Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

mDynDNS - wersja prebeta

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kirsen Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 02 Gru 2003
Posty: 223

Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 15 Mar 2006 0:09    Temat postu: mDynDNS - wersja prebeta Odpowiedz z cytatem

Witam.
Po dlugich i ciezkich bojach udalo mi sie doprowadzic moja wtyczke do stanu w ktorym mozna ja nazwac beta. (A przynajmniej prawie:)
Wtyczka wspolpracuje z serwisem dyndns.org i sluzy do uaktualniania informacji o naszym numerze IP w momencie gdy sie on zmieni.
Nie jest to moze jakas bardzo skomplikowana funkcjonalnosc, ale od dluzszego czasu szukalem programiku ktory by zajmowal malo miejsca w pamieci i sie tym zjamowal i stanelo na tym, ze najlepiej bedzie to dodac do Mirandy.
Zaznaczam, ze aktualna wersja uwzglednia zalecenia serwisu DynDns, dotyczace czestotliwosci sprawdzania i nie dokonywania aktualizacji jesli IP sie nie zmienilo, ale wtyczka nie byla zbyt intensywnie testowana i nie moge zapewnic, ze nie dojdzie do sytuacji w ktorej cos pojdzie nie tak i konto zostanie zablokowane. (Aczkolwiek w przypadku gdy stwierdzi jakas podejrzana odpowiedz z serwera, profilatycznie calkiem sie wylacza :) - W takim przypadku nalezy DBEditorem skasowac wartosc "Blocked")
Bardzo prosilbym o wypowiedzi na temat stabilnosci i funkcji wtyczki.
Potestujcie to troche zanim sie odwaze to opublikowac szerszej publicznosci :)

Zalacznik:
mDynDNS
_________________
Pozdrawiam,
Kirsen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 06 Maj 2024 17:13    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


Oferta TechnoVolt to systemy monitoringu video - telewizji przemysłowej (CCTV) profesjonalnie i w dobrych cenach.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy monitoringu video z zastosowaniem: rejestratorów DVR/NVR/IP (hybrydowych) obsługujących wiele standardów (PAL, AHD, TVI, CVI, FullHD, 1080p, 720p, IP) oraz kamer CCTV wysokiej rozdzielczości (kuliste, z oświetlaczem IR, kopułowe, z wysięgnikiem, antywandal, hermetyczne, zoom/PTZ) znanych producentów (BCS, Dahua, Bosh, Gemini, APTI, Hybro, AV-Tech).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nazir Płeć: mężczyzna
Admin
Admin



Dołączył: 29 Sty 2003
Posty: 2416
Skąd: Chrzanów

PostWysłany: 16 Mar 2006 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

testujcie Wink
_________________
Miranda nie dla idiotow ExclamationExclamationExclamation

IRC #miranda.kom.pl - oficjalny kanał Polskiego Forum - serwer: irc.quakenet.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kirsen Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 02 Gru 2003
Posty: 223

Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 16 Mar 2006 23:26    Temat postu: Nowa wersja Odpowiedz z cytatem

Wlasnie zamiescilem w dziale download nowa wersje swojej wtyczki (wraz z tlumaczeniem) oznaczona numerem 0.0.0.3. Jest to juz stabilnie dzialajacy produkt i jesli wszystko pojdzie dobrze, to za jakis czas sprobuje opublikowac to na stronie oficjalnej. Ale wczesniej chcialbym Was jednak poprosic o jakies testy, bo glupio by bylo sie zblaznic przed miedzynarodowa spolecznoscia Mirandy ;) Nawet jesli ktos uzywa na codzien obslugi dyndns w routerze, moze sie skusi na pobycie przez chwile krolikiem doswiadczalnym?
http://miranda-im.pl/download.php?id=75

Zdaje sobie sprawe, ze nie jest to wtyczka przeznaczona dla szerokiego grona odbiorcow (uzytkownicy Mirandy, majacy dynamiczne IP, korzystajacy z dyndns.org, nie uzywajacy jego obslugi przez router), ale dzieki napisaniu jej sporo sie nauczylem na temat programowania wtyczek do Mirandy i moze bede w stanie w przyszlosci napisac cos bardziej sensownego. Zaraz sobie przegladne "pomysly na wtyczki" ;)
_________________
Pozdrawiam,
Kirsen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaclaw Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 19
Skąd: Katowice
Wiek: 48 lat(a)

PostWysłany: 18 Mar 2006 8:50    Temat postu: A jak to działa ? Odpowiedz z cytatem

Chętnie popróbuję, ale mam mały problem... otóż w zasadzie jak się tą wtyczką posługiwać ? Wpisałem odpowiednie dane no i co dalej ? Czy ta wtyczka działa całkowicie automatycznie, bo nawet nie wiem, czy się łączy i kiedy ze stroną DynDNS.
Jeśli dziła całkowicie automatycznie to niby fajnie, ale moim zdaniem przydałaby się też możliwość "ręcznej" konktroli.

Acha... skąd wtyczka pobiera aktualny adres IP ?

Z góry dziękuję za informacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kirsen Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 02 Gru 2003
Posty: 223

Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 18 Mar 2006 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm. .Jesli posiadasz wtyczke do popupow, to w momencie zmiany twojego IP na serwerze powinien wyskoczyc komunikat.
Wtyczka sprawdza IP poprzez strone http://checkip.dyndns.org
Sprawdzanie IP nastepuje po 1 min od uruchomienia Mirandy i nastepnie co 10 min.
Jesli IP zwrocone podczas sprawdzania rozni sie od IP ktore zwraca serwer DNS dla domeny uzytkownika nastepuje uaktualnienie.
Dokladnie proces sprawdzania i uaktualniania mozna przesledzic wlaczajac logowanie do pliku w M->opcje->siec, dziennik.
W najblizszym czasie powinienem napisac jakies readme do tego Smile
_________________
Pozdrawiam,
Kirsen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
empeck Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1
Skąd: Inowrocław/Ciemnogród
Wiek: 45 lat(a)

PostWysłany: 09 Kwi 2006 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Wtyczka jak narazie działa bardzo fajnie, zainstalowałem ja jakiś tydzień temu i jak narazie nie mam powodu do narzekań.

Mały wishlist - dałoby się dodać takiego ficzera, by za pomocą menu czy jakoś tam dało się wyświetlić popupa z IP lokalnym i serwerowym? Mała rzecz, a chyba byłaby przydatna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kirsen Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 02 Gru 2003
Posty: 223

Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 26 Wrz 2006 12:20    Temat postu: mDynDNS 0.0.1.1 Stable Odpowiedz z cytatem

No i po dlugim czasie i kilku poprawkach zdecydowalem sie opublikowac swoja wtyczke dla szerszego grona uzytkownikow. Zamieściłem ja na oficjalnej stronie z dodatkami. http://addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=3157

Wszelkie uwagi wciaz mile widziane.

@empeck - postaram sie dodac cos takiego w najblizszym czasie.
_________________
Pozdrawiam,
Kirsen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor