Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

rss news
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
haunted
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 01 Lut 2003
Posty: 23
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03 Lut 2003 4:12    Temat postu: rss news Odpowiedz z cytatem

w jakis posob mam ustawic rss news, jakie serwisy to obsluguja i wogole co zrobic zeby widziec jakies news'y

pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 23:50    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt to najlepsze systemy monitoringu video - telewizji przemysłowej (CCTV) profesjonalnie i w dobrych cenach.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze na rynku technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy monitoringu video z zastosowaniem: rejestratorów DVR/NVR/IP (hybrydowych) obsługujących wiele standardów (PAL, AHD, TVI, CVI, FullHD, 1080p, 720p, IP) oraz kamer CCTV wysokiej rozdzielczości (kuliste, z oświetlaczem IR, kopułowe, z wysięgnikiem, antywandal, hermetyczne, zoom/PTZ) znanych producentów (BCS, Dahua, Bosh, Gemini, APTI, Hybro, AV-Tech).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kfiadeg Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 459
Skąd: p0yebanitze

PostWysłany: 03 Lut 2003 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
co do rss news, to wrzucasz rss.dll do pluginów, restartujesz mirandzię i w pasku od protokołów pojawia ci sie nowa ikonka - domyślnie taki sam kwiatek jak od ICQ.
Klykasz seobie wtedy Options..., potem Plugins/RSSNews i dodajesz wątki (Feeds).
Title: wstawiasz jakie chcesz, np. BBC
Server:adres serwera rss, ale bez http:// na początku ani ścieżki Wink na końcu, np. www.newsisfree.com
Location: no to właśnie w/w ścieżka do pliku .xml czasem .php, np. /HPE/xml/feeds/60/60.xml

a reszta tu: http://www.miranda-im.pl/viewtopic.php?t=56

pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
atay
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 09 Lut 2003
Posty: 168

PostWysłany: 04 Wrz 2003 15:54    Temat postu: RSS - kilka pytań Odpowiedz z cytatem

ponawiam posta, w innym topic-u, jak to nakazał moderator forum, może ktoś mi pomoże.
wczoraj dopiero zainstalowałem i skonfigurowałem RSS-a czytając całe (tak mysle) archwium tego forum. W związku z tym mam kilka pytań:

1. wiadomości wyświetlane są w szarych i dość nieładnych oknach, czy jest jakaś nakładka, która to zmienia ? używam nCovers, ale on chyba nie obsługuje wysyłanych linków. Zdaje sobie sprawę, że mogę później sam otworzyć historię, ale czy jest inny łatwiejszy sposób ?
2. Czy został juz rozwiązany problem denerwującego automatycznego przeskakiwania wiadomości ?
3. Czy jest możliwość takiego ustawienia, by plugin RSS stawał się Dostępny, gdy ja robię się Niewidoczny ?
4. Zna ktoś może jakiś serwer, który podaje aktualne wiadomości ze świata, pogodę i inne ciekawe serwisy, które oferują także treść, nie tylko temat ? Ja używam:
Cytat:
www.fkn.pl/rss.html?lead=1
www.idg.pl/rss/xml/rss_artykuly.asp
www.sharereactor.com/sharereactor.rdf
www.signs.pl/backend.php
web.reporter.pl/dodaj/skrypty/webnews.rss

i wszystkie znalezione na tym forum.

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie odpowiedzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soloo
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 23 Lip 2003
Posty: 72

PostWysłany: 12 Paź 2003 1:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
ad1 - mi osobiscie wystarcza wyswietlanie newsow w popupie, musisz w tym celu wrzucic do pluginow pluga do popupow i dla kazdego feeda zaznaczyc opcje show popup.

ad2 - automatyczne przeskakiwanie wiadomosci? mozesz cos szerzej powiedziec, nie jestem pewien o co ci chodzi.

ad3 - domyslam se ze chodzi ci o to zeby rss dzialal tylko kiedy jestes niewidoczny - nie da sie tego zrobic automatycznie poki co, ale jesli ustawisz zeby newsy pojawialy sie tylko w popupach, to przestanie ci to przeszkadzac.

ad4 - w tym temacie http://www.miranda-im.pl/viewtopic.php?t=210&postdays=0&postorder=asc&start=15 podane jest duzo feedow a na koncu podalem kilka zbiorow linkow

pozdrawiam
_________________
the mind is a terrible thing to taste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
atay
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 09 Lut 2003
Posty: 168

PostWysłany: 12 Paź 2003 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

soloo napisał:
witam
ad1 - mi osobiscie wystarcza wyswietlanie newsow w popupie, musisz w tym celu wrzucic do pluginow pluga do popupow i dla kazdego feeda zaznaczyc opcje show popup.

ad2 - automatyczne przeskakiwanie wiadomosci? mozesz cos szerzej powiedziec, nie jestem pewien o co ci chodzi.

ad3 - domyslam se ze chodzi ci o to zeby rss dzialal tylko kiedy jestes niewidoczny - nie da sie tego zrobic automatycznie poki co, ale jesli ustawisz zeby newsy pojawialy sie tylko w popupach, to przestanie ci to przeszkadzac.

ad4 - w tym temacie http://www.miranda-im.pl/viewtopic.php?t=210&postdays=0&postorder=asc&start=15 podane jest duzo feedow a na koncu podalem kilka zbiorow linkow


ad-ad-1 mimo zaznaczenia wszedzie "Show Pop-Up" caly czas pokazuje mi sie to durne okienko z mirandy, nie w nCovers.

ad-ad-2 jak wiadomosci jest wiecej to mircia pokazuje jedną, a po ok. sekundzie następną i sama naciska sobie "next". Chwilami denerwujące, przy Popup zapewne nie byłoby takich problemów

ad-ad-4 dzięki, popatrzę Smile


no i troche o mnie Smile
Cytat:

Operating System: Microsoft Windows XP [ver: 5.1.2600 Dodatek Service Pack. 1]

Installed RAM: 256 MBytes
Free disk space on Miranda partition: 3859 MBytes
Miranda IM version: 0.3.1
Build time: 17:48:55 of 21/08/2003 (day/month/year)
Nightly: No

Active Plugins:
advancedautoaway.dll, ver: 0.0.0.1
atomic.dll, ver: 0.6.0.0
autoreply.dll, ver: 0.0.0.2
databaseeditor.dll, ver: 0.0.0.2
gg.dll, ver: 0.0.1.7
icq.dll, ver: 0.3.1.0
menuex.dll, ver: 1.2.1.0
msg_export.dll, ver: 2.11.0.0
msms.dll, ver: 0.0.2.9
mstatus.dll, ver: 0.0.0.7
mtooltip.dll, ver: 0.0.0.7
multiwindow.dll, ver: 0.5.0.3
nconvers.dll, ver: 0.99.9.79
neweventnotify.dll, ver: 0.0.4.0
newstatusnotify.dll, ver: 1.1.1.9
nhistory.dll, ver: 1.0.0.1
popup.dll, ver: 1.0.1.8
rss.dll, ver: 0.0.1.2
sms.dll, ver: 0.2.4.75
tipinfo.dll, ver: 1.5.3.0
tlen.dll, ver: 0.1.0.2
uptime.dll, ver: 0.1.1.0
versioninfo.dll, ver: 1.0.1.4
wassup.dll, ver: 0.1.3.3
webpager.dll, ver: 0.0.0.6
yamn.dll, ver: 0.2.0.0

Inactive Plugins:
dReboot.dll, ver: 0.1.0.0
icq2sms.dll, ver: 0.0.0.8
net_send_protocol.dll, ver: 0.0.3.6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soloo
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 23 Lip 2003
Posty: 72

PostWysłany: 12 Paź 2003 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
szczerze mowiac nie jestem pewien jak ustawilem to zeby nesy pojawialy sie w popupach, bo nie widze nigdzie opcji konkretnie do tego, a nie mam teraz weny zeby kombinowac. w opcjach rssnews mam wlaczone otwieranie lacz w nowych oknach - ale to raczej nie to, i wlaczone nie pokazuj ostrzezen ani informacji o bledach(ale to rowniez nie wyglada jakby to bylo to;)). w samych feedach wlaczylem pokazuj popup i zachowuj wiadomosci w bazie danych. i to powinno stykac. reszte ustawiasz juz w opcjach popupow.

z readme do rss:
This plugin requires:

- PopUp plugin, if you want to be notified through popup dialogs. You can download it here: http://www.nortiq.com/miranda/index.php?action=display&cat=Plugin

nic nie wspominaja o jakichs dodatkoych pluginach czy zaawansowanych opcjach, zreszta ne pamietam zebym cos takiego ustawial. nie mialem z rss nigdy problemow. wydaje mi sie ze powodem ze ci wyskakuje to okno moze byc nconvers, ale to tylko moje przypuszczenie gdyz ja go nie uzywam.
pozdrawiam
_________________
the mind is a terrible thing to taste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
przMO Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 10 Paź 2003
Posty: 27
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12 Paź 2003 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam...

mi rowniez wydaje sie, ze nie ustawia sie tej opcji w jakis specjalny sposob... a co do nconvers to nie sadze, by bylo to przyczyna... uzywam jej wraz z rss i nie mam zadnych problemow... moze jedynie moglbys sciagnac nowsza wersje nconvers i popup'a...? moze tu pies pogrzebany... Wink

pozdro...
_________________
Nasze cnoty są bękartami naszych grzechów...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soloo
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 23 Lip 2003
Posty: 72

PostWysłany: 13 Paź 2003 1:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
po malym dochodzeniu doszedlem do wniosku ze jesli odznaczysz 'contact list event' dla kazdego feeda nie bedziesz mial wyswietlanych newsoww oknie.
pozdrawiam

btw. ten bug o przeskakiwaniu newsow w oknie ma byc lada moment naprawiony. poczytaj o tym na oficjalnym forum mirandy.
_________________
the mind is a terrible thing to taste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mak-327
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 23 Paź 2003
Posty: 2
Skąd: Lubin

PostWysłany: 23 Paź 2003 14:40    Temat postu: RSS i polskie litery Odpowiedz z cytatem

Ktoś miał problem z nieprawidłowym wsywietlaniem polskich liter w RSS NEWS ver. 0.0.1.2
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 24 Paź 2003 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak - wszyscy... odpowiedniejsze byloby pytanie "Kto nie mial" Wink
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bankrut Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 20 Sty 2004
Posty: 344

PostWysłany: 30 Sty 2004 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na forum MIM.org mozna znalezc informacje o nowej wersji wtyczki RSS... jak ktos chce sprobowac to:

link do wtyczki:
http://www.volumna.com.br/pessoal/angelo/rss.zip

link do tematu na forum:
http://forums.miranda-im.org/viewtopic.php?p=82161#82161

Jak dla mnie to narazie niewypal... przy pustym profilu tylko z ta wtyczka w katalogu plugins, MIM wysypuje sie przy probie polaczenia... ale moze komus uda sie to odpalic.
_________________
!2b
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30 Sty 2004 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bankrut: No i sam potwierdzasz to co dawno juz mowilem... Jesli Ty tej wtyczki nie napiszesz to nie bedzie dobrze dzialac Wink
_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Test Płeć: mężczyzna
Moderator
Moderator



Dołączył: 13 Lut 2003
Posty: 2147
Skąd: Kraków

PostWysłany: 30 Sty 2004 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam zadnej roznicy nie zauwazylem w stosunku do starej wersji. Polskich czcionek jak nie bylo, tak nie ma, a poza tym dziala normalnie, tak jak i starsza. Nie wiem tylko czemu jej objetosc dwukrotnie wzrosla... Wink
_________________
< Test >
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bankrut Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 20 Sty 2004
Posty: 344

PostWysłany: 30 Sty 2004 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie wtyka dziala ale nie moze byc sama (musi byc jeszcze jakis inny protokol) Acid To prawdopodobnie przez to ze po polaczeniu ukrywana jest ikonka RSSNews z paska statusu.
Jesli chodzi o zwiekszenie rozmiaru wtyki to przez to ze nie uzywa msvcr70.dll.
Co do pl literek... jakby wtyka ta dzialala tak jak kazdy protokol (chodzi o pobieranie wiadomosci) to juz by miala pl'literki. Niestety nowe wiadomosci sa wpisywane bezposrednio do bazy i nie mozna zrobic zadnego 'wspomagania'.
Jesli chodzi o zrobienie RSSNews'a we wlasnym zakresie to narazie przydalo by sie w miare skonczyc aktualne wtyczki ktore zrobilem... bo jesli bede co chwile robil cos nowego to nigdy zadna nie zostanie w miare ukonczona (tzn. nie zostanie dodane to co chcialbym zeby sie w niej znalazlo).
_________________
!2b
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
moon Płeć: mężczyzna
VIP
VIP



Dołączył: 07 Mar 2003
Posty: 926
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 31 Sty 2004 0:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a gdyby dla kazdego kontaktu byla mozliwosc ustawienia kodowania? To chyba byloby dobre rozwiazanie?
_________________
I feel like the Blind Man, in a Dark Room,
looking for the Black Cat - That is Not There


Przeczytaj http://rtfm.bsdzine.org zanim zadasz pytanie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor