Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

moje żale do panny M
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rekkoo
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 8

PostWysłany: 19 Lis 2010 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czymś, co uważam za szczyt chamstwa, jest wzięcie czyjejś wypowiedzi i potraktowanie jej jako bazy dla swoich komentarzy. Nie jesteś, drogi kolego, recenzentem czyjegoś tekstu - łaskawe komentowanie fragmentów cudzego tekstu pozostaw nauczycielom w szkole. Pewne obycie wymaga (zwłaszcza gdy ktoś chce się uważać za inteligentnego), żeby tekst, podobnie jak w przypadku każdej kulturalnej polemiki (odsyłam do tygodników gdzie znani redaktorzy mają swoje działy autorskie) był równorzędny w stosunku do tekstu, do którego się odnosi. Cytaciki i komentarze do cytacików to bufonada i pozowanie na wielkiego recenzenta / nauczyciela oraz stawianie rozmówcy w pozycji podrzędnej. O wiele sensowniejsze i kulturalniejsze jest przedstawienie swojego punktu widzenia sprawy, gdzie argumenty odnoszą się do zawartości merytorycznej całego komentowanego tekstu a nie służą jedynie ośmieszeniu drugiej osoby i jego wypowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 19:04    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


TechnoVolt oferuje kompleksowo instalacje elektryczne budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego w profesjonalnym wykonaniu.
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży elektrycznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy kompletne instalacje: elektryczne mieszkań, systemów monitoringu i alarmowych, rozdzielni elektrycznych, automatyki budynkowej, oświetleniowe i energooszczędne (LED).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
optyman Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 41

PostWysłany: 19 Lis 2010 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Polkierowi, gskoczylasowi, rekko i innym za wyważone i merytoryczne odpowiedzi.
Kilku chcę odpowiedzieć:
do yoGhurt:
Cytat:
Komunikator GG ma się dobrze? Powiedziałbym zupełnie co innego a zwłaszcza o "modzie" przenoszenia się na inne komunikatory.

Ale chyba nie na Mirandę. Patrz na statystyki na głównej stronie: Najwięcej 4444 było 08 Lip 2008 14:40, ostatnie dwa tygodnie nie sięga pięciuset. Dziesięć razy mniej!!! – nawet jeśli nie wszyscy mają tę wtyczkę do liczenia, o czymś to świadczy (w 2008 statystycznie biorąc ten sam procent wtyczki nie posiadał)
do Rime:
Cytat:
Ale na co ma czekac jak do *ladna pani* porozmawiac nawet nie mozna ?!

Czyż komunikatory nie służą do rozmów? Z *ladna pani* przyjdzie rozmawiać na oryginalnym kliencie.
do andy:
Cytat:
Nam nie zależy aby Miranda była najpopularniejszym programem do komunikacji w PL.

Wypowiadaj się lepiej we własnym imieniu, może inni mają odmienne zdanie?
Cytat:
Co do reszty to twoich żalów, jeśli nie jesteś programistą to zapłać komuś za rozwijanie wtyczki.

To już kuriozalne – patrz pkt 1 FAQ:
Cytat:
[Q] Do czego służy Miranda IM?
[A] Miranda jest darmowym, uniwersalnym multikomunikatorem internetowym opartym na otwartych źródłach

Ale zgoda andy, napisz wtyczkę mTV, czy jak tam ją nazwiesz, o tej samej funkcjonalności co poprzednia Bankruta (może nawet lepszej) a ja sam wyślę ci 100 zł. Myślę, że jej entuzjastów znajdzie się więcej i zareagują podobnie – może mniejsza kwota ale większa ilość chętnych – powinna się zebrać niezła sumka Wink
Do DJ Lotos:
Cytat:
...kolejny temat z gatunku: "nic nie umiem, nic nie potrafie, mam dwie lewe rece i cala mase oczekiwan, roszczen i zali bo przeciez mi wszystko sie nalezy... (z racji tego, ze taki jestem)"

Młodzieńcze, mam prawie sześćdziesiątkę, więc pozwalam sobie tak do Ciebie zwrócić (mam nadzieję, że się nie obrazisz) . Niech każdy robi to, co umie najlepiej. Przysłowiowy szewc niech szyje buty, programiści niech piszą programy i wtyczki. Może jednak coś umiem, coś potrafię, nie mam dwóch lewych rąk? Niesympatycznie obrażać innych z taką arogancją i butą. Zmieniłeś tytuł mojego postu aby ośmieszać innych, którzy mają odmienne zdanie od Ciebie. No cóż, takie Twoje zbójeckie prawo admina. Panna M niestety coraz bardziej starsza i dziwaczeje, oj dziwaczeje.
I na koniec jeszcze parę słów.
Sądzę, że większość korzystających z Mirandy używa dwóch najpopularniejszych protokołów: GG i Tlena, więc nie dziwcie się, że oczekują ich sprawnego działania. Potwierdzają to ostatnie posty użytkowników. Chwała tym, którzy mimo przeciwności i zmian w oryginalnych klientach pracują nad modyfikacją wtyczek.
Na tym forum bywam niemal codziennie od czterech lat, czytam posty, sprawdzam dostępność nowych wtyczek na addons. Potwierdzam to, co czytałem w kilku postach powyżej i także wcześniej – wiele tu niemiłych wypowiedzi pod adresem nowych użytkowników, traktowania z góry, ośmieszania itp. Tym nie przyciągniecie do siebie zwolenników. A jeśli Wam na tym nie zależy, to pozostaje kisić się we własnym gronie wzajemnej adoracji aż do mało chwalebnego końca.
Wiele można znosić, ale przychodzi chwila, gdy ma się tego dość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rekkoo
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 8

PostWysłany: 19 Lis 2010 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś tak bywa, że ludzie od pewnego wieku dopiero uczą się szanowania rozmówców. Fora, niestety, są (przynajmniej w Polsce) oblegane przez młodzież (zwłaszcza tą wczesną) pełną wprawdzie ideałów (czy, jak kto woli, naiwną) ale za to bez umiejętności i z wielką wiarą w procesy, które w realnym świecie nie funkcjonują. Ot choćby idea open-source - od dawna Miranda jest jedynym open-source'owym programem jakiego używam, chociaż wiem, że większość niedociągnięć w tym potworku powstała własnie z takiego bezsensownego zawalania jej wszelkiego rodzaju dodatkami pisanymi w porywach entuzjazmu przez nielicznych, których zapał szybko stygnie. Czyli typowy open-source - świetny w założeniach, wadliwy w działaniu. Coś jak komunizm, w którym "gdyby wszyscy wzięli się do solidnej pracy i nikt by nie oszukiwał, to żylibyśmy w dobrobycie".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HermeZ Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 98
Skąd: Kraków
Wiek: 36 lat(a)

PostWysłany: 19 Lis 2010 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się, o co chodzi w tej waszej "dyskusji". I nie wiem. Każdy pisze, co mu się akurat uwidzi, brak czytania ze zrozumieniem, jakieś chore ambicje względem niewielkiego programiku.... Ludzie, opamiętajcie się! Nie pasuje Ci Miranda? - Masz całe mnóstwo innych, podobnych programów!
Idea OS jest zła? - Poszukaj innego programu!
NIKT NIKOGO nie zmusza do M.
Wszyscy narzekają na wtyczkę gg czy tlen.
Ile osób używa wyłącznie tlena? Ale i to niebawem przestanie mieć znaczenie, skoro jest szansa (a może już się da, nie wiem, nie śledzę tematu), że do tlena będzie się dało połączyć przez XMPP?
A przesyłanie plików w gg? Łatwiej (i szybciej) jest włączyć pocztę i wysłać plik mailem, niż uruchomić GG10 (albo i inną wersję, też przestałem śledzić te wyczyny.). A i przy okazji będzie sobie siedział bezpiecznie na serwerze. Dalej, korzystam z M od dwóch lat. Mam dostęp do całego archiwum. A w GG? Słyszałem narzekania, że komuś coś zniknęło, coś przepadło, czegoś nie ma. Kurczę, wysłać plik vs mieć historię. Trudny problem dla mnie. Oczywiście pomijam kwestię zasobożerności GG i M :]
Nie żeby wszystko mi się podobało, ale trzeba mieć jakieś priorytety i korzystać z najlepszych dla siebie programów. A zrzędzenie nic nikomu jeszcze nie dało...
_________________
Have a Nice Day
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gskoczylas Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 24 Lip 2004
Posty: 128
Skąd: Bielsko-Biała
Wiek: 65 lat(a)

PostWysłany: 19 Lis 2010 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ Lotos napisał:
gskoczylas napisał:
Miranda ma wiele różnych wtyczek. Z naszych polskich doświadczeń najwięcej problemów miewamy chyba z wtyczkami Gadu-Gadu i Tlen. [...]

dlatego, ze programy te (ich protokoly) od samego poczatku nie byly zaprojektowane tak logicznie aby zapewnic im stala ewaluacje zachowujac caly czas kompatybilnosc w dol, to nie wada Mirandy, tylko nieudolnosc programistow tamtych komercyjnych komunikatorow

Nie twierdzę, że to są wady Mirandy. Twierdzę tylko, że w takiej sytuacji Miranda zawsze będzie w tym zakresie bardziej lub mniej w tyle za oryginalnymi klientami. Jest to nieuniknione. Wydaje mi się, że niektórzy użytkownicy Mirandy nie do końca zdają sobie z tego sprawę.

Ja świadomie rezygnuję z części funkcjonalności oryginalnych klientów, bo wolę mieć jeden multikomunikator.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rekkoo
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 8

PostWysłany: 19 Lis 2010 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Pana HermeZa:
To nie działa w ten sposób, że jak coś mi się nie podoba to zmieniam. Kupuje się samochód i coś zaczyna się psuć po roku to co - zmienia się samochód na inny czy stara się naprawić usterkę? Tak samo jest z użytkownikami. Są hurraoptymiści, "wyznawcy wielkiej idei", którym nie przeszkadza nic (a w przypadku błędów są w stanie wszystkim udowodnić, że są to udoskonalenia) i jest grupa użytkowników, którzy cenią sobie program z jakichś powodów, nie chcą go wymieniać na inny, bo każdy inny jest np. jeszcze gorszy, ale nie są ślepi i dążą do tego, żeby błędy wskazać. Tylko takim sposobem można usprawnić działanie dowolnego programu - pisanie, że jest świetnie, cudownie i program jest nieskończenie genialny, nie jest motywujące (chyba, że dla jakiegoś niedowartościowanego gostka ale bynajmniej nie dla programisty). I jak zwykle - zamiast się cieszyć, że ludziom zależy i nie są to tylko tępi wyznawcy typu "linux rządzi, windows ssie", proponuje się tym, którzy potrafią spojrzeć krytycznym okiem, zmianę oprogramowania. Proszę mi zaufać - w taki sposób "marketing" działa tylko w naszym kraju, gdzie ekspedientki rodem z PRL potrafią odburknąć, że "jak się nie podoba, to proszę sobie iść do innego sklepu". W cywilizowanym świecie to właśnie ci, którzy polecają rozwiązanie polegające na zmianie programu, powinni być uważani za najbardziej szkodliwe jednostki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 19 Lis 2010 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote=rekko]Czymś, co uważam za szczyt chamstwa, jest wzięcie czyjejś wypowiedzi i potraktowanie jej jako bazy dla swoich komentarzy. Nie jesteś, drogi kolego, recenzentem czyjegoś tekstu - łaskawe komentowanie fragmentów cudzego tekstu pozostaw nauczycielom w szkole.[/quote]

To nie jest chamstwo. Odnosiłem się tylko do konkretnych wypowiedzi. Jeśli to Ci przeszkadza to przestań się w ten sposób komunikować.

Cytat:
Pewne obycie wymaga (zwłaszcza gdy ktoś chce się uważać za inteligentnego), żeby tekst, podobnie jak w przypadku każdej kulturalnej polemiki (odsyłam do tygodników gdzie znani redaktorzy mają swoje działy autorskie) był równorzędny w stosunku do tekstu, do którego się odnosi. Cytaciki i komentarze do cytacików to bufonada i pozowanie na wielkiego recenzenta / nauczyciela oraz stawianie rozmówcy w pozycji podrzędnej.


Brakuje argumentów to zaczynamy wywracać kota ogonem i obrażać innych? Powtórzę jeszcze raz, że cytowanie czyichś wypowiedzi to żadne chamstwo. To że Ty tak uważasz to twoja sprawa.

Cytat:
O wiele sensowniejsze i kulturalniejsze jest przedstawienie swojego punktu widzenia sprawy, gdzie argumenty odnoszą się do zawartości merytorycznej całego komentowanego tekstu a nie służą jedynie ośmieszeniu drugiej osoby i jego wypowiedzi.


Sposób w jaki odniosłem/odnoszę się do innych wypowiedzi jest normalny, zgodny z netykietą. Jeśli taki sposób komunikacji Ci przeszkadza to sorry ale nic na to nie poradzę.


Alchemikos == rekko ?

Alchemikos napisał:
Wypowiadaj się lepiej we własnym imieniu, może inni mają odmienne zdanie?

To ty się wypowiadasz tak jak by twoje zdanie było jedyne. Miranda nie jest komunikatorem dla mas i nigdy nim nie będzie. Jest komunikatorem dla świadomych użytkowników, którzy wiedzą czego chcą od programu komunikacyjnego i chcą poświęcić czas aby dostosować go do własnych potrzeb.

Cytat:

PostWysłany: 19 Lis 2010 15:13 Temat postu:
Dziękuję Polkierowi, gskoczylasowi, rekko i innym za wyważone i merytoryczne odpowiedzi.
Kilku chcę odpowiedzieć:
do yoGhurt:
Cytat:
Komunikator GG ma się dobrze? Powiedziałbym zupełnie co innego a zwłaszcza o "modzie" przenoszenia się na inne komunikatory.

Ale chyba nie na Mirandę. Patrz na statystyki na głównej stronie: Najwięcej 4444 było 08 Lip 2008 14:40, ostatnie dwa tygodnie nie sięga pięciuset. Dziesięć razy mniej!!! – nawet jeśli nie wszyscy mają tę wtyczkę do liczenia, o czymś to świadczy (w 2008 statystycznie biorąc ten sam procent wtyczki nie posiadał)
do Rime:
Cytat:
Ale na co ma czekac jak do *ladna pani* porozmawiac nawet nie mozna ?!

Czyż komunikatory nie służą do rozmów? Z *ladna pani* przyjdzie rozmawiać na oryginalnym kliencie.
do andy:
Cytat:
Nam nie zależy aby Miranda była najpopularniejszym programem do komunikacji w PL.

Wypowiadaj się lepiej we własnym imieniu, może inni mają odmienne zdanie?
Cytat:
Co do reszty to twoich żalów, jeśli nie jesteś programistą to zapłać komuś za rozwijanie wtyczki.

To już kuriozalne – patrz pkt 1 FAQ:
Cytat:
[Q] Do czego służy Miranda IM?
[A] Miranda jest darmowym, uniwersalnym multikomunikatorem internetowym opartym na otwartych źródłach

Ale zgoda andy, napisz wtyczkę mTV, czy jak tam ją nazwiesz, o tej samej funkcjonalności co poprzednia Bankruta (może nawet lepszej) a ja sam wyślę ci 100 zł. Myślę, że jej entuzjastów znajdzie się więcej i zareagują podobnie – może mniejsza kwota ale większa ilość chętnych – powinna się zebrać niezła sumka Wink
Do DJ Lotos:

Miranda jest programem OpenSource i to, że nim jest wcale nie mija się z tworzeniem np. wtyczek za pieniądze, lub z tym że ktoś może ją rozwijać za pieniądze z darowizn. Jeśli tego nie rozumiesz to cóż twój problem.

Cytat:
mam prawie sześćdziesiątkę

Dziwne bo myślałem, że masz góra 15.

Cytat:
Potwierdzam to, co czytałem w kilku postach powyżej i także wcześniej – wiele tu niemiłych wypowiedzi pod adresem nowych użytkowników, traktowania z góry, ośmieszania itp. Tym nie przyciągniecie do siebie zwolenników. A jeśli Wam na tym nie zależy, to pozostaje kisić się we własnym gronie wzajemnej adoracji aż do mało chwalebnego końca.
Wiele można znosić, ale przychodzi chwila, gdy ma się tego dość.

Masz rację, że wiele można znosić. Tworzenie non stop tematów o tym samym mimo, że odpowiedź już padła. Użeranie się z osobami, które nie chcą poświęcić 5 minut i poszukać odpowiedzi.
Zrozum, żę jeśli Ty nie szanujesz nas - użytkowników to i my nie będziemy szanowali Ciebie. Proste?

rekko napisał:
Jakoś tak bywa, że ludzie od pewnego wieku dopiero uczą się szanowania rozmówców. Fora, niestety, są (przynajmniej w Polsce) oblegane przez młodzież (zwłaszcza tą wczesną) pełną wprawdzie ideałów (czy, jak kto woli, naiwną) ale za to bez umiejętności i z wielką wiarą w procesy, które w realnym świecie nie funkcjonują.

Jak to widać po Panu optyman nawet w wieku lat 60 można nie szanować zasad i innych użytkowników.
Tak w ogóle to zauważyłem, że duża liczba osób w podeszłym wieku chciała by mieć wszystko ot tak, bo im się należy.
Tak świat nie działa sorry.

Cytat:
Czyli typowy open-source - świetny w założeniach, wadliwy w działaniu.

Gdyby nie wolontariusze to Miranda nigdy by nie powstała. Jeśli tak bardzo Cię to rusza to wynajmij programistę, 2-4k/miesiąc i twórz komunikator marzeń - nikt Ci nie zabrania. Jeśli nie lubisz OS to nie używaj programów na tej licencji. Kupuj komercyjne odpowiedniki.

rekko napisał:
To nie działa w ten sposób, że jak coś mi się nie podoba to zmieniam. Kupuje się samochód i coś zaczyna się psuć po roku to co - zmienia się samochód na inny czy stara się naprawić usterkę?

Miranda jest darmowa, nic za nią nie zapłaciłeś więc twoje porównanie jest w tym przypadku bez sensu.

Cytat:
I jak zwykle - zamiast się cieszyć, że ludziom zależy i nie są to tylko tępi wyznawcy typu "linux rządzi, windows ssie", proponuje się tym, którzy potrafią spojrzeć krytycznym okiem, zmianę oprogramowania.

Nikt nigdy nie napisał, że miranda rządzi, że miranda jest bez wad, że jest super. Nie dodawaj sobie.
Używamy jej mimo jej braków.

Cytat:
W cywilizowanym świecie to właśnie ci, którzy polecają rozwiązanie polegające na zmianie programu, powinni być uważani za najbardziej szkodliwe jednostki.

Napisaliśmy Ci jak sprawa wygląda w przypadku np. protokołu Tlen. NIkt się nie zajmuje tą wtyczką. Jeśli ta niedogodność jest aż taka uciążliwa to zmień komunikator, po co masz się męczyć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 19 Lis 2010 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

optyman napisał:
Młodzieńcze, mam prawie sześćdziesiątkę, więc pozwalam sobie tak do Ciebie zwrócić (mam nadzieję, że się nie obrazisz)

Staruszku, jestem po trzydziestce, więc pozwalam sobie tak do Ciebie zwrócić (mam nadzieję, że się nie obrazisz)... Wink

skoro juz dyskusja pod moim adresem rozpoczela sie od licytowania sie na wiek, to spiesze ci z meldunkiem, ze moje zasadnicze stanowisko w tej kwestii przedstawia sie tak samo dla wszystkiej "mlodzieży" od lat pieciu do osiemdziesieciu Wink

z doswiadczenia moge ci powiedziec, ze ow wiek w realnym zyciu wiele nie ma do rzeczy i twierdze tak na badzie swoich wlasnych wieloletnich obserwacji, chocby na przykladzie zatrudnianych przeze mnie w swojej firmie pracownikow, na przestrzeni paru lat przewinelo sie ich kilkadziesiat i bywali to tez starsi (ale tylko wiekiem) ode mnie ludzie (po 40-ce, 50-tce, a nawet 60-tce, /niektorzy z tytulami mgr inż./) i niestety niektore nawet dosc proste moje polecenia wykonywali tak, ze gimnazjalista z powodzeniem by ich przeskoczyl (tzw. brak umiejetnosci samodzielnego logicznego myslenia i rozwiazywania problemow)...

ale w sumie co tu daleko szukac, przyklad prostszy, wyjdzmy z domu, rozejrzyjmy sie wokolo... znajdziemy poczciwego 50-cio letniego menela, ktory potrafi samodzielnie sie nawet zalatwiac pod siebie... Laughing

to tyle na temat pt. "mlodziencze" Wink

druga rzecz, to "sposob obrazliwy", przytoczenie przykladu "dwoch lewych rak" itp. bylo odniesieniem ogolnym, nawiazalem do innych "pieniaczy", ktorzy zapisali sie juz nie raz w historii tego serwisu, skoro sledzisz to forum od 4 lat jak piszesz to nie powinno byc to tematem tabu, w kazdym badz razie moja wypowiedz nie odnosila sie do ciebie bezposrednio

nastepna sprawa, ktos, kto uwaza sie za konkretnego czlowieka na poziomie, ktoremu cos nie pasuje i chcialby to zmienic (niech kandyduje w wyborach samorzadowych - to zart Wink), to najwlasciwsza droga do osiagniecia tego celu jest konstruktywna dyskusja z wlasciwymi ludzmi, w tym przypadku skontaktowanie sie z tworcami oprogramowania, ktore nas interesuje i poruszenie problemu a nie wyrzucanie zali na lamach tego nieszczesnego forum (ze juz nie wspomne o nadaniu jakiegos dziwnego "multi-problemowego" tematu dla tegoz topic-u zalozonego w dodatku w niewlasciwym dziale, z ktorego go tu przenioslem Twisted Evil)

nastepna rzecz, "jak kupilem samochod i mi cos nie teges to tez mam go zmienic jak komunikator kiedy mi cos w nim nie zadziala"?

-> samochod -> to rzecz materialna, ile kosztuje? jak czesto go kupuje i jak skomplikowane sa procedury zakupu? jak cos sie popsuje moze byc na prawde goraco i niebezpiecznie

-> komunikator -> dobro umyslowe-niematerialne, za darmo, zmieniam kiedy chce, wystarczy poklikac i juz, jak cos nie bedzie ok to najwyzej komp sie zawiesi...

samochod <-> komunikator - bardzo zle porownanie (co innego gdyby to bylo oprogramowanie medyczne utrzymujace ludzi przy zyciu Wink)

tak wiec jesli rzeczywiscie cos komus nie pasuje a programowac nie potrafi lub nie ma na to czasu, malo tego nie ma tez czasu na to by znalezc bezposrednia droge kontaktu z autorami softu i przekonac ich, ze jest jeszcze ktos dla kogo byc moze warto znow spedzic kilka owocnych wieczorow na zaktualizowanie swojego "dziecka" - to niestety, widac ta funkcjonalnosc nie jest mu az tak do zycia i szczescia potrzebna i z powodzeniem moze sobie szybciej zmienic komunikator Wink (zalecane)

ostatnia sprawa - statystyki, system od kilkunastu albo i wiecej miesiecy dziala w tzw. trybie pogladowo-testowym, wiec absolutnie nie wskazuje miarodajnych danych, tak dla odprezenia zapraszam do lektury -> http://www.miranda-im.pl/help.php#abc3

no to by bylo chyba na tyle, mam nadzieje, ze zaden "mlodzieniec" nie bedzie mnie juz molestowal za to, ze przeze mnie posadzil sobie sosny i mu teraz zamiast gruszek szyszki spadaja... Smile
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rekkoo
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 8

PostWysłany: 20 Lis 2010 2:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, jesteście naprawdę śmieszni a swoją "siłę argumentów" budujecie chyba na ilości napisanych postów. Nadal z jednej strony, od jednego użytkownika, otrzymujemy komentowanie cytacików (bo tak wygodniej - postawić się w roli wielkiego recenzenta czyjegoś tekstu) a z drugiej strony (od obydwu panów) czepianie się porównania, które miało na celu zobrazowanie sytuacji. W dalszej części mojego postu było to wytłumaczone dokładniej i nie jest moją winą, że zamiast starać się zrozumieć sens wypowiedzi, wybieracie sobie z niej najłatwiejszy do skomentowania fragment (mający na celu, jak każda inna analogia, uwypuklenie danego problemu i ułatwienie jego zrozumienia a nie bezpośrednią analogię) i jedziecie po nim jakby stanowił wartość samą w sobie. Z tego typu "dyskutantami" nie da się dyskutować, ponieważ przyznanie się do błędu traktujecie jako osobistą zniewagę a na odniesienie się do całości wypowiedzi nie ma co liczyć gdy argumenty (całość wypowiedzi a nie wygodne do wyjęcia fragmenty) was przerastają. Oczywiście, najlepiej odnieść się do jednego, najsłabszego (bo wyjętego z kontekstu) cytatu i jechać do upadłego (jakoś do analogii o pani ze sklepu rodem z PRL żaden się nie przyczepił, widocznie było to trudniejsze). Żenada, panowie, czysta żenada i bufonada. Mając ponad 30 lat nie przyznawałbym się do swojego wieku tak ochoczo gdybym nie potrafił dyskutować na poziomie przynajmniej 20-latka. Osobiście jeszcze nie "dobiłem" do 40-tki ale zaczynam czuć się jak staruszek na tym forum.

PS. rekkoo == rekkoo i nikt więcej; to, że więcej niż jedna osoba może mieć odmienne zdanie od waszego, tak was irytuje? A to peszek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 20 Lis 2010 3:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rekkoo napisał:
[...]Osobiście jeszcze nie "dobiłem" do 40-tki ale zaczynam czuć się jak staruszek na tym forum.

powyzszy cytat potraktuje jako najistotniejsza esencje zasadnosci jakichkolwiek twoich wypowiedzi w tym topic-u i z przykroscia stwierdzic musze, ze dyskusje, w ktorych tu bierzesz udzial negatywnie wplywaja na stan twojego samopoczucia, wrecz cie draznia i nie wnosza nic pozytecznego ani konstruktywnego w twoje zycie, stad tez szczerze zalecam ci nie brac juz w nich dalszego udzialu dla wlasnego dobra psychicznego, gdyz na dalsza mete coraz bardziej sie to przeradza w wyrzucanie pretensji i zali calkowicie odbiegajacych od podmiotu, ktorego dotyczy ten topic i przenoszenie ich na konkretne osoby, ktore sie tu wypowiedzialy, z kolei ktore to znasz jedynie jako "tekst z monitora"...

dalsza dyskusja w tym temacie wg mnie staje sie nieproduktywna i bezcelowa i jesli ma miec postac kolejnych "przytykanek" jeden drugiemu, po prostu ten temat zamkne lub zlikwiduje...
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yoGhurt Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 93
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 20 Lis 2010 3:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W skrócie napiszę ponieważ trochę postów było a niektórzy po drugiej stronie barykady to pokusili się o lanie wody (trochę też czuje się jakbym stał i słuchał rozmowy pod krzyżem).
Jeśli ktoś ma zastrzeżenia do Mirandy oraz jakiejś globalnej wtyczki to niech kieruje się do głównego miejsca spotkań czyli miranda-im.org bo myślę ,że tam szybciej ktoś przeczyta listę skarg i zażaleń niż jeżeli tutaj.

A teraz do rzeczy:


Po pierwsze sprytnie temat zszedł z zarzutów wobec słabego działania Mirandy na rzecz wieku i "poziomu rozmowy" - przez te kilkanaście postów nie przeczytałem żadnego argumentu przeciw który miałby jakieś potwierdzenie rzeczowe a nie oparty na jakiejś teorii, zwłaszcza kawałek o krytykach filmowych - tyle ,że ktoś zapomniał o pojęciu krytyka i konstruktywna krytyka a jest to znacząca różnica.

Po drugie jeśli ktoś nie ma argumentów i rzuca swoim wiekiem to nie ma o czym dalej rozmawiać.

Po trzecie niektórzy wypowiadają się o zagranicznych i polskich forach internetowych ,że naprawdę chyba nie zwiedzali nigdy takowych ponieważ ilość przykładów typu 4chan , trolle na social microsoft itp pokazują iż Internet jest wszędzie taki sam.

Na koniec napiszę tylko iż myślę ,że ten temat nie ma sensu ponieważ zainteresowani "przeciw" M nie chcą porozumienia i rozwiązania problemu a głównym priorytetem jest wmówienie jak to jest tutaj źle i niedobrze (bo przecież nie są programistami i nic nie zrobią).

A z resztą jak to się mówi "Haters gonna hate".
http://cdn2.sbnation.com/imported_assets/529676/haters_gonna_hate.gif

Ps. rekkoo obraziłem Cię? Mój post był w kierunku kogo innego i to jeszcze ironicznym tonem w związku z tym proszę abyś ty mnie nie obrażał ponieważ działasz w "czyimś" imieniu.

Edit:
Sory Dj Lotos , pisałem w czasie gdy nie było twojego postu więc rób jak uważasz, usuwaj mój post lub zostaw.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gskoczylas Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 24 Lip 2004
Posty: 128
Skąd: Bielsko-Biała
Wiek: 65 lat(a)

PostWysłany: 20 Lis 2010 12:06    Temat postu: Nie na temat Odpowiedz z cytatem

rekkoo napisał:
otrzymujemy komentowanie cytacików (bo tak wygodniej - postawić się w roli wielkiego recenzenta czyjegoś tekstu)

Nie rozumiem, o co ci chodzi. Przecież to jest powszechnie przyjęty zwyczaj na forach internetowych, że odpowiadając na czyjś post cytuję te fragmenty, do których się ustosunkowuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rekkoo
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 8

PostWysłany: 20 Lis 2010 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parę wyjaśnień, bo niektórzy widać się zapędzili:

1. @gskoczylas: To, że komentowanie czyichś wypowiedzi jest powszechnie przyjętym zwyczajem na internetowych forach, to fakt, jednak w normalnej sytuacji jest to stosowane, żeby wygodniej odpowiadać na dany fragment postu lub na pytania w nim zawarte - tu natomiast nikt nie zadawał nikomu pytań, nie ma setki dyskutantów (gdyby ktoś chciał wykorzystać cytaty, żeby inni wiedzieli do czyich wypowiedzi się odnosi post komentującego) a cytaty miały na celu jedynie rozbicie wypowiedzi na drobne fragmenty, żeby łatwiej można było stosować docinki. I owszem, to też jest powszechnie przyjęte, co nie znaczy że nie jest głupie. Głupota i bufonada na forach jest powszechna. "Małpa" na określenie "@" też jest w internecie powszechna, ponieważ masa ludzi, którym nie chciało sie sprawdzić o co chodzi z tym znaczkiem i co on oznacza, nazwało go po swojemu. W przypadku takiego jak tutaj stosowania cytatów, powoływanie się na "powszechny zwyczaj cytowania" jest czymś w stylu "bo przecież wszyscy wynoszą z firmy jakieś rzeczy, co w tym złego". Nie zawsze powszechność jakiegoś procederu jest jednoznaczna z tym, że jest on dobry lub poprawny. "Szłem" też jest stosowane powszechnie - ale tylko wśród ludzi do pewnego poziomu IQ. Nawet ośmielę się dać jeszcze jedno porównanie (bo znowu ktoś nie zrozumie, że analogia nie jest czymś dosłownym) - zupełnie powszechnie niemal wszyscy w całej Polsce (oprócz spikerów, aktorów i ludzi, którzy się czegoś w szkole nauczyli) ludzie wymawiają wyraz "włączać" jako "włanczać" zamiast "włonczać" (w cudzysłowach tylko wymowa, więc się nie czepiać proszę). Czy powszechność tej głupoty ma ją w jakiś sposób nobilitować? Mamy do alfabetu dodać nieistniejącą głoskę, bo ludzie powszechnie nie potrafią się wysławiać?

2. @yoGhurt: nie, nie obraziłeś mnie personalnie, po prostu uważam że nie fair jest gdy ktoś, kto miał całkiem sensowne argumenty, jest pozostawiony sam sobie przeciwko całemu, jak to zostało w tym temacie napisane, "towarzystwu wzajemnej adoracji". Uważam też, że niekiedy powinno się stanąć w czyjejś obronie, nawet jeżeli czyjś głos nie stanowi większości - to dobry zwyczaj. Traktowanie ilości ludzi popierających dany punkt widzenia jako argumentu w dyskusji też jest powszechne. Okazuje się jednak, że nieraz zdarzy się taki wariat jak ja, który stanie w obronie dobrych argumentów ludzi będących w mniejszości. Wiem - burzy to przyjętą zasadę, że kogoś kto jest przeciw ogólnie przyjętej na forum "linii programowej" bluzga i ośmiesza się ze wszystkich stron. Tym razem po prostu zamiast stosować argumenty siłowe i zwykłe ośmieszanie rozmówcy, musicie jednak przedstawić bardziej sensowne argumenty, niż "bo zawsze tak było" lub "bo wszyscy oprócz ciebie tak uważają". Tutaj jak się okazało 3 osoby mają podobne zdanie i już jesteście poirytowani. To co my piszemy jest zwykłą krytyką (niekoniecznie konstruktywną - podział na krytykę konstruktywną i krytykanctwo jest na całym świecie w systemach totalitarnych świetnym argumentem za zamykaniem więźniów politycznych) i nie rozumiem, dlaczego w waszym mniemaniu są to jakieś "ataki". Nawet jeżeli człowiek chciał się wyżalić, że mu się nie podobają pewne rzeczy w Mirandzie i nawet gdy nie przeczyta tego nikt na miranda-im.org, to jakie to ma znaczenie? Pochwał też nie przeczytają, więc zabrońcie pisania pozytywnych opinii.

3. @DJ Lotos: twojej wypowiedzi nawet nie chce mi się komentować, typowe wycięcie fragmenciku mojej wypowiedzi i zgrywanie mistrza ciętej riposty mając za argument chyba tylko rangę na forum, to naprawdę mistrzostwo świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 20 Lis 2010 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem tak, nie sposob odmowic ci racji w kwestii tego ze Miranda i jej rozwoj wyraznie kuleje, jest to fakt z ktorym trzeba sie pogodzic a zeby cos zmienic nawet w malym stopniu trzeba sie troche pogimnastykowac (jak i co napisalem tutaj -> "konstruktywna dyskusja z wlasciwymi ludzmi")

sadze, ze wszystko na temat tego jak jest zle (przy okazji jak zle na tym forum) zostalo juz powiedziane i nie ma sensu dalej katowac sie tym defetyzmem

dyskusja w tym temacie sprowadzila sie do problemu "czy kulturalnie cytowac na forach czy nie" co niestety nijak ma sie do i tak dolujacej "mysli przewodniej" tego topic-u, tym samym uznaje, ze temat zostal wyczerpany i wymaga zamkniecia

...moje czynnosci sprowadzaja sie w tym przypadku do roli kontrolowania jakosci i sensu dyskusji oraz czy zachowane sa ogolne zasady netykiety i regulamin, tym samym wlasnie te czynnosci stosuje...

temat nie wniosl mimo kilkudziesieciu postow nic pozytywnego do sprawy rozwoju komunikatora, nie zostaly podjete tez zadne racjonalne kroki w tym kierunku, zwlaszcza przez osoby, ktore zainicjowaly dyskusje

---
tak zupelnie poza tym tematem, ktos narzekal, ze Tlen nie dziala, prosze bardzo -> http://www.miranda-im.pl/viewtopic.php?p=68627#68627

wzor godny nasladowania, na tym forum napisal raptem 4 posty, nie narzekal, nie klepal tony pustego tekstu jak to jest strasznie zle, po prostu naprawil wtyczke aby nadal funkcjonowala poprawnie...

lepiej bedzie jak szanowni niepocieszeni dyskutanci tego topic-u przeleja swoja energie i zapal do narzekan na podziekowania temu panu (wsx22) w stosownym watku... Wink
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor