Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Zrób lepszy użytek ze swojego komputera - pomóż nauce! :)
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
an29A Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 156
Skąd: Kraków

PostWysłany: 23 Maj 2004 19:22    Temat postu: Zrób lepszy użytek ze swojego komputera - pomóż nauce! :) Odpowiedz z cytatem

http://www.stanford.edu/group/pandegroup/folding/
Zobaczcie koniecznie. Coprawda nie ma wersji po polsku ale kazdy na pewno zrozumie o co chodzi.

W skrocie wyglada to tak:
Folding@home jest to projekt obliczen rozproszonych - czyli wiele komputerow na swiecie oblicza drobne czesci calego projektu. W tym przypadku jest to projekt poswiecony naukom medycznym.
Kazdy moze zainstalowac u siebie maly program kliencki ktory bedzie ciagle u niego dzialal w tle.
Absolutnie to nie przeszkadza gdyz program dziala na najnizszym priorytecie i wykorzystuje tylko nieuzywane zasoby komputera - ktorych wbrew pozorom kazdy ma calkiem duzo. Program po przetworzeniu jednej czesci odsyla wyniki z powrotem i pobiera kolejna czesc. itd.

Kazdy kto ma komputer chodzacy przez duza ilosc czasu i posiadajacy stale polaczenie z internetem powinien sie tym zainteresowac - w koncu w obecnych czasach malo kto w pelni wykorzystuje moc swoich komputerow a w ten sposob mozemy pomoc slusznej sprawie.

http://www.stanford.edu/group/pandegroup/release/Folding@Home4.EXE
klient pod dowolna wersje Windows.

klienta mam juz 2 miesiace i ani razu mi sie nie zawiesil ani nie spowodowal zadnych uszkodzen.
jedyny drobny mankament pojawia sie kiedy ogladamy okienko w ktorym pojawia sie animacja czasteczki - po otworzeniu tego okna moga sie pojawic problemy z dzialaniem pelnoekranowych programow korzystajacych z directx - czyli gier. gierki wtedy wychodza na pulpit tuz po uruchomieniu Confused pomaga tylko restart kompa.
jedyna ale skuteczna rada jest po prostu nie ruszanie programu Very Happy
wystarczy zeby sobie spokojnie siedzial w trayu i robil pozyteczne rzeczy 8)
_________________
Wrócę do Mirandy jak będzie wersja na Unixy.
Teraz używam Psi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 27 Kwi 2024 13:50    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


Oferta TechnoVolt to systemy monitoringu video - telewizji przemysłowej (CCTV) profesjonalnie i w dobrych cenach.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy monitoringu video z zastosowaniem: rejestratorów DVR/NVR/IP (hybrydowych) obsługujących wiele standardów (PAL, AHD, TVI, CVI, FullHD, 1080p, 720p, IP) oraz kamer CCTV wysokiej rozdzielczości (kuliste, z oświetlaczem IR, kopułowe, z wysięgnikiem, antywandal, hermetyczne, zoom/PTZ) znanych producentów (BCS, Dahua, Bosh, Gemini, APTI, Hybro, AV-Tech).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 23 Maj 2004 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zebym to ja byl do konca pewien, ze przy okazji nie oblicza dna dla jakiejs nowej odmiany wirusa pozniej stosowanego w broni chemicznej masowego razenia Rolling Eyes Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leon_master Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 705
Skąd: Gliwice
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 23 Maj 2004 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z przedmówcą. Albo że nie pomaga tworzyć jakiegoś matrixa albo nie renderuje filmów disneyowi, bo juz taki przypadek był. BTW w UT na pewno miałbym kilka fpsów mniej. Dla mnie tandeta Exclamation Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
an29A Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 156
Skąd: Kraków

PostWysłany: 24 Maj 2004 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leon_master:
po pierwsze: nie masz UT uruchomionego caly czas Suspect
po drugie: nie sadze, bo:
1) Folding@home chodzi na najnizszym priorytecie wiec zywi sie tylko resztkami - UT mu raczej nic nie zostawi
2) jak ci chodzi UT to masz wystarczajaco dobrego kompa zeby tym bardziej nie zauwazyc roznicy Suspect
3) nawet nie wyprobowales a juz narzekasz...

DjLotos: mozesz sprawdzic na stronie Stanford University nad czym pracuja. o wirusy moglbys sie martwic gdyby to byl projekt CIA Suspect
_________________
Wrócę do Mirandy jak będzie wersja na Unixy.
Teraz używam Psi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 24 Maj 2004 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

an29A napisał:
DjLotos: mozesz sprawdzic na stronie Stanford University nad czym pracuja. o wirusy moglbys sie martwic gdyby to byl projekt CIA Suspect

Spoko, tak sobie zazartowalem Wink

ale kto wie czy jakas zaimplementowana przez jakiegos naukowca fanatyka funkcja nie wylicza przy okazji jakiegos projektu niczym z filmu Cube Wink Laughing

Tego nie wie nikt i moze nie wiedziec mimo instytutow itp. wlasnie takie przykrywki sa najlepsze Wink

zazwyczaj prawda wychodzi na jaw jak juz jest za pozno... Smile

wtedy tez nie ma winnych Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leon_master Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 705
Skąd: Gliwice
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 24 Maj 2004 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak czy tak chromole to. raz od czasu spowalnia łącze żeby odebrać i wysłać dane a przez to czasem się tworzy lag. i IMHO nie ma takiego programu co się zawsze żywi tylko resztkami.
A o tym czy renderuje przypadkiem film disneyowi to nigdy nie napiszą. Na stronie entropii nic nie pisało ale jakoś się wydało. A może za jakas kase uniwersytet stanforda cos tam komercyjnego dosyła do reszty naukowych danych?
tego nikt nie wie ale jakby sie okazało to na pewno zaraz wyrzuciłbyś to.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
an29A Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 156
Skąd: Kraków

PostWysłany: 24 Maj 2004 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Djlotos: nie wierze w spiskowa teorie dziejow Smile
Leon_master: przy 0.5Mb laczu kilka kilobajtow dziennie naprawde mnie nie zbawi. innych tez nie.
a jesli chodzi o resztki to:
jesli masz winnt nacisnij ctrl-alt-del i zobacz ile czasu procesora zjada ci Proces Bezczynnosci Systemu
jesli masz win9x to sciagnij sobie jakis program ktory ci pokarze ile mocy procesora ciagle ci sie marnuje 8)
poza tym watpie zeby tak powazana instytucja jak uniwersytet Stanford robila takie dziecinne tricki. oni maja wazniejszy cel - badania.
_________________
Wrócę do Mirandy jak będzie wersja na Unixy.
Teraz używam Psi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
leon_master Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 705
Skąd: Gliwice
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 24 Maj 2004 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla kasy kazdy zrobi wszystko. A ja na nadmiaru mocy nie posiadam pomimo durona 1.2 i 128MB ramu + gfx geforce 2 mx max(go) z 64mb ramu
przewaznie te wskazania nie sa zbyt dokladne ale u mnie czesto 100% Wink
a łącze 1Mbps, więc nie mam na co narzekać. ale i tak nie mam ochoty tego instalować bo miejsca na 40-gigowym dysku mam ok 600 mb czyli każdy bit się liczy bo jak coś jeszcze trzeba bedzie wgrać i zabraknie miejsca to co?
Rzeczywiście przetwarzanie rozproszone jest lepsze niż multiprocessing ale ja nie mam na to ochoty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
an29A Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 156
Skąd: Kraków

PostWysłany: 24 Maj 2004 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam Athlona 1.1 Ghz (reszta nie ma znaczenia, choc lepsze od twoich - 768MB RAM, GF FX5200 128MB RAM) - czyli porownywalnie.
co do wskazan - chyba cos krecisz Wink
lacze masz 2 razy szybsze ode mnie i zapewne bez limitow (ja mam 16GB/mies.) wiec tym bardziej zrzedzisz Wink
a miejsce? ja mam 20GB dysk i jakos nie narzekam.
F@H zajmuje mi rowne magiczne 6.66MB Very Happy (czyli tyle co nic w porownaniu z 20 czy 40GB, zwlaszcza jak ktos ma nagrywarke lub jak mu winda zzera 100x wiecej miejsca - same logi i inne pie... zajmuja w niej kilkadziesiat MB)
nie zmuszam cie ale widac ze ty szukasz dziury w calym Suspect
_________________
Wrócę do Mirandy jak będzie wersja na Unixy.
Teraz używam Psi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
SieRadz Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 31 Sie 2003
Posty: 195
Skąd: PL/Siemianowice

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 25 Maj 2004 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaki bezsens, po co instalowac cos z czego nie mam korzysci... nie chce zeby to brzmialo egoistycznie, bo w wielu sprawach przeciez sie poswiecam, nie cierpiac zadnych dóbr Smile no ale to, to jest przesada... nawet nie wiesz, co sie w tym programie dzieje i jaki bedzie tego cel (tak naprawde)
instalowanie takiej badziewii to marotrawstwo (btw: to wlasnie kuje do matury, ktora mam pojutrze, i dopiero co powtarzalem "Przypowiesc o synu marnotrawnym" SmileSmile )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
an29A Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 156
Skąd: Kraków

PostWysłany: 25 Maj 2004 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SieRadz napisał:
jaki bezsens, po co instalowac cos z czego nie mam korzysci... nie chce zeby to brzmialo egoistycznie, bo w wielu sprawach przeciez sie poswiecam, nie cierpiac zadnych dóbr Smile


twoje stwierdzenie nieco przypomina zachowanie psa ogrodnika - "sam nie zje a innym nie da".
albo nawet "jestem dobroczynny, ale nikomu nic nie dam"
toz to hipokryzja...

SieRadz napisał:
no ale to, to jest przesada... nawet nie wiesz, co sie w tym programie dzieje i jaki bedzie tego cel (tak naprawde)


widzisz... problem polega na tym ze ja ufam uniwerkowi Stanford... podobnie ci co maja Seti ufaja jego tworcom.
tylko ze F@H ma ta przewage nad Seti iz zawsze zrobi cos konkretnego podczas gdy Seti ciagle tylko szuka a szansa ze cos znajdzie dazy do zera.

SieRadz napisał:
instalowanie takiej badziewii to marotrawstwo (btw: to wlasnie kuje do matury, ktora mam pojutrze, i dopiero co powtarzalem "Przypowiesc o synu marnotrawnym" SmileSmile )


dla mnie marnotrastwem jest zmarnowany czas procesora - skoro prad zre to moglby cos robic a nie opieprzac sie w 80%.
_________________
Wrócę do Mirandy jak będzie wersja na Unixy.
Teraz używam Psi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
SieRadz Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 31 Sie 2003
Posty: 195
Skąd: PL/Siemianowice

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 25 Maj 2004 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

an29A napisał:
twoje stwierdzenie nieco przypomina zachowanie psa ogrodnika - "sam nie zje a innym nie da".
albo nawet "jestem dobroczynny, ale nikomu nic nie dam"
toz to hipokryzja....

oj stary, zebys Ty wydal na innych ludzi tyle pieniedzy co ja... mylisz sie co do mnie... wiecej daje niz biore, zapewniam... ale ten program to naprawde nie klawa rzecz... zreszta wszyscy stwierdzili tak jak ja Smile poza tym mam za slabego kompa na takie cos... i za slaby internet... ale gdyby sie trzeba fest poswiecic to bym to zrobil...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
an29A Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Mar 2004
Posty: 156
Skąd: Kraków

PostWysłany: 26 Maj 2004 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SieRadz napisał:
oj stary, zebys Ty wydal na innych ludzi tyle pieniedzy co ja... mylisz sie co do mnie... wiecej daje niz biore, zapewniam...

nie chodzilo mi o ogolnie tylko o ten szczegolny przypadek Smile

SieRadz napisał:
ale ten program to naprawde nie klawa rzecz... zreszta wszyscy stwierdzili tak jak ja Smile

3 osoby = wszyscy?
reszta pewnie tego nie czytala, jest leniwa, albo sie boi Razz Razz Razz

SieRadz napisał:
poza tym mam za slabego kompa na takie cos... i za slaby internet... ale gdyby sie trzeba fest poswiecic to bym to zrobil...

za slaby internet to tylko modemowcy maja.
sprawdz najpierw ile czasu twojego procesora jest niewykorzystane zanim stwierdzisz ze masz za slabego kompa.
poza tym "ziarnko do ziarnka..."
_________________
Wrócę do Mirandy jak będzie wersja na Unixy.
Teraz używam Psi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Genie
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 25 Maj 2004
Posty: 18
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 26 Maj 2004 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam 166mhz i juz ściągnąłem ten program. Żadnej różnicy nie poczułem a przynajmniej raz zrobie coś dla nauki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SieRadz Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 31 Sie 2003
Posty: 195
Skąd: PL/Siemianowice

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 29 Maj 2004 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no a moj internet to 6-7 kb/s download i okolo 500 kb/s upload
wiec przy downloadzie to ja raczej tego programu nie zainstaluje Acid
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor