Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Zdezorientowany

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
os_alfa Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2
Skąd: Wielkopolska
Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 11 Kwi 2009 14:43    Temat postu: Zdezorientowany Odpowiedz z cytatem

Witam, słyszałem wiele dobrego o Mirandzie ale jestem trochę rozczarowany. Chodzi o to że nie wielka cześć opcji działa:
1) Chciałem być zawsze niewidoczny dla koleżanki wiec zaznaczyłem opcje zawsze niewidoczny i co??? Atakuje mnie zaraz po zrobieniu na dostępny.
2) Miało niby pokazywać kontakty które mają mnie na liście, wiec usunąłem kilku znajomych żeby sprawdzić, niestety numery wyparowały a informacji o tym że mnie mają nie ma żadnych.
3) Miało pokazywać osoby które są dostępne ale na niewidocznym ale i tu rozczarowanie pokazuje osoby niedostępne które mają opis
4) I jak włączyć te cho... opisy pod kontaktami
Niech ktoś uratuje honor tego komunikatora
Rozczarowany
No i nie działają emotikony chociaż niby są zainstalowane
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Kwi 2024 7:10    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W ofercie TechnoVolt profesjonalne systemy alarmowe (SSWiN) i przeciwpożarowe (SSP).
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy przeciwwłamaniowe i dozoru z zastosowaniem: central alarmowych, oddymiania, przeciwpożarowych, czujek ruchu PIR, detektorów dymu, gazu i tlenku węgla, syren, szyfratorów, modułów powiadamiania zdalnego GSM/GPRS. Oferujemy sprzęt znanych krajowych producentów (m. in. Satel, Polon Alfa, Elmes, Jablotron, Detectomat, AFG).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dejko Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 630

PostWysłany: 11 Kwi 2009 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie komunikator nie działa, tylko Ty nie potrafisz go obsługiwać/skonfigurowac. Miranda to nie klient GG, tylko multikomunikator, wymagający dość upierdliwej konfiguracji, żeby działał jak trzeba.

Ad1. To jest akurat jedyny punkt, w którym nie wiem o co może chodzić. U mnie to akurat działa, ale uzywalem tylko raz i dość dawno temu. Problem może wynikać stąd, że wtyczka GG jest już od dość dawna nie ruszana i niekompatybilna z nowym GG 8.
Jest już nowsza wersja, ale to dopiero beta, a Ty wydaje mi się, że albo korzystasz z polskiego instalatora z tego portalu, albo z pustej oficjalnej wersji.

Ad2. Żeby mogło to pokazywać, muszą być spełnione 2 warunki:
- dany kontakt, musi mieć zaznaczone "tylko dla znajomych"
- dany kontakt, musi się wylogowac i ponownie zalogować do sieci.
Protokół GG niestety nie oferuje takiej funkcjonalności, dlatego musi być ona uzyskiwana w taki właśnie, dość zawodny sposób.
U Ciebie to nie zadziałało, bo albo kontakty miały nie zaznaczoną opcję "tylko dla znajomych" albo nie zdążyły się prze logować.

Ad3. A gdzie wyczytałeś o takiej możliwości? Miranda nigdy nie pokazywała i nigdy nie będzie pokazywać kontaktów ukrytych. To nie jest narzędzie do inwigilacji, tylko komunikator IM, gdzie obsługa GG jest jako dodatek do wielu innych obsługiwanych sieci.

Ad4. Opisy są pokazywane tylko w momencie, gdy stosujesz jako wtyczkę okna kontaktów clist_modern lub clist_nicer. W przypadku clist_classic to jest nieosiągalne.

Cytat:
nie działają emotikony

Żeby działały, to też musi być spełnione kilka warunków:
- wtyczka odpowiadająca za emotikony - smilleyadd
- chyba wtyczka do skinowania loga rozmowy IEView
- chyba wtyczka okna rozmowy inna niż standardowy srmm. Może być tabSRMM albo Scrivier.
http://dejko.miranda-vi.org/screenshots/7944b9d069aecc6e489c543d43ffb4cd.jpg - jak widzisz u mnie wszystko działa jak trzeba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
os_alfa Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2
Skąd: Wielkopolska
Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 11 Kwi 2009 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za szybką odpowiedź, niestety uwierzę na słowo bo póki co nie mam sił na walkęVery Happy. Z ta opcją trzecią o której pisałem źle zrozumiałem opcje przy wtyczce gadu- gadu. Akurat ta działała dobrze:p. Dzięki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
greenhorn Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 753

PostWysłany: 11 Kwi 2009 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad1.
Najpierw musisz zaznaczyć u siebie w opcjach GG "Tylko dla znajomych"...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor