Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Jak nagrać z magnetowidu na płytę CD

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
edwars
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 2
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 22 Gru 2003 22:14    Temat postu: Jak nagrać z magnetowidu na płytę CD Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę o radę jak nagrać film z kasety video na płytę CD?.
Dysponuję Windows XP , jeden ze starszych filmów nakręcony przeze mnie jest coraz bardziej zanieczyszczony, czy jest jakiś sposób aby film ten oczyścić?. Czy po przegraniu na płytę CD będę mógł zlikwidować zanieczyszczenia i ponownie przegrać na kasetę
video?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 30 Kwi 2024 16:24    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje kompleksowo instalacje elektryczne budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy kompletne instalacje: elektryczne mieszkań, systemów monitoringu i alarmowych, rozdzielni elektrycznych, automatyki budynkowej, oświetleniowe i energooszczędne (LED).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 23 Gru 2003 0:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli masz karte graficzna z wejsciem telewizyjnym (TV-IN) to bedziesz mogl nagrac na CD, a jezeli bedziesz mial karte z wyjsciem telewizyjnym (TV-OUT) to bedziesz mogl takze nagrac spowrotem na kasete.. Bez TV-IN/TV-OUT nie da rady..
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 23 Gru 2003 1:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega juz z grubsza powiedzial o co biega, ja tylko dorzuce, ze:
Arrow Niekoniecznie Twoja karta graficzna musi miec wejscie TV, praktycznie wiekszosc kart tunerow TV posiada takowe wejscie. Czasem oplaca sie rozwazyc kupno takiego tunera ze wzgledow ekonomicznych, gdyz jesli juz posiadasz niezla karte grafiki bez wejscia TV, to nie sadze, bys chcial zamieniac ja na taka, ktora to wejscie bedzie miala, co zreszta przewaznie okupione jest utrata jakosci obrazu przez nia wyswietlanego.
Arrow Nie bardzo rozumiem, czemu mialbys nagrywac material z kasety na CD... Jesli to zrobisz, to pozbedziesz sie mozliwosci jego edycji, a przeciez o to Ci chodzi. Pomijam kwestie wielkosci tak przegranego filmu, ktora z gory moze przesadzic, ze nie masz nawet szans myslec o nagraniu tego na plyte, chyba ze Twoj sprzet umozliwi Ci kodowanie w czasie rzeczywistym do formatu, ktory pozwoli na takie zmniejszenie materialu, by zmiescil sie na CD. No i oczywiscie nie bez znaczenia jest kwestia oprogramowania, ktore na ta operacje pozwoli (tak naprawde nie znam takiego). Chyba jednak bedziesz musial zrobic to na piechote, czyli najpierw przegrac film na dysk twardy, co pozre lwia jego czesc, lub tez nawet zabraknie Ci na nim miejsca (chyba, ze to krotki film). Potem poddasz go stosownej obrobce, zakodujesz do jakiegos sensownego formatu i dopiero wtedy mozesz myslec o nagraniu na CD. Znacznie lepsza jakosc uzyskasz oczywiscie nagrywajac to na DVD, ze wzgledu na jego duzo wieksza pojemnosc, no ale nie napisales szczegolow, wiec trudno wywnioskowac o co Ci dokladniej chodzi z tym filmem.
Arrow Sadze, ze wiecej na ten temat informacji uzyskasz, piszac na jakies bardziej tematycznie zwiazane forum, czy grupe dyskusyjna. Tu niby jest dzial "Na kazdy temat", ale raczej prowadzone sa dyskusje mniej lub bardziej zwiazane z Miranda, a w kazdym razie nie az tak specjalistyczne...

Pozdrawiam.
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Axon
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 29 Mar 2003
Posty: 67
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 23 Gru 2003 2:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm - moze bede mogl cos pomoc jako ze zajmuje sie troszke nieliniowym montazem video.

Wydaje mi sie, ze chodzi ci o przegranie najpierw calego materialu na dysk twardy, a dopiero potem na CD, bo inaczej to prawie niemozliwe by bylo do zrobienia Smile

Wiec tak. Po pierwsze jakis sprzet do zgrywania - z tych wbudowanych w karty graficzne, to niestety trzeba bardzo uwazac. Jesli jest to na chipsecie BrookTree (BT) to niestety nie zgrasz filmu w pelnej rozdzielczosci - 704x576 poniewaz sam chipset jest na to za wolny. Juz troszke lepszy jest chipset philipsa. Najlepiej na polu kart grafiki z wbudowanym wejsciem spisuje sie ATI. Tansze rozwiazanie VIVO i drozsze, ale gwarantujace na prawde piekna jakosc - All-in-wonder.

No i oczywiscie mozna osobna karte kupic. Tutaj tez jest ogormny wybor - najrozniejsze typy i ceny. Niestety zeby to opisac, to by chyba trzeba bylo caly artykul skrobnac Smile
W kazdym razie wystrzegaj sie znow chipsetow BT i szukaj kart z hardwareowa kompresja. To bardzo pomaga i przyspiesza. Co prawda najczesciej karty kompresuja do MPEG1 lub MPEG2 a te formaty niestety sa kiepskie do dalszej obrobki.

Zalozmy ze juz masz karte. Teraz musisz wiedziec co chcesz zrobic z tym filmem. Znaczy jakie jest jego miejsce docelowe. Pamietaj ze obraz w TV jest z przeplotem, a to oznacza, ze na komputerze przy odtwarzaniu filmu krawedzie przedmiotow beda poszarpane - przesuniete co 2 linie. Jesli chcesz to nagrac na CD to trzeba ten przeplot usunac. Na ten temat tez juz sporo napisano, wiec nie bede tutaj tego powtarzac. Natomiast jesli film ma spowrotem trafic na kasete, to przeplotu nie trzeba usowac.

Jesli chodzi o polepszenie jakosci, to powiem ci ze do tego to juz trzeba miec nielada umiejetnosci, bo pewnie nie chodzi ci tylko o polepszenie barw, ale takze o wyostrzenie obrazu itp. Mozna niby do tego roznych filtrow uzyc, ale one rzadko daja porzadany efekt jak sie je uzyje na filmie z kasety. Pozatym zeby film dalej ladnie po zgraniu spowrotem na video wygladal, to trzeba uzyc karty z na prawde wysokiej jakosci wyjsciem TV - czyli na przyklad all-in-wonder

Moim zdaniem lepiej najpierw troszke obrobic na dysku, potem bardzo ladnie skompresowac do divxa, usowajac uprzednio przeplot.

Jesli chodzi o miejsce zajete na dysku przez film w pelnej rozdzielczosci to nie jest az tak tragicznie. Trzeba przyjac ze - zaleznie od rodzaju kompresji - godzina filmu bedzie zajmowac od 10GB do 15GB. Pamietaj ze do takiego zgrywania musisz miec system plikow NTFS bo FAT32 moze miec plik o maxymalnej dlugosci do 4GB

Jeszcze taka drobna ciekawostka - nie wiem czy wiecie, ale obraz na zwyklej kasecie VHS jest nagrywany z polowa rozdzielczosci pionowej. Wiec zgranie filmu w rozdzielczosci 352x576 i pozniejsze rozszerzenie go do 704x576 bedzie wygladac praktycznie tak samo jak film zgrany odrazu w pelnej rozdzielczosci. To jest przydatne jak ktos ma slabsza karte TV Smile

Niestety temat szeroki, mi sie chce spac, wiec juz nic wiecej nie napisze. Jesli bys mial jeszcze jakies konkretne pytania to wal smialo, postaram sie odpowiedziec o ile bede wiedzial Smile
_________________
Wszyscy myślą tylko o sobie, tylko ja myślę o mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 23 Gru 2003 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

jak widze koledzy dosc porzadnie wyczerpali temat Wink
Szczególnie Axon widać, ze jest w temacie Wink

Fakt, ze VHS-y to nie PAL/NTSC wiec mozna tu troche zaoszczedzic Wink

Z kart to w sumie najlepiej skorzystać z typowej karty przechwytywania video lub bardziej rozbudowanej TV.

Dobre karty (np. Matrox RT 2000 i nowsze) troche kosztuja (RT 2K - ok. 2000PLN) ale mozna sobie pozyczyc na ten jeden film Wink

Do obróbki liderem chyba softu jest Adobe Premiere co fakt trzeba nad nim posiedziec zanim sie cos zacznie sensownego tworzyc.

A tak swoja droga to mój znajomy swego czasu bawil sie w kompresje filmu grabowanego z karty bez kompresji sprzetowej i takie kawalki zaledwie pare minut po 2GB (limit AVI) kompresowal, a potem jakos łączyl w calosc Very Happy

Robil to sporo czasu temu na maszynie P180, HDD 13GB Wink
Ale byl wytrwaly Wink

To tyle, pozdrawiam
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Axon
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 29 Mar 2003
Posty: 67
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 23 Gru 2003 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypomnialo mi sie jeszcze jedno - jak bedziesz kupowac osobny tuner tv to jesli masz plyte glowna na chipsecie nforce2 to musisz bardzo uwazac, bo nikt nie wie dlaczego ale wlasnie ten chipset ma ogromne problemyz niektorymi tunerami i nie da sie ich po prostu odpalic. Nikt nie wie dlaczego, chyba nawet sama nVidia.

A do obrobki to zeczywiscie programy spod znaku Adobe sa najlepsze oprocz Premiere jeszcze swietny jest after fx ale do tego to juz na prawde trzeba sie troszke douczyc Smile

DJ Lotos Twoj znajomy musial sie dawno temu bawic w cos takiego. Gratuluje mu wytrwalosci Smile Na szczescie nowa specyfikacja formatu AVI2 nie ma juz ograniczenia 2GB co w polaczeniu z NTFSem daje na razie maxymalny plik o dlugosci niemozliwej do osiagniecia przy wspolczesnych dyskach, wiec juz przez jakis czas nie trzeba sie przejmowac jakimikolwiek limitami Smile
Jeszcze raz wyrazy uznania i podziwu dla Twojego kumpla! Shocked

Aha na koniec jeszcze taka uwaga co do softu - do zrzucania filmow caly czas bezkonkurencyjny jest virtualDUB i w sumie jesli chodzi ci tylko o prosta rekompresje i jakies eliminacje szumow, to moze sie okazac, ze bedzie to narzedzie w 100% wystarczajace. W dodatku darmowy no i znacznie prostrzy w obsludze od adobe premiere Smile

pozdrawiam i zycze wesolych swiat !!
_________________
Wszyscy myślą tylko o sobie, tylko ja myślę o mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SieRadz Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 31 Sie 2003
Posty: 195
Skąd: PL/Siemianowice

Punktów karnych: 9000

PostWysłany: 04 Maj 2004 1:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Axon widze ze jestes niezle w temacie... bede mial czas to napisze kilka pytan, bo widze znasz sie a mi jest wlsnie potrzebne wiedziec kilka rzeczy na ten temat Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
edwars
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 14 Lis 2003
Posty: 2
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 05 Sty 2005 0:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z dużym opóźnieniem ale dzięki wielkie
_________________
Warszawa to moja duma i sława
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor