Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Propaganda: Linux vs Windows
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kirsen Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 02 Gru 2003
Posty: 223

Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 10 Cze 2004 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mac'i sa najlepsze nie tylko do grafiki.. ogolnie sa fajne.. szkoda ze cholernie drogie, totalnie niekompatybilne i tak malo w Polsce popularne. Ale po 3 latach kursu obslugi tego komputera i programowania na nim, wiem co mowie Smile
A windws jest ich nedzna podrobka (ta klepsyderka zamiast zegarka.. ech..). Ale coz zycie toczy sie dalej i tak na swiecie rzadzi Microsoft.. a linux to swietny sysytem, ale nie kazdy sobie moze pozwolic zeby sie na niego przesiasc.
Hmm.. ale bezproduktywna notka Wink Jak i caly temat Smile
_________________
Pozdrawiam,
Kirsen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 17 Maj 2024 17:22    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


Z TechnoVolt zbudujesz szybko wysokiej klasy sieci strukturalne (LAN) i teletechniczne w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży informatycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy automatykę budynkową i teletechnikę z zastosowaniem: wysokiej klasy okablowania UTP, FTP, cat5e, cat6, cat7 (skrętka) oraz transmisji światłowodowej, szaf serwerowych RACK 19'' i wyposażenia (serwery, routery, switche, patch panele, zasilacze UPS) oraz punktów dostępowych WiFi.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vicious
Gość






PostWysłany: 10 Cze 2004 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja wlasnie przymierzam sie do sciagniecia sobie z us laptopa mac`a... soft... nie jest to az tak duzy problem... na zaden system chyba nie jest... oczywiscie jezeli tylko do tego do czego nas ten soft interesuje istnieje.
niestety ja jak narazie nie mialem okazji powaznie sie pobawic tego typu kompem, ale slyszalem same dobre rzeczy... kieeedys w LO jeszcze bawilem sie takim przedpotopowym i mnie tylko wqrzal... ale sadze, ze to byla wina, ze ten mac juz wtedy byl przedpotopowy.
a z linux`em... przesiasc mi sie chce... ale jak juz wyzej ktos zauwazyl... samozaparcia poteznego trzeba (no i ja osobiscie potrzebuje drugiego dobrego kompa, bo te dwa pozostale procz tego na ktorym zazwyczaj siedze sa na dzisiejsze czasy za malo wydajne jak na moje potrzeby), ze lubie grac odpada stawianie lina na tym kompie.
system jak system, kazdy ma swoje plusy i minusy, kazdy jest na swoj sposob dobry i zly, bo kazdy ma wady i zalety... wqrza mnie tylko to peplanie o monopolistycznym m$... koles robi kase potezna i chyba to ludzi denerwuje z czystej zawisci.. monopol? jaki monopol jak jest dostepna cala gama innych systemow, sami to stwierdzacie. jezeli dalej uwazacie windowsa za monopolowy system to otworzcie slownik na hasle monopol i przeczytajcie definicje ze zrozumieniem. wolny jest rynek, kazdy moze sprzedawac swoje produkty jak chce i za ile chce, a windowsy nie sa az tak drogie... sie czepiaja ceny ci co maja kompy za 5k a szkoda im 400 na system (oczywiscie zakladajac, ze chca windowsa),
a rozmowy typu linux lepszy czy windows to glupota i bezsens, nigdy nie widzialem takiej rozmowy (co to w ogole za czasy nastaly, ze rozmowy sie widzi, a nie slyszy Wink )ktora by do czegos prowadzila. to jak ze sztuka, kobietami etc.
nie to piekne co piekne, tylko to co sie komu podoba.
i az mi sie cytat z dnia swira przypomnial... moja racja jest lepszejsza bo mojsza.... czy jakos tak to lecialo, kazdy chyba wie.
Powrót do góry
Joystick
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 2
Skąd: Kielce

PostWysłany: 11 Lip 2004 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Używam linuxa od niedawna. Jako dodatkowy system, dla zabawy Smile. Najpierw MDK 9.2... wszystko super, ale miałem problemy z wydajnością 2D (??!!). Nikt nie był mi w stanie pomóc. Ut2k4 dzialalo super, 3D więc było ok... Radeon 9500PRO. Później kilka live cd, aurox, zobaczylem jak 2D sprawuje sie na R9200 (a dzialalo swietnie) i ktoś polecił Gentoo... no i mam. Były problemy z 2D, ale rozwiązałem...

Ogólnie system świetny, szczególnie właśnie Gentoo, dzięki jego wspaniałemu /usr/portage. Ale brakuje niektorych programów windowsowych. Mirandy Smile, ale to rozwiąże Wine. Na razie konfiguruje wszystko. Polecam, jako dodatkowy system...
_________________
.:Pozdrawiam, Joystick:.
.:Gentoo 2004.1/WinXp:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bags_Bunny Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 02 Lut 2003
Posty: 365
Skąd: Poznań

PostWysłany: 11 Lip 2004 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja uzywam sobie slackware linux jakos podstawowy (i w sumie jedyny, windowsy jakies uzywam _bardzo_sporadycznie_ jedynie jak cos komus w nich pomagam) i jestem z niego bardzo zadowolony... w mdk jest stanowczo za bardzo namieszane a w slacku jest wszystko czyste chodzi wydajnie szybciutko... gentoo jest imo zbyt upierdliwy z ta kompilacja...
_________________
php ma w zasadzie tylko jedna zalete - dziala | fatal error: ms windows system found
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Joystick
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 10 Lip 2004
Posty: 2
Skąd: Kielce

PostWysłany: 13 Lip 2004 1:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby upierdliwy Very Happy, ale piękne jest to emerge. Dwie komendy i caly system zupdatowany Smile.
_________________
.:Pozdrawiam, Joystick:.
.:Gentoo 2004.1/WinXp:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
damjanek Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 12 Kwi 2003
Posty: 381
Skąd: Poznań
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 13 Lip 2004 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

true....gentoo ovvnz....Smile

:B is playin: Ed Rush And Optical - Live Part 2 [Live at One Nation and Heat 02/11/2000 #02]
_________________
...wiem którędy wiedzie mnie moja droga...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bags_Bunny Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 02 Lut 2003
Posty: 365
Skąd: Poznań

PostWysłany: 14 Lip 2004 3:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Joystick napisał:
Niby upierdliwy Very Happy, ale piękne jest to emerge. Dwie komendy i caly system zupdatowany Smile.

w slacku dzieki swaretowi mam to samo
_________________
php ma w zasadzie tylko jedna zalete - dziala | fatal error: ms windows system found
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kumagoro
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 12 Cze 2004
Posty: 32

PostWysłany: 27 Paź 2004 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaką dystrybujcę proponujecie dla nowicjusza? Wstęp na Knoppixie już mam ale teraz chcę jajko na twardo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leon_master Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 705
Skąd: Gliwice
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 27 Paź 2004 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mandaryna, fedora,red hat... dobre dla beginnerow ale to kupy Acid
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 27 Paź 2004 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli lubisz się babrać to ja zaczynałem ostatnio przygodę na gentoo z bardzo niewielkim stażem wcześniej jeśli chodzi o konfiguracje pingwina. Troche to trwało ale udało się go zainstalowć i nawet zmusić do pracy jako takiej... ale ten brak softu jest dobijający.
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
leon_master Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 705
Skąd: Gliwice
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 27 Paź 2004 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No co? nawet IRSSI masz na livecd ;]
A jak chcesz serwer stawiac to dla poczatkujacych adminow dobry jest Debian, ale tez z bezpieczenstwa to on nie slynie. Przynajmniej jest stabilny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Klekot Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 05 Sty 2004
Posty: 426
Skąd: Poznań

PostWysłany: 27 Paź 2004 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leon... to Ty nic nie wiesz o debianie... debian jest jednym z najbardziej zabezpieczonych linuxow... jego developerzy wzglad klada wlasnie na bezpieczenstwo i na stabilnosc...a jesli chodzi o te ostatnie wlamania... haker byl dobry po prostu Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
leon_master Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 705
Skąd: Gliwice
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 27 Paź 2004 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gowno tam prawda.... slackware jest najbezpieczniejszy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 28 Paź 2004 1:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pl.comp.os.linux.wars?
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kumagoro
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 12 Cze 2004
Posty: 32

PostWysłany: 28 Paź 2004 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widać już niektórym nie wystarczy windows vs. linux i zaczynają bratobójczą wojnę Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor