytkowników dla których to miałoby działać (coś jak wybór mStatus lub opcja Tooltip Info aby ten współdziałał z opcją 'Supress online notification')?
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
OnO Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 617
Skąd: Polska, Kraków

PostWysłany: 01 Gru 2004 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:
OnO a można wiedzieć jak chcesz to rozwiązać? Czy będzie to w dalszym ciągu zmiana nazwy kontaktu czy jakoś bardziej ambitnie zrobione? Pytam bo ostatnio jeden ktoś do mnie z dość dziwnym problemem napisał że mu nazwy kontaktów tylko do 125 znaków są maksymalnie, sprawdziłem i faktycznie ma facet rację, ograniczenie takie. Czy to ograniczenie nie będzie problemem? Oraz czy planujesz jakąś możliwość wybrania użytkowników dla których to miałoby działać (coś jak wybór mStatus lub opcja Tooltip Info aby ten współdziałał z opcją 'Supress online notification')?

Zrobić to trzeba tak.. 1sze wysokość itemu na liście musi być liczona dynamicznie... nie może być tak że to jakaś stała wartość. Lista jest malowana programowo przez Mirandę, więc po prostu trzeba dodać w odp. miejscu malowanie odpowiedniej linijki odpowiadającej za opis stanu. I tyle.

Na razie jest to dyskusja nad czymś czego nie ma... więc nie wgłębiajmy sie w szczegóły. Chciałem tylko dać nadzieję 8) tym co tęsknią za tym ficzerem.

Pozdro,
_________________
OnO używa teraz Mac-a, precz z Windowsem Ecoute radio electro[u]nique dans Limbik Frequencies
Mama Polskiego Forum Mirandy IM
"oryndż dżus end kołk pliz"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 01 Gru 2004 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OnO napisał:
Na razie jest to dyskusja nad czymś czego nie ma... więc nie wgłębiajmy sie w szczegóły. Chciałem tylko dać nadzieję 8) tym co tęsknią za tym ficzerem.

Łeee, to my jeszcze daleko w lesie jesteśmy, swego czasu przecież był nawet screen na forum z taką listą, a do teraz nie ma wtyczki. [;
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dg-grey
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 05 Mar 2003
Posty: 59
Skąd: Niepokalanów

PostWysłany: 01 Gru 2004 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie to tam <>< mnie jest dobrze jak jest nie potrzebuje tego typu bajeru, ale jak juz ma byc to jak dla mnie lepiej by wygladal taki ze jak sie klika na dany kontakt z opisem pokazywala sie podnim ramka jak tu ktos wyzej napisal a nie tego typu ze caly czas sa widoczne opisy pod kontaktami tak jak to jest w orginalnym kliencie

btw, i tak mi sie od kilku dni mStatus z nowa nighlty wiesza przy polaczeniu sie gg z serverem ; <
btw2, ej OnO napraw ten problem z gg co ci Damjanek juz pisal ze trzeba 2x kliknac zmiane statusu zanim sie zatwierdzi i gg go zmieni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor