Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Szamana!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 24 Maj 2004 0:19    Temat postu: Szamana! Odpowiedz z cytatem

Jako że na forum pare mądrych głów jest to może ktoś coś poradzi (na FrazPC najpierw przyleciałby stos gadów które przeczytały dwa pierwsze zdania i stwierdziły ze nowy zasilacz trza kupić bo pewnie jakiś chłam mam a później reszcie nie chciało by sie przebijać przez wątek, a na innych forach/boardach bardzo rzadko bywam).

Od kilku tygodni regularnie sypie się mojej siostrze WinXP SP1 - restartował się przy logowaniu. Tablica rejestrów (chyba dobrze myśle) jest najwyraźniej była uszkodzona bo po kasowaniu plików wpisy o nich wcale nie były usuwane, a szybkie formaty nic nie dawały. Dwie reinstalacje na pełnym formacie i zawsze po paru dniach powtórka z rozrywki. Z początku myślałem że taśmy ATA stare to wymieniłem na nowe ładne ale problem nie ustąpił. Dysk po diagonozowaniu PowerMax'em od Maxtor'a (na totalnie innej maszynie żeby nie było niedomówień) wywalił mi 8 znakowy kod i nawet formatowanie nisko poziomowe mu nie pomogło (dysk oczywiście już bez gwarancji). Tu pierwsze pytanie, wie ktoś co oznacza ten kod błędu dla dysków Maxtor'a -> ca6e6370?

Myślałem że dam jej mojego 6GB Fujitsu ale tu kolejne problemy. Najpierw przekłamania zaczeła wyświetlać grafika (Ti4400 Quadro), obecnie leży i czeka na sprawdzenie. Wrzuciłem więc starą TNT2 M64 Creative'a i stawiam kompa dalej na nogi. XP zaraz po zrzuceniu plików instalacyjnych na dysk jak zawsze restartuje instalatora po czym próbuje już z dysku dokończyć proces instalacji i w tym momencie blue screen z tylko dwiema linijkami tekstu. Bład w jakiejś dll'ce (podam jutro jakiej dokładnie bo już dziś nie mam siły monitora przepinać). Wcześniej jeszcze kiedy dało sie XP zainstalować to drań restartował się jeszcze przed załadowaniem GUI, przepuszczał jedynie w trybie awaryjnym, ale bez obsługi sieci. Włączając tryb z obsługą sieci efekt był podobny. Odziwo Win2K3 również wywala bluescreena (dokładnie ten sam) po zrzuceniu plików instalacyjnych na dysk, ale tylko i wyłącznie gdy w kompie jest karta sieciowa (XP nie robi to większej róznicy), bez niej system daje się zainstalować normalnie. RAM już wymieniałem, obecnie w swojej maszynie mam 512MB SDR które były u siostry prawie od początku, a jej komp ma moje 256 i 128 naprzemiennie i razem, więc to nie RAM. Procesor (1GB Athlon) wcześniej pracował w moim kompie, ale jakiś czas temu się zamieniliśmy. Sprawdzałem czy aby nie jest nadkruszony i jak na moje oko jest wporządku (poza tym W2K3 bez sieciówki chodzi dobrze). Płyta to jakiś ABIT z RAID'em ale jestem zbyt zmęczony żeby sprawdzić co dokładnie to teraz jest (ale dysk i Combo LiteON'a podłączone są na zwykłych portach IDE), oraz zasilacz Chieftec'a 360W DF. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek sugestie, np. dlaczego komp na tym samym konfigu stopniowo się psuł to ja z chęcią wysłucham. :\
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 22 Maj 2024 14:04    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W TechnoVolt znajdziesz energooszczędne oświetlenie hal i pomieszczeń magazynowo-produkcyjnych w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy nowoczesne oświetlenie energooszczędne (LED) z zastosowaniem opraw: dekoracyjnych, rastrowych, hermetycznych, przemysłowych, projektorów oraz linii świetlnych.
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 24 Maj 2004 0:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tasmy mam nadzieje, ze uzyles te od UATA czyli 80-siatki a nie 40-tki Wink

next, bios default settings select please Wink

potem i tak taki bios trzeba dopiescic Smile

standardowo wylaczyc wszystkie porty USB w biosie, czasem robia zamieszanie (wlaczyc na samym koncu po stabilnej instalce os-a)

jak masz jakis miernik to odepnij zasilacz od plyty i przelec gniazdo ATX sprawdzajac napiecia Wink

aby go uruchomic bez plyty zwierasz pin 14 do masy/obudowy zasilacza Wink
zazwyczaj to jedyny zielony przewod Smile

na pinach:
4, 6, 19, 20 masz miec 5V
10 -> 12V
12 -> -12V (symetryczne)
18 -> -5V (sym.)
9 -> 5V stand by

dla podpowiedzi, czarne kable to masy, czerwone 5V, zolte 12V, pozostale to napiecia symetryczne oraz kontrolno-sterujace

jak napiecia beda dobre to przyczyna moze tez lezec w obsludze bios eprom, bateria moze nie trzymac ustawien i sie zaczyna rypac po jakims czasie Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leon_master Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 705
Skąd: Gliwice
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 24 Maj 2004 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tak myśle że płyta główna pierdzielnęła. Albo i zasilacz rzeczywiście choc niczego nie wykluczam.
A zobacz wskazania czujników temperatury w jakimś MBMie
jak są nieprawdziwe to znaczy że coś może być z płytą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
przMO Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 10 Paź 2003
Posty: 27
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25 Maj 2004 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przychylalbym sie do stwierdzenia LeON_MaSTeR'a ze to wina plyty... Jesli dobrze mysle to mowisz o plycie KD7-RAID... Abit je troche spartaczyl (zreszta te pod socket 478 tez) i kondensatory na nich zamontowane po pewnym czasie nie daja rady - usterka nagminnie pojawiajaca sie na tych plytach, wiec tu moze byc przyczyna tego nienormalnego zachowania...
_________________
Nasze cnoty są bękartami naszych grzechów...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 26 Maj 2004 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzęt jest jednak ok (co nie wyjaśnia jednak faktu dla którego zepsuło sie Quadro i Maxtor). Po kolejnych kilkunastu roszadach sprzętem wreszcie zaskoczył. Arcydziwne natomiast jest tutaj zachowanie Windows'a 2003 który chciał pracować tylko bez sieciówki a XP totalnia to zwisało czy jest ona czy nie... chyba jednak nie nadaje się na serwisanta. [;
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor