Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Jak z Mirandy zrobić... np. wiertarke... :D
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kirsen Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 02 Gru 2003
Posty: 223

Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 15 Sty 2005 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra.. to ja mam pomysl.. ja wiem, ze pomysly powinny isc do dzialu: Pomysly na wtyczki. Ale wtedy by mnie admini zjedli Smile
No wiec pomysl mi sie przysnil swego czasu... Zapewne mialo to zwiazek z duza iloscia kombinowania na temat przesylania plikow... I brzmi nastepujaco:
Wtyczka do telportacji.
Jesli dwie osoby maja ja zainstalowana, to pod prawym przyciskiem masz "Skocz do:" i jesli druga osoba przyjmie zadanie.. to plugin oblicza parametry : takie jak masa osoby ktora nalezy przeslac i inne, (z tego co pamietam robil to na podstawie sily nacisku na klawisze klawiatury) a potem nastepuje przeslanie jakichs danych (Nie mam pojecia jak to dziala tam w srodku.. od strony kodowej tego nie rozgryzlem, ale wiem, ze przesylane w moim wypadku bylo okolo 1,4 MB). N o i potem uzytkownika teportuje w okolice tamtego komutera.
Uwazam ze bylaby to bardzo przydatna wtyczka, zwlaszcza ze moznaby np. ze znajomymi zrobic sciepe na laptopa, i jeden bilet na wyspy kanaryjskie Smile
Ja wiem ze to odlegla przyszlosc, bo to kolejny po voice chacie i video konferencjach feature.. ale mysle, ze to gra warta swieczki Smile
_________________
Pozdrawiam,
Kirsen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 15 Maj 2024 21:29    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt to najlepsze systemy monitoringu video - telewizji przemysłowej (CCTV) profesjonalnie i w dobrych cenach.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze na rynku technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy monitoringu video z zastosowaniem: rejestratorów DVR/NVR/IP (hybrydowych) obsługujących wiele standardów (PAL, AHD, TVI, CVI, FullHD, 1080p, 720p, IP) oraz kamer CCTV wysokiej rozdzielczości (kuliste, z oświetlaczem IR, kopułowe, z wysięgnikiem, antywandal, hermetyczne, zoom/PTZ) znanych producentów (BCS, Dahua, Bosh, Gemini, APTI, Hybro, AV-Tech).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 15 Sty 2005 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale musisz wziąć pod uwagę fakt że teleportacja wiąże się z rozbieraniem ciała na cząstki pierwsze w celu analizy ich (warstwa po warstwie) i ponownym 'złożeniu' w całość w miejscu docelowym, co z kolei zahacza o klonowanie, więc najpierw trzeba by przebić się przez mur zasad prawno-etycznych zanim ktoś napisze tego plug'a. [:
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kirsen Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 02 Gru 2003
Posty: 223

Wiek: 43 lat(a)

PostWysłany: 15 Sty 2005 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytujac Duglasa Adamsa:
"Raz ruszyłem teleportem
Z Ronem, Maggie, Johnem w drogę.
Ron wnet ukradł serce Maggie
Ja dostałem Johna nogę."
_________________
Pozdrawiam,
Kirsen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PasQty
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 30 Sie 2004
Posty: 50
Skąd: Poznań

PostWysłany: 15 Sty 2005 14:42    Temat postu: 8) Odpowiedz z cytatem

Zeratul napisał:
Mam, chodzilo o IEE 1394, czyli FireWire Smile Skrętka to jest RJ45.[...]
Niezły hardkor Smile


No to popierniczylo nam sie Suspect

Ps.
A na poletku, na komputrze rosne spokojnie pod czujnym okiem Mirandowego dzorcy i psa Kawa Laughing
_________________
--
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PasQty
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 30 Sie 2004
Posty: 50
Skąd: Poznań

PostWysłany: 15 Sty 2005 14:54    Temat postu: zagubieni miedzy wierszami :] Odpowiedz z cytatem

kirsen napisał:
[...]Wtyczka do telportacji.
Jesli dwie osoby maja ja zainstalowana, to pod prawym przyciskiem masz "Skocz do:" i jesli druga osoba przyjmie zadanie.. to plugin oblicza parametry [..] a potem nastepuje przeslanie jakichs danych [...]
N o i potem uzytkownika teportuje w okolice tamtego komutera.
Uwazam ze bylaby to bardzo przydatna wtyczka, [...]
Ja wiem ze to odlegla przyszlosc, bo to kolejny po voice chacie i video konferencjach feature.. ale mysle, ze to gra warta swieczki Smile

Idea
No to ja to wam przetlumacze na polska prozę Wink . Wtyka ktora pozwala na zdalana administracje Komputrem- bo wkoncu poco komu VNC skoro Miranda jest lepsza Wink
_________________
--
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zeratul Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 115
Skąd: Brighton, UK

PostWysłany: 21 Sty 2005 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając jeszcze do pomysłu proto bezserwerowego to możnaby oprzeć się na rozwiązaniach z eMule'a i wykonać coś w rodzaju "mirandowej sieci Kademlia". To chyba jest możliwe do wykonania:)

I jeszcze coś mi przyszło do głowy - możnaby zmolestować Onego żeby dorobił speszyl ficzer do pluga GG.dll, czyli bezserwerowość Smile Padają serwery GG a użytkownicy Mirandy dalej się mogą ze sobą komunikować... Doesn't that ROX?!?!?
_________________
<Kepper> to jest takie głupie, że tylko informatyk mógł na to wpaść
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
TomekQ Płeć: mężczyzna
Pierdoła
Pierdoła

Status stażu



Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 417
Skąd: Europa

PostWysłany: 21 Sty 2005 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeratul napisał:
Padają serwery GG a użytkownicy Mirandy dalej się mogą ze sobą komunikować... Doesn't that ROX?!?!?
a nie prosciej podac sobie JID, TlenID, UIN, msn, czy co tam jeszcze macie Question
_________________
Czy wiesz, ze strony moga otwierac sie szybko? Opera - link w www Wink
P.S. W Operze uzywaj '/' zamiast Ctrl+F Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PasQty
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 30 Sie 2004
Posty: 50
Skąd: Poznań

PostWysłany: 22 Sty 2005 19:35    Temat postu: protokół P2P rozszezenie GG pady serwerów - fix Odpowiedz z cytatem

Zeratul napisał:
Wracając jeszcze do pomysłu proto bezserwerowego to możnaby oprzeć się na rozwiązaniach z eMule'a i wykonać coś w rodzaju "mirandowej sieci Kademlia". To chyba jest możliwe do wykonania:)
No przez caly czas oto biega Smile
Zeratul napisał:
I jeszcze coś mi przyszło do głowy - możnaby zmolestować Onego żeby dorobił speszyl ficzer do pluga GG.dll, czyli bezserwerowość Smile Padają serwery GG a użytkownicy Mirandy dalej się mogą ze sobą komunikować... Doesn't that ROX?!?!?


Ono by sie pewnie załamał gdyby takie coś miał sam implementować Smile To wymaga wiekszego zespołu. Bo wątpie żeby jeden człowiek miał obcykane zagadnienia zwiazane z transportem WAN(tu P2P) i oprócz tego mieć rozpykaną identyfikacje userów(Hashowanie) do tego, pewnie by sie nie obyło bez małej bazy danych.
Za przyklad podam DC++.
Sam program zrobila ekipa zlozona z paru ludzi, oczywiscie kazdy dbal o swoja czesc.
A osobno byl kombinowany projekt identyfikacji plikow (hashownanie), ktory zreszta byl rozwijany przez 1-1,5roku zanim uznałem że działa jako tako. Razz

Rozwiazaniem klękających serwerów GG byloby zalaczenie do pluga malej procedury, ktora by potrafila zwyczajnie sprawdzic ktory serwer GG dziala. Na początek moglaby sprawdzać serwery z zalaczonej listy np w pliku txt.
Sprawdaznie moglo by sie odbywać na zasadzie pingu. Jesli serwer by odpowiedzial tzn ze dziala.. wtedy podjełaby próbe polączenia a jesli nie udaloby sie to sprawdzilaby pingiem kolejnego z listy i ponownie probowalaby sie zalogowac... i tak do skotku.

_________________
--
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kocureq
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 11
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 22 Sty 2005 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ed napisał:
jak to juz ktos mowil w mirandzie pulpit trza zamontowac i moje dokumety :wink: ale naprawde super by bylo jak z mirci dowolny program mozna bylo uruchomic :wink: . taki bajerek byl by full wypas :lol:


A non-IM contacs to przypadkiem nie do tego sluzy? :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
leon_master Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 705
Skąd: Gliwice
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 22 Sty 2005 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

służy. PasQty - z tym niebieskim to idz do topicu od gg proto - bo to realne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zeratul Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 115
Skąd: Brighton, UK

PostWysłany: 23 Sty 2005 0:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PasQty napisał:
Rozwiazaniem klękających serwerów GG byloby zalaczenie do pluga malej procedury, ktora by potrafila zwyczajnie sprawdzic ktory serwer GG dziala. Na początek moglaby sprawdzać serwery z zalaczonej listy np w pliku txt.


Oparłem się na założeniu że padają wszystkie serwery Smile

Od kilku dni wałkuję tutaj temat proto bezserwerowego i, ponieważ moja wiedza nie wykracza ponad przeciętną, jestem sukcesywnie miażdżony sensownymi i spójnymi argumentami Smile Rzeczywiście wydaję się to wykonalne chociaż nieprawdopodobne skomplikowane więc lepiej zarzućmy ten temat Wink
_________________
<Kepper> to jest takie głupie, że tylko informatyk mógł na to wpaść
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PasQty
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 30 Sie 2004
Posty: 50
Skąd: Poznań

PostWysłany: 23 Sty 2005 14:20    Temat postu: I moze sie ktos zuci na P2P. Problem z Awatarami forum Odpowiedz z cytatem

Zeratul napisał:
Oparłem się na założeniu że padają wszystkie serwery Smile
luzik, zdażyło im się juz faktycznie padnąć na całej linii
Zeratul napisał:
Od kilku dni wałkuję tutaj temat proto bezserwerowego i, ponieważ moja wiedza nie wykracza ponad przeciętną, jestem sukcesywnie miażdżony sensownymi i spójnymi argumentami Smile Rzeczywiście wydaję się to wykonalne chociaż nieprawdopodobne skomplikowane więc lepiej zarzućmy ten temat Wink
Nie wymiękaj, może sie jednak ktoś pokusi.. ja z przyjemnością mogę koordynować zadania Very Happy Wink

Co do awatara :
DJ Lotos napisał:
"serwer nie obsługuje komendy ladującej stosowanej przez phpBB, postaramy się dokonać korekty w najbliższym czasie."

_________________
--
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zeratul Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 115
Skąd: Brighton, UK

PostWysłany: 23 Sty 2005 15:00    Temat postu: Re: I moze sie ktos zuci na P2P. Problem z Awatarami forum Odpowiedz z cytatem

PasQty napisał:
Nie wymiękaj, może sie jednak ktoś pokusi.. ja z przyjemnością mogę koordynować zadania Very Happy Wink


Ja też z chęcią dołożyłbym coś od siebie , tylko że w kwesti programowania to zatrzymałem sięw C++ na operacjach na plikach - zapis/odczyt.... Pomysł rzeczywiście coś realnego w sobie zawiera ale gdy nie ma ludzi to przecież sam OnO nie będzie sięz tym tentegowałSmile

DJ Lotos napisał:
"serwer nie obsługuje komendy ladującej stosowanej przez phpBB, postaramy się dokonać korekty w najbliższym czasie."


Dzięki za info i sorki za zamieszanie Smile Post edytuję i wytnę to OT jeśli admini mają jakieś obiekcje. Podpis zmieniam.
PEACE!
_________________
<Kepper> to jest takie głupie, że tylko informatyk mógł na to wpaść
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor