Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Plugin do plugina? :) chyba szyfrowanie :D

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 19 Sty 2003 13:47    Temat postu: Plugin do plugina? :) chyba szyfrowanie :D Odpowiedz z cytatem

Siemka!

Przez pewien czas na forum Tlena wałkowany był "sezonowo" temat szyfrowania wiadomości (ponoć Jabber ma to in core od początku)

W temacie napisałem plugin do plugina ale nie koniecznie w ten sposób można to realizować choć tak byłby jeden uniwersalny do wszystkich sieci.
Co fakt nie sprawdzałem jeszcze żadnych pluginów szyfrujących ale np. szyfrowanie rozmów na Tlen pod Mirandą to super rozwiązanie tego co jakoś TT nie chciało przejść Smile

Przypomniałem o tym bo w tej chwili otwierają sie duże możliwości realizacji tych "zapotrzebowań" userów na wieksza prywatność i dyskrecję.

PS/ Nie wiem jak by to sobie radziło z pluginem GGCrypt od wiadomo czego Smile (PowerGG) chyba poszło by na pierwszy ogień "laboratorium" i testów.

To tyle o tym, (jednak mam dobrą pamięć) Smile bo większość już chyba o tym zapomniała (pewnie to zasługa TT) Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 29 Kwi 2024 3:16    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje kompleksowo instalacje elektryczne budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy kompletne instalacje: elektryczne mieszkań, systemów monitoringu i alarmowych, rozdzielni elektrycznych, automatyki budynkowej, oświetleniowe i energooszczędne (LED).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kfiadeg Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 459
Skąd: p0yebanitze

PostWysłany: 19 Sty 2003 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no a
SecureIM ? (http://www.nortiq.com/miranda/index.php?action=viewfile&id=411)

walczył ktoś z tym? obsługuje jabbera w końcu (to i wpkontakt i może po małych przeróbkach tlen)


Ostatnio zmieniony przez kfiadeg dnia 19 Sty 2003 17:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 19 Sty 2003 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SecureIM mam jednakze jako, ze z Jabbera nie kozystam to SIM dziala mi tylko z ICQ, a ze w kontaktach z ICQ nikogo nie mam to nie mam jak przetestowac Smile Moze jacys chetni do wspolnych testow ?
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 20 Sty 2003 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siemka!

Troche sie pobawiłem z SecureIM i jest OK
na Jabberze elegancko cryptuje pod warunkiem że klientem jest jabber.dll on Miranda czyli Miranda+SIM <-> Miranda+SIM, wszycho zatrybia automatycznie tylko trzeba miec w Opcjach/Wtyczki/SecureIM wybrane przez RMB na userze (na razie tylko ICQ i Jabber) Stan enable a potem to z górki jesli on po swojej stronie ma tak samo, wystarczy wybrac z listy RMB tworzenie połaczenia crypt a przy pierwszym komunikacie klucz przesle sie automatycznie /szyfrowani userzy mają indicator (S)/.

Szkoda tylko, że jeszcze nie przyjeło sie tego jako standard na linii Miranda i inne bo JAJC jakoś tego nie łyka ale nawet gdyby taka sytuacja z czasem była i w Tlen to i tak bym z tego korzystał mimo braku kompatybilności Miranda+tlen.dll <-> Tlen.pl bo i kto mi każe korzystać z Tlena, wystarczy jego serwer z userami i Miranda Smile

PS/mina86 jak bede miec dzisiaj troche czasu to przeICQ-je i potestujemy Miranda <-> std. ICQ

Heja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OnO Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 617
Skąd: Polska, Kraków

PostWysłany: 20 Sty 2003 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BTW. Sam serwer Jabbera ma możliwość chodzenia po szyfrowanym tunelu SSL. Idea Czyli cały strumień XML protokołu jest puszczany między klientami a serwerem po SSLu, co nam zapewnia, że nikt nas nie podejrzy. W JAJCu jest już support dla SSLa w połączeniu.. Pewnie niedługo pojawi się w Jabberowej wtyczce do Mirandy. Laughing

Swoją drogą pełno jest właśnie narzekania na Tlena, bo nie ma w nim szyfrowania i ciągle ktoś komuś się włamuje na konta. A wyjście jest takie proste... włączyć SSL tak jak w org. serwerze Jabber-a. A najlepiej trzeba było w ogóle nie nic przerabiać... Twisted Evil

SecureIM to dobre rozwiązanie... bo nikt nas nie podejrzy nawet na samym serwerze.. gdzie zły administrator mógłby nam podglądać nasze msgi. A dla ICQ to chyba jedyne rozwiązanie..

Pozdrawiam
_________________
OnO używa teraz Mac-a, precz z Windowsem Ecoute radio electro[u]nique dans Limbik Frequencies
Mama Polskiego Forum Mirandy IM
"oryndż dżus end kołk pliz"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 20 Sty 2003 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza sie, jednak próbowalem SecureIM na ścieżce Miranda <-> ICQ std. i nitka Sad ICQ wyświetla przesyłany klucz od SIM jako zwykły mesg (podobnie jak JAJC) czyli SIM jest dobrym narzedziem ale troche egzotycznym gdyż pracuje jedynie pod Mirandą, troche szkoda ale ja tam nie narzekam, cryptować i tak nie musze do wszystkich a jak sie upre to po obu stronach odpalimy Mirande i bedzie OK
Jedynie problemik w tym, że moi znajomi maja najczesciej tylko konto w Tlen.pl i nie bardzo bedzie im sie chcialo zakładać następne na ICQ czy Jabberze (nowe hasła do pamiętania itd.) więc gdyby plugin tlen.dll też współpracował z SIM lub innym (de)crypterem to zmiana jedynie komunikatora nie byłaby juz takim problemem z Tlen.pl na lepszą, szyfrującą Mirande Smile

PS/dwa proste pytanka: czy istnieje gdzieś dll dla WPKontakt pod Mirande i drugie: szukam gdzieś opcji, która wyłącza button MirandaIM w pasku zadań a pozostawia jedynie ikonke statusową w SysTray-u ale nie chowając okna z listą kontaktów (tak jak Tlen lub GG). Z góry thnx
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OnO Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 617
Skąd: Polska, Kraków

PostWysłany: 20 Sty 2003 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ Lotos napisał:
PS/dwa proste pytanka: czy istnieje gdzieś dll dla WPKontakt pod Mirande

Bierzesz plugin jabber.dll, zmieniasz mu nazwe na WPKontakt.dll Smile uruchamiasz mirande w konfiguracji Siec->Wpkontakt wpisujesz:
serwer: jabber.wp.pl
port: 5222 (nic sie nie zmienia)
user i haslo swoje
no i tyle... potem dodajesz ludzi wpisujac JID: nick@jabber.wp.pl w Szukaj/Dodaj...

Am I clear ?

DJ Lotos napisał:
i drugie: szukam gdzieś opcji, która wyłącza button MirandaIM w pasku zadań a pozostawia jedynie ikonke statusową w SysTray-u ale nie chowając okna z listą kontaktów (tak jak Tlen lub GG).

Opcje->Kontakty->Okno->Styl okna narzędziowego [x]

Pozdrawiam,
_________________
OnO używa teraz Mac-a, precz z Windowsem Ecoute radio electro[u]nique dans Limbik Frequencies
Mama Polskiego Forum Mirandy IM
"oryndż dżus end kołk pliz"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 20 Sty 2003 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IMHO to przeciez do wysylania szyforwanych wiadomosci wcale nie potrzebne jest wpsparcie ze strony protokolu. Np. wystarczy ustalic, ze rozpaczecie szyfrowanej rozmowy zaczyna sie od jakiejs konkretnie sformatowanej wiadomosci. Nastepnie jezeli klient z drugiej strony ma takze plugin do szyfrowania, to rozpozna ta wiadomosc i wysle opdowiedz. W ten sposob obie strony wymienia sie informacjami (np. sposob szyfrowania, jakies klucze) i obie strony beda wiedziec, ze druga strona umozliwia szyfrowanie.. i tyle Smile
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 20 Sty 2003 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze chcialbym wiedzieć czy katalog userów dla WPKontaktu pod Mirande/jabber.dll to analogicznie users.jabber.wp.pl czy coś innego o ile jest kompatybilne również z jabberem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor