Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

HDD problem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
damjanek Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 12 Kwi 2003
Posty: 381
Skąd: Poznań
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 26 Lis 2003 20:05    Temat postu: HDD problem Odpowiedz z cytatem

hej ludzie!!!!!!!
ma ktos koncepcje jak to naprawic:
dzis rano odpalam kompa i wszystko gra....
wieczorem odpalam, a mi tu wyskakuje informacja: 'HDD password protection enabled' i chce ode mnie haslo.......
pierwsze: nie odpalalem zadnego hasla, bo nawet nie wiem gdzie odpalic haslo na HDD
drugie: nie instalowalem, sciagalem, itd. zadnego oprogramowania.....
trzecie: dysk mojego ojca chodzi jak trzeba, a jak podlacze moj jako slave, to ten sam komunikacik mi sie pojawia.....
tylko prosze bez odpowiedzi w stylu: to pewnie haslo na bios, bo to nie jest z tym zwiazane.... tego jestem pewien...
dysk to WD600JB
jak ktos ma pomysl jak ten problem rozwiazac, to bede wdzieczny....
a wlasnie.... szukalem po necie i tylko znalazlem jakis topic ze koles ma ten sam problem co ja i tez nie moze znalezc sposobu na jego zalatwienie..... brak jakichkolwiek solucji....
help plz!!!!!
pozdrawiam
_________________
...wiem którędy wiedzie mnie moja droga...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 05 Maj 2024 17:55    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje kompleksowo instalacje elektryczne budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy kompletne instalacje: elektryczne mieszkań, systemów monitoringu i alarmowych, rozdzielni elektrycznych, automatyki budynkowej, oświetleniowe i energooszczędne (LED).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 26 Lis 2003 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile to jednym słowem pogratulować wirusa Wink

W moim przypadku podłączyłbym taki dysk do innego kompa tj. Amigi i tam przy pomocy odpowiedniego device-a z pewnością odczytał na nim dane i/lub naprawił MBR/FAT (chyba, że masz na nim NTFS Wink)

Dla tych co nie mają sprzętowej Amigi pozostaje dostanie sie do systemu plików przez Linux Wink

Z pewnością jest jeszcze wiele innych prostszych sposobów na pozbycie się tego cuda ale nie widząc tego dokładnie jak sie zachowuje nie jestem w stanie stwierdzic na jakim poziomie zachodzi ta anomalia.
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
damjanek Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 12 Kwi 2003
Posty: 381
Skąd: Poznań
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 26 Lis 2003 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gadalem z ojcem i stwierdzil ze pass protect jest w mbr-ze, bo przy podpieciu do innego kompa dysk wykrywa, ale partycji zadnych.......
to jest jakas siadaka.... dopiero co wczoraj dysk udalo mi sie przywrocic do w miare stabilnego zycia, tak dzisiaj juz padl........
pozostaje mi sie powiesic..... 46GB danych na ktorych mi k***wsko zalezy......
jak juz powiedzialem..........
ludzie ratujcie
ps... nie mam niestety amigi...... Smile
_________________
...wiem którędy wiedzie mnie moja droga...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 26 Lis 2003 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zasadnicze pytanie: kiedy rzada tego hasla?
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 27 Lis 2003 0:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wlasnie... kiedy pojawia sie pytanie o haslo ? podpiecie drugiego dysku jako Slave nie ma nic wspolnego z MBR na pierwszym dysku, chyba, ze jakis BootManager wskazuje wlasnie na niego. Wiec jesli jest on zwalony, zabezpieczony, lub zawiera wirusa, to po prostu podlacz go jako jedyny w kompie, odpal z dyskietki startowej i nadpisz MBR (mozesz to zrobic nawet fdiskiem, choc ja go nienawidze Wink - fdisk /mbr)
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 27 Lis 2003 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest taki programik Ontrack EasyRecovery... Naprawde zajefajny programik! Ostatnio widzialem na Osiolku. Bym Ci dal linka ale cos ale osloskop.net nie dziala a ostatnio tam byl publikowany...

Trudno pomagac na odleglosc ale...
O ile sie nie myle to w stacjonarnych nie maja ochrony dyskow haslem z poziomu biosu. Ale moglo sie cos zmienic... Zreszta w szczegolach o dysku (nastronie WD) nie ma tez takich informacji...
Tak czy inaczej sprobowalbym obejrzec ten dysk tym EasyRecovery, naprawde kilka razy mi pomogl...

Co bym zrobil... Zainstalowal jakis pewny (nowy czysty i na 100% niezawirusowany) system na innym dysku, zainstalowal norton Antyvira (i zaktualizowal) lub inny zaufany avir oraz tego EasyRecovery. Wlaczy w biosie protekcje boot sektora (nie wiem czy cos pomoze ale sprobowac mozna). Wsadzil dysk jako drugi i przejechal go tym ER.
_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jacek_FH Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 109
Skąd: Katowice

PostWysłany: 27 Lis 2003 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najwygodniejsze i najbezpieczniejsze będzie fdisk /mbr, lub w przypadku posiadania CD z Win 2K/XP - konsola odzyskiwania i polecenie fixmbr

Co do EasyRecovery to ma ładny interfejs i przeciętne możliwości. Dużo lepiej działają programy które się odpala z dyskietki startowej typu tiramisu itp.

Jeśli mbr jest zupełnie zepsuty, należy użyć jakiegoś programu do przeszukiwania dysku i wykrywania partycji - powinien utworzyć nowy mbr.

Protekcja mbra w biosie przy jakichkolwiek systemach 32bitowych (Windows, Linux), nic nie da bo nie korzystają one z funkcji biosu do obsługi dysku. Ale dla DOSu odpalanego z dyskietki zadziała.
Przy czym po co protekcja jak właśnie ten dziwny mbr trzeba zmienić Wink
Dopóki komputer nie będzie z tego dysku próbował wystartować (uruchamiając kod w mbrze) to nic innym dyskom nie grozi.
Oczywiście nie można też uruchamiać żadnych plików wykonywalnych na nim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
damjanek Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 12 Kwi 2003
Posty: 381
Skąd: Poznań
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 27 Lis 2003 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiec sprawa wyglada tak:
to jest jak wykrywa urzadzenia. wyskakuje najpierw ze wykryl wszyskie urzadzenia a nastepnie dostaje info, ze primary master chce hasla....
mbr jest odczytywany z kazdego dysku niezaleznie od tego czy jest to slave czy na ktoryms na secondary....
musze zakombinowac z odpaleniem go na innym kompie i zrobienie porzadku z mbr-em bo on jest chyba szyfrowany....
pisalem do WD ale napisali mi ze nie moga mi pomoc.... lol
zna ktos prog a'la partition magic ktory dziala pod windowsem 2003????
poszukuje
pozdrawiam i dzieki za pomoc.....
licze ze jakos to odzyskam... Smile
_________________
...wiem którędy wiedzie mnie moja droga...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mina86 Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 18 Sty 2003
Posty: 686
Skąd: Linux 2.6.x x86_64
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 27 Lis 2003 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

damjanek napisał:
mbr jest odczytywany z kazdego dysku niezaleznie od tego czy jest to slave czy na ktoryms na secondary....

Jestes pewien?

W ogole to wylacz automatyczne wykrywanie dyskow w BIOS-ie.. Po grzyba ci to?
_________________
Post wygenerowany automatycznie przez system sztucznej inteligencji o kodowej nazwie mina86
Myślałem, że jest wolność słowa...
i wtedy właśnie kazali mi usunąć adres strony z tej stopki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
damjanek Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 12 Kwi 2003
Posty: 381
Skąd: Poznań
Wiek: 38 lat(a)

PostWysłany: 28 Lis 2003 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest wylaczane..... teraz. Razz
ale dalej nie moge sie dostac..... probowalem przez plyte startowa od win xp i nic.... poprostu czyta jak glupi plyte i nic nie tworzy.... proboje bootowac i nic... dziwna sprawa
z ojcem stwierdzilismy ze zapewne jest to spowodowane bledem zapisu, bo to czy pass jest czy go nie ma opisuje 1 bit.....
zapewne podczas pracy blad wykonal dysk i zapisal cos w miejscu gdzie nie powinien.... moja ostatnia deska ratunku to sprowadzic do chaty elektronike do WD600JB, zmienic i sprawdzic czy bedzie ok.....
pass o ile sie nei myle jest przechowywany na eepromie w elekronice, wiec takim wielkim problemem to nie bedzie...
tylko ze w chacie mam wuchte dyskow, ale nie mam, ze tak to nazwe 'dublowanych'... probowalem juz z elektronika od takiego samego modelu dysku ale z 80GB ale nie zadzialalo.....
_________________
...wiem którędy wiedzie mnie moja droga...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Technika, soft, sprzęt Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor