Ta strona wykorzystuje technologię cookies, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.
Oficjalny Polski Portal Komunikatora Miranda
Strona główna   O Mirandzie   FAQ   Download   English   TeamPL   Profil   Zaloguj   Rejestracja  
Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Wyszukaj interesujące Cię dyskusje Szybkie szukanie:     
 REGULAMIN    O nas...   * Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   * Użytkownicy   * Grupy   * phpBB forum FAQ

moje żale do panny M
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
optyman Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 41

PostWysłany: 18 Lis 2010 19:16    Temat postu: moje żale do panny M Odpowiedz z cytatem

Poległ kolejny raz Tlen. Po południu nie łączy się wcale. Ponadto wcześniej, mimo najnowszej wersji pluginu 2.0.0.2 Miranda wysypuje się po otrzymaniu wiadomości. Podobnie, gdy wyszukuje się kontakt Tlena. Najnowszy plugin nie jest w ogóle widziany w wersji 64 bitowej Mirandy. Od czasu, gdy przestał działać plugin mtv Miranda straciła dla mnie więcej niż połowę atrakcyjności. Podpieram się wtyczką tvt.tpl na oryginalnym Tlenie ale to nie to samo – brak funkcji przypominania programów wpisanych na stałe wg ich nazwy. Nie ma się co oszukiwać, Miranda zawsze była protezą, nigdy nie zapewniała pełnej funkcjonalności poszczególnych protokołów. Gdy przyszło wysłać obrazek, trzeba było przełączać się na oryginał, podobnie z rozmowami głosowymi itp. Część opcji w końcu nawet dodawano ale wiadomo nie wszystkie. Jednak właśnie mtv powodowało, że trwałem przy Mirandzie mimo różnych niedogodności. Najbardziej mnie denerwowały na forum szczeniackie drwiny i pienia o wyższości Mirandy nad oryginalnym GG – no cóż autentyk ma się całkiem dobrze, Mirka podupada. Choć byście podskakiwali powyżej pępka, GG jest i będzie u nas najpopularniejszym komunikatorem. Nie jestem programistą, nie jestem w stanie sam napisać wtyczki, czy też ją poprawić. Ci, którzy to robili zajęli się czymś innym. Co dalej? Znajdą się zdolni następcy? Czuję się już bardzo zniechęcony do Mirandy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adv Bot




Dołączył: 01 Sty 1970
Posty:

PostWysłany: 28 Mar 2024 21:12    Temat postu: Reklama Odpowiedz z cytatem


W ofercie TechnoVolt znajdziesz profesjonalne systemy alarmowe (SSWiN) i przeciwpożarowe (SSP).
Wieloletnie doświadczenie i atrakcyjne ceny gwarantują u nas najlepszą ofertę na rynku w branży teletechnicznej.
Stosujemy najnowocześniejsze technologie i wysokiej jakości produkty.
Dla inwestycji naszych klientów dostarczamy i wykonujemy systemy przeciwwłamaniowe i dozoru z zastosowaniem: central alarmowych, oddymiania, przeciwpożarowych, czujek ruchu PIR, detektorów dymu, gazu i tlenku węgla, syren, szyfratorów, modułów powiadamiania zdalnego GSM/GPRS. Oferujemy sprzęt znanych krajowych producentów (m. in. Satel, Polon Alfa, Elmes, Jablotron, Detectomat, AFG).
Kontakt z nami i informacje na naszej stronie www.TechnoVolt.pl


*** NOWOŚĆ ***
Kompensacja mocy biernej - obniż swoje rachunki za prąd!
Usługa dostępna na terenie całego kraju

Zredukuj opłaty za prąd :: Płać mniej za prąd

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Polkier
Stukacz
Stukacz

Status stażu



Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 16

PostWysłany: 18 Lis 2010 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie zgadzam się z moim szanownym przedmówcą, jako wieloletni użytkownik komunikatora Tlen, zdenerwowany jego licznymi usterkami szukałem alternatywy i znalazłem - Miranda. Wydawało mi się, że złapałem P. Boga za nogi, super wsparcie, częste aktualizacje, multiprotokoły, ekstraklasa. Po czasie wyszło szydło z wora, nadal uważam Mirandę za najlepszy komunikator, niestety to co w nim POLSKIE jest do bani, ktoś się zajmuje do czasu, gdy jest tym zainteresowany potem zarzuca projekt nie przejmując się nikim i niczym, szkoda. Może to się zmieni, chociaż open source'owa idea komunikatora na to nie wskazuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yoGhurt Płeć: mężczyzna
Gaduła
Gaduła

Status stażu



Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 93
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 18 Lis 2010 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego optyman , co miał wnieść twój post - chciałeś się wyżalić na forum ponieważ nikt nie chciał ciebie słuchać?
Dlaczego masz pretensje o program który jest Open Source i nikt Ci nie będzie siedział na tym gdy ma dużo innych priorytetów. Przyznałeś się ,że nie jesteś programistą w związku z czym po prostu zrzędzisz ponieważ to jest całkiem zajebiście wygodne.
Komunikator GG ma się dobrze? Powiedziałbym zupełnie co innego a zwłaszcza o "modzie" przenoszenia się na inne komunikatory.

Mój post może brzmieć "hejtersko" w związku z czym podsumowując - nie masz predyspozycji to grzecznie siedzisz i czekasz, jesteś niecierpliwy to nikt ciebie tutaj nie będzie trzymał.

Polkier nic tutaj nie jest Polskie , Niemieckie czy Włoskie - tutaj każdy może usiąść i coś napisać a taka gadka to kolejny przejaw mody na "hejterstwo".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rime Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 185
Skąd: Poznań

PostWysłany: 19 Lis 2010 0:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale na co ma czekac jak do *ladna pani* porozmawiac nawet nie mozna ?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gskoczylas Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 24 Lip 2004
Posty: 128
Skąd: Bielsko-Biała
Wiek: 65 lat(a)

PostWysłany: 19 Lis 2010 0:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja odebrałem wypowiedzi Opymana i yoGhurta jako głosy w dyskusji nad kondycją Mirandy.

Mam wrażenie, że to forum nie jest najlepszym miejscem do takich dyskusji (a innego nie ma).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 19 Lis 2010 1:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Choć byście podskakiwali powyżej pępka, GG jest i będzie u nas najpopularniejszym komunikatorem.

Nam nie zależy aby Miranda była najpopularniejszym programem do komunikacji w PL.

Co do reszty to twoich żalów, jeśli nie jesteś programistą to zapłać komuś za rozwijanie wtyczki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alchemikos Płeć: mężczyzna
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 4

PostWysłany: 19 Lis 2010 3:29    Temat postu: Mój negatywny stosunek do najnowszej wersji Mirandy......... Odpowiedz z cytatem

Chciałbym wyrazić niepochlebną ocenę najnowszej wersji Miranda.
Coraz częściej powstają nowe wersje tego komunikatora,i coraz częściej są one coraz bardziej problematyczne w działaniu.Dziwi mnie to z uwagi na to ,że inne komunikatory,działają sprawnie.
Tłumaczenie ,że komunikator AQQ ma większe fundusze na rozwój bo wspiera go wapster ,mnie kompletnie nie przekonują.Zamiast tworzyć wciąż nowe wersje Miranda lepiej jest dopracować jedną wersję ,ale do końca.
Wiele funkcji mimo, że są w komunikatorze nie działają tak jak powinny.Ostatni "genialny" pomysł z przeniesieniem skin okna rozmowy do innego katalogu "Profiles"...to pomysł kompletnie nie przemyślany i nie do końca rozumiem w jakim celu on powstał...chyba tylko aby utrudnić "życie" użytkownikom......!

Kolejna sprawa dotyczy zachowania niektórych osób na tym Forum ...które jak nazwa mówi ma "pomagać" .....często znajduję odpowiedzi w stylu......"robię komuś łaskę ,że mu odpowiem półsłówkiem"...niektóre osoby mają problem ze złożeniem całego zdania w trakcie odpowiedzi...i zachowują się tak jakby "zjadły wszystkie rozumy"....
Proponowałbym aby się takie osoby którym sprawia trudność w odpowiedzi darowały je sobie ........co będzie z korzyścią dla pozostałych użytkowników...

Ostrzegam także ,aby ktoś nie doradzał mi ,abym zmienił ten komunikator na inny....nie mam takiego zamiaru...!
Interesuje mnie natomiast ,aby ludzie służyli pomocą innym początkującym lub nie wiedzącym użytkownikom.......
Zamiast ciągle "straszyć" wszystkich ...aby przypadkiem nie dostali bana za to ,że gdzieś ktoś już odpowiedział na dane pytanie....lepiej odpowiadać konkretnie na zadawane pytania....albo nie zabierać głosu wcale !

Proponuję więcej szacunku dla innych......!

A teraz moje problemy......
1.Problem z wysyłaniem i przesyłaniem plików w GG !
i proszę mi nie tłumaczyć ,że się nie da ......w innych komunikatorach się da ...a tu?
2.Problem z oknem rozmowy tabSRMM wersja "Dark TS" w najnowszej Miranda...który powoduje zawieszanie się komunikatora ...i twardy "reset".......w trakcie rozmowy!

Proszę o tylko rzeczowe i konstruktywne odpowiedzi i informacje ...a odpowiedzi w stylu "zapomnij"...lub podobne proponuję sobie darować !
Cytat:

Moje pluginy :


CPU: Intel(R) Pentium(R) D CPU 3.00GHz [x86 Family 15 Model 4 Stepping 4] [DEP Enabled] [2 CPUs]
Installed RAM: 1022 MBytes
Operating System: Microsoft Windows XP Professional Dodatek Service Pack 3 (build 2600)
Internet Explorer: 8.0.6001.18702 (build 86001)
Administrator privileges: Yes
OS Languages: (UI | Locale (User/System)) : Polish/Polish | Polish/Polish
Free disk space on Miranda partition: 88 MBytes

Miranda IM Version: 0.9.10 Unicode
Build time: 2010-11-01 03:30:40+0100
Profile: C:\Program Files\Miranda IM\Profiles\Domyślny\Domyślny.dat
Profile size: 851968 Bytes
Profile creation date: 2010-07-07 22:02:02+0100
Language pack: Polish (PL) [0415]
Nightly: No
Unicode: Yes
Service Mode: No

Active Plugins (37):
¤ advaimg.dll v.0.9.10.0 [2010-11-01 03:28:48+0100] - Miranda Image services
¤ AdvSplashScreen.dll v.0.1.2.2 [2010-04-09 11:27:08+0100] - Splash Screen
¤ Aim.dll v.0.9.10.0 [2010-11-01 03:29:23+0100] - AIM Protocol |Unicode aware|
¤ avs.dll v.0.9.10.0 [2010-11-01 03:29:32+0100] - Avatar service (Unicode) |Unicode aware|
¤ clist_modern.dll v.0.9.0.9 [2010-11-01 03:31:03+0100] - Modern Contact List '09 |Unicode aware|
dbeditorpp.dll v.3.1.3.6 [2006-08-05 10:59:54+0100] - Database Editor++
¤ dbx_mmap.dll v.0.9.10.0 [2010-11-01 03:29:51+0100] - Miranda mmap database driver |Unicode aware|
¤ Fingerprint.dll v.1.1.9.0 [2009-04-15 08:56:38+0100] - Fingerprint Plus |Unicode aware|
¤ flags.dll v.0.1.1.0 [2008-06-22 15:10:46+0100] - Country Flags |Unicode aware|
¤ gender.dll v.0.0.1.7 [2007-07-28 15:23:32+0100] - Show Contact Gender
¤ GG.dll v.0.9.10.0 [2010-11-01 03:28:57+0100] - Gadu-Gadu Protocol
¤ historypp.dll v.1.5.1.4 [2010-02-23 18:16:24+0100] - History++ (2in1) |Unicode aware|
¤ ICQ.dll v.0.9.10.0 [2010-11-01 03:30:02+0100] - IcqOscarJ Protocol |Unicode aware|
¤ ieview.dll v.1.3.0.0 [2010-10-17 16:21:20+0100] - IEView |Unicode aware|
¤ import.dll v.0.9.10.0 [2010-11-01 03:30:05+0100] - Import contacts and messages |Unicode aware|
¤ IRC.dll v.0.9.10.0 [2010-11-01 03:29:06+0100] - IRC protocol |Unicode aware|
¤ jabber.dll v.0.9.10.0 [2010-11-01 03:30:23+0100] - Jabber Protocol |Unicode aware|
mSecure.dll v.1.0.2.0 [2003-09-17 00:35:46+0100] - mSecure
¤ msn.dll v.0.9.10.0 [2010-11-01 03:31:21+0100] - MSN Protocol |Unicode aware|
mtextcontrolW.dll v.0.0.2.0 [2007-12-25 11:58:02+0100] - Miranda Text Control [build #484]
mucc.dll v.1.0.7.3 [2006-04-20 18:12:34+0100] - MUCC Plugin
¤ NewEventNotify.dll v.0.2.2.3 [2009-07-14 10:46:28+0100] - NewEventNotify |Unicode aware|
NewStatusNotify.dll v.1.1.2.2 [2007-12-25 11:58:02+0100] - NewStatusNotify
¤ PopUp.dll v.2.1.0.5 [2007-12-25 11:58:02+0100] - Popup Plus |Unicode aware|
SENDSS.DLL v.0.2.6.5 [2007-12-25 11:58:02+0100] - Send Screenshot
showuin.dll v.3.1.0.0 [2007-12-25 11:58:02+0100] - ShowUIN
¤ simpleaway.dll v.1.7.5.9 [2009-02-06 18:01:06+0100] - SimpleAway |Unicode aware|
¤ smileyaddw.dll v.0.2.3.15 [2009-07-12 10:59:28+0100] - SmileyAdd Unicode |Unicode aware|
¤ svc_crshdmp.dll v.0.0.4.18 [2010-07-14 23:28:38+0100] - Crash Dumper Unicode |Unicode aware|
¤ tabsrmm.dll v.3.0.9.0 [2010-11-01 03:31:51+0100] - TabSRMM (Unicode) |Unicode aware|
¤ tipper.dll v.2.1.0.4 [2010-11-06 19:34:16+0100] - Tipper YM |Unicode aware|
¤ tlen.dll v.1.8.0.1 [2008-12-10 17:54:22+0100] - Tlen Protocol
¤ uinfoexW.dll v.0.8.3.1 [2009-10-29 22:02:16+0100] - UserInfoEx (Unicode) |Unicode aware|
¤ updater.dll v.0.6.1.0 [2010-11-14 12:35:10+0100] - Updater (Unicode) |Unicode aware|
¤ Variables.dll v.0.2.3.8 [2010-06-16 21:48:54+0100] - Variables (Unicode) |Unicode aware|
¤ Yahoo.dll v.0.9.10.0 [2010-11-01 03:29:16+0100] - Yahoo Protocol Beta/Nightly |Unicode aware|
¤ yamn.dll v.0.1.2.4 [2008-04-28 09:49:44+0100] - YAMN tweety 2in1


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rekkoo
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 8

PostWysłany: 19 Lis 2010 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yoGhurt napisał:
Kolego optyman , co miał wnieść twój post - chciałeś się wyżalić na forum ponieważ nikt nie chciał ciebie słuchać?


A przepraszam, przemądrzały "kolego" yoGhurt - co miał niby wnieść do dyskusji Twój post? Miał pokazać wszystkim, że entuzjaści na forum mają z założenia rację a inny głos na forum się nie liczy?

Zgadzam się z krytycznymi głosami na temat Mirandy. W teorii wygląda to pięknie - wszyscy mogą pisać wtyczki, można napisać wtyczkę do wszystkiego co się tylko komuś zamarzy itd. Ostatecznie jednak, jak to bywa w projektach open-source - wtyczki tworzą bardzo nieliczni a oczekiwania ma wielu. Dlatego projekty komercyjne zawsze będą miały lepsze wsparcie - tam kilka osób pracuje nad rozwijaniem programu zawodowo, tutaj jedna hobbystycznie (a reszta czeka aż się samo zrobi).

Dajmy ludziom swobodnie się wypowiadać. Jeżeli FORUM nie służy do dyskusji to gdzie niby ludzie na dany temat mają dyskutować? A może mają zakładać własne fora jakich tysiące w sieci zostało założonych przez poirytowanych internatutów, którzy nie mogli się swobodnie wypowiedzieć na forach już istniejących, bo im "starszyzna" raczyła w swojej wielkiej łaskawości jakże humorystycznie i sarkastycznie udzielić ultra-inteligentnej odpowiedzi? Tłumy po prostu biją brawo (niestety, tylko w głowie pana yoGhurta).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 19 Lis 2010 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...kolejny temat z gatunku: "nic nie umiem, nic nie potrafie, mam dwie lewe rece i cala mase oczekiwan, roszczen i zali bo przeciez mi wszystko sie nalezy... (z racji tego, ze taki jestem)"

niestety swiat tak nie jest skonstruowany, nawet w bajkach mawiaja - "to tylko mamy za darmo co zrobimy sami" Wink

przypominam wiec, ze komunikator, o ktorym traktuje ten serwis nie jest projektem komercyjnym jak wiekszosc innych, w dodatku swoje istnienie zawdziecza pracy-hobby ludzi (niekoniecznie zawodowych programistow) z roznych zakatkow swiata, stad tez wyrazanie tu jakichkolwiek pretensji przyniesc moze co najwyzej rezultat "oczyszczajacy" dla żalacego sie i chwilowa ulge psychiczna, bo prawdopodobienstwo, ze nagle ktos sie zmobilizuje sie tym narzekaniem pozostaje co najwyzej w rekach opatrznosci... Smile
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gskoczylas Płeć: mężczyzna
Kataryna
Kataryna

Status stażu



Dołączył: 24 Lip 2004
Posty: 128
Skąd: Bielsko-Biała
Wiek: 65 lat(a)

PostWysłany: 19 Lis 2010 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miranda ma wiele różnych wtyczek. Z naszych polskich doświadczeń najwięcej problemów miewamy chyba z wtyczkami Gadu-Gadu i Tlen. To oczywiście wynika z popularności tych komunikatorów w naszym kraju.

Moim zdaniem problemy z tymi dwoma wtyczkami są praktycznie nienaprawialne. Z tego co wiem, opis protokołu Gadu-Gadu nie został publicznie udostępniony. Podobnie jest z protokołem Tlen. Zdaje się, że jest to zmodyfikowany protokół XMPP/Jabber. „Zmodyfikowany”, czyli inny niż oficjalny standard. Oznacza to, że w obu przypadkach pozostaje jedynie za pomocą programów do podglądania sieci śledzenie wymiany komunikatów między oryginalnym klientem i serwerami i domyślanie się, co te komunikaty mogą oznaczać. W tej sytuacji domyślam się, że spora część rozwoju tych dwóch wtyczek polega na rozwoju metodą prób i błędów.

Taka sytuacja sprawia, że właściciele Gadu-Gadu lub Tlena spokojnie wprowadzają swoje nowości, a programiści rozwijający te wtyczki dla Mirandy po każdej takiej zmianie muszą ponownie żmudnie śledzić te protokoły, analizując je i próbując zrozumieć działanie tych nowości. Używając Mirandy nie mamy wyjścia, tylko się z tym pogodzić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Shadow-XIII Płeć: mężczyzna
Hiper-Paplacz
Hiper-Paplacz

Status stażu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 616

PostWysłany: 19 Lis 2010 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcesz zeby cos dzialalo perfekt to:
- zrob to samo i nie narzekaj
- uzywaj oryginalnego klienta ... jednego do GG, jednego do Tlena, jednego do MSN, itp, itd, przeciez nikt ci nie broni

Chcesz miec wszystko w jednym:
- uzywaj multikomunikatora

Nie pasuje/dziala Ci miranda:
- pomozemy na ile sie da

Nadal nie pasuje/dziala Ci miranda:
- to co ja ci k**** poradze

Chcesz miec wszystko w jednym i w pelni dzialajace:
- jak wygram w totka to spelnie twoje marzenie



@DJ Lotos : tez mnie szlag zalewa kiedy dajesz ludziom cos za darmo, spedzasz czas na tym, a jak cos przestanie dzialac to natychmiast zadaja zmian (nawet nie prosza, acz zadaja, jakby im sie to nalezalo) ... wiec ja mam taka zasade: jak cos jest darmowe to prosze, a ludziom ktorzy zadaja mowie: wyperd***** ... moze i wtedy taki program nie bedzie najpopularniejszy na swiecie, ale przynajmniej w wiekszym stopniu wolny od debili
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ Lotos Płeć: mężczyzna
Root Admin
Root Admin



Dołączył: 19 Sty 2003
Posty: 3342
Skąd: PL/state: lubuskie
Wiek: 46 lat(a)

PostWysłany: 19 Lis 2010 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gskoczylas napisał:
Miranda ma wiele różnych wtyczek. Z naszych polskich doświadczeń najwięcej problemów miewamy chyba z wtyczkami Gadu-Gadu i Tlen. [...]

dlatego, ze programy te (ich protokoly) od samego poczatku nie byly zaprojektowane tak logicznie aby zapewnic im stala ewaluacje zachowujac caly czas kompatybilnosc w dol, to nie wada Mirandy, tylko nieudolnosc programistow tamtych komercyjnych komunikatorow
_________________
Podobno wszechświat i głupota ludzka są nieograniczone...
Co do tego drugiego nie ma wątpliwości... Wink A. Einstein

Dlatego zawsze korzystaj z FAQ, Szukaj i Instalatora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rekkoo
Niemowa

Status stażu



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 8

PostWysłany: 19 Lis 2010 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uprzejmie przepraszam ale tu nie chodzi o to, że ktoś nie rozumie jakim projektem jest Miranda. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że wtyczki są robione przez entuzjastów i należy im się za to szacunek, nawet gdy się zniechęcą i zaniechają rozwoju swoich dzieł. To jest jedna sprawa. Druga to zupełnie obiektywna krytyka komunikatora - samej jego idei, która jak widzimy nie do końca się sprawdza w każdej sytuacji. Pomysł "zróbmy podkładkę, do której można dorabiać wtyczki a te niech zrobią inni" w założeniu jest niezły ale po latach istnienia tego projektu można go chyba zupełnie spokojnie podsumować. Nie jest to już komunikator młody, co do którego można było pisać "zobaczysz, że się świetnie będzie rozwijał" itd. Jest to w pełni "dorosły" (jeżeli można tak napisać) komunikator, więc należy liczyć się z niepochlebnymi opiniami. Jest różnica między entuzjastą a fanatykiem i niekiedy można odnieść wrażenie, że projekty takie jak Miranda mają wyłącznie wyznawców/fanatyków zamiast obiektywnych entuzjastów.

Proszę wybaczyć, ale "jak się nie podoba to zrób sam" jest stwierdzeniem totalnie głupim. To tak jakby krytykowi filmowemu napisać, że jak mu się nie podobał film, to mógł nie pójść do kina a w ogóle to najlepiej gdyby najpierw nakręcił lepszy film zanim zacznie krytykować innych. Otóż nie, drodzy forumowicze, krytyk nie musi najpierw całemu światu udowodnić, że potrafi coś zrobić lepiej - wówczas nie byłby krytykiem tylko konkurencją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crawley Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 421
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wiek: 39 lat(a)

PostWysłany: 19 Lis 2010 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już ktoś tu stwierdził, skarżenie się na tym forum średnio ma sens, choćby dlatego, że oryginalni twórcy większości polskich wtyczek już tu nie zaglądają, a przynajmniej część projektów zarzucili. Taka sytuacja jest np z wtyczkami Ono, the Leech czasami coś poskrobie przy IEView i Scriverze, ale widać, że nie jest to już jakiś priorytet. Jeśli wtyczki są opensource, jest szansa, że ktoś podejmie się dalszego rozwoju (jak w przypadku gg czy simpleaway), ale nie jest to mus. Ostatnio we wtyczce tlenowej coś drgnęło i należy trzymać kciuki, że ruszy do przodu. Jednak trzeba też pamiętać, że zajął się nią ktoś inny niż twórca i że sama wtyczka jest obecnie mocno do tyłu (długi czas nie rozwijania). Sam fakt pozostawania oryginalnego tlena w fazie beta od ponad roku nie pomaga sytuacji. Na nowe mTV bym nie liczył.

Poza tym, gdyby całym projektem zajmowała się jedna osoba (czy grupa programistów), sytuacja wyglądała by nieco inaczej. Tutaj jednak tak nie jest i rozwój poszczególnych elementów jest mocno niesymetryczny. Niestety trzeba się z tym pogodzić i albo liczyć na to, że ktoś zaopiekuje się porzuconą wtyczką, albo poszukać alternatywy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
andy Płeć: mężczyzna
Weteran
Weteran



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 940
Skąd: Z nienacka

PostWysłany: 19 Lis 2010 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alchemikos napisał:
Coraz częściej powstają nowe wersje tego komunikatora,i coraz częściej są one coraz bardziej problematyczne w działaniu.Dziwi mnie to z uwagi na to ,że inne komunikatory,działają sprawnie.

Bardziej od pisania głupot nie znoszę pisania ogólnikami.

Cytat:
Tłumaczenie ,że komunikator AQQ ma większe fundusze na rozwój bo wspiera go wapster ,mnie kompletnie nie przekonują.

Jak to już kilka razy zostało napisane Miranda jest projektem niekomercyjnym, powstaje przy udziale dużej liczby programistów. Oni rozwijają Mirandę w swoim wolnym czasie nie dostając za to pieniędzy więc więcej szacunku.

Cytat:
Wiele funkcji mimo, że są w komunikatorze nie działają tak jak powinny.

Prosimy podziel się z nami tymi wszystkimi źle działającymi funkcjami.

Cytat:
Ostatni "genialny" pomysł z przeniesieniem skin okna rozmowy do innego katalogu "Profiles"...to pomysł kompletnie nie przemyślany i nie do końca rozumiem w jakim celu on powstał...chyba tylko aby utrudnić "życie" użytkownikom......!

Cóż Nightwish zdania nie zmieni a wiele osób już go o to prosiło. Mnie osobiście też to denerwuje ale cóż począć. Jeśli chcesz mieć skiny w folderze ustawionym przez siebie to zainstaluj wtyczkę Folders.

Cytat:
Kolejna sprawa dotyczy zachowania niektórych osób na tym Forum ...które jak nazwa mówi ma "pomagać" .....często znajduję odpowiedzi w stylu......"robię komuś łaskę ,że mu odpowiem półsłówkiem"...niektóre osoby mają problem ze złożeniem całego zdania w trakcie odpowiedzi...i zachowują się tak jakby "zjadły wszystkie rozumy"....
Proponowałbym aby się takie osoby którym sprawia trudność w odpowiedzi darowały je sobie ........co będzie z korzyścią dla pozostałych użytkowników...

Jeśli Ty nie szanujesz osób na forum i jego regulaminu to my mamy szanować Ciebie? phi

Na tym forum 90% postów, tematów to powielanie tych samych problemów, szukanie odpowiedzi na na problem który został już kiedyś rozwiązany. Wystarczy tylko poszukać, spędzić 15-30 minut na zapoznaniu się z forum.

Cytat:
Ostrzegam także ,aby ktoś nie doradzał mi ,abym zmienił ten komunikator na inny....nie mam takiego zamiaru...!
Interesuje mnie natomiast ,aby ludzie służyli pomocą innym początkującym lub nie wiedzącym użytkownikom.......
Zamiast ciągle "straszyć" wszystkich ...aby przypadkiem nie dostali bana za to ,że gdzieś ktoś już odpowiedział na dane pytanie....lepiej odpowiadać konkretnie na zadawane pytania....albo nie zabierać głosu wcale !

Proponuję więcej szacunku dla innych......!

Ale hipokryzja ojojojojoj

Miranda nie jest dla wszystkich, jeśli nie potrafisz jej "ustawić" sam to zmień komunikator. Co mnie to obchodzi, że Ty tego bardzo chcesz? Jeśli się z czegoś korzystać nie potrafi to używa się produktu podobnego, którego potrafimy obsługiwać.

Co do odpowiadania na pytania to wyżej napisałem co o tym myślę. Twoje problemy były poruszane kilkukrotnie na tym forum więc powinieneś łaskawie poszukać. Jesli tego nie robiłeś to sory ale nie dziw się, że Cię ktoś objedzie. Ty nie szanujesz użytkowników tego forum to oni mają szanować Ciebie?


Ostatnio zmieniony przez andy dnia 19 Lis 2010 13:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.miranda-im.pl Strona Główna -> Na każdy temat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Newsy z PortaluCo nowego na forumOpis funkcji



:: Kontakt z obsługą  :: Stats  :: Reklama
 
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group, Portal and phpBB extensions © 2003-2007 DJ Lotos, smartBlue Style © 2002 Smartor