Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Mozilla i niezle jajca ;-)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 05 Lis 2003 23:00    Temat postu: Mozilla i niezle jajca ;-) Odpowiedz z cytatem

Uwagi obsługi forum:

Temat rozbity na jajecznice, a moze omlet Wink, z http://miranda-im.pl/viewtopic.php?p=10494#10494 zycze smacznego Wink


Very Happy hehe to niezle jajca Wink

ale to efekt cache-u przegladarki, po prostu jak ogladasz strony to leca one z lokalnego HDD a nie z sieci.

Ja tam dlatego korzystam z IE i wiem co sie dzieje bo moge sobie to wyłaczyć w opcjach -> wyczyść tymczasowe pliki internetowe gdy przeglądarka jest zamykana

Jak to sie dzieje w innych ustrojstwach - nie wiem i nie mam zamiaru z nich korzystać.

Jak robie cos w www to testuje to na IE i wiem, ze jak na tym bedzie dobrze chodzić to reszta mnie powinna walić.
Bo to wlasnie 90% firm i wiekszosc ludzi z tego korzysta i nie ma sobie co oczu mydlić, ze jest inaczej. Wink

Pozdr
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 29 Kwi 2024 3:53    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje kompleksowo instalacje elektryczne budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy kompletne instalacje: elektryczne mieszkań, systemów monitoringu i alarmowych, rozdzielni elektrycznych, automatyki budynkowej, oświetleniowe i energooszczędne (LED).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 06 Lis 2003 0:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak drogi DJ, ale z ta roznica, ze ja nie przegladalem stron, bo tej strony bankruta z pluginami nie ma co przegladac Wink, ja sciagalem z tego linka plugin !! Poza tym chcialem zauwazyc dziwna anomalie, gdyz to wlasnie w Mozilli pierwszy zauwazylem zmiane daty tegoz plugina mSMS (zobacz, zapostowalem duzo wczesniej niz Nazir), czyli jakby cache zostalo uaktualnione. Skad w takim badz razie Mozilla sciagala 3 razy ten sam plugin ? U mnie pokazywala, ze wlasnie z tejze strony (dlatego napisalem, ze nie zauwazylem zmian, no bo jak, skoro to ten sam plugin byl Wink ). A IE pod ta lokalizacja widzi cos zupelnie innego... Dziwne, bo Mozilla z tak malym cachem ustawionym, ktory zreszta wyglada, ze sie uaktualnil, nie powinna raczej zakeszowac tego pliku na dysku... Teraz przynajmniej go nie ma, a wczesniej nie sprawdzalem. A tak na marginesie DJ, ja zawsze uzywalem IE, zreszta zachwalalem nawet swego czasu do niego Google Toolbar, a ostatnio mnie cos podkusilo uzyc alternatywnych przegladarek Wink. No i masz Ci babo... Very Happy
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ace Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 03 Mar 2003
Posty: 387
Skąd: Gliwice

PostWysłany: 06 Lis 2003 1:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz moze ustawione jakies proxy? Mi tez czasami sie tak dzieje, ze przegladarka, zamiast sciagac pliki z strony, sciaga je z lokalnego serwera proxy. Stad sciagane wersje sa stare, pomimo ze na stronie juz dawno jest nowa wersja
_________________
Gdy nadejdzie mrok, wyjdę na łowy pozbawiac życia swe ofiary. Sprawię, że pójdziesz za mną...
... to make an avi: konwersja DVD do AVI ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 06 Lis 2003 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heya!

Na koniec dodam (bo to nie topic o przegladarkach), że taka sytuacja ma miejsce nawet w IE ale w przypadku kiedy:
- ściągałem plik (zapisuje sie on wstepnie w WINDOWSTemporary Internet files)
- przestałem go ściągać np. w połowie
- ponawiam ściaganie przez link
- wbrew pozorom ściąganie rozpocznie sie od miejsca w jakim zostało przerwane a nie od nowa ale w przypadku kiedy nie wylaczalismy komputera miedzy jednym sciaganiem a drugim.

Nie wiem co sie dzieje kiedy miedzy jednym sciaganiem a drugim wystapi podmiana sciaganego pliku Wink Teoretycznie powinien on być uszkodzony.

Wniosek z tego taki, ze Mozilla nie czyści temp po pobraniu pliku a tym samym index.dat, w którym znajduja sie informacje o aktualnie sciaganych/porzuconych plikach/stronach i ich lokalnych kopiach.
To wszystko tez tylko teoretycznie bo ta przegladarka wcale nie musi korzystac z mechanizmow Windows i moze stosowac swoje rozwiazania.
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 06 Lis 2003 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Test moglbys sprezycowac konkretnie jaka wersja Mozilli? To taki maly OT w ramach ciekawosci. Swoja droga mysle ze nawet bez moich 0,05PLN nalezalo by te pare postow gdzies przeniesc. Firebird poradzil sobie raczej bez blednie a sciagam kazde uaktualnienie do mSMS. Jeszcze o Mozilli, Ctrl+F5 -> reload with cache override (przynajmniej w FB).
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 08 Lis 2003 1:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No moglbym: Mozilla Firebird 0.7 Gecko/20031007. Ale jak juz napisalem wczesniej, strona jak najbardziej sie zaktualizowala, robilem zreszta reload kilka razy, lecz plugin z tego linka uparcie sciagala stary - ba, nawet bardzo stary, bo 2 wersje wczesniejszy Shocked Teraz juz jest OK, potraktowalem to jako chwilowa slabosc Wink (Mozilli oczywiscie Wink )
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andre Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 24 Sty 2003
Posty: 110
Skąd: ZG

PostWysłany: 30 Lis 2003 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jak juz narzekamy na przegladarki ;-) to dodam ze swojej strony, ze mialem taki sam problem z Opera do wersji (bodajze) 7.10. Problem pojawial sie rowniez przy okazji sciagania mirandy i pluginow do niej. Odnioslem wrazenie, ze dzialo sie tak zawsze, gdy wielkosc pliku (w zaokragleniu) byla taka sama jak wersji poprzedniej - wtedy opera zamiast sciagnac najnowszy plik wrzucala mi stara wersje pod nowa nazwa.
Teraz uzywam Opery 7.23 i takich problemow nie zauwazylem. Osobiscie goraca polecam ja wszystkim zagorzalym IE-owcom :-)

ftp://ftp.opera.com/pub/opera/win/723/en/std/ow32enen723.exe
_________________
pozdrawiam:
Andre
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 01 Gru 2003 2:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znamy, znamy... Wink Jednak z sondazy przeprowadzonych przez NIBPMiO wynika, ze ostatnio to wlasnie Mozilla jest na topie Wink
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karaguy Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 2096
Skąd: Gliwice
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 01 Gru 2003 3:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak BTW widzial kto nowego Download Manager'a z nightly Firebird'a? Mamo, tu to nawet Opera nie jest tak cukierkowa. [:
_________________
antykara, Twój przyjazny moderator... no, prawie przyjazny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor