Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

rss news
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 28 Sty 2005 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dariusz.kawecki napisał:
prawiebrunet napisał:
Dzięki Nazirowi zdobyłem starszą wersję i ona nie wyłącza Mirandy w losowo wybranych momentach (wersja 0.0.3.0)


A jest jakaś szansa na upublicznienie tej wersji. Smile Wydaje mi się się, że z moich archiwów została już usunięta, a też mam dosyć tych niespodziewanych padów Mirandy (zapisy generowane przez CrashReport też sugerują, że może to być rss).

lezy dokladnie tam gdzie mirrory instalek czyli tu http://stud.wsi.edu.pl/~sigierap/miranda/inne/ Smile
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 20 Maj 2024 21:54    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


Z TechnoVolt zbudujesz szybko wysokiej klasy sieci strukturalne (LAN) i teletechniczne w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży informatycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy automatykę budynkową i teletechnikę z zastosowaniem: wysokiej klasy okablowania UTP, FTP, cat5e, cat6, cat7 (skrętka) oraz transmisji światłowodowej, szaf serwerowych RACK 19'' i wyposażenia (serwery, routery, switche, patch panele, zasilacze UPS) oraz punktów dostępowych WiFi.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dariusz.kawecki
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 30 Sie 2004
Posty: 32
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 28 Sty 2005 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
prawiebrunet Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 40

PostWysłany: 30 Sty 2005 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy to zasługa tego, że tym razem nie edytowałem niczego we wtyczce, w miejscu, w którym można ustawić, jakie dane kanału mają być wyświetlane, ani też nie zmieniałem domyślnej wartości 60 minut, jeśli chodzi o aktualizację kanałów... czy to zasługa nowej nightly, ale fakt faktem -- od kilkunastu godzin użytkowania Miranda nie wysypała się jeszcze ani razu z najnowszym rss.dll. Czary normalnie (żadnych innych pluginów nie dodawałem/zmieniałem).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kirsen Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 02 Gru 2003
Posty: 223

Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 30 Sty 2005 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widocznie zasluzyles na cud, bo u mnie sie wyklada jak wszystkie wyzsze od wersji 0.0.3.2 ... A szkoda bo maja juz na prawde sporo ulepszen w stosunku do tej przestarzalej wersji Sad
_________________
Pozdrawiam,
Kirsen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
prawiebrunet Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 29 Kwi 2004
Posty: 40

PostWysłany: 30 Sty 2005 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kirsen napisał:
Widocznie zasluzyles na cud, bo u mnie sie wyklada jak wszystkie wyzsze od wersji 0.0.3.2 ... A szkoda bo maja juz na prawde sporo ulepszen w stosunku do tej przestarzalej wersji Sad


E, na pewno nie zasłużyłem Wink
No właśnie, też żałowałem tych ulepszeń. Przyszło mi teraz do głowy, że może wyczyszczenie bazy danych, tzn. sekcji ustawień tej wtyczki, coś by Ci pomogło? Robiłeś już to?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kirsen Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 02 Gru 2003
Posty: 223

Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 31 Sty 2005 1:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm interesujace...
Wywalilem wszystkie kontakty z RSS, wywalilem wszystkie wpisy z DB... zalozylem nowa wersje ustawilem od poczatku.. i na razie dziala... Jedyna roznica to to, ze wywalilem wtyczke rss_popup.dll i mysle ze to to jest najwazniejsze w tym wszytskim.. bo gdy ja przed chwila wrzucilem.. to miranda znow sie wylozyla. Teraz pytanie.. Jka sobie radzic bez tej wtyczki? Jest cos co ja zastepuje? A moze ktos bylby sklonny napisac dzialajaca wersje rss_popup.dll do nowego NewsRSS?
_________________
Pozdrawiam,
Kirsen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 31 Sty 2005 2:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kirsen napisał:
[...]Teraz pytanie.. Jka sobie radzic bez tej wtyczki? Jest cos co ja zastepuje? A moze ktos bylby sklonny napisac dzialajaca wersje rss_popup.dll do nowego NewsRSS?

Kirsen, ze tak spytam - po co Ci RSSPopUp ? Przeciez w tej, jak i kilku wczesniejszych wersjach, newsy RSS sie slicznie w popupach pojawiaja, to po kiego grzyba ? Zreszta gosc juz dawno zarzucil ten projekt. Wczesniej stworzyl wlasnie wersje RSSa rozbitego na kilka pluginow, ale to bylo chyba dzialanie pod wplywem alkoholu, lub czegos mocniejszego, bo przeciez normalnie, to trza byc niespelna rozumu, zeby takie schizy odstawiac z dzialajacym w miare dobrze pluginem Laughing
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kirsen Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 02 Gru 2003
Posty: 223

Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 31 Sty 2005 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Test: Nie pojawiaja sie Smile Znaczy dokladniej: Nie pojawiaja sie same z siebie - musisz miec zainstalowana jakas wtyczke typu notify (A ja takowej nie mam, bo nigdy nie byla mi potrzebna - a teraz w natloku wtyczek tego typu (oryginalna, wersja z TabSRMM, mod by Prezes) nie bardzo wiem ktora w ogole sie nadaje), a pozatym argument drugi - popRSS powodowalo, ze klikniecie w popup otwieralo danego linka w przegladarce.. a przez notify chyba nie. No a na dokladke z rsspopupem mi sie nie otwieraly okienka z wiadomosciami TYLKO popupy.. a kontakty mialem w ogole ukryte. A teraz jest to traktowane jako zwykle msg, zglaszja sie jak rozmowa, etc...
_________________
Pozdrawiam,
Kirsen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Prezes Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 16 Kwi 2003
Posty: 91
Skąd: PL/Warszawa
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 31 Sty 2005 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shepik napisał:
My last problem was solved by running another copy of Miranda.
But still there's another request - if i see a link in the message, i'd like to open it just clicking on it, without showing message itself.
(i need it for rss news reading)
Także niedługo to dodam, bo widze że się przyda.
_________________
Trzeba odejść, żeby nie przeminąć
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 01 Lut 2005 1:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kirsen napisał:
[...]musisz miec zainstalowana jakas wtyczke typu notify (A ja takowej nie mam, bo nigdy nie byla mi potrzebna - a teraz w natloku wtyczek tego typu (oryginalna, wersja z TabSRMM, mod by Prezes) nie bardzo wiem ktora w ogole sie nadaje)

A to dla Ciebie roznica, jaka masz wtyczke zapodana, ktora ma robic swoje ? Przy okazji NewEventNotify urozmaici jeszcze troche Twoja Mirke. Co do wersji, to wybierzesz, ktora Ci pasuje i poprawnie sie zachowuje, u mnie Prezesowa dziala dobrze.
kirsen napisał:
pozatym argument drugi - popRSS powodowalo, ze klikniecie w popup otwieralo danego linka w przegladarce.. a przez notify chyba nie.

No niestety poki co mozna skonfigurowac tak, ze klikniecie w popupa, powoduje otwarcie ale okna konwersacji i dopiero w nim mozesz kliknac w link (to nie jest wcale takie zle).
kirsen napisał:
No a na dokladke z rsspopupem mi sie nie otwieraly okienka z wiadomosciami TYLKO popupy.. a kontakty mialem w ogole ukryte. A teraz jest to traktowane jako zwykle msg, zglaszja sie jak rozmowa, etc...

Zgadza sie, teraz sa zwykle kontakty, ale okna z wiadomosciami mi sie nie otwieraja jakos, wylacznie same popupy (chyba, ze w niego klikne).
W kazdym razie poeksperymentuj z NewEventNotify, bo to akurat bardzo uzyteczny plugin.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kirsen Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 02 Gru 2003
Posty: 223

Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 01 Lut 2005 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra.. potestowalem sobei wtyczke.. Mysle ze do tej opcji - okno->adres jestem w stanie sie przyzwyczaic (choc jesli Prezes to poprawi to bedzie bardzo fajnie Smile Natomiast co do ostatniego podniesionego przeze mnie argumentu, to juz nie jest tak rozowo... Jesli jestes w stanie podac mi sposob w jaki moge uniknac otwieranai okna tylko dla wiadomosci RSS to bede wdzieczny.. ale obawiam sie, ze to nie wykonalne...
Jesli mowisz ze jakos ci sie okienka same nei otwieraja,to pewnie nie otwieraja sie rowniez dla wszystkich innych wiadomosci (ustawienie globalbne TabSRMM). To jedno.. a drugie.. nie da sie ustawic tak zeby wiadomosci RSS generowaly popupy, a pozostale nie:( Bardzo chcialbym dostawac popupy z RSS, ale nie koniecznie chce zeby mi wyjezdzaly msg z tekstem wiadomosci na ekran, jak np. akurat tlumacze matce, albo siostrze cos na kompie swoim...
_________________
Pozdrawiam,
Kirsen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 01 Lut 2005 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No coz, masz racje, to globalne ustawienie, ale takie mi odpowiada, nie chce, by otwieralo mi sie za kazdym razem okno z jakims chlamem. Co do popupow, to mozna pokombinowac z pluginem NewTrigger, powinno sie dac ustawic takie zasady, jak chcesz, czyli RSS generuje popup, reszta kontaktow nie. To tak na predce mi przyszlo do glowy, jak znajde potem wiecej czasu, to obadam jakie sa mozliwosci.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TomekQ Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 417
Skąd: Europa

PostWysłany: 01 Lut 2005 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

innym, choc tez nie idealnym rozwiazaniem byloby przypisanie wszystkich rss'ow do jednego okna, ustawienie globalne, zeby okna otwieraly sie w tle i zminimalizowane, temu od rss wylaczenie migania na pasku, a reszcie popupow. Wtedy musialbys tylko tolerowac jeszcze jeden przycisk na pasku zadan
_________________
Czy wiesz, ze strony moga otwierac sie szybko? Opera - link w www Wink
P.S. W Operze uzywaj '/' zamiast Ctrl+F Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 01 Lut 2005 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyglada na to Kirsen, z ten plugin moglby Ci rozwiazac problemy z popupami i oknami.
Arrow http://addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=1691
Troche sie trzeba przy nim narobic, ale zamierzony efekt chyba osiagniesz.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kirsen Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 02 Gru 2003
Posty: 223

Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 01 Lut 2005 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@TomekQ: Coz.. to jedyne wyjscie jakie na razie widze.. ale nie powiem zeby mi sie podobalo.. ta dodatkowa belka na pasku mnie irytuje.

@Test:
Cytat:
za kazdym razem okno z jakims chlamem

Hmm ja tam szanuje swoich rozmowcow i jesli ktos do mnie cos pisze to zazwyczja nie jest to chlam... no moze poza kilkoma koleznakami ktorych sie nie da oduczyc rozsylania lancuszkow Smile
Tak wiec opcja tworzenia zminimalizowanego okna mi odpowiada.
Za to zupelnie nie potrzebuje zeby za kazdym sprawdzeniem RSS otwieralo mi sie okienko Sad

Nope... plugin niestety sie nie nadaje.. on informuje jedynie o tym ze dany kontakt zmienil stan na jakistam.. a kontakty RSS sa caly czas oline (no chyba ze akurat offline, ale akurat to nie ma zadnego znaczenia Smile

Pobawie sie tym [NewTrigger/i] zobaczymy czy cos z tego wyjdzie.
Drugie wyjscie jakie mi przychodzi do glowy to uprosic nightwisha zeby opcje tworzenia i aktywowania kontenera dorobil kazdemu kontenerowi osobno...
Trzecie rozwiazanie (i tu uklon w strone Prezesa) zeby wiadomosci RSS byly przez plugin [i]notify
traktowane inaczej niz zwykle wiadomosci. (Chocby zeby byly w kategorii inne zdarzenia)
Czwarte rozwiazanie usmiechac sie do Conosario o nowa wersje RSSpopup.dll.... Ale skoro tyle osob go prosi a on milczy.. to zle wroze Sad

Tak czy inaczej udalo mi sie chyba wyjasnic "po co mi rsspopup" Smile)
_________________
Pozdrawiam,
Kirsen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 6 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor