Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Lastseen vs. mToolTip

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 22 Lip 2003 8:31    Temat postu: Lastseen vs. mToolTip Odpowiedz z cytatem

To troche odchodzi od tematu mToolTip'a wiec zrobilem osobny topic...
Czy komus sie udalo uruchomic LastSeen mToolTip'ie?
Arrow Z ContactEx pokazywal mi wszystkich offline mimo ze nawet aktualnie byli online, o ile dobrze pamietam to tez daty byly pokopane....
Arrow Nowy LastSeen z tego co mowil mi chyba Test nie dziala z wieloma wtyczkami tego samego protokolu a i daty podawane (przynajmniej u mnie) sa od czapy... Dla osoby niedostepnej np. w Tlenie czas ostatniej obecnosci to czas mojego polaczenia z tlenem (??).
_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Kwi 2024 19:56    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt to najlepsze systemy monitoringu video - telewizji przemysłowej (CCTV) profesjonalnie i w dobrych cenach.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze na rynku technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy monitoringu video z zastosowaniem: rejestratorów DVR/NVR/IP (hybrydowych) obsługujących wiele standardów (PAL, AHD, TVI, CVI, FullHD, 1080p, 720p, IP) oraz kamer CCTV wysokiej rozdzielczości (kuliste, z oświetlaczem IR, kopułowe, z wysięgnikiem, antywandal, hermetyczne, zoom/PTZ) znanych producentów (BCS, Dahua, Bosh, Gemini, APTI, Hybro, AV-Tech).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 22 Lip 2003 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm...no wlasnie, jakos zapomnialem o tym juz, a problem nadal jest nierozwiazany. Po wyczyszczeniu profilu wszyscy bez wyjatku sa pokazywani w mToolTipe jako offline, mimo ze sa online (tudziez inny stan). Uzywam obecnie plugina ContactsEx, poniewaz wlasne nowa wersja seen nie wspiera "multiple instances" Sad .
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 22 Lip 2003 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bankrut napisał:
ludzie zrozumcie ze nie moge rozwiazac problemu ktory nie lezy po mojej stronie... mToolTip nie bierze dat lastseen/contactex z powietrza tylko z bazy tam gdzie sa przechowywane przez ww. wtyki, pokazuje dokladnie to samo co mozna zobaczyc po kliknieciu prawym przycisku myszy na kontakcie. poza tym pokazywana ikonka dot. aktualnego stanu a nie stanu ktory byl kiedys. jesli uzywa sie lastseen a pozniej bez czyszczenia bazy contactex, to mToolTip bedzie pokazywal ostatni stan zarejestrowany przez lastseen (najpierw sprawdzane sa miejsca w ktorych przechowywuje swoje dane lastseen, a jesli nie ma takowych to wtedy miejsca w ktorych dane przechowywuje contactex). tak uzywam mToolTip'a w polaczeniu z lastseen, dziala na tyle dobrze na ile dobrze dziala lastseen.

Taka odpowiedz otrzymalem na tego posta...
_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 22 Lip 2003 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedz jaka jest kazdy widzi Laughing Niestety nie moge sie zgodzic z autorem co do pokazywania przez mToolTip zekomo tego, co pokazuje sie po kliknieciu prawym klawiszem myszki na kontakcie. Tu wlasnie jest problem niezrozumialy dla mnie. ContactsEx po kliknieciu prawym klawiszem pokazuje jak najbardziej poprawnie stan kontaktu, lecz mToolTip pokazuje caly czas stan Offline. Faktycznie z pluginem Seen wspolpraca uklada sie lepiej (na ile jak zauwazyl autor pozwala na to sam plugin), jednak nie moge go uzywac z wyzej wymienionej przyczyny. Zastanawia mnie tylko dlaczego mToolTip niepoprawnie odczytuje stan z plugina ContactsEx, a wlasciwie z informacji, ktora umieszcza w bazie wspomniany plugin... Cholercia nie mam czasu, zeby przyjrzec sie dokladnie co tez smaruja w bazie pluginy Seen oraz ContactsEx. Jak tylko znajde chwile, postaram sie wyciagnac bardziej konkretne wnioski, ktore byc moze podsuna autorowi rozwiazanie...
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 23 Lip 2003 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mialem jeszcze godzine temu last seen'a, teraz mam contactex...
Ikony wyswietlaja (wyczyscilem profil po wywaleniu last seen) sie ok, a jedyne co glupie to ze last online ustawia sie date wlaczenia mirandy... No ale to jasne - wina contactex'a... Nie moge miec zarzutow do mToolTip (wiswietla to co dostaje)...
_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 23 Lip 2003 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moon napisał:

[...]
Nie moge miec zarzutow do mToolTip (wiswietla to co dostaje)...


No wlasnie nie Exclamation Nie mowilem nigdy, ze ikony sie zle wyswietlaja. Zle jest wyswietlany "last status" - jest caly czas Offline, a to nieprawda, gdyz ContactsEx pokazuje dobrze ostatni stan, jedynie miesza faktycznie z godzina...Z drugiej strony przypuszczenia opieram na ikonce ostatniego stanu, ktora ContactsEx wyswietla poprawnie, jednak nie wiem jakie on scierwo w baze laduje, wiec moze tak faktycznie byc, ze tam sa zle dane dla mToolTipa...Sprawdze to, ale nie teraz Wink
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor