Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Pomysł na bardzo nietypową wtyczkę...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
badworm
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 09 Gru 2004
Posty: 8

PostWysłany: 10 Gru 2004 0:22    Temat postu: Pomysł na bardzo nietypową wtyczkę... Odpowiedz z cytatem

Ostatnio wpadłem na pomysł pewnego urządzenia, które byłoby podłączane do komputera przez port szeregowy(lub USB) i które miałoby się komunikować z mirandą. W związku z tym mam pytanie(póki co czysto teoretyczne): czy jest możliwe napisanie wtyczki do Mirandy, która by wysyłała na port szeregowy: treść nadchodzących wiadomości(łącznie z informacją o godzinie i od kogo), treść wysyłanych wiadomości, listę kontaktów, informacje o zmianie stanu osób z listy kontaktów i do tego byłaby w stanie obsłużyć transmisje w drugą stronę czyli np. z tego urządzenia wybieramy osobę z listy kontaktów z nią zaczynamy rozmowę?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 30 Kwi 2024 18:14    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt to najlepsze systemy monitoringu video - telewizji przemysłowej (CCTV) profesjonalnie i w dobrych cenach.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze na rynku technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy monitoringu video z zastosowaniem: rejestratorów DVR/NVR/IP (hybrydowych) obsługujących wiele standardów (PAL, AHD, TVI, CVI, FullHD, 1080p, 720p, IP) oraz kamer CCTV wysokiej rozdzielczości (kuliste, z oświetlaczem IR, kopułowe, z wysięgnikiem, antywandal, hermetyczne, zoom/PTZ) znanych producentów (BCS, Dahua, Bosh, Gemini, APTI, Hybro, AV-Tech).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
reaper7 Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 130
Skąd: lubuskie

PostWysłany: 10 Gru 2004 0:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po cześci taka wtyka istnieje - nazywa się RemoteCommander.
Wtyka integruje się z lista kontaktów więc dla każdej osoby w prawokliku masz opcję czy ma od niej słać do RS'a czy nie - oczywiście port COM w pełni konfigurowalny. Wtyka działa w dwie strony i sprawuje się nieźle po pewnych modyfikacjach dotyczacych znaków końca linii ... już nie pamiętam ale było chyba tylko LF a dodałem CR/LF... bo wtyka jest oferowana z pełnymi źródłami ... więc możesz sobie pokombinować Smile
_________________

A: > Życie jest jak długi żelazny most ...
B: > Dlaczego ??
A: > Nie wiem ...


Ostatnio zmieniony przez reaper7 dnia 10 Gru 2004 0:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
obrobkareczna Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 19 Cze 2003
Posty: 493
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: 10 Gru 2004 0:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chłopie, tak trudno spokrzec najpierw zanim zapostujesz?

http://www.miranda-im.pl/viewtopic.php?t=1614&start=45 tu to napisz, zreszta i tak do rana ci to zmoderują, i słusznie ;P
_________________
..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 10 Gru 2004 0:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień miłego moderatora w złym humorze, czyli:
1) Temat na takie pomysły już istnieje. [:
2) Co jak co, ale ten dział to za chiny ludowe nie odpowiada temu tematowi.
3) Takie rzeczy są załatwiane przez samą Mirandę, a urządzenie nazywa się klawiatura + monitor Razz (żart, głupi, ale żart).
4) Napisanie wtyczki jest możliwe, jeśli już czegoś takiego nie ma bo chyba ktoś próbował usiłować coś takiego stworzyć o ile mnie pamięć nie zawodzi. Ale kto gdzie kiedy i jak Ci nie powiem.
5) Na Twoim miejscu spróbowałbym użyć w jakimś stopniu obecnie dostępnych narzędzi (mBot może się przydać dla przykładu) by połączyć interfejsy, bo mimo wszystko pisanie wtyczki od zera która miała by tak de facto robić za niegraficzną listę kontaktów to wydaje mi się karkołomne zadanie jest. No chyba że są inne koncepcje. Samo zrobienie powiadomień powinno być banalnie proste.

EDIT: A ja się tyle napisałem a oni mnie uprzedzili... co za ludzie... Razz

A żebyś nie musiał szukać to Remote Commander'a masz tu:
http://www.miranda-im.org/download/details.php?action=viewfile&id=733
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 10 Gru 2004 1:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a oto Dzień zlego admina w dobrym humorze, czyli:

ciekawy plug, tylko konkretnie zdradz po co ci to?

moze chcesz IM-y do jakis platnych automatow zastosowac w knajpach itp Very Happy (pomysl nie glupi moze to opatentuje) Laughing
ze prze RS-a chcesz leciec, no normalnie zachodze w glowe na co to komu? Wink

a tak poza tym to temat chyba do przeniesienia gdzies gdzie malo kto moze... zajrzec a potem pomysle co dalej Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dg-grey
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 05 Mar 2003
Posty: 59
Skąd: Niepokalanów

PostWysłany: 10 Gru 2004 2:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze chce ja zintegrowac z jakims LCD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leon_master Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 705
Skąd: Gliwice
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 10 Gru 2004 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie a swoja droga jakis plugin co by popupy kopiowal na lcd bylby nieglupi ;] moze w formie subpluga do pu+ ;] bo swoja droga jak gram klanowke to nie moge sie wyalttabowac no nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 11 Gru 2004 1:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale taki plug już dawno istnieje...
http://addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=1259
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
leon_master Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 705
Skąd: Gliwice
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 11 Gru 2004 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale to jeszcze nie to... najlepiej by bylo jakby sie to integrowalo z programami do obslugi tych lcdkow (chyba wiekszosc ma command line czy dde) i informowalo o mailach,zmianach stanu itd...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 11 Gru 2004 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Źródłą są, można usprawniać.
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
badworm
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 09 Gru 2004
Posty: 8

PostWysłany: 11 Gru 2004 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po kolei:
- pisałem w dziale Ogólne bo w Wtyczki i Protokoły nie mam dostępu :-/ ale coś się chyba skopało bo w trakcie wysyłania wiadomości dostawałem błąd od serwera i udało się dopiero po ponownym zalogowaniu.
-http://www.miranda-im.pl/viewtopic.php?t=1614&start=45 "Nie istnieją żadne posty dla tego tematu"
-co do pytań po co mi to - część osób dobrze się domyśliła, że chodzi o podłączenie LCD, a dokładniej dosyć dużego LCD(256*64). Do tego klawiatura i mamy "konsolę" obsługującą Mirandę - po co włączać monitor tylko po to by pogadać? Wink Na razie jest to tylko luźna koncepcja i o ile w ogóle dojdzie do skutku to pewnie szybciej wyjdzie Miranda 0.5 albo nawet 1.0.
-odnośnie wysyłania listy kontaktów - nie chodzi o przesyłanie jej co chwilę lecz jedynie przy pierwszym uruchomieniu i w momencie gdy ktoś, kogo nie mamy na liście kontaktów się odezwie(zakładam, że pracując na tej "konsoli" nie będzie możliwości ręcznej edycji listy kontaktów). Za wybór osoby z którą chcemy porozmawiać byłby odpowiedzialny procesor pośredniczący pomiędzy klawiaturą, LCD a portem szeregowym - naciskamy jakiś tam przycisk, pojawia się lista kontaktów, kursorami wybieramy właściwą osobę i "Enter" - rozpoczynamy z nią rozmowę.

Dziękuję za namiar na odpowiednie pluginy

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor