Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Jabber - Miranda nie zapamietuje hasla po update do 0.9.xx
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 08 Sty 2011 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wszystkim za pomoc - tymczasowo sie poddalem ... wroce do tematu jak wiecej czasu znajde ... najlepiej byloby mi wyeksportowac cala baze wlacznie z wiadomosciami (wszystkie protokoly) i zrobic wszystko od nowa ...

Wtyczka Import. Pamiętaj tylko na nowej konfiguracji dać takie same nazwy dla kont. (nazwy wewnętrzne)

Tak jak pisałem wcześniej problem jest z samym profilem. Wiesz kiedyś miałem namieszane w profilu tak, że po odpaleniu DBEditora mirka skakała do ~150MB. Czyściłem DBToolem, kasowałem różne wpisy i ustawiałem od nowa ale nie pomogło. Zrobiłem nowy profil, importowałem kontakty+historię i wszystko wróciło do normy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 22 Maj 2024 14:16    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje kompleksowo instalacje elektryczne budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy kompletne instalacje: elektryczne mieszkań, systemów monitoringu i alarmowych, rozdzielni elektrycznych, automatyki budynkowej, oświetleniowe i energooszczędne (LED).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Phyt0n Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 13 Sie 2003
Posty: 21
Skąd: Tuchola / Mława

PostWysłany: 01 Lut 2011 22:50    Temat postu: jabber - ciag dalszy ... Odpowiedz z cytatem

sprobowalem jeszcze raz skanowania bazy dbtoolem (domowa miranda) ale teraz juz przynajmniej zapisalem komunikaty bledow:
Cytat:
event chain corrupted, trying to recover ...
event marked as first which is not: correcting
event not backlinked correctly: fixing
event position in chain is not correct
event position in chain is not correct
(...)
event position in chain is not correct
event chain corrupted, further entries ignored
event chain marked wrongly: correcting


samo skanowanie trwa dosc dlugo a wynikowa baza zawiera ok. 1MB danych zamiast wczesniejszych 11MB ...

czy jest jakas mozliwosc naprawy bazy bez potrzeby eksportowania wszystkiego do nowych profili ?
_________________
Pozdrawienia!
Phyt0n
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Phyt0n Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 13 Sie 2003
Posty: 21
Skąd: Tuchola / Mława

PostWysłany: 14 Lut 2011 10:30    Temat postu: no i sie w koncu wzialem ... Odpowiedz z cytatem

do exportu wszystkiego, zgodnie z wskazowkami Andy'ego, ale niestety - finalnie wszystko jest tak jak bylo ... czyli dalej nie pamieta hasla do Jabbera .. Sad
zauwazylem jednak ze na samym poczatku, kiedy byly wrzucone tylko podstawowe wtyczki, dzialalo i zapamietywalo ustawienia hasla ...
i tak droga eliminacji doszedlem do problemowej wtyczki - jest nia
mSecure.dll, bez ktorej haslo jest zapamietywane, a po jej wrzuceniu - haslo znika ... :-/

jest jakas inna wtyczka, ktora robi to samo co mSecure lub wzglednie jest jakas nowsza wersja niz z 2003 roku ?
_________________
Pozdrawienia!
Phyt0n
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 14 Lut 2011 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jest jakas inna wtyczka, ktora robi to samo co mSecure lub wzglednie jest jakas nowsza wersja niz z 2003 roku ?

Sterownik bazy danych z funkcją szyfrowania profilu Wink

Używam tego: http://mataes.googlecode.com/svn/Miranda/Plugins/Dbx_mmap_sa/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Phyt0n Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 13 Sie 2003
Posty: 21
Skąd: Tuchola / Mława

PostWysłany: 14 Lut 2011 12:45    Temat postu: szyfrowanie ... Odpowiedz z cytatem

hmmm ... szyfrowanie bazy to dla mnie az za duzo - chodzi mi o prosty monit o haslo przed odpaleniem programu ...
jasne ze kazdy moze obejsc zabezpieczenie msecude w prosty sposob, ale musi o tym wiedziec ... Wink

wiec nie chce rzucac sie z armata na muche ... Wink

no chyba ze Dbx_mmap_sa ma mozliwosc monitu o haslo, bez potrzeby szyfrowania calej bazy ...
_________________
Pozdrawienia!
Phyt0n
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kan
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 85

PostWysłany: 14 Lut 2011 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma nic takiego ponieważ jaki ma sensu używać hasła przy nieszyfrowanej bazie? Po drugie szyfrowanie jest całkowicie przeźroczyste dla użytkownika więc nie widzę powodu do takich kombinacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 14 Lut 2011 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chcesz tylko mieć monit o hasło to może BssKey+?
http://addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=3694

W żaden sposób nie zapewnia bezpieczeństwa no ale...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Phyt0n Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 13 Sie 2003
Posty: 21
Skąd: Tuchola / Mława

PostWysłany: 14 Lut 2011 15:15    Temat postu: szyfrowanie 2 ... Odpowiedz z cytatem

Kan: chodzi mi o monit o haslo przy odpalaniu mirandy ... takie mini-bezpieczenstwo ... Wink wlasnie na tyle na ile pozwalal mi mSecurd ... Wink

Andy: bosskeya uzywam ale tam jest tylko monit o haslo przy powrocie z ukrycia, prawda? nie przy starcie samego programu ...

tak czy inaczej, przemysle sprawe i moze sie przesiade w koncu na szyfrowanie ... w zwiazku z tym jeszcze pytanie poza glownym tematem watku:
jak wyglada ewentualne eksportowanie bazy z wlaczonym szyfrowaniem do nowego profilu, jesli cos sie wykopyrtnie ? mozna to zrobic standardowa wtycza import czy trzeba jakiejs modowanej uzyc ?
_________________
Pozdrawienia!
Phyt0n
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bunnyhoney Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 116

Wiek: 37 lat(a)

PostWysłany: 14 Lut 2011 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są odpowiedniki - dbtool_sa, import_sa i baza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 14 Lut 2011 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam, że autor zmontował wtyczkę, która tworzy automagicznie kopie profilu - teraz działa także z innymi sterownikami baz danych.

Bazę można także w każdej chwili odszyfrować i operować na niej standardowymi narzędziami (DBTool i Import).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Phyt0n Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 13 Sie 2003
Posty: 21
Skąd: Tuchola / Mława

PostWysłany: 15 Lut 2011 14:12    Temat postu: mkwalut.dll .. Odpowiedz z cytatem

wyglada na to ze dbx_mmap_sa dziala prawidlowo na kopii mirandy wiec chyba sie w oryginale rowniez przesiade ... dzieki za pomoc w tym temacie ... Wink

a jeszcze, zeby nie zakladac nowego watka, mam pytanie o mkwalut.dll, ktory wywala mirande tuz po pobraniu kursu walut (zarowno zrobiona na czysto, jak i "uzywana" wersje z ktora walczylem przy okazji poprzedniego problemu) ...

moja wersja wtyczki to:
¤ mkwalut.dll v.0.0.1.1 [16 Aug 2008] - mKWalut

a crash-log wyglada jak nizej (reszte wycialem):
Cytat:
Miranda Crash Report from 2011-02-15 13:04:13+0100. Crash Dumper v.0.0.4.19

Likely cause of the crash plugin: mKWalut

Exception: Access Violation at address 035E19FC. Reading from address 00000018.

Stack Trace:
---------------------------------------------------------------
035E19FC (mkwalut 035E0000): (filename not available) (0): (function-name not available)
035E1FF3 (mkwalut 035E0000): (filename not available) (0): (function-name not available)
035E1B6D (mkwalut 035E0000): (filename not available) (0): (function-name not available)
035E8290 (mkwalut 035E0000): (filename not available) (0): (function-name not available)
7C80B699 (kernel32 7C800000): (filename not available) (0): GetModuleFileNameA


czy jest moze jakas nowa wersja tego pluginu ?
_________________
Pozdrawienia!
Phyt0n
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 15 Lut 2011 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wyglada na to ze dbx_mmap_sa dziala prawidlowo na kopii mirandy wiec chyba sie w oryginale rowniez przesiade ... dzieki za pomoc w tym temacie ... Wink

Tylko pamiętaj żeby sobie kompilować po każdej zmianie w svn Wink

Cytat:
a crash-log wyglada jak nizej (reszte wycialem):

Wtyczka próbuje odczytać obszar pamięci do której nie powinna łapek pchać. Wynika to pewnie z tego, że M przeszła sporo zmian w API itp.
Nigdzie nie mogę znaleźć większej informacji o tej wtyczce więc ciężko powiedzieć czy ktoś się nią zajmuje lub zajmie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor