Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Petycja w sprawie Tlen.pl
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marian
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sty 2003
Posty: 41

PostWysłany: 29 Wrz 2003 22:28    Temat postu: Petycja w sprawie Tlen.pl Odpowiedz z cytatem

http://www.petitiononline.com/tlenpl/petition.html

Podpiszcie się pod dobrą sprawą!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 12 Maj 2024 6:46    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje kompleksowo instalacje elektryczne budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy kompletne instalacje: elektryczne mieszkań, systemów monitoringu i alarmowych, rozdzielni elektrycznych, automatyki budynkowej, oświetleniowe i energooszczędne (LED).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 29 Wrz 2003 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co tam.. podpisac sie zawsze mozna.. Aczkolwiek nie sadze, zeby to przynioslo jakikolwiek efekt..
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kfiadeg Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 459
Skąd: p0yebanitze

PostWysłany: 30 Wrz 2003 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co z tymi osławionymi pluginami? nie da się coś dzięki nim wykombinować? tak w razie jakby petycja nie przyniosła efektu.. ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 30 Wrz 2003 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kfiadeg dobrze gada, podobno po pojawieniu sie wersji Tlena obslugujacego pluginy, sytuacja z dostepem do innych sieci miala wygladac tak rozowo... A tu prosze - jakies petycje... Jestem bylym uzytkownikiem Tlena, niestety za sprawa Mirandy, poszedl on jakby w odstawke, co nie znaczy ze przekreslilem go na dobre. Jednak osobiscie chetniej widzialbym ta pierwsza mozliwosc, niz przylaczanie sie do sieci Jabber.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30 Wrz 2003 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tlen.pl jest generalnie pogiety z ta swoja zamknietoscia...
Analizujac to co Tlen wysyla/odbiera wyglada tak jakby autorzy specjalnie pozmieniali jabbera zeby nie byl kompatybilny....
_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 30 Wrz 2003 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie tam on sie taki podoba, wcale mi nie zalezy, zeby sie otwieral na jakies niedowartosciowane sieci (to oczywiscie taki zlosliwy zarcik Wink ), po prostu wystarczylyby pluginy...
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30 Wrz 2003 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Test napisał:
A mnie tam on sie taki podoba, wcale mi nie zalezy, zeby sie otwieral na jakies niedowartosciowane sieci (to oczywiscie taki zlosliwy zarcik Wink ), po prostu wystarczylyby pluginy...

Ciekawe jak bedzie Ci sie podobal jak wlaczana stale szyfrowanie Razz Teraz juz dupa z przesylania plikow Sad
_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 30 Wrz 2003 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest zupelnie inna bajka, w innych protokolach tez moga tak zrobic i co niby wtedy Miranda przestanie Ci sie podobac ?
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30 Wrz 2003 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Test napisał:
To jest zupelnie inna bajka, w innych protokolach tez moga tak zrobic i co niby wtedy Miranda przestanie Ci sie podobac ?

Wtedy przestane uzywac tlenu, az tak mi na nim nie zalezy Very Happy
_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 30 Wrz 2003 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mowie o innych protokolach, a jesli chodzi o klienta, to ja od dawna juz go prawie nie uzywam. Szkoda, ze tak pozno wpadli na pomysl z pluginami, bo kto wie, jakby potoczyly sie losy polskiej spolecznosci Mirandowej... A tak - sami sa sobie winni, pozostali wyizolowana grupa maniakow prawie tak samo zaciekla jak jabberowcy, co wlasnie mi sie nie podoba. Z tym, ze akurat nie zalezy mi na tym, by te 2 frakcje polaczyly swoje sily i z jeszcze wieksza zaciekloscia naklaniali innych do przejsca na inna siec, jak to mialo miejsce niedawno...
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marian
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sty 2003
Posty: 41

PostWysłany: 30 Wrz 2003 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TEST, nie zrozumiałeś idei jaka jest ukryta za tą petycją.

Miranda to wolny komunikator, nie ograniczających użytkownika do konkretnej sieci i w tym jest ona bliska ideii która przyświecała twórcom Jabbera, tylko że oni zajęli się tym na innym poziomie (transporty). Miranda łączy sieci i podobnie robi Jabber, jesteście w świetnej sytuacji bo macie wtyczkę do Tlena i Jabbera, ale nawet dla was byłoby wygodniej gdybyście musieli używać tylko jednej z nich aby komunikować się z którąkolwiek z sieci. Bo to oznacza mniejszą ilosć kont i mniejsze obciążenie zasobów komputera oraz mniej pracy dla programistów.

Wtyczka w Tlenie to tylko półśrodek, nie załatwi całego problemu, trzeby również pisać transporty dla Jabbera i wtyczki dla innych komunikatorów (np. GAIM - pamiętajmy, że na Mirandzie świat się nie kończy).

Sieć niedowartościowana? To po co ją zaimplementowano w Mirandzie? Poczytaj najpierw o XMPP zanim zaczniesz się wypowiadać...

Ta petycja nikogo nie ma namawiać ani nakłaniać do zmiany komunikatora. Ma ułatwić życie użytkownikom łącząc ich w jedną sieć. Jeżeli ktoś nie rozumie tej ideii, niech się nie podpsuje - to wszystko. Ale pamiętajcie, że połączenie jest korzystne również dla was. Jeżeli rozumiecie ideały które przyświecają twórcom Mirandy, zrozumiecie też ideały które przyświecały twórcom tej petycji.

Dzięki waszym podpisom, może być lepiej i prościej, to wszystko. Żadnej filozofii, nienawiści i pieniactwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 30 Wrz 2003 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybacz, ale doskonale zrozumialem ta idee. Nie przecze, ze ona moze i jest sluszna, jednak nie chce mi sie juz po raz ktorystam produkowac na ten temat. Mniejsza ilosc kont ? Raczysz wasc zartowac, owszem myslalem, ze tak bedzie w jabberze, ale nic z tego mily Panie. Jak tylko chce sie zalogowac na innym serwerze jabbera, to musze miec tam zalozone konto ! Nie tak sobie wyobrazalem ta idee Wink, ale o tym juz bylo nawet u nas na forum kilka razy, wlacznie z wypowiedzia speca od jabbera. Niestety moj drogi, nie wszystko jest takie rozowe jak na to wyglada. Z tego wszystkiego wole miec kilka roznych protokolow do innych sieci, ktore jak sadze nie przylacza sie nigdy do jabbera (z roznych powodow), poniewaz mam tam znajomych, ktorym sie nie sni nawet uzywac jabbera (chyba, ze zostana do tego zmuszeni). Poki co wybor jest wolny i prosilbym o uszanowanie tego bez wciskania mi zalet czy wad jakiejs sieci czy idei...
Mam swoje zdanie i przy tym obstaje - jabber nie jest tak rozowy jak go maluja, wiec dopoki nikt mnie nie zmusi do uzywania wylacznie jego (a do tego widze dazy ta spolecznosc), to pozwol, ze bede uzywal Mirandy z kilkunastoma innymi protokolami, bez wzgledu na to, czy to kosztuje programistow wiecej pracy, czy nie OK ? A moze oni lubia pracowac wiecej ? Chcesz im odebrac ta przyjemnosc ? Natomiast na pytanie dlaczego do Mirandy zaimplementowano jabbera nie trzeba jak sadze udzielac odpowiedzi, poniewaz kazdy ja zna.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 30 Wrz 2003 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam marian,

w sumie dziwna ironia, bo akurat nam Mirandowiczom jest to bardziej obojetne, gdyż i tak uzywamy osobnego pluga do kazdej sieci i tak czy siak po przypuszczalnym polaczeniu sieci Tlen.pl na full compatible XMPP dla nas nie zrobi specjalnej różnicy.

Stanie sie z to z prostej przyczyny, mianowicie:
- teraz używam konta XMPP na wp.pl
- dodatkowo plugina dla sieci Tlen.pl
- GG i ICQ to juz poza tematem Wink

W momencie włączenia Tlen.pl do XMPP i tak nie zrezygnuje z konta ani tego na wp.pl ani na Tlen.pl, co zrobie?

Odpowiadam:
- skasuje plugin tlen.dll
- sklonuje jabber.dll pod nazwa np. tlen.dll lub wpk.dll Wink

i dalej bede miał 4 ikonki statusowe, 4 protokoły, itd. itp.

Dla nas nie bedzie to prawie odczuwalne Wink

Problemem bedzie tylko kwestia transferu plików, rozmów głosowych i innych dodatków, o które i tak dalej ludzie z różnych sieci bedą sie żreć.

Prognozuje, ze bedą musiały powstac dodatkowe pluginy/plugin typu XMPP Multi extension, który bedzie wiązał to wszystko do kupy współpracując z przemianowanym jabber.dll na xmpp.dll (okrojona wersja Jabbera z czystym XMPP) bo inaczej tego nie widze.

Czyli KeH musiałby rozdzielić swój plug na 2 i w tym drugim przy pomocy odpowiednich do niego dodatków specyfikacji, czyli Jabber, WPKontakt i Tlen.pl łączyć to do kupy aby wszystkie te wspólne ale inaczej rozwiazane w kazym z serwerów mechanizmy dla Mirandy widoczne były jako jeden duży wielospecyfikacyjny XMPP chameleon Wink

A wspomniana na poczatku tego postu ironia dla mnie jest to, że jak nam userom Mirandy jest to w sumie obojętne ale jestesmy w stanie stanąć po waszej stronie tak userom Tlen.pl jest to od dawien dawna nie na reke i budują tylko zbedny afront dla sprawy, ktora to wlasnie ich dotyczy i może przynieść tylko pozytywne rezultaty wlasnie dla nich samych Rolling Eyes

To tyle, pozdrawiam
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marian
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Sty 2003
Posty: 41

PostWysłany: 30 Wrz 2003 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ Lotos napisał:

w sumie dziwna ironia, bo akurat nam Mirandowiczom jest to bardziej obojetne, gdyż i tak uzywamy osobnego pluga do kazdej sieci i tak czy siak po przypuszczalnym polaczeniu sieci Tlen.pl na full compatible XMPP dla nas nie zrobi specjalnej różnicy.


Tak, teraz to widzę i przyznam się szczerze, że jestem zaskoczony. Widać wyraźnie, że możliwość komunikacji z Tlenem i Jabberem bardzo was rozleniwiła. Inna byłaby reakcja na tym forum jakiś czas temu, zanim Ono przyłożył rękę do powstania wtyczki Tlenowej. Myślę, że byłaby podobna do reakcji jaka jest obecnie na forum Konnekta.

No cóż, życzę wam, aby wasze wtyczki były doskonałe Very Happy
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kfiadeg Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 459
Skąd: p0yebanitze

PostWysłany: 01 Paź 2003 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra, koniec tej paplaniny!

modelator sie zdenerwował!!!

Uwagi obsługi forum:
UWAGA!
Każdy żywy urzyszkodnik tego forum MA ZA OBOWIĄZEK podpisać się pod tą petycją czy tego kurde chce czy nie!!! Bo sie zdenerwowałem!
Ja te liste przejrzę i jak nie znajde tam waszych podpisów TO TAK WAS ZMODELUJĘ że popamiętacie !!!!!
Nas to ani ziębi ani chłodzi, ale innym ludziom pomóc MUSIMY !!! Koniec kropka, EOT, EOL, EOF, LOL, ALF, ZGKiM, PKP i kurde PSL !!!!!

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor