Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Propaganda: Linux vs Windows
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 29 Sty 2004 0:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żbye uzywać w pełni legalny soft na przykład Wink Poza tym sądzę, iż Linux ma narzędzia, dla których warto się poświecić Wink
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 27 Kwi 2024 20:59    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje profesjonalnie wykonane rozdzielnie elektryczne i tablice sterujące.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy rozdzielnie elektryczne główne i sterujące oświetleniem oraz automatyką budynków. Oferujemy sprzęt znanych producentów (m. in. Legrand, Eaton, Hager, Siemens, F&F, Relpol, Zamel, ETI).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 29 Sty 2004 1:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To akurat Twoje zdanie... Jedni sie poswiecaja dla narzedzi, inni z zupelnie innych powodow, a ja nie czuje potrzeby takich poswiecen, narzedzi wszelakich mi nie brakuje, to prawda, ze nie wszystkie darmowe, ale gdybysmy zyli w normalnym kraju, to te wszystkie narzedzia bez wachania bym normalnie kupil, gdyby zaszla taka potrzeba. Przeciez tak sie robi w cywilizowanym swiecie, jesli cos jest dobre i stac mnie na to, to kupuje, a jesli ktos zrobi cos dobrego za darmo, to jeszcze lepiej. Niestety ludzie zyjacy w Hondurasie...maja ograniczone pole manewru. Jednak poki co nie przekonales mnie i tak jak wczesniej mowilem, jesli bede zmuszony to zrobic, to owszem przesiade sie i w koncu pewnie nawet polubie Linuxa, a na razie mam go gdzies... (znaczy na trzeciej partycji drugiego dysku Wink )
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 29 Sty 2004 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracajac do przystosowania systemu to 'uczlowieczenie' XP zajmuje mi naprawde kilka sekund, pozniejsze grzebanie w konkretnych ustawieniach do pol godziny (mowie o czystym systemie), a jak juz wspominalem z Linux'em po kilku godzinach nie moglem do tego dojsc.

A co do legalnosci to ja mam na drugiej partycji calkowicie legalna Winde z calkowicie legalnym softem i wszystko hazi perfekt... Linux nie jest potrzebny do szczescia.
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grucha Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 20 Maj 2003
Posty: 486
Skąd: Wrocław
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 29 Sty 2004 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:
Wracajac do przystosowania systemu to 'uczlowieczenie' XP zajmuje mi naprawde kilka sekund, pozniejsze grzebanie w konkretnych ustawieniach do pol godziny (mowie o czystym systemie), a jak juz wspominalem z Linux'em po kilku godzinach nie moglem do tego dojsc.


Jak bys go urzywał tyle co windowsa też by ci to poszło raz dwa.

Ale po kilku latach WIndowsowania czięsko przejśc na Linuxa. Bardzo ciężko. Chyba że sie tylko GG i WWW używało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29 Sty 2004 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czlowiek chodzi do szkoly (jednej, drugiej, trzeciej...), do pracy a tam wdzedzie winda... Przyzwyczajenie i lenistwo, to sa najwieksze problemy...

Tak czy inaczej chcialbym dozyc czasow ze pojde do pracy i na ekranie mojego komputera pokarze sie moj ulubiony Debianek Very Happy
_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Klekot Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 05 Sty 2004
Posty: 426
Skąd: Poznań

PostWysłany: 29 Sty 2004 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ALE POD LINUXA NIE MA MIRANDY I TO JEST NAJWIEKSZY PROBLEM !!!
Uwagi obsługi forum:
Wyłącz ten Caps Lock, człowieku!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bags_Bunny Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 02 Lut 2003
Posty: 365
Skąd: Poznań

PostWysłany: 29 Sty 2004 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a) poczytaj se netykiete
b) pogadaj z mina Smile
_________________
php ma w zasadzie tylko jedna zalete - dziala | fatal error: ms windows system found
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 29 Sty 2004 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi Miranda chodzi pod Linuxem bardzo dobrze (jak na moje potrzeby).

A jeśli chodzi o przesiadywanie się na Linuxa to prawde mówiąc takie KDE można bardziej skonfigurować niż Windowsa.. Na mojej stronce (mina86.home.staszic.waw.pl) mam kilka screen shotów pulpitu i tak można zauważyć, że panele mam ustawione w dość nietypowy, niemożliwy pod Windowsem sposób.

Osobiście jestem ostrożny jeśli chodzi o namawianie ludzi na Linuxa. I owszem, wspomnę, iż jest on IMO nieporuwnywalnie lepszy od Windowsa, ale jednak z powodów napisanych w tym wątku nie 'zmuszam' nikogo na siłę do używania Linuxa. Równocześnie, nie zgzadzam się w gruncie rzeczy z twierdzeniem, że na Linuxa nie ma narzędzi, i że jest niemożliwy do skonfigurowania (aczkolwiek faktycznie użytkownikom niezaawansowanym może to sprawiać kłopoty).
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grucha Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 20 Maj 2003
Posty: 486
Skąd: Wrocław
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 29 Sty 2004 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No KDE jast dużo bardze elastyczne niż style w XPq. Ale jak skonfigurować żeby Menu KDE sie pojawiało po naciśnięciu kalwisza z logo Windy ?

Może musze nakleić na klawiaturze pingwina na tym przycisku Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 29 Sty 2004 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No prosze, nie da sie ? Musisz poszukac klawiatury z logiem linuxa, zamiast windy, a pingwina poki co mozna tylko posylac kijem basembalowym na duze odleglosci Wink No dobra, jak zwykle dochodzimy w takich dyskusjach do wniosku, ze przekonywanie kogos nie ma sensu, gdyz kazda ze stron ma swoje argumenty, a i tak gore biora przyzwyczajenia i zwykle lenistwo...
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hiisi Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 09 Sty 2004
Posty: 115
Skąd: Kraków
Wiek: 44 lat(a)

PostWysłany: 29 Sty 2004 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przekonywanie moze i mialoby sens, gdyby nie swiatowy duopol.
Jest Win i jest Linux, reszta to niepopularny plankton.
Jedno jest pewne, nie lubie jak nie mam wyboru - a czesto nie mam.
Niektore dokumenty do urzedow mozesz przeslac tylko w formacie Word, dzieciaki w szkolach ucza sie na windowsach i na IE, jakby nic innego nie bylo.
Brak wyboru jest...ble.
Linuxa uzywa jeden na sto<oby:)> zobaczymy co bedzie za rok...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 29 Sty 2004 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mina86 napisał:
A jeśli chodzi o przesiadywanie się na Linuxa to prawde mówiąc takie KDE można bardziej skonfigurować niż Windowsa.. Na mojej stronce (mina86.home.staszic.waw.pl) mam kilka screen shotów pulpitu i tak można zauważyć, że panele mam ustawione w dość nietypowy, niemożliwy pod Windowsem sposób.

Z ta niemozliwoscia to ja bym nie przesadzal (LiteStep przypadkiem tego nie zrobi?). Poza tym ja wcale nie potrzebuje miec panelu po prawej, lewej u gory czy po skosie. Ja go chce miec 'standardowo' na dole, zeby byl maly, gladki, estetyczny i przejrzysty.

Gusta gustami... ja twierdze ze tego efektu uzyskac nie moglem po wielu godzinach sleczenia nad paroma dystrybucjami.

Wracajac do glownego tematu, czy ktos tutaj moglby wystosowac argumenty ktore przekonaly by mnie do zmiany systemu operacyjnego pewnej firmy z Redmond na jakikolwiek inny system? Pomijajac mozliwosci ich dostosowania (dla mnie w wiekszosci zbednych) ktorych mimo wszystko nie porownywal bym z Miranda, jako ze jej konfiguracja nie zajela mi ogromnej ilosci czasu (co prawda zaczynalem od wersji okolo 0.1.0 wiec az tak wiele ich wtedy jeszcze nie bylo).

Zbigniew Banasiak napisał:
Ale po kilku latach WIndowsowania czięsko przejśc na Linuxa. Bardzo ciężko. Chyba że sie tylko GG i WWW używało.

I prosilbym o nieporownywanie mnie do starego windziarza wychowanego na GG. Moim pierwszym komunikatorem byl ICQ i na nim to meczylem sie przez dlugi, dlugi czas - numerek 882225 otrzymalem po raz pierwszy sie w tej sieci rejestrujac i mam go do dzis. A systemem na ktorym sie wychowalem byl Workbench od wersji 1.3.

A wlasnie, ma ktos Vortex'a 2? Bo moj jest na tyle wykrecony ze zadne z dostepnych w necie sterownikow nie zaskoczyly na tej karcie. :\
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 29 Sty 2004 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Linuxie, makro jest traktowane jak Alt, czy Ctrl, aczkolwiek, jakby popróbować, pobawić się z mapami klawiszy to może i by się dało tak ustawić..

karaguy, ależ masz prawo, tylko chcę zauważyć, że w Linuxie możesz więcej rzeczy konfigurować.. Możesz sobie ustawić panele.. Dodać monitor zasobów systemowych, monitor transferu, applet z pogodą pewnie też się znajdzie i wiele wiele innych rzeczy.. Mi osobiście np. w Windowsie bardzo brakowało czegoś na wzór xmms-kde (dodaje pole z wyświetlanym tytułem z XMMS-a i możliwością zmiany na następny/poprzedni utwór i tak dalej).

Tylko nie rozumiem jednego... Czy twierdzisz, że nie udało ci się zrobić coby panel był "maly, gladki, estetyczny i przejrzysty"? Bo to jest IMO łatwo osiągnąć (o czym wspominałem) chyba, że masz coś innego na myśli niż ja.

Jeśli chodzi o argumenty to coż. Na pewno konfigurowalność, poczucie, że wie się co się dzieje Wink tzn. chodzi mi o to, że w gruncie rzeczy na wszystko możesz mieć wpływ i zawsze możesz coś pozmieniać w bardzo dowolny sposób.. Poza tym, wydaje mi się, że Linux działa szybciej od Windowsa, aczkolwiek przy Pentiumach 3GHz to raczej jest niezauważalne. Mnogość narzędzi niskopoziomowych, aczkolwiek to dla przeciętnego zajadacza chleba nie jest żadnym argumentem, bo nigdy z nich nie będzie kożystał. No i oczywiście nie można zapomnieć o bezpieczeństwie.. Jakoś mi się tak dziwnie wydaje, że łatki na Linuxa wychodzą szybciej niż na Windowsa, poza tym 99% wirusów nie ima się Linuxa.
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 29 Sty 2004 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karaguy napisał:
[...]A systemem na ktorym sie wychowalem byl Workbench od wersji 1.3[...]

Brawo Exclamation

I to jest wlasnie wypowiedz godna starego wyjadacza Wink

Bo tak wlasnie zaczynal prawie kazdy prawdziwy dzisiejszy mastah Wink

Niektorzy zaczynali z jeszcze niższego pulapu Wink ale o tym nie ma sie co rozwodzic Smile
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 29 Sty 2004 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mina86 napisał:
Mi osobiście np. w Windowsie bardzo brakowało czegoś na wzór xmms-kde (dodaje pole z wyświetlanym tytułem z XMMS-a i możliwością zmiany na następny/poprzedni utwór i tak dalej).

Dla Foobar'a sie jakiejs takiej wtyki nie znajdzie? Pomijajac fakt ze to co opisales dziala jak 'zwinieta' playlista Winampa.

mina86 napisał:
Tylko nie rozumiem jednego... Czy twierdzisz, że nie udało ci się zrobić coby panel był "maly, gladki, estetyczny i przejrzysty"? Bo to jest IMO łatwo osiągnąć (o czym wspominałem) chyba, że masz coś innego na myśli niż ja.

To juz jest troche ciezko uzasadnic. Ale chodzi glownie o jego wyglad i wiele zachowan.

mina86 napisał:
Jeśli chodzi o argumenty to coż.

Nie wiem jak daleko zaglebiales sie w konfiguracje windy ale mnie juz na pewnym etapie odechcialo sie przegladac samych paneli administracyjnych w 2003... a bylo tam sporo interesujacych rzeczy nawet dla zwyklego zjadacza chleba. Fakt, posiadajac Linux'a mozesz zmienic wszystko w tym systemie - sluszne twierdzenie, z tym ze nikt nie mowi ze powazne zmiany to juz w pewnym sensie pisanie wlasnego kodu. Mnie w kazdym razie nie przyciaga to az tak bardzo bo wszystko co potrzebuje zmienic pod winda moge zmienic.

Wracajac do propagandy to zauwazylem ze sporo ludzi wielbiacych Linuxa (nie mowie tu o nikim 'obecnym') pluje na winde pomimo faktu ze ich przygoda z tym systemem skonczyla sie na wydaniu 98SE. Biorac pod uwage fakt ze po drodze byl ME ktory to byl totalna kicha moge zrozumiec ich podejscie do chociazby takiego XP ktory z poczatku wyglad jescze bardziej kolorowo niz ME. Ale jesli ktos juz oswoi sie z tym systemem to zaczyna to byc nareszcie w miare wydajna platforma do pracy czy rozrywki.
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor