Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

Tlen protocol: zmiany/błędy/propozycje
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Pokaż/schowaj Top Info
Top Info

najistotniejsze informacje z tematu
Arrow Strona projektu - http://mtlen.berlios.de/
Arrow Zgłaszanie błędów - http://developer.berlios.de/bugs/?group_id=3063
Arrow Propozycje zmian - http://developer.berlios.de/feature/?group_id=3063

Arrow Archiwum wątku - http://miranda-im.pl/viewtopic.php?t=3046


Download Poprawione wersje by wsx22
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 03 Gru 2010 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jolka napisał:
andy - Część tego, co tam siedzi jest z paczki Mirandy, którą sporo temu ściągałam z tej strony (tzw. ful pack jakiś był). Niestety waliła, wróciłam do GG itp. rzeczy. Jakiś czas temu wróciłam do niej - niestety było bez zmian, a i tu na for była jedna wielka cisza w tamtym okresie. Katalog mirandy gdzieś sobie leżał na penie i przy porządkach znów na niego trafiłam.

Ale co się waliło, co nie działało, jakie komunikaty się pojawiały?

Cytat:
Jakby tu gdzieś na for była krótka informacja, czytelna dla laików co powinno się znaleźć w mirandzie i jak i gdzie szukać najnowsze (czy współgrające) wtyczki do konkretnych wersji prawdopodobnie nie tylko ja zostałabym oświecona.

Wszystko zależy od Ciebie. Ludzie, którzy chcą używać mirandy podchodzą do niej od tzw. dupy strony - bez urazy, sam tak zrobiłem za pierwszymi 2-3 podejściami Wink

To Ty decydujesz co chcesz mieć w komunikatorze. Każda osoba, która chce zacząć jej używać powinna sobie wypisać co jej komunikator ma robić, z jakich sieci korzystać itp.
Np.
Miranda ma obsługiwać: GG i Jabbera;
Powinno się dać zmieniać skórki;
Powinna pokazywać w dymku informacje jak: nowa wiadomość, kto zmienił status/opis;
Powinna mieć obsługę historii;

Gdy zrobisz sobie taką rozpiskę możesz dopiero zacząć kompletować mirandę.

Idąc dalej
Cytat:
Również - tak przy okazji - przydałby się gdzieś mały opis dostępnych wtyczek, która do czego służy. Jest dział z wtyczkami, ale w mało którym wątku jest opisane przeznaczenie wtyczki. Są Wasze opinie co jest dobre, co złe w niej, ale dla zwykłego użytkownika Mirandy, który chce się tylko za jej pomocą porozumieć z innymi niestety to czarna magia.

Miranda nie jest dla wszystkich. Może to zabrzmieć dziwnie ale tak jest. To jest program, który wymaga dużo czasu oraz silnych nerwów Wink Typowy Kowalski powinien zainteresować się takimi programami jak Tlen7, WTW czy AQQ2.

Co do wtyczek, przeecież jest strona http://addons.miranda-im.org
Dodatki są podzielone na kategorie...
Po wybraniu sobie paczki piszesz na forum czy taka konfiguracja będzie ok, jeśli nie to co powinnam wymienić.

Cytat:
Jeśli proszę o pomoc, to po to by ją uzyskać, a nie żeby wysłuchiwać jaka to jestem zajebista.

Źle to zrozumiałaś Wink Pisząc "zajebista" odnosiłem się do używania wtyczki która ostatni raz była modyfikowana 8lat temu...

Cytat:
Moje VI jest już któryś raz tu wrzucane, cały czas wymieniam jedno na drugie a miranda jak się waliła tak wali nadal.

Twoje obecne Vi pokazuje, że używasz wiele wtyczek nierozwijanych - mogą one powodować problemy.
Dlatego wcześniej pisałem, że Mirka nie jest dla typowego Kowalskiego bo gdy taki ktoś ściągnie zrobionego packa (wpiszemy tylko loginy i hasła) to przy pierwszym problemie nie będzie wiedział od czego zacząć.

Cytat:
Trochę czytelniej jak można prosić? Bo przejechać się to ja mogę autem np.

http://www.google.pl/search?q=DBtool+Miranda drugi link wyjaśnia co to jest ten DBTool i jak z niego skorzystać, jeśli nie znasz angielskiego to sobie przetłumasz GoogleTranslate.
Wiem, nie takiej odpowiedzi się spodziewałaś ale nikt nie będzie Cię prowadził za rączkę. Podałem rozwiązanie i w twoim interesie jest teraz aby odrobinkę się wysilić.

Cytat:
Wszystkie opisane wyżej problemy są nadal - nie mogę teraz globalnie ustawić statusów po uruchomieniu, wywala na pocz. dostępny na tym jednym GG, potem wskakuje ten niewidok, profile dalej po ang., "wraca" mi ustawienie okna rozmów na czcionkę cyrylica i cała masa denerwujących rzeczy, które za każdym razem muszę ręcznie ustawiać, by po kolejnym uruchomieniu robić to od nowa.

Najlepiej będzie jak sobie od początku ustawisz mirandę według moich zaleceń, wpisz co chcesz mieć, poszukaj wtyczek na addons i wklej tutaj w formie:
Cytat:

Funkcja w mirandzie
Wtyczka ją realizująca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 29 Mar 2024 0:45    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje profesjonalnie wykonane rozdzielnie elektryczne i tablice sterujące.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy rozdzielnie elektryczne główne i sterujące oświetleniem oraz automatyką budynków. Oferujemy sprzęt znanych producentów (m. in. Legrand, Eaton, Hager, Siemens, F&F, Relpol, Zamel, ETI).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sushkovic
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 2


Punktów karnych: 20

PostWysłany: 10 Gru 2010 20:42    Temat postu: weather Odpowiedz z cytatem

panowie i panie
dobrze tu powiadacie a i zaistne rady dajecie
ale co z moim watkiem ?
po tym jak zrobilem to co mialem z tlenem weathera brak?
czy mam to opisac pod podforum o pogodzie czy jak?

moje version info
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piotr.007 Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 25 Maj 2005
Posty: 14
Skąd: Karpacz

PostWysłany: 18 Gru 2010 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wsx22 napisał:
miranda tlen protocol plugin wsx22 mod
2.0.0.3 (19.11.2010)


Wielkie dzięki, działa.

A tak przy okazji to mi moje oblubione konto "zamkli" na tymże portalu - podobnież w trosce o moje bezpieczeństwo. Odblokują jak im wyślę pisemną prośbę, skan dowodu osobistego.. następnym razem zażyczą sobie pewnie nr konta w banku i kilka pinów do konta.
_________________
pozdr

Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czesio Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 20 Sie 2003
Posty: 13
Skąd: Kraków

PostWysłany: 28 Mar 2011 13:28    Temat postu: tlen.dll nie chce się załadować Odpowiedz z cytatem

Witam,

Dziwna sprawa, może ktoś podpowie w czym rzecz. Na kompie stawiany był od zera Windows XP itd, przed tym zabiegiem Miranda działała bez zarzutu. Teraz "na nowym systemie" Miranda odpala się, ale nie ładuje się w ogóle wtyczka tlen.dll
(nie widać jej nawet w opcjach Mirandy na liście pluginów z "niezaptaszonym" kwadracikiem)

Stworzenie nowego profili nic nie daje, to samo jest.

Co najśmieszniejsze przekopiowanie całego katalogu na inny komputer i stamtąd odpalenie Mirandy pomaga, Tlen.dll ładuje się

Tu i tam Windows XP SP3, coś Wam się nasuwa gdzie szukać przyczyny?
Wyłączyłem Firewall'a i antywirusa (zresztą oba komputery mają to samo oprogramowanie)
Jakieś pomysły?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yoGhurt Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 93
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28 Mar 2011 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Antywirus i firewall nie mają nic do rzeczy. Spróbuj od zera postawić nową Mirandę i tam dodaj Tlen.dll , sprawdź czy jest ona widoczna.
Podaj też VI - może masz przedawnioną wersję i teraz Miranda się o to upomniała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Shadow-XIII Płeć: mężczyzna
Hiper-Paplacz
Hiper-Paplacz

Status stażu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 616

PostWysłany: 29 Mar 2011 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na 90% brak bibliotek typu msvc1000.dll czy coś, oczywiście poprawne VI by podało raczej tą informację ... warto byłoby się stosować do różowo-czerwonej ramki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Addict
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 15

PostWysłany: 29 Mar 2011 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj znajdziesz odpowiedź Wink
http://www.miranda-im.pl/viewtopic.php?t=7360
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Polkier
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 16

PostWysłany: 26 Kwi 2011 8:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaktualizowała mi Miranda wtykę Tlen do wersji 2.0.2.0 i bardzo dobrze ale od poprzedniej wersji nie działa przesyłanie obrazków, wiadomo dlaczego? Teraz muszę wysyłać przez protokół GG ale nie wszyscy mają GG.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wsx22 Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 21 Sie 2011 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od wersji 2.0.3.2 wtyczka tlen nie wymaga już posiadania bibliotek Microsoft Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable Package.
Koniec z problemami z brakiem pliku MSVCR90.dll

Wersja 2.0.3.2 jest do pobrania na stronie addons.miranda-im.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wsx22 Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 02 Paź 2011 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowa wersja wtyczki: Tlen 2.0.4.0
zmiany:
- wersja dla Mirandy 64bit (x64)
- poprawki w interfejsie opcji i w wyszukiwaniu kontaktów

Podziękowania dla użytkowników forum na stronie mojamiranda.pl za wkład w realizacje poprawek.

linki:
Wersja x64: http://addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=4435
Wersja Unicode: http://addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=4405
Wersja Ansi: http://addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=4404
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Frankie Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 62

PostWysłany: 02 Paź 2011 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety nowa wersja /testowane 32bit UNICODE/ ma dyskwalifukujacy blad - nie wspolpracuje z "kontami" mirki
nie da sie na niej nic na nowo skonfigurowac /dane uzytkownika i hasla sie w oknie "konta" wogole nie wyswietalja, a po wejsciu w "ustawienia" i wpisaniu sie wogole nie zapisuja w system/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wsx22 Płeć: mężczyzna
Developer
Developer



Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wiek: 41 lat(a)

PostWysłany: 03 Paź 2011 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poprawione w wersji 2.0.4.1
dostępna na addons.miranda-im.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Frankie Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 23 Lut 2005
Posty: 62

PostWysłany: 03 Paź 2011 6:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

very miodnie Smile
ps. jakbym mogl cos zasugerowac: moze jednak wrzucac uprzednio tu na forum link jako "beta" ; jest na pewno wiele osob ktore skrzetnie pomoga w testowaniu przed oficjalnym wydaniem /szczescie ze daliscie tu ogloszenie o wtyczce, bo przeciez ona na glownej stronie wisi juz od kilku dni, a ja ten blad stwierdzilem przypadkiem od razu w dniu wydania, lecz dotad nie przyszlo mi jakos nawet do glowy, zeby o tym tu napisac/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maupa Płeć: mężczyzna
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 13 Gru 2004
Posty: 12

Wiek: 60 lat(a)

PostWysłany: 25 Paź 2012 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio tlen mi się krzaczy mocno. Tak myślę, że gdzieś od miesiąca. Miranda na dziś 10.8 a tlen.dll to 2.0.4.1.

Krzaczenie polega na prawidłowym połączeniu na kilka sekund, a potem kręci kółkiem i connecting do bólu.

Dodatkowo chyba w sytuacji tego kręcenia miranda się nie daje wyłączyć zwycajnie, tylko killować trzeba.

Ktoś ma podobnie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jay Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 04 Wrz 2005
Posty: 26


Punktów karnych: 20

PostWysłany: 03 Gru 2012 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej. Mam do Was pytanie. Czy hula Wam Tlen w nowej wersji Miranda NG? U mnie nie da się nawet włączyć tej wtyczki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Wtyczki i protokoły Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Następny
Strona 32 z 33

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor