Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Okno rozmowy:wysyłka obazków oraz pasek narzędzi

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jollka Płeć: kobieta
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 31

PostWysłany: 10 Lis 2010 23:38    Temat postu: Okno rozmowy:wysyłka obazków oraz pasek narzędzi Odpowiedz z cytatem

Czy się da - jeśli tak to jak.

1. Przesyłać obrazki w sposób jak obecnie na GG - np. jestem na przeglądarce, daję prawoklik "kopiuj obrazek" i potem w oknie rozmowy "wklej". Konkretny obraz bezpośrednio, bez linków do niego, czy ściągania z dysku. Szukam i szukam na forum i nic konkretnego nie mogę wyszukać.

2. W jaki sposób na stałe ustawić dodatkowe funkcje/ikony na pasku narzędzi w oknie rozmowy (kolor tekstu, bold, italic itd.).
Udało mi się wstawić w pasek, zaakceptowałam itp. ale po restarcie znowu nic nie mam, poza ikonką img do wysłania linka do obrazka (ale też nie przesyła obrazka, tylko link we fragmencie tagów :
[www. coś tam dalej]

3, I przy okazji jeszcze coś.
Zrobiłam sobie klona Mirandę2 do testowania itp. Jedna przekopiowana z drugiej, więc pliki itp identyczne w obu. Jak coś zmienię na klonie i mi pasuje to samo idzie na org. Jak nie to co chcialam jest usuwane. Sprawdzałam ustawienia jedno po drugim - wszystko tak samo.
W org. (pierwszej) w głównym menu mam opcję (z ikonką) RESTART (bardzo wygodna funkcja, szczególnie teraz przy eksperymentach), natomiast w klonie tej opcji nie mam - ani w Opcje / Menu , ani w Opcje / Ikony menu / Menu główne. W klonie brak po prostu 1szt. "opcji".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 27 Kwi 2024 20:11    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W ofercie TechnoVolt znajdziesz profesjonalne systemy alarmowe (SSWiN) i przeciwpożarowe (SSP).
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy przeciwwłamaniowe i dozoru z zastosowaniem: central alarmowych, oddymiania, przeciwpożarowych, czujek ruchu PIR, detektorów dymu, gazu i tlenku węgla, syren, szyfratorów, modułów powiadamiania zdalnego GSM/GPRS. Oferujemy sprzęt znanych krajowych producentów (m. in. Satel, Polon Alfa, Elmes, Jablotron, Detectomat, AFG).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shadow-XIII Płeć: mężczyzna
Hiper-Paplacz
Hiper-Paplacz

Status stażu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 616

PostWysłany: 11 Lis 2010 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad 1. Na ta chwile nie, trzeba z dysku
Ad 2. Wstawienie przyciskow wymaga wtyczki ktora takowe wstawi, wyslanie obrazka odbywa sie z poziomu menu Obrazek / Image
Ad 3. Nie bardzo wiem skad opcja RESTART jest bo nie ma jej normalnie w Mirandzie, musi byc jakas wstyczka, ktora najpewniej nie jest ladowana w drugiej Mirandzie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jollka Płeć: kobieta
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 31

PostWysłany: 11 Lis 2010 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wink
2. Jaka to wtyczka? Być może mam, tylko nie do końca wiem jak ją rozłożyć na łopatki?
Teraz znowu kombinowałam i w pasku została mi kolejne - "zmień kolor tła", "przełącz listę z nickami", "filtr zdarzeń"- widać "pracę" tych przycisków, ale nie działają.

3. Wykasowałam cały folder Plugins i wrzuciłam jeszcze raz - sprawdziłam plik po pliku i obie Mirandy są identyczne. Również przeleciałam z poziomu Opcje / Wtyczki.
Klony.
W ustawieniach w Opcje, również identycznie wszystko.
http://img16.imageshack.us/img16/1401/mirkarestarta.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maddening Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 140

PostWysłany: 11 Lis 2010 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2. Opcje o których mówisz ma tabSRMM. Z tym że nie wiem jak sprawdzają się z GG.

3. Updater dodaje opcję "Restart". Dla pewności sprawdź w Opcje->Personalizacja->Menu->Menu Główne czy jest włączona, a także czy w Usługi->Updater jest zaznaczona opcja "Dodaj przycisk Restart".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jollka Płeć: kobieta
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 31

PostWysłany: 11 Lis 2010 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2. Na chwilę obecną sprawdziłam rozmowy z innymi kontami i jedynie z IRC Chat Rooms pokazuje się i działa kilka przycisków. Z innymi (GG AQQ Tlen Skype ) nie. Pokombinuję potem z innymi wersjami tabSRMM - może cos mi zadziała.

3.
Cytat:
Usługi->Updater jest zaznaczona opcja "Dodaj przycisk Restart.

I o to chodziło Beer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fustrat
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 4

PostWysłany: 13 Lis 2010 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To i ja się podepnę pod temat w sprawie obrazków. Jest może jakaś wtyczka, albo taka możliwość konfiguracji tabSRMM, by można było te obrazki wysyłać i otrzymywać sprawniej? Bo ten cały File Send to o kant portek idzie rozbić, bo się jeszcze tak nie zdarzyło, aby ktoś otrzymał wysłany przeze mnie obrazek. Zawsze jest to oczekiwanie na akceptację, a potem komunikat, że się nie powiodło i pupa. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rime Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 185
Skąd: Poznań

PostWysłany: 13 Lis 2010 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie wysylam obrazkow jako plik tylko jako obrazek i zawsze dochodzi Razz + ustawione jako bbcode wiec w Scriverze zawsze sie pokazuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fustrat
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 4

PostWysłany: 13 Lis 2010 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc ja coś nie umiem, bo ni działa ani po przez przeciąganie pliku do okienka rozmowy [wyskakuje to całe przesyłanie plików], ani po przez opcję "prawy kontakt > Image" [pojawia się pusty msg]. Przekopałem forum i jedyne co znalazłem, to to:
DJ Lotos napisał:
Witam,

aktualnie na dzien dzisiejszy ta funkcja nie jest wspierana w Mirandzie przez plugin GG.dll by OnO

Pojawia sie jedynie pusty mesg

Pozdr

Ze stycznia 2004. No bez jaj, że przez sześć lat nikt tego nie naprostował. Smile

Proszę, nauczcie mnie jak się wysyła obrazki przez Modern Contact List 0.9.0.9 + tabSRMM 3.0.9.0 + IEView 1.3.0.0. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Pomoc Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor