Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

XMPP/Jabber i nowe rozwiązania (MAPS)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marian
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sty 2003
Posty: 41

PostWysłany: 30 Wrz 2003 15:03    Temat postu: XMPP/Jabber i nowe rozwiązania (MAPS) Odpowiedz z cytatem

Uwagi obsługi forum:
TEMAT WYDZIELONY Z TOPIC-u: Petycja w sprawie Tlen.pl

Przyczyna: dyskusja znacząco zaczęła odbiegać od dedykowanej tematyki


Test napisał:
Mniejsza ilosc kont ? Raczysz wasc zartowac, owszem myslalem, ze tak bedzie w jabberze, ale nic z tego mily Panie. Jak tylko chce sie zalogowac na innym serwerze jabbera, to musze miec tam zalozone konto !


No i tutaj siada Twoje zrozumienie idei Jabbera. W jabberze wystarczy jedno konto na jednym serwerze, nie musisz się logować na każdym aby móc rozmawiać z ludźmi. Czy mając konto GG#1111 mogę zalogować się jako GG#9999? Oczywiście nie mogę, a nawet nie potrzebuję.

Skoro tak stajesz po stronie programistów, to możesz wesprzesz ich tworząc wtyczkę Tlenową do Konekta, Gaima i pisząc transport do Jabbera. Brak Ci sił? Bo programistom i owszem, szkoda im czasu na coś co można zrobić prościej i lepiej. I tu nie chodzi o to co lubisz, ale o to, po co utrudniać innym (nie bądźmy egoistami) życie.

>> Poki co wybor jest wolny

To tylko złudzenie...

Myślę, że w tym wątku powinien wypowidzieć się ktoś z dużym autorytetem - może Ono?

Pozdrawiam użytkowników Mirandy
i koncze temat aby nie urazic Twojego prywatnego zdania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Kwi 2024 7:04    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt to najlepsze systemy monitoringu video - telewizji przemysłowej (CCTV) profesjonalnie i w dobrych cenach.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze na rynku technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy monitoringu video z zastosowaniem: rejestratorów DVR/NVR/IP (hybrydowych) obsługujących wiele standardów (PAL, AHD, TVI, CVI, FullHD, 1080p, 720p, IP) oraz kamer CCTV wysokiej rozdzielczości (kuliste, z oświetlaczem IR, kopułowe, z wysięgnikiem, antywandal, hermetyczne, zoom/PTZ) znanych producentów (BCS, Dahua, Bosh, Gemini, APTI, Hybro, AV-Tech).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 30 Wrz 2003 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech marian - nie sadzisz chyba, ze myslalem iz potrzebuje kilku kont do rozmowy z uzytkownikami innych serwerow. Mowilem o awaryjnosci serwera, a co za tym idzie mozliwosci skorzystania z ineego... Ale Ty widze nie zauwazasz innych argumentow, nie badz tak zaslepiony ta idea... Przeciez nie powiedzialem, ze nie jest to sluszne, a tylko tyle, ze mam to gdzies... Nie jestem programista, wiec nie wespre ich nowa wtyczka do Tlena czy innego komunikatora, lecz jako uzytkownik bede grzecznie czekal na to, az ktos to zrobi, czy to w jakis sposob Ci przeszkadza ? Nie widze powodu, abys szyderczo wysmiewal sie z tych wszystkich, ktorzy podobnie jak nie napisza zadnej wtyczki (chociaz wiesz co, wyjechales mi na ambicje i chyba cos w tym kierunku zrobie Razz, moze nie od razu GAIM, ale pomysle, juz dawno sie mam do czegos zabrac, ale jakos mi schodzi...).

Pozdrawiam
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kfiadeg Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 459
Skąd: p0yebanitze

PostWysłany: 30 Wrz 2003 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to może ja tak całkowicie przy okazji - rozstrzygnijmy jedną nurtującą mnie od dawna rzecz raz na zawsze:
1) mam konto na jabber.wp.pl a przyjaciół fszędzie...
2) jabber.wp.pl siada (dajmy na to, chociaż to mu sie nie zdarza)
3) czy mogę zalogować się na inny serwer jabbera (chrome.pl, jabber.atman.pl czy jakikolwiek inny...) za pomocą mojego wpkontaktowego username i password (przepraszam za taki WYRAŹNY przykład) ?

jeśli tak, to jak?
a jeśli nie, to czy jest to w planach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 30 Wrz 2003 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wlasnie kfiadeg o tym pisalem - NIE MOZESZ ! Wiec gdzie ta mniejsza ilosc kont ? Jak serwer pada, to niestety na innym musisz zalozyc sobie kolejne konto Sad. A planow w tym kierunku nie znam, ale tez wcale sie tym nie interesowalem. Jesli taka mozliwosc bylaby, to pewnie zuciloby to zupelnie inne swiatlo na jabbera, a tak... To ja kilka kont juz mam i naprawde obojetne mi jest czy te sieci polacza sie z jabberem, czy nie.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30 Wrz 2003 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda... Powinna byc jakas mozliwosc by serwery sie replikowaly...
np. WP pada ale replkuje sie na chrome czy na jakims innym i tam moge sie zalogowac na swoje konto WP i bryka...

Zreszta juz byla dyskusja na ten temat....
_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marian
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sty 2003
Posty: 41

PostWysłany: 30 Wrz 2003 16:23    Temat postu: OFFTIOPIC, co to jest ten żabber? Odpowiedz z cytatem

kfiadeg napisał:
to może ja tak całkowicie przy okazji - rozstrzygnijmy jedną nurtującą mnie od dawna rzecz raz na zawsze:
1) mam konto na jabber.wp.pl a przyjaciół fszędzie...
2) jabber.wp.pl siada (dajmy na to, chociaż to mu sie nie zdarza)
3) czy mogę zalogować się na inny serwer jabbera (chrome.pl, jabber.atman.pl czy jakikolwiek inny...) za pomocą mojego wpkontaktowego username i password (przepraszam za taki WYRAŹNY przykład) ?

jeśli tak, to jak?
a jeśli nie, to czy jest to w planach?


Nie możesz, ale możesz skorzystać z awaryjnego konta z którego normalnie nie korzystasz i rozmawiać dalej. Tego nie daje ICQ ani GG i na tym polega różnica. Na tym polega również decentralizacja i lepiej tego się zrobić nie da.

Co robisz jeśli padnie Ci konto pocztowe na O2.pl? Wysyłasz pocztę z awaryjnego konta albo czekasz aż wstanie. Jeśli bardzo Ci na tym mailu zależy możesz nawet szybko założyć konto na onecie i wysłać. A taka poczta zwykle dojdzie, bo nie padła poczta na świecie tylko serwer pocztowy o2.pl. Co robisz gdy chcesz do kogoś napisać a używasz GG które właśnie padło? Modlisz się.

Natomiast aby zapewnić bezawaryjność można pojedyńczy serwer jabbera rozłożyć na kilka komputerów, tak jest obecnie na chrome.pl i jabber.wp.pl. Nie oczekujcie cudów od jabbera. W tej bajce chodzi o to, że jak wasz cudowny serwera jabbera padnie, to offline jesteście tylko wy, a nie cała społeczność użytkowników komunikatorów.

To jest totoalny OFFTOPIC więc jeśli chcecie poznać jabbera, załóżcie proszę osobny wątek....

TEST, nie było moim celem Cię urazić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marian
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sty 2003
Posty: 41

PostWysłany: 30 Wrz 2003 16:27    Temat postu: OFFTOPIC Odpowiedz z cytatem

moon napisał:
Szkoda... Powinna byc jakas mozliwosc by serwery sie replikowaly...
np. WP pada ale replkuje sie na chrome czy na jakims innym i tam moge sie zalogowac na swoje konto WP i bryka...

Zreszta juz byla dyskusja na ten temat....


Jest taka możliwość, możesz postawić 5 serwerów jabber.wp.pl.

Replikacja nie jest możliwa bo serwerów jest miliony. Gdyby taki jabber.wp.pl chciał je zreplikować to musiałby wydać miliony $ na zaplecze i super Mainframe + hiper ekstra łącza. I to właśnie muszą robić właściciele ICQ i MSN.

A do jabbera wystarczy PC386 i kawałek łączą 64kbit, a serwer może śmigać Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30 Wrz 2003 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"replikacja" w moim znaczeniu to troche zbyt duzo powiedziane... Napewno bylaby taka mozliwosc zeby raz na powiedzmy 30 minut informacje pomiedzy "zaprzyjaznionymi" serwerami bylby zaszyfrowane przesylane pomiedzy soba... Wtedy na serwer Y moglbym sie zalogowac majac konto X z uzytkownikiem i haslem z serwera X. Chyba to nie jest zbyt wyuzdane rozwiazanie?
Ja wiem ze moglby byc problem z DNS'ami, nazwa konta itp. ale moze to wlasnie trzebaby dopracowac w rozwiazaniu o nazwie Jabber.
_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marian
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sty 2003
Posty: 41

PostWysłany: 30 Wrz 2003 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moon napisał:
"replikacja" w moim znaczeniu to troche zbyt duzo powiedziane... Napewno bylaby taka mozliwosc zeby raz na powiedzmy 30 minut informacje pomiedzy "zaprzyjaznionymi" serwerami bylby zaszyfrowane przesylane pomiedzy soba... Wtedy na serwer Y moglbym sie zalogowac majac konto X z uzytkownikiem i haslem z serwera X. Chyba to nie jest zbyt wyuzdane rozwiazanie?
Ja wiem ze moglby byc problem z DNS'ami, nazwa konta itp. ale moze to wlasnie trzebaby dopracowac w rozwiazaniu o nazwie Jabber.


OK, ale jak chcesz określić 'serwery zaprzyjaźnione'. Powiedzmy, że dla Ciebie będzie to serwer X,Y i Z - ale dla innego użytkownika mogą to być zupełnie inne serwery. Mnożąc ilość zaprzyjaźnionych, przez ilosć użytkowników mamy już sporą liczbę. No i jak to określać? Pewnie trzebaby dać jakiś skomplikowany interfejs edycji aprzyjaźnień, co dla pani Kasi napewno będzie za trudne i wybierze głupie GG. Łatwiej jest zrobić sobie ręczną replikację, przenosząc swoje dane (konakty) na wybrany serwer (zaprzyjaźniony) i korzystać z niego w razie awarii. Nie sądzisz???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kfiadeg Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 459
Skąd: p0yebanitze

PostWysłany: 30 Wrz 2003 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze, rozumiem.
w takim razie czy nie było by dobrym rozwiązaniem (pośrednim, ale jednak) możliwość utowrzenia na chrome.pl konta (ręczne oczywiście) bliźniaczego podobnego do mojego na wp.pl ? Jakiś system wymiany kontaktów (bo to jest najcenniejsze) po podaniu danych tego drugiego konta i vice wersa - z pierwszego na drugie. Uaktualnianie mogłoby być ręczne ew. np. raz na tydzień czy na miesiąc. Bo skoro mówisz że i tak musimy tworzyć konto zastępcze to czy nie można by było tego uprościć (czy ja tu kogoś cytuję? ;) ) i zespolić kilka kont w jedno duże? Oczywiście sprawa logowania pozostaje niezmieniona - logujemy się na jedno konto, ale w razie niepowodzenia mamy jeszcze alternatywę.

Ułatwiło by to także sytuację w przypadku kontynuowania rozmowy po padzie serwera - chodzi mi o to że przecież niektórzy znajomi nasi mogą być także na naszym serwerze, więc co z tego że my zmienimy konto/server jeśli oni nadal pozostaną rozłączeni... ale to już logiczne następstwo......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 30 Wrz 2003 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tym wszystkim byla juz mowa przy okazji dyskusji o jabberze. Gdyby tak zebrac te postulaty do kupy (chociaz mysle, ze na swiecie ludzie juz to zrobili) i podeslac do ludzi odpowiedzialnych za funkcjonowanie jabbera, byc moze udaloby sie choc po czesci zrealizowac to, czego wlasnie jabberowi do doskonalosci brakuje... Bo w tej chwili dla mnie przynajmniej jabber to tylko kolejna siec i kolejny protokol, ktorego moge uzywac pod Miranda i to mi wlasciwie wystarczy. A cala ta otoczka ideologiczna zraza mnie tylko do spojrzenia na niego inaczej. Ludzie dajcie spokoj, niech przynajmniej widze, ze cos sie w tym kierunku, o ktorym mowa w postach wyzej dzieje, bo inaczej ta nagonka jabberowcow na uzywanie tej sieci na sile "bo jest lepsza" powoduje tylko u mnie wieksza niechec... Inaczej mowiac, nie neguje idei polaczenia sie Tlenu, czy innych sieci, ale niechaj rozwiaza jakos problemy, ktore maja kluczowe znaczenie dla szarego uzytkownika, bo inaczej to naprawde nie jest tak rozowo. Serwery (tak jabbera jak i innych sieci) padaja i beda padac, w koncu to tylko maszyny. Jednak mozna miec nadzieje, ze awarie te beda coraz zadsze. Dotyczy to rowniez nie specjalnie tu lubianej sieci GG. Ale jak juz powiedzialem wczesniej, jest wiele sieci, ktore z roznych wzgledow prawdopodobnie nigdy nie polacza sie z jabberem, co mi w niczym nie przeszkadza, a jedynie ciesze sie, ze Miranda daje mi mozliwosc zintegrowania ich wszystkich pod jednym komunikatorem za sprawa pluginow. W zwiazku z tym jabber jest dla mnie tylko jedna z sieci, do ktorej moge sie podlaczyc, ale na szczescie jak nie chce to NIE MUSZE Exclamation

Pozdrawiam.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marian
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sty 2003
Posty: 41

PostWysłany: 30 Wrz 2003 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyne co mogę powiedzieć to - ONO RATUJ Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 30 Wrz 2003 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marian napisał:
Jedyne co mogę powiedzieć to - ONO RATUJ Wink
OnO poszedl posprzatac wiec nici z ratowania Laughing Wink
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 30 Wrz 2003 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze, ze Przemek jak tak dalej pójdzie to bedziemy musieli wkroczyc do... Wink (akcji) bo temat dotyczy petycji dla Tlen.pl a przeradza sie w techniczno/ideologiczna debate Wink

Jak widze znowu walkuje sie to co juz bylo omówione i nawet dawalem tam rozne rozwiazania wiec odkopmy tamten stary temat i nie generujmy OT po raz kolejny.

Fakt, ze tez jestem za połączenie sie sieci, które obecnie korzystają z "hermetycznego" XMPP ale na logicznych zasadach czyli takich jak wlasnie ja przedstawiam jak również modyfikacji/implementacji w protokole XMPP funkcji Multi Alternative Parallel Servers Wink na zasadach rownież proponowanych przeze mnie w wiadomym topic-u.

To tyle, napijmy sie wiec wódki/rumu/browarra bo dziś Dzień chłopa a zadna sarenka nie przybiegla na nasze skromne forum nam zyczenia skladac Rolling Eyes achh te sarenki cos slabo sobie procentuja tego razu Very Happy
Za kare nie bedą mogły ssać u wodopoju przez najbliższy tydzień Wink Laughing
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30 Wrz 2003 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mala skromna propozycja Very Happy

Moze by tak te posty OT dorzucic do tamtego jabberowego tematu z lekkim moderatorskim komentarzem typu "Dawno , dawno temu, za gorami za lasami..." Laughing

maryjan: nie zalamuj sie, jutro tez jest dzien Laughing Laughing Laughing
_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor